Jump to content

Recommended Posts

@maszynista1987 zmf pendant fajna sprawa i uzywki sie w dobrych cenach zdarzaja. Ma transformator na wyjsciu i z planarami tez gra swietnie. On jest jak rozumiem robiony dla zmf przez ampsandsound, gosc robi super wzmaki, tylko sobie liczy..

Nowy feliks raczej bedzie drozszy, raczej znacznie powyzej 10 k a rynku wtornego brak na poczatku.

A co myślicie o tym wzmacniaczu

Kinki Studio VISION THR-1

Specyfikacja techniczna:
Parametry:

Pasmo przenoszenia: 20-300kHz (±1dB)

THDN: 0.0014% (80dB)

Stosunek S / N: >98dB

Zakres dynamiczny: >115dB

Wejścia / Wyjścia:

Wejścia:

Czułość wejściowa: 2,25 Vrms - 3,6 Vrms

Impedancja wejściowa: 50 kΩ

Złącze wejściowe: RCA x 1, XLR x 1

Wyjścia dla słuchawek:

Napięcie wyjściowe: ±70VAC

Złącze wyjściowe: 6.3mm x 2, XLR 4Pin x 1

Wyjścia dla przedwzmacniacza:

Napięcie wyjściowe:  2.25Vrms - 3.6Vrms

Złącze wyjściowe: XLR x 1

Wymiary i waga:

Wymiary: 270W x 100H x 210D

Waga: 6KG

Więc podłączanie go do Audeze to pomyłka. Najwyżej do XC. 

Tymczasem:

DSC_0139m.thumb.jpg.00171d285b8ddb92ab231d211766a93b.jpg

DSC_0141m.thumb.jpg.2dcec68f3503cd58d0b391e07c753236.jpg

Pojedyncza puszka: 43 g vs 51-52 g.
Obie puszki: 86 g vs 103 g.

Karbony łącznie cięższe więc o 17 g

Waga słuchawek z karbonami: 755 g (bez kabla)
Waga słuchawek z bubingą: 738 g

• Like 2
13 godzin temu, Nehero napisał:

@bpiotrow13 Przypomniał mi się jeden wzmacniacz. 

Patrzyłeś na Lebena CS 300F? Kiedyś o nim czytałem i teraz mi się przypomniało, że to też dosyć ciekawy wzmacniacz.

Dzięki, nie patrzyłem. Trochę wysoko stoją używane. nie wiem jak by się zgrywał z lcd 3.

26 minut temu, bpiotrow13 napisał:

Dzięki, nie patrzyłem. Trochę wysoko stoją używane. nie wiem jak by się zgrywał z lcd 3.

Z tego co wiem jest podobny do Ayona Ha3 w ogólnym rozumieniu.

Przy lebenie jest jeszcze możliwość upgradu przez dystrybutora nautilusa: wymiana kondensatorów, rezystorów, gniazda zasilajacego, bezpiecznika.

A jak nie gniazdo słuchawkowe w lebenie, to zawsze zostają odczepy głośnikowe dla trudniejssych przypadków i 15W na kanał.

Ciekawy o tyle, że można i słuchawki i jakieś fajne kolumienki podpiąć.

15 minut temu, Nehero napisał:

Ciekawy o tyle, że można i słuchawki i jakieś fajne kolumienki podpiąć.

fakt, ja to akuat mam rozdzielone, Pomieszczenie, w ktorym mam sluchawki nie nadaje sie na kolumny niestety. Ale wzmacniacz z tego co czytam klasowy.

3 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Tymczasem:

DSC_0139m.thumb.jpg.00171d285b8ddb92ab231d211766a93b.jpg

DSC_0141m.thumb.jpg.2dcec68f3503cd58d0b391e07c753236.jpg

Wyglądają ładnie, tylko ten napis na muszli wygląda jakby ktoś go na szybko machnął w wordzie Arialem, by te słuchawki zbytnio Ether C Flow nie przypominały. :)

• 3 weeks later...

Jeśli chodzi o lampę do LCD-3 to posiadam od jakiegoś czasu Litlle Dot Mk VI + i gorąco polecam do tych słuchawek , duża możliwość kształtowania brzmienia lampami ( osobiście polecam 6f8g ) moc bardzo duża używam z LCD-3 , Ether Flow , He -500 . Pancerna konstrukcja bardzo dobre wykonanie i do tego stosunkowo niska cena 

• Like 1
  • Approved 1

Pomiary na surowo - analog LCD-i3 vs i4:

jMAhUw1.jpg

Pomiary po ręcznym dopasowaniu tonalności:

4ZLp8tJ.jpg

Jest znacznie lepiej i bliżej i4, ale to wciąż nie jest poziom jakościowy i4. Możliwe że ustalenie bardziej dokładnego EQ pozwoliłoby jeszcze się zbliżyć. Będę jeszcze walczył. 

