Jump to content

Recommended Posts

10 godzin temu, folab napisał:

Na tej giełdzie nic bym nie kupił,nie mam zaufania.

Niby dlaczego? 

Ludzie wystawiają sprzęt na forach, olx, allegro, a giełda w tym przypadku jest tylko ułatwieniem szukania, wrzucają na giełde i tyle. 

Takie samo zaufanie jak kupowanie przez allegro, olx itp.

Ja tez nie mam oporu przed zakupami z giełdy , olxa i tp. Pathosa Arium kupiłem na tym ostatnim i miałem bardzo dobry kontakt z sprzedającym , a towar dotarł do mnie prima sort i chodzi jak marzenie .

Edited by pablo650

Na allegro mam jakąś ochronę ,na forum widzę mniej więcej z kim mam doczynienia, na innych portalach to musiał bym jechać do człowieka i osobiście obejrzeć towar .

O Audeze czytałem i słyszałem dużo dobrego ,łącznie z tym że LCD 3 to może być koniec poszukiwań ,taką opinię słyszałem od kogoś kto słuchał prawie wszystkiego więc napaliłęm się na LCD 3 ,ale chyba najpierw muszę posłuchać bo może się okazać że więcej przyjemności będę miał z wymiany wzmacniacza bądź z zupełnie innych słuchawek. Jedno jest pewne ,jak ciężko coś kupić na rynku wtórnym to jest to dobry sprzęt .

@folab Opinie opiniami, sam jestem posiadaczem Audeze Lcd-X i byłem na odsluchach w salonie, a do wyboru miałem  2C , 2F ,oraz  X . Porównanie bylo na  Pathosie Aurium i na Audeze Deckard . Po dwóch godzinach wyszedłem z LCD-X . Dlaczego , bo najbardziej mi się podobały, tor  odsłuchowy całościowo , był znacznie gorszy , od tego który posiadam i jeszce zyskałem w całym zakresie przekazu . A w ciemno byłem nastawiony na  2C , albo na 3 . Ale  trójek nie było i musiałem zadowolic się  tylko tymi modelami . Natomiast LCD 3 i  Lcd-XC miałem możliwość porównać na Meecie w Wrocławiu w zeszłym roku z moimi Xsami , i  nie  zrobiły na mnie wrażenia, że dokonałem złego wyboru . To wszystko jest kwesitą gustu , posiadanego sprzęt , budżetu i jakiejś wizji na przyszłość . Tak nawiasem zakup słuchawek jest tylko cześcią wydatków na zestaw i to tą mniejszą .:)

Edited by pablo650

@folab możesz pomyśleć nad ZMF , są konkurencyjne do Audeze i sam jestem ich wielkim fanem . Mamy tu dwóch kolegów na forum - posiadaczy lcd- 3 i eikonów  ,  porównywali słuchawki na  bursonie v2 +  lampie i chyba oba modele  wypadły świetnie   . Za nie długo ma być oferta w Polsce,  Zach daję bardzo dobre wsparcie techniczne  i po gwarancji naprawy są tanie (jedynie koszt wysyłki kosztuje trochę  ) . Warto sprawdzić używki na zagranicznych komisach .

Edited by maszynista1987
  • Like 3

Tylko że ZMF to dynamiki. To nie do końca ta konkretnie technologia. Klimat podobny, brzmieniowo fajne i przyjemne (Eikony) ale na innych nieco fundamentach.

Plus warto pamiętać, że serwis globalny (worldwide i producenta) to nie serwis lokalny (country-specific) i tutaj jedno potrafi być wprost zaprzeczeniem drugiego, w obie strony. Niestety przerabiałem to parę razy. 

• Like 1
  • Approved 1

Pojawiły się ,ale muszę najpierw ich gdzieś posłuchać .

