Jump to content

Dokanałówki do 100 zl. Następca ES18.

Boogie
 Share

Recommended Posts

Cześć!

Dział "polecane" przestudiowałem już kilka razy i nadal mam problem z podjęciem decyzji w sprawie wyboru konkretnego modelu.

Wcześniej używałem SoundMAGIC'ki ES18, na przemian z EarPodsami. ES18 bardzo mi odpowiadały i kilka razy do nich wracalem (zakupiłem chyba już 3 pary ;) )

Chciałbym zrobic teraz kolejny krok w moim melomańskim rozwoju, względem tych ES18. Myślałem, o Brainwavz Delta, ale w internecie panują różne opinie o tych słuchawkach. W większości dość przeciętne.

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na zakup nowych słuchawek to jakieś +/- 80 zł. Chciałbym dobrze wydać te pieniądze, a na razie jedyny pomsył jaki chodzi mi po głowie to niestety/stety powrót do ES18, a chcialbym jednak spróbowac czegoś nowego :) 

Edited by Boogie

Guest MichalW

Brainwavz Delta grają bardzo neutralnie bez zbytniego wyróżniania się żadnej części pasma ponad inne. Są dosyć uniwersalne. Jednak dla niektórych osób brzmienie może być zbyt jałowe. Przyjemniejsze w brzmieniu mogą okazać się np. Brainwavz Alpha. Trudno jest coś polecić skoro nie sprecyzował Pan czego konkretnie oczekuje od słuchawek.

Faktycznie. Już się poprawiam, na tyle, na ile potrafię :)

Lubię gdy słuchawki dobrze tłumią otoczenie i dźwięk wyraźnie dociera do mojego ucha, także na pewno stawiam na dokanałowe.

Muzyki odtwarzam z iPhone'a, serwisy streamingowe - Tidal i Spotify.

Co do słuchawkowej terminologii, to nie jest ona moją mocną stroną, ale chciałbym, żeby słuchawki były ciepłe, w miarę możliwości w tym przedziale cenowym posiadały jakąś scenę. Wolę chyba trochę więcej dołu, ale takiego który nie przyćmiewa reszty i nie zlewa sie. Dużo góry kojarzy mi się, właśnie z pewną jałowością - nie wiem czy słusznie.

Słucham różnej muzyki. Głównie alternatywnej, rock, trochę elektorniki, pop, rap.

Chętnie jeszcze coś podpowiem, jeżeli jakieś informacje miałyby pomóc. 

Edited by Boogie

Guest MichalW

Akurat mówiąc o jałowości miałem na myśli brak wyrazu, pewną bezpłciowość ponieważ żadna z części dźwięku nie jest bardziej zaznaczona od innych i może brakować np. basu lub ilości detali. Brainwavz Alpha będą miały łagodne nie kłujące niskie tony i nieco podbity bas. Scena w nich jest niezbyt duża, ale w tak tanich słuchawkach nie można oczekiwać zbyt wiele.

P.S. Do muzyki elektronicznej bardziej nadały by się nieco droższe Snab Overtone EP-101M lub RHA MA 350.

Edited by MichalW

Trochę się właśnie boję tej bezpłciowości w Deltach. Z tego co widzę, to Alphy nie są już w regularnej sprzedaży.

Nie zawężam się do poszczególnych gatunków, dlatego chciałbym kupić coś co będzie się spisywało przyzwoicie w różnych stylach muzycznych. Wiadomo, że do 100 zł wielu rzeczy nie da się osiągnąć, ale myślę, że jeżeli ES18 za 60 zł mi odpowiadały, to nie powinno być problemu. W nowych słuchawkach chciałbymy odkryć po prostu jakąś nową jakość.

Guest MichalW

Akurat nie sprawdzałem dostępności Brainwavz Alpha, w takim razie dobrym wyborem może okazać się dołożenie do RHA MA750. Będą one miały lekko podkreślone skraje, ale z przyzwoitą średnicą.