Jump to content
EvilKillaruna

Fanklub Audeze

Recommended Posts

Posted (edited)

,,...ale w rozmowach wychodziło, że Heimdall za bardzo zabiera Trójkom mięsa i masy. Robiło się tak korekcyjnie że aż nazbyt korekcyjnie. '' o ile pierwsze wrażenia i odsłuch bez porównań mogą robić bardzo dobre wrażenie, to w moim odczuciu w szerszej perspektywie zbrodnią jest jakakolwiek ,,dieta'' dla tych słuchawek [ostatnia rewizja] . Dodać tych walorów tak ,ująć absolutnie. Używam miedzi occ7n. Sprawdzałem srebro i hybrydę [wątpliwego pochodzenia],Nordost B.H ,miałem H2.

Edited by Tommy66

Posted (edited)

@Tommy66 Być może tak jest, nie porównywałem, trójek aż tak długo, aby to ocenić,  ale z perspektywy moich słuchawek, akurat Heimdall jest dobrym połączeniem, szczególnie to widać, z perspektywy podniesienia SQ zestawu słuchawkowego, LCD-X wcale nie brakuje masy i dociążęnia dzwięku, zejście w dół jest znakomite, tak samo scena i rozdzielczość .

Wiem co mówię i jeżeli jest, tak jak mówisz, to nie jest to do końca wina kabla, aż tak kabel Nordosta nie wycina pasma .  To jest też SQ zestawu i ono tez ma wplyw na ciężar dzwięku . bo jak to wytłumaczysz, u mnie jest masa, jest zejście i świetna kontrola i jest Heimdall, ale też jest wiele rzeczy które mają wpływ na cały dzwięk .  Rok poświęciłem na zbudowanie  całego toru słuchawkowego . To nie jest tak że podłączasz sobie trójki do do zestawu z przypadku i do tego dokładasz kabel, który powinien grać z ekstremalnie dobrymi słuchawkami , ale też z doskonałym torem . Nie dziwie się że ludzie mówią że jest odchudzony dzwięk.  Są kable z miedzi, które grają świetnie i wcale nie są gorsze od Nordosta.

Kabel Nordosata ma rozjaśnić dzwięk , ale jest to delikatne i nie zabiera z dzwięku jego dołu, przynajmniej u mnie, ponieważ zadbałem o to wcześniej .:)

Edited by pablo650

Posted (edited)

@pablo650 Pisałeś ,,Muszę sobie załatwić LCD-3, ...'' i właśnie z tego powodu napisałem tego posta powyżej ,H2 już Masz.

Pamiętam jak po jakimś meet chłopaki zachwycali się połączeniem Lcd3 z H2 i tak mnie to zaintrygowało że nabyłem okazyjnie ten kabel. Podłączyłem i byłem zachwycony,do czasu...

Dopóki słuchałem spokojnej muzyki było bardzo fajnie,najbardziej ujęły mnie chyba detale [a ciśnienia na porównania nie miałem,bo kabel mój].

Gdzieś po tygodniu może lepiej,zapuściłem  ,,Tons Of Sobs'' i po pierwszych dżwiękach gitary stwierdziłem że brak,wygaru,dociążenia i te przejścia o których Ci kiedyś pisałem względem Hex v2. To był dla mnie szok.Sprawdziłem na szybko kilka nagrań które znam na pamięć [nie testowe] i za każdym razem okazało się że nie tak być powinno.

Szybka zmiana na stare kable i jest o.k . H2 po prostu zrobił z trójek inne słuchawki [tran i dwie lampki] Bardzo równe.bardziej detaliczne [ale to przez rozjaśnienie.] takie bez wykopu i dociążenia.Ba,nawet vocal i fortepian brzmiały żle, jak się okazało.Mimo że po tym ok.tygodniu słuch powinien się przyzwyczaić do nowej prezentacji to wyszło inaczej.