W dniu 12.06.2020 o 11:41, pablo650 napisał:

@folab Opinie opiniami, sam jestem posiadaczem Audeze Lcd-X i byłem na odsluchach w salonie, a do wyboru miałem  2C , 2F ,oraz  X . Porównanie bylo na  Pathosie Aurium i na Audeze Deckard . Po dwóch godzinach wyszedłem z LCD-X . Dlaczego , bo najbardziej mi się podobały, tor  odsłuchowy całościowo , był znacznie gorszy , od tego który posiadam i jeszce zyskałem w całym zakresie przekazu . A w ciemno byłem nastawiony na  2C , albo na 3 . Ale  trójek nie było i musiałem zadowolic się  tylko tymi modelami . Natomiast LCD 3 i  Lcd-XC miałem możliwość porównać na Meecie w Wrocławiu w zeszłym roku z moimi Xsami , i  nie  zrobiły na mnie wrażenia, że dokonałem złego wyboru . To wszystko jest kwesitą gustu , posiadanego sprzęt , budżetu i jakiejś wizji na przyszłość . Tak nawiasem zakup słuchawek jest tylko cześcią wydatków na zestaw i to tą mniejszą .:)

Po przeczytaniu testu tych słuchawek napisanego przez Jakuba nawet bym na nie spojrzał , z testu zrozumiałem że są do dupy ale nie całkiem bo mogą się komuś podobać....

Godzinę temu, folab napisał:

Po przeczytaniu testu tych słuchawek napisanego przez Jakuba nawet bym na nie spojrzał , z testu zrozumiałem że są do dupy ale nie całkiem bo mogą się komuś podobać....

jeśli piszesz o LCD-3, albo w sumie o wielu innych modelach LCD, to pamiętaj, że one z biegiem czasu się zmieniały w kwestii brzmienia i te recenzowane LCD 3, to już nie są te same  co dziś.

Pady były zmieniane, kable chyba, przetworniki ciągle to nowsze rewizje, a nawet głupie pady mogą mieć spory wpływ na efekt końcowy. Więc przy Audeze można się kierować albo świeżymi recenzjami, albo odsłuchem, a chyba w przypadku Audeze, najlepiej i najprościej kierować się wyłącznie odsłuchem.

2 godziny temu, Nehero napisał:

Ktoś pytał o używki LCD3, ze nigdzie nie ma: https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/24/372656.php

Dziękuję.To było moje ogloszenie. [potrzeba chwili,kłopoty]

2 godziny temu, folab napisał:

Higiena d ... jest dla mnie rzeczą oczywistą.

Nauczyłem się na tym forum pojęcia ,,czytaj ze zrozumieniem''. Ale u mnie 54.

Ponoć lepsze so Isk.

Edited by Tommy66
  • Like 1
19 godzin temu, maszynista1987 napisał:

@folab możesz pomyśleć nad ZMF , są konkurencyjne do Audeze i sam jestem ich wielkim fanem . Mamy tu dwóch kolegów na forum - posiadaczy lcd- 3 i eikonów  ,  porównywali słuchawki na  bursonie v2 +  lampie i chyba oba modele  wypadły świetnie   . Za nie długo ma być oferta w Polsce,  Zach daję bardzo dobre wsparcie techniczne  i po gwarancji naprawy są tanie (jedynie koszt wysyłki kosztuje trochę  ) . Warto sprawdzić używki na zagranicznych komisach .

No sprawdzali my z Mirkiem i faktycznie fajnie było:) Niestety brakło czasu na dłuższe posiedzenie, a teraz czas nie sprzyja takim odsłuchom. Tylko przy takich takich porównaniach 1 do 1 wychodzi jak słuchawki są różne. Dla mnie Eikony to najlepsze zamknięte jakie słyszałem, kierunek brzmienia się bardzo nie różni, ale lcd 3 bym nie zamielił na ZMFy:) Najlepiej chciałbym obie pary:)

BTW Lcd 3 kupilem z ogłoszenia, ale sprzedającym okazał sie kolega z forum, od którego odebrałem osobiście:) w każdym razie potwierdzam, co juz ktos napisał, że na lcd 3 świat się może zatrzymać jesli nie ostatecznie, to na długo:) Mam chyba ostatnią wersję przetworników (choć tu nie ma pewności do końca, ale nie ma to dla mnie znaczenia).

Edited by bpiotrow13
  • Like 1

Przepraszam za niedokładność pisałem o LDC-X 

2 godziny temu, taurus napisał:

Mi się podobały ,nawet je miałem z Coplandem DAC215 ,teraz mam LCD2C to już niestety nie to ale może być :-)

Korci mnie ten Copland ..

