Jump to content

Fanklub Audeze

EvilKillaruna
 Share

Recommended Posts

No to się naczytałem - aż jedno zdanie na temat Audeze z Coplandem.

Cytat

Z Coplandem grały nieco bardziej średnicowo od Bursona, bardziej kameralnie, ale niesamowicie urokliwie.

Cokolwiek nie znaczy to zdanie prosiłbym o jakiś dokładniejszy opis.

Edited by Waldek1968

Nie bez przeczyny są sklepy, które sprzedają taki zestaw Copland + Audeze. Synergia jest ponoc bardzo dobra, zwłaszcza z LCD3. Pisze ponoć, bo sam nie sluchalem, ale kiedy kupowalem wzmacniacz, to sie nim interesowalem i w sieci jest mnostwo informacji na jego temat. Na temat parowania z Audeze również. Użytkownicy są bardzo zadowoleni. 

Edited by MichalZZZZ

Ciekawe czy podobnie może być z Audeze LCD-2 Closed Back? To taka trochę loteria. Pewnie nikt mi na takie pytanie nie odpowie. Chyba, że do modelu Audeze z dołu hierarchii nie warto kupować bądź co bądź nie taniego wzmacniacza?

Edited by Waldek1968

Osobiście uważam, że jak najbardziej warto jest mieć lepsze źródło. Ja np. mialem Audeze LCD2C i na zestawie IFI Zen DAC + ZEN CAN brzmialy ok ale bez fajerwerków, a jak je podłączyłem do Pathosa Aurium, to poprawa brzmienia była znaczna.

Edited by MichalZZZZ
  • Like 1

Słuchałem Audeze LCD-2 Closed Back z Coplandem i dla mnie to połączenie wypadło niestety słabo. Dźwięk był zbyt "analogowy", mocno pozaokrąglane kontury, bas delikatnie bułowaty z lekkim "kocykiem". Osobiście nie bardzo lubię ten kierunek w brzmieniu, ale wiadomo, że gusta są różne i na pewno znajdą się ludzie, którzy właśnie takie brzmienie cenią sobie najbardziej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że z wyższymi Audeze synergia będzie lepsza.

14 godzin temu, MichalZZZZ napisał:

Nie bez przeczyny są sklepy, które sprzedają taki zestaw Copland + Audeze. Synergia jest ponoc bardzo dobra, zwłaszcza z LCD3. Pisze ponoć, bo sam nie sluchalem, ale kiedy kupowalem wzmacniacz, to sie nim interesowalem i w sieci jest mnostwo informacji na jego temat. Na temat parowania z Audeze również. Użytkownicy są bardzo zadowoleni. 

Z tymi nowszymi na pewno, ze starszymi mogłoby być zbyt ciepło. 
Ja słuchałem jakiś nie starych ale i nie najnowszych LCD 2F jak zaczynałem przygodę z audio z Coplandem DAC 215 i było cieplutko, mocno cieplutko, ale fajnie to grało. Te nowsze Audeze niby grają jaśniej od starszych, więc Copland faktycznie byłby super. Szczególnie, ze i tak ludzie podpinają Audeze pod lampy. 

Copland jako integra pół lampowa faktycznie jest ciekawym rozwiązaniem i wcale nie takim super drogim.

PS. pamiętam że poźniej ktoś słuchał LCD 3 z Coplandem i na forum się chwalił i stwierdził, że było już za ciemno dla niego. Ale to nie oznacza, że przy nowszych Audeze będzie tak samo.

Edited by Nehero
  • Like 1

Posiadam DAC215 od kilku lat i samego w sobie nie uważam za grającego zbyt ciepło na stockowych lampach Harmonixa. Brzmienie jest przede wszystkim bardzo przestrzenne, a średnica delikatnie podkreślona. Według mnie warto go spróbować. 

• Like 1

• 2 weeks later...

Żeby Copland DAC215 miał wejście na kabel XLR to pewnie bym się skusił na wypróbowanie go. Dodatkowo zniechęca mnie fakt, że nie dawno zainwestowałem w nowy kabel z wtykiem XLR właśnie.

