Jump to content

Kabel do encore rockmaster oe


Recommended Posts

Witam, poszukuje "pancernego" kabla do słuchawek Encore Master OE. Obecnie mam cordial CFS jack na jack ale bo 10 miesiącach zaczął mi przerywać przy lekkim ruchu głowy (w miejscu łączenia jacka i kabla). Kabel nie był nigdy wyszarpany, ciągnięty itp a mimo to przerywa. Poprzednio używałem prolinka ale ten dostał tych samych objawów już po 3 miesiącach używania. Poszukuje czegoś trwalszego (o ile istnieje) z wejściami mały jack na mały jack lub mały jack na duży jack o długości 3 metrów. Kabel będzie łączył słuchawki z kartą aim SC 808. Czy mogą Państwo coś polecić?    

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Najlepiej takie okablowanie wyrobić sobie w konfekcji, a więc skorzystać z usług albo jakiegoś sklepu, który takie kable wykonuje, albo osób prywatnych, oferujących odpłatnie takie usługi z różnym szczęściem. Zabezpieczają oni okablowanie przy zgięciach i wtykach, więc powinno to całkiem dobrze wpłynąć na żywotność i rozwiązać problem. Dla SC808 od razu można zastanowić się nad kablem zakończonym dużym wtykiem jack, ale tylko pod warunkiem, że słuchawki nie będą używane z innymi urządzeniami (inaczej trzeba będzie stosować nieporęczne adaptery).

Link to comment
Share on other sites

"Pancerny" kabel - 4x0,35 mm^2 (czyli 22AWG). Kosz samego kabla to zaledwie 2 zł za metr (4 żyły), czyli 6 zł za 3m do których należy dodać wtyczki i (ewentualnie) robociznę. Trudno go złamać, choć zawsze można wyszarpać złączę. Elastyczność może być lekko problematyczna.. i ciężar... ale miał być "pancerny".

p_DSC1023.jpgp_DSC1022.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...