Jump to content

Fanklub Audeze

EvilKillaruna
 Share

Recommended Posts

9 minut temu, MichalZZZZ napisał:

Obawiam się, że AC4 mógłby byc za ciepły do tych słuchawek. Choć moge sie mylić.

Jeśli dobrze kojarzę, zamówił Pan konkurencyjny kabel który jest cieplejszy od AC4, w najlepszym wypadku porównywalny (jeśli ma Pan hybrydę). 

Posted (edited)

Zamówiony mam Argentum i FAW Noir Hybrid, zapewne chodzi Panu o FAW tak? Zamawialem go pod LCD3, bo spotkalem sie na forach z kilkoma osobami, którzy sobie zachwalają to połączenie z LCD3. Ciakawość wzięła góre :)

Edited by MichalZZZZ

3 minuty temu, MichalZZZZ napisał:

Zamówiony mam Argentum i FAW Noir Hybrid, zapewne chodzi Panu o FAW tak? Zamawialem go pod LCD3, bo spotkalem sie na forach z kilkoma osobami, którzy sobie zachwalają to połączenie z LCD3. Ciakawość wzięła góre :)

Ja mialem lcd 3f z FAW Noir Hybrid i bylo ok.

• Thanks 1

Miałem kabel oparty na takim dokładnie przewodniku (również hybryda, dokładnie ta sama, ale inny konfekcjoner). Jeśli jest to 8 żył i nie wprowadzono zmian od tamtego czasu, to były to kable ocieplone. Korzystałem z hybrydy na LCD-2F (stare i nowe), LCD-3 (stare), LCD-XC (nowe) oraz testowo na MX4, także wypowiadam się ze 100% doświadczenia. Przechodziłem wtedy na AC3B na LCD-2F i LCD-XC, bo był dokładniejszy na skrajach i wyraźnie szybszy, choć też zauważalnie jaśniejszy i z mniejszą głębią, a bliższym wokalem. 

16 minut temu, bpiotrow13 napisał:

Ja mialem lcd 3f z FAW Noir Hybrid i bylo ok.

Bo to ogólnie dobry kabel, daje dobre efekty, choć miał dwie rzeczy na które narzekałem w dłuższej perspektywie i co też stało się inspiracją do własnych zabaw, aby zrobić coś zupełnie innego. Dwie rzeczy te to precyzja na skrajach, gdzie chciałem mieć - głównie z 2F - bardziej dokładny bas na dole oraz bardziej techniczną najwyższą górę, a także efekt "częściowego koca" na sopranie, gdzie w zależności od trafienia ze słuchawkami miało się czasami wrażenie, że część góry jest podkreślona, a część przyciemniona. Takiego efektu nie miałem potem z żadnym kablem poza jednym prototypem (był tam równomierny efekt lekkiego koca). Dało mi to jednak bardzo fajny punkt odniesienia.

Oczywiście nie trzeba brać tego co piszę jako prawdę objawioną. Audeze to bardzo losowa sprawa, ich modele są w różnych rewizjach i dwa egzemplarze tego samego modelu mogą zagrać bardzo różnie i tylko ze względu na inne okresy produkcji. Obecnie LCD-3 to jeszcze w ogóle coś innego, więc tu już można dostać swoistego uszopląsu i zgłupieć do reszty. 

Posted (edited)

Z tego co kojarze po recenzjach, to testował go Pan też z Fostexami Th900.

W sumie ciekawa historia, bo z tego co udało mi sie wywnioskować, to Noir Hybrid jest najmniej "ocieplonym" kablem z oferty FAW. Mam nadzieje, ze nie zamuli mi brzmienia LCD3 (zdaje sie przy Atticusach prędzej może sie tak stać).

Edited by MichalZZZZ

Tam była pełna miedź, czyli to co miałem z kolei na HD800. Tam też efekt był bardziej słyszalny. Plus redukowała się scena na szerokość przez to. Ma to oczywiście swoje właściwości korekcyjne. 

Dlatego na tym przewodniku miałem kabel do LCD-2F. Testowałem też wersję 4-żyłową, ale na starych LCD-3 miałem problem z odróżnieniem jej od kabla fabrycznego. Było to dawno temu, rok 2014/2015 może. Miałem też wersję miedzianą, ale kabel ten mocno zredukował mi scenę i był za ciepły. Na jego bazie powstał finalnie wspomniany kabel do HD800. Finalnie zastąpiłem jednak wszystkie własnymi konstrukcjami, zwłaszcza że mogłem na spokojnie eksperymentować z różnymi przewodnikami dla jak najbardziej optymalnych efektów. Mocna korekcja zawsze będzie miała niestety swoje konsekwencje, takie czy inne, ale doświadczenia te jak pisałem stały się bardzo fajnym punktem odniesienia. 

• Like 1

• 4 weeks later...
  • 1 month later...

Zapowiada się bardzo ciekawie i jeśli bedzie okazja, na pewno warto będzie posłuchać🎶🎧🎶😉 

@Tommy66 porównań z flagowymi 009s na pewno się nie ustrzeże. Tym bardziej, że te słuchawki będą od nich droższe :)

W przypadku elektrostatów czekam na to, co przygotuje STAX za dwa lata w związku ze zbliżającą się 30. rocznicą legendarnych Omeg. 

• Like 2

W dniu 2.08.2021 o 21:33, Tytus1988 napisał:

W przypadku elektrostatów czekam na to, co przygotuje STAX za dwa lata w związku ze zbliżającą się 30. rocznicą legendarnych Omeg. 