Edited by Waldek1968

W dalszym ciagu sie kontaktuje ze sklepami w celu znalezienia bezskazitelnej sztuki LCD4. Ciekawostką jest to, że niektorzy sobie życzą juz nawet 5k euro za taką sztuke. Powariowali. Moglem brac jak byly w Top Hifi za 15k zł. Teraz żałuje. 

Edited by MichalZZZZ

W dniu 8.09.2021 o 11:35, Waldek1968 napisał:

Żeby Copland DAC215 miał wejście na kabel XLR to pewnie bym się skusił na wypróbowanie go. Dodatkowo zniechęca mnie fakt, że nie dawno zainwestowałem w nowy kabel z wtykiem XLR właśnie.

Przez ogromną większość czasu korzystałem i nadal korzystam ze sprzętu bez gniazd XLR bez żadnych problemów. Zaletą kabli na XLR jest to, że można dać im dowolny adapter, zarówno zbalansowany, jak i nie, przez co spokojnie można go używać z praktycznie KAŻDYM urządzeniem, tak długo jak tylko da się dostać daną przejściówkę. Zależy też do jakich słuchawek ma to być sprzęt. Przykładowo sam na Coplanda się swego czasu nie zdecydowałem dlatego, że lepszą synergię na K1000 złapałem z Aurium. Mocniejszy bas, lepszy drive, brak buły na średnicy (naskórkowość wokalu) i to mimo, że jeden i drugi sprzęt nie mają wyjścia XLR, co najwyżej w Pathosach jest wejście na IC tego typu.

26 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Teraz żałuje. 

Najtańsze LCD-4 jakie kiedykolwiek widziałem to powystawówka ze skazami za chyba coś koło 11 500 zł. Jesli słuchawki mają status EOL, nie ma szans na ich dostanie. Pozostaje co najwyżej zamówienie wprost od producenta:

https://www.audeze.com/products/lcd-4

lub zaryzykowanie i skuszenie się na ich wariant 24, który jest z tego co pisano bardziej wyrównany:

https://www.audeze.com/products/lcd-24

• Like 1

Napisalem do Audeze. 

21 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Można porozmawiać z dystrybutorem aby ściągnęli na życzenie.

Juz rozmawialem. Np Top Hifi sie kontaktowal w tej sprawie z Audeze i ponoc nie mają. Nawet na zamówienie. 

Edited by MichalZZZZ

35 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Juz rozmawialem. Np Top Hifi sie kontaktowal w tej sprawie z Audeze i ponoc nie mają. Nawet na zamówienie. 

Jak sobie wejdziesz na stronę dystrybucji Hifimana, to z 14 pozycji słuchawek nausznych, dostępne jest tylko 5 a reszta - nie.

Jak widać dotyczy to też słuchawek będących w bieżącej ofercie - bida że aż piszczy.

• Upvote 1

Dokladnie tak jest jak mowisz. Szkoda, bo sie napalilem na nie troche :) Mnie sie tez wydaje, ze chcą sie pozbyć resztek ze sklepów, które często gęsto są w opłakanym stanie (jak to resztki) i niedługo zaprezentują nowego flagowca z lini LCD. 

Edited by MichalZZZZ

Są moim zdaniem 2 możliwe wersje:

1. Sklep nie chce ściągać produktu który za moment będzie miał status EOL na wypadek gdyby chciał Pan zwrócić towar, zwłaszcza przez wzgląd na jego wysoką cenę.
  2. Audeze ma nieaktualne stany magazynowe na swojej stronie i stąd produkt jest rzekomo dostępny, choć nie jest.
  • Upvote 1

Stare LCD-4 z recenzji. Ten sam egzemplarz krążył jeszcze po paru portalach. Ale ponieważ się ich już nie dostanie, 4z.

Aby nie było niedomówień, uzupełnię troszkę swoją wypowiedź.

LCD-4 były w przynajmniej 3 rewizjach.

