Jump to content

Recommended Posts

Witam, To moj pierwszy temat na stronie, jak rowniez pierwsza inwestycja za okolo 2k za sprzed audio i jestem zgoła zieloy w temacie xD Czy poza sluchawkami DT990 pro i wzmacniaczem Aune T1 (na ktore aktualnie oczekuje) powinienem cos jeszcze dokupic zeby wymaxowac jakosc dzwieku z wymienionych sprzetow ? Jakis specjalny odtwarzacz mp3, czy jakas karta dzwiekowa ( poniewaz skupiam sie glownie na muzie puszczanej z kompa, ostatecznie gdyby sprzed przenosny audio by podkrecal jakosc w niektorych aspektach, molgbym sie na niego przerzucic). Jakies specjalne kodeki, odtwarzacz na komputerze ( muzyka oczywsicie w formacie FLAC). DT990 pro stockowo nowe ze sklepu jak rowniez Aune T1. Polecilibyscie cos zeby wycisnac z nich jak najwiecej? bez zakresu finansowego w oparciu o to co bede mial :) Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

PS. Dotad posiadam tylko dokanalowki soundmagic e80 i ipod nano shuffle z muzyka w formacie 4ma i uwazam ze brzmia na prawde dobrze, milo wchodza w ucho i dizajnowo pasuje kolorystycznie (silver), mialem tez okazje pozyczyc od kumpla Ipod classic 5g video i rzeczywiscie skok jakosci dzwieku byla odczuwalna  :) Chetnie poslucham tez znawcow o przeskoku jakosci na w/w sprzet na ktory oczekuje z tego ktory aktulanie posiadam a ktory mi sie podoba :) Pozdrawiam i czekam na odpowiedz^

Edited by blackku

Chodzi o przenośny zestaw ?

Kurde nie bardzo zrozumiałem ten pokręcony post:D

Nic więcej nie musisz dokupywać przecież t1-dynka to dac+amp

ewentualnie lampę zmienić na lepszą czy tam zainstalować wtyczkę asio w foobarze.

Edited by patryk260

13 hours ago, blackku said:

Witam, To moj pierwszy temat na stronie, jak rowniez pierwsza inwestycja za okolo 2k za sprzed audio i jestem zgoła zieloy w temacie xD Czy poza sluchawkami DT990 pro i wzmacniaczem Aune T1 (na ktore aktualnie oczekuje) powinienem cos jeszcze dokupic zeby wymaxowac jakosc dzwieku z wymienionych sprzetow ? Jakis specjalny odtwarzacz mp3, czy jakas karta dzwiekowa ( poniewaz skupiam sie glownie na muzie puszczanej z kompa, ostatecznie gdyby sprzed przenosny audio by podkrecal jakosc w niektorych aspektach, molgbym sie na niego przerzucic). Jakies specjalne kodeki, odtwarzacz na komputerze ( muzyka oczywsicie w formacie FLAC). DT990 pro stockowo nowe ze sklepu jak rowniez Aune T1. Polecilibyscie cos zeby wycisnac z nich jak najwiecej? bez zakresu finansowego w oparciu o to co bede mial :) Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

PS. Dotad posiadam tylko dokanalowki soundmagic e80 i ipod nano shuffle z muzyka w formacie 4ma i uwazam ze brzmia na prawde dobrze, milo wchodza w ucho i dizajnowo pasuje kolorystycznie (silver), mialem tez okazje pozyczyc od kumpla Ipod classic 5g video i rzeczywiscie skok jakosci dzwieku byla odczuwalna  :) Chetnie poslucham tez znawcow o przeskoku jakosci na w/w sprzet na ktory oczekuje z tego ktory aktulanie posiadam a ktory mi sie podoba :) Pozdrawiam i czekam na odpowiedz^

Też nic z tego nie rozumiem. Wydaje mi się że twój sposób myślenia, kupie coś więcej bo mi brakuje, to tak jak ze składakiem. Zainwestuję w lepszą grafikę bo może mi brakować lub więcej pamięci ram.

Tak jak napisał   patryk260  nic ci więcej już nie potrzeba. Jedynie czym możesz się pobawić to wymiana lamp, zresztą są już z grubsza opisane w rewizji T1 MK3 na Audiofanatyk.

Edited by Guest

Kolega mi wspominal cos o jakichs kodekach i bit perfect oraz zasilaczu akumulatorowym, ale nie sam nie opisal dkoladnie ocb ale moze to wymaxowac jakos dzwieku :) czy mzoecie cos wiecej na ten temat napisac? 

Chodzi mi oto ze posiadjac telefon z utworami w foomacie dlac wystarczy zeby sluchawy dawaly swoje 100% czy tak jak napisano, toco mam jak najbardziej wystarczy :)

Edited by blackku

Guest MichalW

Zazwyczaj smartfony mają slabą jakość dźwięku przez brak dedykowanego przetwornika DAC. Jeśli chce Pan uzyskać najlepszą jakość dźwięku przy słuchaniu muzyki w formacie FLAC najlepiej kupić kartę dźwiękową lub DAC na USB, kilka różnych modeli można znaleźć w Polecanych na blogu. A co do odtwarzacza to najlepiej zainstalować program foobar2000 i dodać do niego wtyczkę ASIO. Poradniki jak to zrobić znajdują się w internecie.