Jump to content

Słuchawki do Domowego Studia

TheKasarR
 Share

Recommended Posts

Hej!
Poszukuję słuchawek do domowego studia, ale nie do nagrywania wokalu (do wokalu mam obecnie AKG K92) tylko do odsłuchiwania go oraz słuchania/miksowania różnej muzyki.
Dlatego patrzę na słuchawki cenowo do ok. 500zł z jak najlepszym brzmieniem.
Korzystam obecnie z Scarlett'a 2i2, ale do niego pod wyjście słuchawkowe połączone jest kablem jack-jack wzmacniacz słuchawkowy Behringer MA400 do którego podpięte są słuchawki.

Zastanawiam się między AKG K271 MK II, które kosztują 450zł, a za tą samą cenę po sprowadzeniu ich z Amazona AKG M220 Pro.

Ogólnie bardzo nie lubię słuchawek, które mają inny kształt nauszników niż koła jak np. Sennheisery (Owal) i tak szukam odpowiednich słuchawek.
Na AudioFanatyku przeczytałem obydwie recenzje i wydaje się jednak, że lepsze brzmieniową są M220 Pro.

Macie może jakieś propozycje? Może inne słuchawki od tych? 
A może macie, któreś z nich by mi podpowiedzieć?

Pozdrawiam.

Edited by TheKasarR

Moim zdaniem problem można rozwiązać w bardzo prosty sposób: szeregując zastosowania priorytetowo.

M220 PRO - jeśli odsłuchów będzie więcej niż miksowania i nie ma oporów przed ewentualnym dokupieniem nausznic

K271 MKII - jeśli miksowania będzie więcej niż odsłuchów i faktycznie kontrola nad dźwiękiem ma być priorytetowa (tudzież sprzęt ma też izolować od otoczenia)

Zależy jakie ma się priorytety dźwiękowe, ale tak, M220 PRO są bardziej efektowne, natomiast K271 wydają się bardziej liniowe.

@EvilKillaruna
Więcej będzie zdecydowanie odsłuchów muzyki oraz wokalu.
Czy do M220 PRO są opory przed dokupieniem nausznic? No dodatkowe 120zł do wydania więc się zastanawiam

W K271 MKII jest o wiele lepsze wyposażenie i to też niby przemawia na ich +

@ZenekHajzer
Co do K550MKII, nie znajdę ich w cenie do 530zł :/

Chyba wybiorę K271 ze względu na wyposażenie jak kable itd, ale jednak jakość dźwięku jest najważniejsza. 
Może jeszcze jakieś propozycje po za tymi dwoma parami?
Dzięki za odpowiedzi :D

Ja mówiłem o mk1 :)

One są lżejsze w brzmieniu i dla mnie rewelacyjne. Bardzo blisko liniowości, z audiofilskim sznytem. Moje uszy oceniają je jako słuchawki kompletne.  K271 to również moje granie i te również są liniowe. Z innych poleciłbym HM5 albo DT880 250Ohm - ale mają owalne pady, więc odpada. K612 ze scarlett grają mizernie, bo te byłyby przeopcją, ale im trzeba pomagać wzmacniaczem i to najlepiej niebylejakim

On 12.06.2017 at 5:36 PM, TheKasarR said:

Więcej będzie zdecydowanie odsłuchów muzyki oraz wokalu.
Czy do M220 PRO są opory przed dokupieniem nausznic? No dodatkowe 120zł do wydania więc się zastanawiam

W K271 MKII jest o wiele lepsze wyposażenie i to też niby przemawia na ich +

Opory może mieć najwyżej kupujący :). Tudzież gdy trzeba będzie je zamontować z racji bardzo ciasnych kołnierzy. Przede wszystkim jednak najlepiej najpierw wszystko samodzielnie przetestować tak jak przyjdzie, a dopiero potem podejmować dalsze kroki zakupowe.

Więc jeśli jest to dla Pana plus, ekonomia przemawia bardziej na ich rzecz.

M220 PRO są bardziej żywiołowe i mające większą scenę. K271 pozwalają natomiast lepiej skupić się na dźwięku i dobrze go kontrolować. Ludzie z czasem zaczynają doceniać różnie - albo jedną, albo drugą metodę prezentacji dźwięku. W półotwartych teoretycznie komfort w upalne dni jest nieco większy, choć z drugiej strony izolacja w zamkniętych też potrafi być bardzo kusząca i przydatna. Moim zdaniem w Pana przypadku to właśnie te ostatnie byłyby praktyczniejsze, ale naturalnie decyzja jak zawsze pozostaje w Pana rękach.

Ze względu na wyposażenie (czyt. nauszniki welurowe) oraz fakt, że faktycznie mogą nie brzmieć aż tak źle wybrałem AKGK271 MKII.
Teraz je rozgrzeję i zobaczymy jak będą sprawdzały się w czasie

Dzięki wszystkim za porady ^^

Edited by TheKasarR