Jump to content

Odtwarzacz przenośny do 2000zł

Recommended Posts

Dzień dobry,
noszę się z zakupem DAPa klasy średniej. Znalazłem 3 interesujące mnie modele: Aune M1s, iBasso DX80 oraz The Bit Opus #1
Posiadam w domu słuchawki Musical Fidelity MF-100 - otwarte duże nauszne o impedancji 64ohmów. Dźwiękowo są one raczej chłodne i analityczne, bo taki lubię, z lekkim basem punktowym nie rozłażącym się. Nie lubię zamulaczy.
Co do muzyki to większości ciężkie granie od progresywnego metalu, przez death, black po muzykalny hc pokroju Comeback Kid.

Czy któryś z tych odtwarzaczy polecili byście w szczególności? Granie jak w słuchawkach raczej analityczne, szczegółowe może być lekko ocieplone. Scena nie musi być przesadnie szeroka, wolę gęsty zbity dźwięk taki jaki daje Sabre w na przykład LG V10. Odtwarzacz fajnie jakby obsługiwał karty 128GB microSDXC. Dziękuję za uwagę i pomoc. Jeśli będę inne ciekawe propozycje, chętnie posłucham :)

Witaj,
jestem posiadaczem The Bit Opus #1 i mogę wypowiedzieć się trochę w temacie tego odtwarzacza. Z tych trzech, które podałeś definitywnie wybrałbym Opusa, może nie słuchałem reszty wyżej wymienionych modeli jednak Opus #1 jest dość uznanym dapem szczególnie za wysoką jakość dźwięku jak i scene. Osobiście bez problemów napędzam M220 pro z dość dużym zapasem więc o moc urządzenia w przypadku twoich słuchawek bym się nie obawiał. The BIt jest bardzo neutralnym układem, nie posiada przeosztrzeń a scena jest wzorowa, jeżeli lubisz bardziej analityczne granie powinien dość dobrze się wpasować w twój gust i nie przedobrzyć w charakterze brzmienia  MF-100. Znaczącym plusem jest duża pojemność, gdyż posiada dwa banki na karty micro SD a także 32 GB pamięci wewnętrznej. Układ jest wysokiej klasy więc w wypadku zmiany słuchawek na wyższe klasowo o źródłó nie będziesz musiał się martwić, polecam tutaj przeczytać recenzje Pana Jakuba na stronie, jest bardzo pozytywna a chyba jeszcze na rynku nie pojawiło się nic co mogło by zagrozić temu odtwarzaczowi. Polecam także skorzystać z oferty sklepu Audeos, gdyż jest tam chyba w najniższej cenie 1 899,00 zł, a sam sklep moge z czystym sumieniem polecić.
Pozdrawiam!

Witam,

Moja osobista klasyfikacja najbardziej opłacalnych i wartościowych odtwarzaczy to w kolejności: Shanling M1 -> Opus #1 -> AK300. O ile 300-tka gra dosyć konkretnie i przyjemnie, to obojętnie co by nie zostało wybrane z pozostałych, będzie to w swojej cenie dobry wybór. Jeśli ma Pan środki na Opusa, to wybór moim zdaniem jest praktycznie przesądzony, tak jak wyżej w uzasadnieniu Pan Jakub przedstawił. Także ma Pan już dwa głosy za #1.

Pozdrawiam.

Cześć, dzięki za informację. Recenzję Opusa oczywiście czytałem i to ona głównie skłoniła mnie do tego odtwarzacza. Widziałem ofertę sklepu Audeos i na początku cena mnie trochę zaskoczyła, bo z tego co kojarzę sprzęt w momencie premiery kosztował około 3000zł, jeśli dobrze kojarzę, a później coś koło 2500zł. Znalazłem też w innym sklepie za 1699zł, ale nie o cenę tu chodzi.

Pozostałe dwa grajki dobrałem też z oferty tego sklepu, ale ciekaw jestem ich porównania.

Z tego co wiem producent w trakcie kompletowania swojej oferty obniżał cenę dystrybutorom i stąd spadki cen, jakie później miały miejsce. Było to też trochę po premierach innych odtwarzaczy. Dziś w cenie 3000 zł można kupić Opusa #3, także #1 musiała w naturalny sposób zrobić mu miejsce.

Recenzję M1 ma Pan również u mnie na blogu, zaś DX80 opisany w skrócie w Polecanych. 

