Jump to content

Słuchawki do 200 zł


Enzu
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Kilka dni temu po raz kolejny połamały mi się słuchawki Pioneera (SE-M531, wcześniej SE-M521 spotkał taki sam los). Grały one porządnie i może kupiłbym je ponownie, gdyby nie nieakceptowalny skok ich ceny (z około 120 zł 2 lata temu do 170 zł obecnie - zdecydowanie za dużo biorąc pod uwagę ich łamliwość).

Miały one jednak bardzo ważną cechę - były piekielnie wygodne - pałąk nie uciskał głowy, bo ta opierała się na opasce, a nausznice materiałowe zapewniały dobrą wentylację. I jeśli chodzi o wygodę, szukam podobnych słuchawek. Co do brzmienia - słucham praktycznie wszystkiego - muzyka rockowa, ciężka, elektroniczna, ambientowa, tzw. "epicka", soundtracki, czy też czasem nawet klasyczna. Słuchawek używam również do gier. Podłączone są do zwykłej integry w komputerze.

 

Czytałem wiele recenzji i wpadły mi w oko dwa modele Encore RockMaster OE oraz Superlux HD 681 EVO MK II,  w obu z nich mam wątpliwości co do trwałości. Jednak największym problemem jest brak możliwości ich przetestowania - nie ma ich w pobliskich sklepach stacjonarnych. Dlatego znalazłem kilka słuchawek dostępnych w tego typu sklepach, niestety z kolei w internecie jest znikoma ilość informacji dotyczących ich jakości dźwięku, a ten powinien być w moi przypadku uniwersalny i czysty, Modele, które wpadły mi w oko pod względem wygody ich noszenia to:

- Beyerdynamic DT 235;

- Beyerdynamic DT 440 Edition;

- Beyerdynamic DTX 910;

- Sennheiser HD 419;

- STEELSERIES Siberia 200.

 

Oczywiście podejdę do sklepów i je przetestuję, ale podłączenie ich do mp4'ki nie pozwoli na obiektywną ocenę, a komputera ze sobą nie przyniosę ;) Stąd moje pytanie, czy wiecie czy jakiś z tych modeli charakteryzuje się dobrym brzmieniem?

Szczerzę mówiąc trochę zagubiłem się w tej tematyce po kilku dniach.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...