38 minut temu, folab napisał:

Korci mnie ten Copland ..

z lcd 3 grało to okej, choć mogłoby lepiej, czegoś mi tam brakowało.  Bardziej mnie zaciekawiłby Songolo HPA300 do LCD3, @EvilKillaruna mówił chyba jeśli dobrze pamiętam, że wtedy dostają drajwu, energii i potęgi.

Z LCD 2F, tymi ciut starszymi, jeszcze ze starym pałąkiem( nie wiem który rocznik, nie wiem jak długo nawet mieli je jako demówki, więc ciężko powiedzieć jak stare były te LCD 2F) z DAC 215 i Heimdallem 2 czerwonym grało to o wiele lepiej, choć było to o tyle specyficzne, że ciemne z kameralną sceną, z potężnym basem i  to mi się podobało, lecz np. w elektronice już nie bardzo, góra zbyt przygaszona była i brakowało iskierek), najbardziej przypominało mi to duży fotel i kominek w zimowy wieczór w drewnianej chatce). Jazz, instrumentalne(głównie kontrabasy itp), wokale, to wszystko było  genialne. Ale z LCD3(stockowy kabel) z DAC 215, te były 2018-2019, tego już nie było, było o wiele jaśniej i jakoś tak, hmmm nudno(?) Grało spoko, ale tylko spoko. 

7 minut temu, Nehero napisał:

z lcd 3 grało to okej, choć mogłoby lepiej, czegoś mi tam brakowało.  Bardziej mnie zaciekawiłby Songolo HPA300 do LCD3, @EvilKillaruna mówił chyba jeśli dobrze pamiętam, że wtedy dostają drajwu, energii i potęgi.

Z LCD 2F, tymi ciut starszymi, jeszcze ze starym pałąkiem( nie wiem który rocznik, nie wiem jak długo nawet mieli je jako demówki, więc ciężko powiedzieć jak stare były te LCD 2F) z DAC 215 i Heimdallem 2 czerwonym grało to o wiele lepiej, choć było to o tyle specyficzne, że ciemne z kameralną sceną, z potężnym basem i  to mi się podobało, lecz np. w elektronice już nie bardzo, góra zbyt przygaszona była i brakowało iskierek), najbardziej przypominało mi to duży fotel i kominek w zimowy wieczór w drewnianej chatce). Jazz, instrumentalne(głównie kontrabasy itp), wokale, to wszystko było  genialne. Ale z LCD3(stockowy kabel) z DAC 215, te były 2018-2019, tego już nie było, było o wiele jaśniej i jakoś tak, hmmm nudno(?) Grało spoko, ale tylko spoko. 

Jakie było źródło ? Bo źródło w systemie decyduje o wszystkim .

Edited by folab

Tylko że moja recenzja LCD-X dotyczyła wersji 2015, czyli tej jeszcze sprzed zmian w driverach, padach i pałąkach. Od starszych X owszem wolałem 3, a co potem znalazło swoje odzwierciedlenie we własnych zakupach. Nie miałem potem już możliwości odsłuchania nowszych rewizji, a jedynie tyle co mogłem zmodyfikować swoje XC do X bez tak mocnego dampingu.

Historia dużych Audeze wyglądała u mnie tak:

• 2015: LCD-2F Bamboo 2015 + LCD-3 2015
  • 2015: sprzedaż LCD-2F
  • 2016: sprzedaż LCD-3
  • 2017: LCD-2F Rosewood 2016
  • 2018: LCD-XC
  • 2019: sprzedaż LCD-2F

Dziś jestem tylko z LCD-XC po drobnych modyfikacjach akustycznych i na custom kablach własnej produkcji. Jak wielokrotnie pisałem, starsze X są cieplejsze i znacznie gęstsze od nowszych X. Gdybym miał wybierać między starszymi X a nowszymi X, brałbym nowsze. Przy LCD-3 bym polemizował, bo jednak te starsze miały wygar i klimat.

Być może to zdanie ułatwi decyzję: gdybym miał kupować sobie otwarte Audeze w formule jak najlepszej okazji z drugiej ręki i liczył na jak najwyższy współczynnik jakości dźwięku do ceny, szedłbym w nowsze rewizje LCD-3. Zaś projektant HPA300 kupił sobie LCD-3 po AVSie, potem sprzedał na rzecz LCD-4, po czym... wrócił do LCD-3 (obok XC). Dziś ma obie pary na stanie. To więc też w sumie o czymś świadczy.