• Pierwsza to ta którą testowałem - 100 Ohm jeśli dobrze pamiętam i ten śmieszny niebieski kabel.
  • Druga rewizja to 200 Ohm, postępująca po 100 Ohm z powodu awarii przetworników, które nie wytrzymywały watów, jakie ludzie w nie pchali wierząc, że im więcej tym dźwięk lepszy.
  • Trzecia rewizja to nadal 100 Ohm ale nowe kable i zmienione pady oraz opaski.

Pierwsze LCD-4 grały w zasadzie jak coś pomiędzy starymi LCD-3 a nowymi LCD-3. Albo może inaczej - jak między 4z a nowymi LCD-3, bardzo w deseń D8000, czyli ciepło, ale nie mrocznie, muzykalnie, ale w stronę takiej nieprzekombinowanej muzykalności. Nie było tak mocnego basu jak w LCD-3 2015, ale całość grała naprawdę imponująco, z równym jak deska przebiegiem od basu aż do niższej góry.

Jak grają nowe - nie wiem, nie otrzymałem ich już nigdy na ponowne testy, weryfikacje itd. Pewny jestem natomiast 4z, które są lżejsze i mają wiele cech pierwszych LCD-4 wymieszanych właśnie z LCD-3 2015. Miały jak pamiętam mocniejszy bas od starszych LCD-4.

MX4 natomiast są naprawdę dobrymi słuchawkami, ale wprost z pudełka na tle wszystkich wymienionych najmniej mnie czarowały. Zawsze brakowało mi w nich wykończenia na skrajach oraz sceny. Zawsze miałem wrażenie, że te słuchawki mogą zagrać śmielej, czyściej i bardziej scenicznie niż grają. Podejrzewam że przetworniki + brak fazorów jednak swoje robi. Nawet na Conductorze V2+ odczuwałem niedosyt i lepiej grały mi po balansie z S6+S7, gdyby nie niska klasa tego zestawu, za niska do tych słuchawek.

Moim zdaniem z tych trzech to właśnie MX4 wymagają paradoksalnie najwięcej inwestycji w tor i największego trzymania mówiąc kolokwialnie "za pysk" każdego, nawet najdrobniejszego aspektu dźwiękowego - od kabli po sprzęt źródłowy. Nie wiem jakby to grało na DSP i nie testowałem ich po Revealu, który wyszedł jak pamiętam po tym gdy je testowałem. Albo mi się już sucho robi na stare lata. W każdym razie nie jest też tak, że we wszystkim 4 i 4z były lepsze. Wiele osób narzekało na Audeze że mają odrealniony środek, bo gra zbyt przestrzennie i trójwymiarowo, przez co brakuje im skupienia i wypełnienia, mimo że w dźwięku jako całości owe wypełnienie jest. MX4 to naprawiają. Mają mocno przysunięty środek pasma, więc gra to znacznie bardziej "konwencjonalnie", że tak powiem.

Efekt jest taki że w MX4 walczy się o oczyszczenie dźwięku, skraje pasma i scenę, a w 4/4z robi w zasadzie co chce, albo tylko o rozjaśnienie. Miałem w planach wszystkie 3 pary, ale moim zdaniem to jak grają stare LCD-4 najlepiej oddadzą LCD-i4. Mają po Revealu/Cipherze najwięcej wspólnego. Finalnie nie kupiłem jednak niczego, a sprzedając LCD-2 zostałem na XC. Bo są subiektywnie najrówniejsze i najwierniejsze nagraniu, kreując się prawie że w roli słuchawek kontrolnych i zastępując moje equalizowane K270 Playback. To takie trochę zamknięte MX4 ze wszystkim tym, czego mi w MX4 brakowało. A przynajmniej po zabawie z kablami i muszlami.

Jeśli chodzi o kabel, wydaje mi się, że o ile w każdej z tych par trzeba robić wymianę, bo na pewno nie jest to OCC to co tam dają i jest to raczej jakiś "chińczyk", o tyle w MX4 potrzeba wymiany jest największa, a w 4z najmniejsza. Każde zyskają, ale na 4z da się spokojnie przeżyć długo na fabryce.

• Like 1
  • Thanks 1