Jump to content

Recommended Posts

Witam, obecnie posiadam kartę Xonar d1. Chciałbym ją wymienić na coś lepszego (bo bardzo mnie denerwuje swoim działaniem) ale jestem w kropce. Przeczytałem cały dział polecane http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/ ale mam kilka pytań. W oko wpadł mi Audiotrak Prodigy Cube Black Edition ale czy jest on w stanie pozycjonować w grze dźwięk? Xonar wykonuje tę czynność bez większych problemów. Jeżeli nie jest to możliwe dla daców w systemie 2.0 to rozumiem że muszę szukać czegoś podobnego do Creative Sound BlasterX G5 który był recenzowany u Państwa http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-creative-sound-blaster-g5/. Jest to dość droga inwestycja i wolałbym coś tańszego ale skoro nie będzie żadnej alternatywy to będę musiał na nią w ostateczności przystać. Jestem nastawiony głownie na gry i muzykę wiec pozycjonowanie jest dla mnie bardzo istotne. Obecnie posiadam słuchawki encore rockmaster oe.    

Witam,

Tańszą alternatywą dla G5 jest Omni Surround 5.1. Nie wiem co prawda co może się kryć pod "denerwowaniem swoim działaniem", ale pytanie zasadnicze: czy próbował Pan instalować sterowniki UniXonar? Rozwiązują sporo problemów wynikających z niekompetencji programistów ASUSa, bo jak mniemam to właśnie z nimi ma Pan problemy (tzn. ze sterownikami, nie programistami).

Edited by EvilKillaruna

5 minutes ago, EvilKillaruna said:

Witam,

Tańszą alternatywą dla G5 jest Omni Surround 5.1. Nie wiem co prawda co może się kryć pod "denerwowaniem swoim działaniem", ale pytanie zasadnicze: czy próbował Pan instalować sterowniki UniXonar? Rozwiązują sporo problemów wynikających z niekompetencji programistów ASUSa, bo jak mniemam to właśnie z nimi ma Pan problemy (tzn. ze sterownikami, nie programistami).

Czy to sterowniki asusa czy uni problem występuje ten sam (w uni sporadycznie). Zdarza się mi czasami że jedna słuchawka gra bardzo cicho pomaga wtedy wyłączenie urządzenia i włączenie ponownie w menagerze urządzeń. Najgorsze przypadki to czasem jak dźwięk potrafi wybuchnąć głośnym szumem czy to podczas oglądania filmiku na yt, filmu lub przy włączeniu systemu, jednym słowem jest to losowe. Niestety występuje to w rożnych konfiguracjach na trzech rożnych kartach asusa ( znajomi posiadają ten sam model) Tak to wygląda link:

. Fakt że ostatnio nie zdarzyło mi się to przez bardzo długi czas. Obecnie ożywam sterowników asusa pod windows 10. Gdzieś wyczytałem że jest to wina komponentów użytych przez asusa a nie wina sterowników, ile w tym prawdy niestety nie wiem.  Dlatego zależy mi na zmianie. Rozumiem że pozycjonowanie na dacach w systemie 2.0 raczej nie jest możliwe? 

Z tego co mi wiadomo, static noise związany jest z niestabilnością wzmacniaczy operacyjnych. UniXonary faktycznie potrafią na to pomóc, choć nie rozwiązują do końca problemu. Ten trapił także mojego STX'a. Na LME49720 obsadzonych w sekcji I/V problem był. Wymiana na teoretycznie gorsze JRC 4580D = brak problemów. Dyskretne Bursony SS V5 = brak problemów. Ponieważ wzmacniacze na karcie D1 są lutowane w wersji mikro, radziłbym skorzystać z gwarancji, jeśli to możliwe, a jeśli nie, faktycznie wymienić sprzęt na inny. 

Cały posiadany przeze mnie sprzęt jest od lat w stereo i zaręczam, że z pozycjonowaniem nie miałem problemów, jeśli sprzęt sam z siebie nie był w tym względzie jakkolwiek ułomny.

10 hours ago, EvilKillaruna said:

Z tego co mi wiadomo, static noise związany jest z niestabilnością wzmacniaczy operacyjnych. UniXonary faktycznie potrafią na to pomóc, choć nie rozwiązują do końca problemu. Ten trapił także mojego STX'a. Na LME49720 obsadzonych w sekcji I/V problem był. Wymiana na teoretycznie gorsze JRC 4580D = brak problemów. Dyskretne Bursony SS V5 = brak problemów. Ponieważ wzmacniacze na karcie D1 są lutowane w wersji mikro, radziłbym skorzystać z gwarancji, jeśli to możliwe, a jeśli nie, faktycznie wymienić sprzęt na inny. 

Cały posiadany przeze mnie sprzęt jest od lat w stereo i zaręczam, że z pozycjonowaniem nie miałem problemów, jeśli sprzęt sam z siebie nie był w tym względzie jakkolwiek ułomny.

Gwarancji brak (raz nawet była oddana ale nie stwierdzili żadnych problemów)a w lutowanie nie mam jak się bawić. Jeżeli w stereo nie ma problemu z pozycjonowaniem to w takim razie który dac będzie najlepszym wyborem tak do max 500 zł? Co do Omni Surround 5.1 mam wrażenie ze wymienię xonara na coś takie samego. Czy ktoś może sprawdzał Prodigy Cube Black Edition lub innego daca w grze? jak to się sprawuje? Czy jest to lepsze rozwiązanie niż mój obecny Xonar? Mam tez pytanie co lepiej wziąć dac czy aim sc808? 

Edited by yaro000

Proszę uprzejmie. Jeśli to nowa sztuka prosto ze sklepu (a więc i nowa rewizja z lepszym wyposażeniem) - tak. Ma się wtedy w zestawie adapter, który podłącza się pod kartę właściwą i dopiero do tego adaptera przedni panel obudowy, na którym takowe gniazdo powinno się znajdować. Karta-córka nie jest wtedy potrzebna.

Sprzedam ale jako uszkodzoną gdyż nie jestem w stanie zagwarantować tego że u kogoś innego nie będzie problemow. Na windows 7 miałem bardzo często problemy z nią i oddałem na gwarancje gdzie stwierdzono że karcie nic nie dolega. Na windows 10 problemy były tylko na początku bo po drugiej reinstalaci systemu przez jakieś pól roku nie wydążyło się nic aż ostatnio jedna ze słuchawek zaczęła grac bardzo cicho. Niestety znajomi mają więcej pecha i u nich te problemy występują bardzo często. Najgorsze jest to że nie wiem co winić czy sprzęt czy oprogramowanie.    

Edited by yaro000