@Nehero Z HPA300 parowałem tylko LCD-4z w warunkach jakkolwiek wymiernych. LCD-3 parowałem z nim tylko na AVS.

• Like 1
4 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Tylko że moja recenzja LCD-X dotyczyła wersji 2015, czyli tej jeszcze sprzed zmian w driverach, padach i pałąkach. Od starszych X owszem wolałem 3, a co potem znalazło swoje odzwierciedlenie we własnych zakupach. Nie miałem potem już możliwości odsłuchania nowszych rewizji, a jedynie tyle co mogłem zmodyfikować swoje XC do X bez tak mocnego dampingu.

Historia dużych Audeze wyglądała u mnie tak:

• 2015: LCD-2F Bamboo 2015 + LCD-3 2015
  • 2015: sprzedaż LCD-2F
  • 2016: sprzedaż LCD-3
  • 2017: LCD-2F Rosewood 2016
  • 2018: LCD-XC
  • 2019: sprzedaż LCD-2F

Dziś jestem tylko z LCD-XC po drobnych modyfikacjach akustycznych i na custom kablach własnej produkcji. Jak wielokrotnie pisałem, starsze X są cieplejsze i znacznie gęstsze od nowszych X. Gdybym miał wybierać między starszymi X a nowszymi X, brałbym nowsze. Przy LCD-3 bym polemizował, bo jednak te starsze miały wygar i klimat.

Być może to zdanie ułatwi decyzję: gdybym miał kupować sobie otwarte Audeze w formule jak najlepszej okazji z drugiej ręki i liczył na jak najwyższy współczynnik jakości dźwięku do ceny, szedłbym w nowsze rewizje LCD-3. Zaś projektant HPA300 kupił sobie LCD-3 po AVSie, potem sprzedał na rzecz LCD-4, po czym... wrócił do LCD-3 (obok XC). Dziś ma obie pary na stanie. To więc też w sumie o czymś świadczy.

@Nehero Z HPA300 parowałem tylko LCD-4z w warunkach jakkolwiek wymiernych. LCD-3 parowałem z nim tylko na AVS.

Dzięki za podpowiedzi .

2 godziny temu, folab napisał:

Jakie było źródło ? Bo źródło w systemie decyduje o wszystkim .

Szczerze to teraz już dokładnie nie pamiętam. To było w Top Hifi, Node 2i był podłączany pod DAC 215, tylko teraz za nic nie mogę sobie przypomnieć jak, czy analogowo czy po koaksjalu. Chyba po koaksjalu, ale nie pamiętam już. Nie zwracałem na to szczególnej uwagi. Jeśli po koaksjalu było jeśli dobrze pamiętam, no to źródłem był rzecz jasna DAC 215.

Ale tak samo na pewno były podłączane LCD 2F z DAC 215 jak i rok później LCD 3 z DAC 215.

O wszystkim nie decyduje, ja jednak uważam, że tak samo ważne jest źródło jak i wzmacniacz, no i ewentualnie transport jeśli ktoś jest zwolennikiem płyt CD.

Ale problemem było to, że po LCD 2F z DAC 215 oczekiwałem, że LCD 3 pójdzie też w tą samą stronę, tylko zrobi to jeszcze lepiej, a okazało się, że różnice w rewizji sprawiły, że było zupełnie na odwrót, mimo użycia tego samego urządzenia. A pamiętam z recenzji, że to LCD 3 te stare pierwotnie były o wiele ciemniejsze niż LCD 2F, a lCD 2F były o wiele bardziej wyrównane i jaśniejsze. Ale po w sumie 3-5 latach od recenzji do mojego słuchania, tyle się pozmieniało, że okazało się, że w takim zestawieniu starsze LCD 2F był ciemniejsze od nowszych LCD 3.

Ale dlatego też przyznam szczerze, zrezygnowałem z myślenia o Audeze, najpierw myślałem o LCD 2F, później o LCD 3, ale oni co chwilę coś zmieniają, dodając gorszą wygodę i wady wynikające z kontroli jakości, powiedziałem sobie, że nie dam 8k za słuchawki. Gdyby dorwać LCD 3 za 4-4,5k, no to miałyby kartę przetargową, ale po 1 faktycznie LCD 3 są coraz rzadziej jako używki, kiedyś więcej ich było, po 2 musiałbym ich posłuchać jeszcze z innym wzmacniaczem, żeby zobaczyć czy to mimo wszystko LCD 3 nie okazały się idealne, czy DAC 215 nie do końca dał mi to czego chciałem z LCD 3. Może posłuchać LCD X i zobaczyć co one prezentują.

