Jump to content

Słuchawki do Sony STR-DG710

Bartek_Z
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie całe forum, to mój pierwszy post.

Na początku chciałbym pogratulować świetnego bloga. Wielki plus za jakość i dbałość o szczegóły. Panie Jakubie, chylę czoła. Proszę przyjąć wyrazy uznania.

Przechodząc do meritum — mój znajomy posiada amplituner Sony STR-DG710 (który gra obecnie z głośnikami Sony SS-6000P — 8 Ohm, 180 W). Do tego amplitunera chce dokupić słuchawki.

Rodzaj: pełnowymiarowe, wokółuszne, dobrze izolujące, tylko do użytku stacjonarnego. Przewód powinien mieć ok. 3 m długości.

Do czego: muzyka klasyczna, operowa, sakralna prawosławna i dawna; czasaaami Grechuta, Bajor itp.

Budżet: do ok. 700-800 zł, ale jeśli naprawdę warto do czegoś dozbierać, to jest taka możliwość.

Co tu kupić? Które słuchawki będą strzałem w dziesiątkę? Wybór trochę utrudnia fakt, że mój znajomy nie jest doświadczonym audiofanatykiem i nie wie, jakiej tonalności oczekuje. Ja sam też fachowcem nie jestem, ale poczytałem blog, poszperałem trochę po sieci i znalazłem kilka modeli. Czy któryś z nich może być dobrym wyborem?
Shure SRH840 (~550 zł), Beyerdynamic DT770 PRO (~580 zł), AKG K550 (~700 zł), Audio-Technica ATH-A550Z (~760 zł), NAD VISO HP50 (w promocji 777 zł, ale trzeba dokupić dłuższy przewód), Audio Technica ATH-MSR7 (~900 zł).
A może warto kupić coś innego? Proszę o rady. Będę wdzięczny za sugestie.

Kłaniam się
— Bartek

Witam Panie Bartku,

Dziękuję, jest mi bardzo miło.

P7 Wireless wymienione w wątku Nehero są zamknięte, choć cena przekracza jak widzę budżet. NADy słyszałem że są całkiem dobre dźwiękowo, choć warto byłoby sprawdzić ich wytrzymałość. Z tego co Pan podał, sam osobiście zdecydowałbym się na MSR7. To jedne z najbardziej sensownych moim zdaniem słuchawek tego typu. 

Pozdrawiam.

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. Dużo trzeba by dołożyć, żeby kupić coś o odczuwalnie lepszej jakości brzmienia? Czy zwiększenie budżetu do — powiedzmy — 1000 zł zmieniłoby jakoś sprawę czy jednak w tym zakresie trudno będzie przeskoczyć poziom MSR7?