Co prawda nie testowałem, ale podobno bardzo ciekawy odtwarzacz, chyba z tych bardziej muzykalnych jak kojarzę. Tyle że na serwisie iBood był w promocji za jakieś niecałe 1200 zł jeśli dobrze pamiętam. Była tu swego czasu spora dyskusja w statusach: http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/profile/6-all999/&status=28&type=status

Za 1400 zł też jest to ciekawa oferta, jedynie upewniłbym się czy sklep w trybie promocji honoruje zwroty. Jest wtedy przynajmniej na niego pełna gwarancja, jako że trochę osób narzekało na trwałość gniazda słuchawkowego.

Guest MichalW

Sklep który ma promocję to można się domyślić jaki :D Piszą, że gwarancja jest pełna polska dwuletnia, tylko lepiej się zapytać o te zwroty, bo przy przedsprzedażach nie przyjmują ich.

Guest MichalW

Akurat przy przedsprzedaży gdy pytano się admina, to stwierdzał że to "dżentelmeńska umowa" i nie przyjmują zwrotów z racji zmniejszonej ceny w MP3store... 

To chyba wolę zapłacić normalną cenę i w razie niepowodzenia z dźwiękiem odesłać i odzyskać całość kasy niż być zmuszonym do sprzedaży ze stratą :)

Tak czy siak, z innego forum wiem od użytkownika, który miał i Pioneera i TheBita, że do mojej muzyki ten pierwszy się kompletnie nie nadaje. Zatem na polu bitwy został już tylko Opus #1

Miałem pionka a teraz mam opusa ,dla mnie pionek na stockowym odtwarzaczu nie nadaje się do słuchania metalu ,kości niby te same ale opus jest o wiele lepszy do takiej muzy.

To jest cytat ,napisałem że dla mnie się nie nadaje ,w tym temacie co ludzik to opinia ,także tego ,nie biorę żadnej odpowiedzialności jakby co :).

Tak czy siak opinia pana EvilKillaruna będzie na pewno  poparta nieporównanie większą wiedzą i doświadczeniem w temacie.

Miło mi, jednakże każdy ma takie samo prawo do wyrażania własnych opinii, tak samo każdy podejmuje decyzje zakupowe w oparciu o ostatecznie swoją własną decyzję. A przynajmniej tak to wyglądać powinno w praktyce. Jak pisałem z Pioneerem nie miałem przyjemności, także swojej opinii w zwyczajowej formie niestety nie wyrażę. Jedynie o Opusie #1, ale to już zdążyłem uczynić w jego recenzji. Wynik rozważań w tym wątku zdaje się jednak, że jest już przesądzony. 

Siedziałem całą noc, bo pierwszy raz wydam tyle na dapa. Znalazłem jeszcze jedno urządzenie, które wygląda świetnie, ma fajne proste menu bez androida no i znam markę. Astell&Kern AK70 Obsidian Black Limited Edition. Czy ktoś z Panów miał przyjemność słuchać AK70?

Gdy kupowałem swoje pierwsze elektrostaty, spędziłem w sieci dwa intensywne tygodnie, także to akurat zrozumiałe. Niestety przyjemności nie miałem, ale słyszałem sporo dobrych rzeczy. Ponoć jeden z kilku Astelli które warto w ich ofercie brać. Ja słuchałem niestety tylko AK300, ale też z wyśmienitymi wrażeniami z sesji odsłuchowych wychodziłem. Z tym że 300-tka grała lekkim basem i głównie średnicą oraz szerokością sceniczną. To dobry sprzęt pod słuchawki przebasowione i trudne w kontroli, a także pod wokal. Nie wiem jak w AK70, ale warto zwrócić na te aspekty uwagę.

• 1 month later...

Witam miałem zakładać podobny temat ale podepnę się tutaj, też szukam odtwarzacza do 2000 i myślałem nad tym opusem, chciałem się dowiedzieć czy ten odtwarzacz będzie dobrze grał z audio technica ath-msr7 czy może jest coś lepszego, obecnie posiadam xduoo x3 z rockbox i czuję lekki niedosyt, czy po przesiadce na lepszy odtwarzacz odczuję dużą różnicę, dodam że jestem początkujący i nie mam możliwości odsłuchów, i jeszcze jedno pytanie, czy opus może pracować jako dac usb, bo czytałem na blogu że ma się pojawić taka opcja. 

Dziękuje pozdrawiam  

Guest MichalW

Opis połączenia ATH-MSR7 z Opusem #1 jest zawarty na blogu w recenzji tych słuchawek w akapicie Synergiczność, więc polecam przeczytać go. Co do pracy jako DAC USB to nie wiem, więc niech ktoś inny się wypowie na ten temat.