Jump to content

Recommended Posts

37 minut temu, Nehero napisał:

No tu niestety jest ten problem, że jest cicho o polskich konstruktorach, no może poza Lucarto Audio

Jak się poszuka i popyta, to się znajdzie. Na przykład Sinusaudio, czy WBA. Plus jest taki, że można osobiście porozmawiać. Oczywiście zawsze jest ryzyko nowych konstrukcji, ale w dużych firmach sporo ceny to marketing plus ceny producentów zachodnich nie uwzględniają polskich realiów. Transport i cło ma znaczenie też przy sprzęcie ze Stanów.

- LCD-i4. Mam. Mam od zeszłego grudnia. To jedne z 2 może 3 par IEM spełniających moje oczekiwania i grających jak pełnowymiarowe słuchawki. Nie daję sobie jednak rady z ergonomią. A to wisi, a to wypada, a to odgina coś. Wiem, że to nie giełda, ale gdyby ktoś był zainteresowany zakupem to polecam. Kupione w Audeze bezpośrednio przez USA. Mam rachunek.

@Glue Tak z ciekawości - widzę że jesteś nielicznym posiadaczem lcd-i4 na forum:
1. na czym słuchasz? cipher iPhone / cipher bluetooth / jack + reveal + equalizer? Próbowałeś różnych kombinacji?
2. jak oceniasz ich możliwości na tle innych pełnowymiarowych Audeze?

Posted (edited)
2 godziny temu, Aleksander napisał:

@Glue Tak z ciekawości - widzę że jesteś nielicznym posiadaczem lcd-i4 na forum:
1. na czym słuchasz? cipher iPhone / cipher bluetooth / jack + reveal + equalizer? Próbowałeś różnych kombinacji?
2. jak oceniasz ich możliwości na tle innych pełnowymiarowych Audeze?

Oczywiście Cipher. W kazdym możliwym wypadku. I LCD-i4 i Sine. Powiem, że niekupienie używanego iPhona za 150-200 złotych i niewykorzystanie tego małego DACa to zaprzepaszczenie jego możliwości. To ogromny błąd. Polecam z całego serca.

Posiadam LCD-2F i XC. Obie pary używam z AK320 toslink do Questyle 600. Kabel Heimdall 2 XLR. Często, kiedy potrzebuję się szybko przełączyć z telefonu na słuchawki i coś, z czym mogę wstać od stołu to wtedy moje ulubione Sine. Po zmianie padów na obejmujące ucho, z miłej w kontakcie alcantary stały się dużo lepsze. Gdybym miał zostawić sobie jedną parę to właśnie Sine. Tu być może wychodzi moje zamiłowanie do konstrukcji zamkniętych. Nie pamiętam odsłuchu nieprodukowanych już EL-8 (paradoksalnie) Open, ale ponoć są jeszcze szybsze i ogólnie lepsze od Sine.

LCD-i4 mają może przesłuchane z 10-12 godzin. Kupione w listopadzie 2019. Pełen komplet z gwarancją od Audeze na 3 lata. Wg takiej zasady właśnie wymieniłem przetworniki w moich LCD-2F po 2 latach i 7 miesiącach, mimo, że krajowy dystrybutor pewnie by się zdziwił na taką prośbę.Ta gwarancja jest przechodnia i Audeze to potwierdza.

Z ciekawostek - przy okazji padniętego przetwornika w LCD-2F, zasugerowałem upgrade do LCD-3 za dopłatą. Audeze odpowiedziało, że decyzją zarządu nie robią takich rzeczy - bałagan z numerami seryjnymi i rodzajami przetworników jest dla nich niedopuszczalny. Natomiast zasugerował sprzedaż moich słuchawek z wymienionymi driverami i objęcie 3 letnią gwarancją nowego kupującego. Wow. Co za firma. 

Jak oceniam możliwości LCD-i4? To najlepsze doki jakie mogłem w życiu słuchać. Kropka. To są doki, nie pełnowymiarowe słuchawki, ale im udaje się osiągnąć wszystko chyba, co można wsadzić w ucho i słyszeć przestrzenną symfonię. Nie potrafię wprost ich porównać. LCD-3 słyszałem bardzo dawno i w poprzedniej rewizji. Pod względem ogólnego odbioru z pamięci to bardziej LCD-4 - żywsze, szybsze i sceniczne.