To Ty lepiej zacznij już dom sprzedawać :D

W dniu 2.08.2021 o 19:09, MIR05LAV napisał:

Nowe zabawki od Audeze się szykują :)

https://www.audeze.com/products/crbn

Z tego zdjecia to mi sie najbardziej stojak Woo Audio podoba:)

a tak na powaznie to Audeze powinno sie raczej skupic na dopracowaniu obecnych sluchawek pod wzgledem wygody, powtarzalnosci i awaryjnosci, brzmienie juz ma swietne.

Elektrostaty z brzmieniem Audeze mi sie nie kojarza, ale w sumie to ciekawe polaczenie moze byc.

• Approved 2

13 minut temu, Nehero napisał:

To Ty lepiej zacznij już dom sprzedawać :D

Chyba zestaw nowej Omegi nie przebije ceny Orfeusza HE1 😉 Najbardziej zależałoby mi na spędzeniu miłych chwil z muzyką na tych słuchawkach. Zakup brałbym pod uwagę tylko wtedy, gdyby rzeczywiście zachwyciły mnie jak żadne inne oraz ich cena nie byłaby astronomiczna. 

@bpiotrow13 spotkałem się z opinią, że względem LCD-4z mają bardziej podkreśloną wyższą średnicę oraz niższe soprany. Jednak ciekawe, jak całościowo przedstawia się charakter brzmienia tych słuchawek. Jeśli pojawią się na polskim rynku, na pewno warto będzie je wypróbować. 

Godzinę temu, bpiotrow13 napisał:

Elektrostaty z brzmieniem Audeze mi sie nie kojarza, ale w sumie to ciekawe polaczenie moze byc.

to już chyba taniej idzie kupić STAX-y 007 :) 
Elektrostaty Audeze to 4,5k USD + VAT + cło+ transport + wzmacniacz do elektrostatów cóż tak z 50k to szykuj :D 

Może i fajnie by grały, ale to kolejna drożyzna, a i tak ktoś pewnie napisze zaraz, że mu kolumny za 2k lepiej grają.

35 minut temu, Tytus1988 napisał:

Chyba zestaw nowej Omegi nie przebije ceny Orfeusza HE1 😉

nie zdziwiłbym się. Skoro to Jubileusz, to mogą pocisnąć z ceną, bo i tak to ktoś kupi i pewnie wyprzedadzą  się jak ciepłe bułeczki. Skoro potrafią  być wzmacniacze kosztujące 1mln zł+, to dlaczego nie miałyby powstać ultra drogie słuchawki jeszcze droższe niż orfeusze i to jeszcze na jubileusz :) 

@bpiotrow13

1. wygoda - niestety Audeze nie robi słuchawek na obstalunek [ Miałeś Lcd3], ja miałem ze starym pałąkiem, mam z nowszym..

2. powtarzalność - czy Porównywałeś 2 egz. tego samego modelu z jednego wypustu ?  ja tak [ po zmianie padów, te same drivery]  lcd3.

3. awaryjność - Czy masz jakieś dane/statystyki na temat wypustów od 2018r ?

Nie piszę tego złośliwie.

x. Niewątpliwym atutem Audeze jest czteroletnia gw.na słuchawki + były przypadki przechodniej gw. [ proszę to przemyśleć w kontekście... Ty już tam Wiesz czego ]

y. Niewątpliwym atutem Audeze jest serwis                                                                                                      [ proszę to przemyśleć w kontekście... Ty już tam Wiesz czego  ] 

nie neguję jakości dżwięku urządzeń.

Edited by Tommy66
  • Like 1

43 minuty temu, Tytus1988 napisał:

Najbardziej zależałoby mi na spędzeniu miłych chwil z muzyką na tych słuchawkach

To wiadomo, ale niestety sam widzisz jakie są ceny, a i tak jest to nadmuchane wszystko. Gorzej jak Ci się spodobają i stwierdzisz, żeby je mieć, to musisz się zadłużyć i żyć przez parę miesięcy na zupkach chińskich :D

5 minut temu, Tommy66 napisał:

Niewątpliwym atutem Audeze jest czteroletnia gw.na słuchawki + były przypadki przechodniej

tak jak tu się słyszy, to Audeze bardzo pomocne jest nawet po gwarancji, a już kilka osób tutaj na AF mówiło o tym jak oddawało słuchawki na gwarancje i komuś nawet wymienili drivery za darmo i to po gwarancji.

Na pewno w kontekście ewentualnej awarii, jest to bardzo dobra informacja, że nie zostanie się z ręką w nocniku.

Edited by Nehero
  • Like 1

@Tommy66w tym wypadku najlepiej jest kupować ten egzemplarz słuchawek, których dźwięk się spodoba. Mocną stroną Audeze jest także obsługa klienta oraz sprawny serwis produktów.

@Nehero jeśli wpadłyby mi w ucho i nie będzie to limitowana edycja kilkuset sztuk, cierpliwie zaczekam na możliwość zakupu zestawu w dobrej cenie z drugiej ręki :)

@Tytus1988Chyba żle mnie Zrozumiałeś , ja porównywałem  [wspominałem już o tym kilkakrotnie, zamieszczałem fotki] ,lcd 3 prod 2018 ze starymi padami i starym pałąkiem z lcd 3 prod 2019 z nowymi padami i nowym pałąkiem , drivery bez zmian. Porównanie robiliśmy w dwie osoby.

Jedyne marginalne różnice jakie były to te wynikające z padów. Wyłapaliśmy to dopiero na nagr. testowych ,bo w zwykłym odsłuchu to ni chu chu.

Evil zamieścił wykresy padów.

Przyjmę na klatę że jestem głuchy , jeśli ktoś zrobi i udokumentuje podobne porównanie z odmiennymi wynikami.

Edited by Tommy66
  • Approved 1