Ale  szczerze jak potem posłuchałem Meze Empyrean z Kann Cube, to Audeze przestały mieć jakąkolwiek kartę przetargową( oczywiście biorąc pod uwagę DAC 215, bo nie słuchałem z niczym innym). Oczywiście nie wykluczam, że użycie lepszego toru, lepszych kabli mogłoby sprawić, że LCD 3 pokazałyby pazur. No ale opieram się na tym co słuchałem :D 

zastanawiam się jak osiągnąć pełną satysfakcję nie płacąc za to dużo ,kiedyś miałem HD-600 + Musical Fidelity X-CANS + Rotel RDC 971 i było cudownie ,dziś mam wyższej klasy zestaw i ciągle coś nie pasuje 

@folab Zapłacić ile trzeba i mieć święty spokój :D 

A tak na serio, to widzisz są ludzie, którzy w pełni zadowalają się słuchawkami dołączanymi do telefonu. Innym wystarczą słuchawki  za paręset złotych, a mnie póki co w pełni zadowoliły Meze Empyrean, które nie potrzebowały toru za XX.XXX lub XXX.XXX zł, wystarczył DAP za 7,5k, po dogadaniu można za mniej niż 6k dostać, a używki latają nawet ciut poniżej 5k a szczękę zbierałem z podłogi, a po kapcie leciałem na księżyc. Mp3Store ostatnio robiło promocje na oba i za 15k można było zgarnąć taki zestaw. 

Sam jestem ciekaw jaki bym musiał dobrać tor do LCD 3, by mnie zadowoliły w pełni. Na 95% zestaw dzielony, może np. taki Matrix X Sabre Pro, używki można tanio wyhaczyć, a wzmacniacz? Lampa? Ale nie taka zamulająca. Nie wiem, ale dodając potem do tego okablowanie wyszłaby kwota pewnie już rzędu XX.XXX.

Gdybym chciał budżetowo to rozważyłbym Meze Classic/ Fosteks T60RP i pewnie parę by się znalazło jeszcze. Nightowl/ Nighthawk byłyby w 100% okej, gdyby nie to, że są wybredne w stosunku do puszczanej muzyki. Na Empyrean czy na LCD 3 nie ważne co puściłem to sprawiało to przyjemność, na NO już tak nie jest :(. Oczywiście jak zapodam NO dobry utwór, dobrze zrealizowany, to jest opad szczęki i zastanawianie się, po co brnąć dalej, skoro niczego nie brakuje, ale jak zapodam słabej jakości, to brzmi to niczym plastikowe słuchawki z biedry i to jest odpowiedź wtedy na zadane pytanie "po co brnąć dalej". A niestety nie da się słuchać tylko najlepiej zrealizowanych utworów. Braki w dynamice utworu, płasko brzmiące, bez wyrazistości i na NO brzmi to nijak, zero przyjemności. A wbrew pozorom, najwięcej kiepskich nagrań jest w muzyce poważnej, bo tam najwięcej się oczekuje jakościowo od utworu. Często utwory fortepianowe są płaskie jak stół, słychać różnice między niskimi i wysokimi dźwiękami, ale nie można tego poczuć, bo brzmi to jednostajnie i płasko. Lubię utwory fortepianowe, ale trzeba się nieźle naszukać by znaleźć coś, co jest bardzo dobrze nagrane. Muzyka metalowa i rockowa niestety brzmi fajnie na NO, o ile nie trafimy znów na kiepskiej jakości nagrania, co też się zdarza dosyć często.

Więc 

14 minut temu, folab napisał:

zastanawiam się jak osiągnąć pełną satysfakcję nie płacąc za to dużo

Odpowiedź jest prosta, nie mieć wygórowanych wymagań :) Im większe wymagania, tym więcej trzeba wydać.

Typowy Kowalski w słuchawkach od telefonu tak samo może się cieszyć z muzyki jak audiofil z systemem za XXX.XXX zł. Ale Kowalski nie ma specjalnych wymagań, a audiofil już tak.