Edited by Glue
  • Thanks 1

Introducing Penrose X and Penrose

Say hello to the Audeze Penrose X and Penrose wireless planar magnetic gaming headsets. For the first time, you can experience the uncompromised audio quality Audeze is known for over a 2.4GHz lossless, low-latency wireless connection that's compatible with Xbox Series X, PlayStation 5, Windows, Macintosh, and mobile systems.

Penrose features the same award-winning 100mm planar magnetic driver technology that revolutionized gaming audio in the Audeze Mobius, together with a newly designed broadcast quality microphone for enhanced chat and streaming. Penrose also includes onboard Bluetooth 5.0 which can be paired simultaneously with 2.4GHz wireless, so players can chat on their mobile device without interrupting their gaming experience. 

By combining Audeze's legendary audio performance with the greatest in wireless and microphone technology, the Penrose X and Penrose will forever change the way you experience gaming audio.

Penrose X and Penrose are available to pre-order now at audeze.com/penrose. The first 1000 units will be available at just $249; that's $50 off the full retail price of $299! 

lgYvHkj.jpg

Troszkę odcinanie kuponów się zaczyna z tą serią widzę. 

Trzeba się dostosowywać do potrzeb klientów, by mieć jak najszersze grono klientów. A prawda taka, że sporo osób korzysta ze słuchawek BT, mobilnych, plug and play.

Chyba największym problemem było użytkowanie mikrofonu w trybie BT w Mobiusach, ale to już jest ograniczenie samego standardu z tego co wiem, więc bez dedykowanego adaptera się nie objedzie. W takim razie rzeczywiście odcinanie kuponów ;P

Nie wiem czy są dostępne (zakładam że nie, pytałem się jakiś czas temu o drewniane), ale Audeze ma możliwość zamawiania takiej wersji u siebie na stronie jako wariant XC. 

https://www.audeze.com/products/lcd-xc

Mi osobiście okrutnie się podobają i może to być świetna okazja do odchudzenia XC. Do tego jeszcze pałąk karbonowy dla pełnego efektu. 

Jak dla mnie, to wyglądają rewelacyjnie, gdyby, były dostępne, to bym się skusił, i wymienił w moich LCD-X,   z pałąkiem , to już prawdziwy luksusowy przedmiot.

Niestety Audeze nie oferuje ich osobno do kupienia, a wersja Carbon ma zastąpić prawdopodobnie wersje drewniane z racji gorszej dostępności dekielków drewnianych. Śmiech będzie jeszcze taki, że sam będę musiał sprzedać drewniane XC żeby kupić karbonowe XC :lol:.

• Haha 1
  • 2 weeks later...

No proszę, na reddicie ( właściwie to niemal na każdym zagranicznym forum audio z jakimi miałem styczność, może oprócz head-fi), jak tylko ktoś o nich coś pozytywnego napisze to zaraz lecą minusy i udowadnianie jak te słuchawki brzmią fatalnie, że najgorsze z najgorszych i audeze powinno się ich wstydzić. A tu cyk, recenzja jednego z lepszych (moim zdaniem) recenzentów na YouTube i wychodzi, że dźwiękowo to najlepsze zamknięte słuchawki planarne. Po przeczytaniu recenzji na audiofanatyku i obejrzeniu tej recenzji zacząłem poważnie się zastanawiać nad ich kupnem jako uzupełnienia do moich adx5000. 

• Like 1

@melofil Na ich temat szykuję mini-bombę, bo artykuł o modyfikacjach z perspektywy 2 lat użytkowania:

• redukcja wagi
  • zwiększenie komfortu
  • polepszanie jakości dźwięku
  • modyfikacje akustyczne polegające na kontrolowanym rozszczelnieniu komór
  • praca z Revealem

One niestety cierpią z tego powodu, że są robione ręcznie i można je przez to nadmiernie wypłaszczyć. Stąd negatywne opinie. I stąd że oczekuje się od nich bycia zamkniętymi X lub 3, a to nie jest kompletnie ich cel. Niemniej sporo osób nie zna przez to ich potencjału. 

• 3 weeks later...

Tak tworzy się mity.Celu można się domyślić.Z tego co widzę na tym zdjęciu gość ma nową opaskę.

Sądzę iż autor tego żartu [czytaj zdjęć] ma w głowie  to co na biurku, jeno  w innym kolorze.

Edited by Tommy66