PS. dopiero teraz te słuchawki grają. 

• Like 4

Opisałem sporo na czacie, ale w dużym skrócie:

• genialne słuchawki
  • jak dla mnie z Revealem/Cipherem endgame w temacie IEMów
  • i3 grały przy nich wprost z pudełka jak niesmaczny żart
  • i4 = znacznie bardziej naturalna góra, lepiej pociągnięte skraje, więcej basu i sceny
  • mimo wszystko nadal nie negują zastosowania Reveala/Ciphera

Ale jednocześnie:

• mając i3 i i4 jednocześnie, mogę zrobić EQ matching - opracowałem metodologię i powyżej opublikowałem wersję v8 ustawień
  • EQ matching powoduje że i3 mogą wreszcie pracować z Cipherem/Revealem i to tak samo dobrze jak i4
  • po EQM zupełnie inne słuchawki
  • bardzo mocno nadganiają wtedy dystans do i4, choć nadal w kategoriach czysto jakościowych i4 są lepsze
  • jeśli ktoś ma i3, z odpowiednio użytym APO i moimi ustawieniami może zasymulować tonalność i4 w przynajmniej 80% na oko
  • aktualnie walczę o wolną chwilę, aby zbliżyć się do 90%
  • jak za te pieniądze które płaci się za i3, to słuchawki "oszukują system" i być może dlatego Audeze udaje, że i3 mogą pracować z tych samych ustawień co i4. 

Jak będę przymierzał się kiedyś do droższych słuchawek, aktualnie i4 są u mnie na pierwszym miejscu, ale już teraz na i3 można się dzięki tym ustawieniom rozsmakowywać wcale nie gorzej. 

• Like 1
  • Thanks 1

Nocne wojaże z EQ pozwoliły na opracowanie czegoś takiego:

b8nlfUC.jpg

Wersja 10U, 66-punktowa, ciężka equalizacja parametryczna. Można jeszcze powalczyć tu i tam, ale brzmienie faktycznie jest niemal identyczne jak w i4, a "niemal" wynika z oczywistych różnic jakościowych i fizycznych. Zgodnie z przewidywaniami:

• i3 mają gorzej schodzący bas, bass extension jest trochę zredukowany
  • i3 mają mniej czystą górę, treble extension jest trochę zredukowane
  • i3 mają z tego tytułu mniejszą scenę
  • Nie wiem z czego to wynika, ale i3 mają bardziej skomasowaną i masywniejszą średnicę. Niewiele co prawda, ale różnica jest słyszalna w testach A-B. 

Także to jest generalnie maksimum, co da się z i3 wyciągnąć programowo. Ale sam fakt, że można zrobić im te 85-90% tonalności i4 (bo ze skrajami mało co da się zrobić), jest w samym sobie czymś genialnym i implikuje dalsze tezy oraz konkluzje (takie moje własne, osobiste):

1. Każdy właściciel lub użytkownik LCD-i3 może za darmo zrobić sobie na nich bardzo akuratną symulację LCD-i4.
  2. Jeśli i3 z takim EQ bardzo się spodobają, to nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań przed kupnem i4 - takie demo jest bardzo mocno zbliżone do tego jak grają i4, jak pisałem do 90%. Wystarczy sobie wyobrazić jeszcze lepszą czystość oraz lepiej schodzący bas i mamy odpowiedź, czy warto się kosztować, czy nie.
  3. i4 dają dokładnie to samo co equalizowane i3, ale więcej i lepiej za odpowiednio wyższą cenę.
  4. i3, choć wprost z pudełka grają wyraźnie gorzej, swoim potencjałem przewyższają kwotę zakupu. 
  5. Gdyby i3 grały wprost z pudełka tak jak po equalizacji, musiałyby kosztować ok. 8k zł. 

W zał. plik txt v10U do importu do APO. W przypadku analogowego połączenia, należy aktywować moduł Reveala (3) wprost z APO i trzymać w granicach 50-80%. Dla Ciphera v2 wystarczy sam moduł PRE (1) i Include (2). 

8o5Gy17.jpg

Na przykładzie starszej wersji. 

i3-to-i4-v10U.txt

• Like 4