Typowy Kowalski może mieć taką samą frajdę z jazdy zdezelowanym samochodem, jak bogaty Kowalski popylając nowiutkim ferrari. Kwestia kto ma jakie wymagania. 

W dniu 12.06.2020 o 23:52, EvilKillaruna napisał:

Tylko że ZMF to dynamiki. To nie do końca ta konkretnie technologia. Klimat podobny, brzmieniowo fajne i przyjemne (Eikony) ale na innych nieco fundamentach.

Plus warto pamiętać, że serwis globalny (worldwide i producenta) to nie serwis lokalny (country-specific) i tutaj jedno potrafi być wprost zaprzeczeniem drugiego, w obie strony. Niestety przerabiałem to parę razy. 

Właśnie dla tego zaproponowałem Zmf , podobny klimat , kupując używane , dostajemy świetne  wsparcie po gwarancyjne (pomijając koszty transportu ) . Dla mnie każda konstrukcja na swoje zalety i wady i chodziło mi o alternatywę do lcd-3 .

Czasami trzeba przelecieć sporo modeli słuchawek , aby trafić w swój gust i tu żadna recenzja tego nie zmieni .

Tu przetworniki dynamiczne niczym nie ustępują , planarnym .  Sporo porównywałem Eikony kolegi  @MIR05LAV do swoich diana abyss i to że technicznie Diany były lepsze , to ta nuta muzykalności Eiklonów ,po prostu  dawały dużo  radości .

6 godzin temu, bpiotrow13 napisał:

No sprawdzali my z Mirkiem i faktycznie fajnie było:) Niestety brakło czasu na dłuższe posiedzenie, a teraz czas nie sprzyja takim odsłuchom. Tylko przy takich takich porównaniach 1 do 1 wychodzi jak słuchawki są różne. Dla mnie Eikony to najlepsze zamknięte jakie słyszałem, kierunek brzmienia się bardzo nie różni, ale lcd 3 bym nie zamielił na ZMFy:) Najlepiej chciałbym obie pary:)

Bo nie stety ciężko mieć jedna parę do wszystkiego i to jak mi wspomina  kolega @Tytus1988 każda parę jego świetnych (i licznych)   flagowców  , jest w czym lepsza od innej . I każda gra lepiej , lub gorzej w danym gatunku muzyki .

Nas zwykłych zjadaczy chleba , ograniczają niestety często finanse i musimy szukać złotego środka .  Posiadanie już jednego modelu flagowego + tor to spory wydatek .

@Tommy66 posiadał chyba najwięcej modeli /rewizji lcd -3 na forum, jest wielkim  fanem tego modelu  i bardzo pozytywnie wypada jego połączenie z fezz . Żałuje jedynie że mieszkam za daleko , by posłuchać jego zestawu :)

Dokładnie, za jakość trzeba zapłacić i najczęściej  klasa zależy od ceny , słuchawki za 5 tys nie zagrają jak za 15 tys .

Edited by maszynista1987
  • Like 1
  • Approved 1
30 minut temu, maszynista1987 napisał:

kupując używane , dostajemy świetne  wsparcie po gwarancyjne

W obecnej chwili. Jeśli jakiś podmiot przejmie na wyłączność w danym kraju taką markę, może pozostać to jedynie wspomnieniem i cały serwis będzie skupiony wyłącznie na danym podmiocie, jego profesjonalizmie lub braku tegoż. Producent zaś będzie odmawiał i odsyłał do lokalnego. 

Słuchane na AVS Eikony spokojnie rozróżniłem w wymiarze technicznym względem LCD-3. Nawet w ślepym teście w tak niesprzyjających warunkach myślę że dałbym sobie radę. Ale oczywiście to tylko moje własne doświadczenia, jako że wiele lat pracowałem na słuchawkach z trzech głównych filarów przetworników. Abyssów nie znam, może tam sprawy mają się inaczej. 

5 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Słuchane na AVS Eikony spokojnie rozróżniłem w wymiarze technicznym względem LCD-3. Nawet w ślepym teście w tak niesprzyjających warunkach myślę że dałbym sobie radę.

Bo one są różne jak nam wyszło z porównywania 1 do 1. Eikony jednak bardziej techniczne, a lcd 3 muzykalne. Ale kierunek brzmienia podobny.