Wyżej napisałem ,,Dodać tych walorów tak ,...'' Powinno być bardziej wyeksponować, co robi miedż occ7n. Oczywiście punktem odniesienia jest kabel stock'owy.

Jestem ciekaw Twoich wrażeń z lcd3 + H2. W razie potrzeby służę swoimi kablami.Jak Będziesz porównywał to Zwróć uwagę na przejście z ,,Over the Green Hils'' na ,,Worry'' [chodzi oczywiście o 1szą płytę Free.] Ja tego kabla nie neguję jako takiego,on po prostu według mnie żle robi trójkom.Tylko tyle i aż tyle.

Czekam na Twoje wrażenia,

pozdrawiam Tomek.

P.s

Wyszło na to że stary koń kupę czasu słuchał kabla nie muzyki.>:(

Edited by Tommy66

5 godzin temu, Tommy66 napisał:

co robi miedż occ7n

Mam kabel na OCC 7N który rozjaśnia i przyspiesza określone słuchawki - to własnego pomysłu twór. OCC 7N to tylko przewodnik i sposób jego zalutowania oraz przygotowania się liczy. Nie każdy kabel na OCC będzie powodował taki efekt, tak samo jak nie każde srebro będzie jasne i chude, a lampa ciepła i muląca. 

5 godzin temu, Tommy66 napisał:

Wyszło na to że stary koń kupę czasu słuchał kabla nie muzyki.

Najważniejsze aby był Pan zadowolony z efektu końcowego. Akurat Audeze są bardzo wrażliwe na kable, a stock to delikatnie mówiąc szajs.

@Jakub Łopatko Mam dwa kable firmowe occ7N,i oba grają w podobny sposób.Różnice wynikają pewnie z użytych wtyków i ,,obróbki'' końcowej.

Co do srebra to wiem , mam srebrne ic grające podobnie jak miedż occ7n którą znam .Lampy też wiem gdyż [bez urazy]używam dłużej niż Pan.

Stock opisałem jako punkt odniesienia, chociaż osobiście też zdarza mnie się używać przy specyficznych lampach..

Pisząc powyżej o srebrze i hybrydzie zaznaczyłem ,,wątpliwego pochodzenia'' [chociaż to tylko moje przypuszczenia:)],i nie odebrałem tego jako stereotyp.

Tak więc opisałem tylko swoje wrażenia słuchowe kabli których słuchałem podpiętych do trójek i wzmacniaczy które posiadam.Nikomu nie wmawiam że ten czy inny przewodnik jest jedynie słuszny.

Jak Pan zaznaczył ,,Najważniejsze aby był Pan zadowolony z efektu końcowego'' Tak,jestem, dziękuję,czego również Panu i wszystkim życzę.

Nie czuję się urażony. Natomiast kable na OCC7N robię i testuję sobie sam, więc troszkę wiedzy na ich temat również posiadam :), choć wciąż się uczę czegoś nowego i staram się w tym temacie w miarę możliwości i czasu rozwijać. Z tego powodu zaskoczeniem było dla mnie to, że kabel na takim przewodniku potrafi zagrać czasami jak srebro, a przy innej organizacji gra już jak typowa ciepła miedź z dociążeniem. Nie musi Pan przy tym zaznaczać faktu suwerennego wyrażenia swojej opinii, bo po prostu wyraził Pan swoją opinię suwerennie i tak też myślę na tym konkretnym forum każdy taką wypowiedź odebrał. 

Dziękuję, ze swojego zestawu jestem bardzo zadowolony. Dałoby się oczywiście lepiej i drożej, ale już niekoniecznie z sensem. Dlatego bawię się już głównie kablami i nie wprowadzam większych zmian do ustroju.

Swoją drogą, natrafiłem na pierwsze konkretne modyfikacje LCD-i4 (prawdopodobnie pasuje to do wszystkich iSine i i3) z ręcznym rozbijaniem (rozklejaniem) korpusów i usuwaniem gąbki filtrującej. Ponoć zmiany te same co na dużych LCD.

• Like 1

Mogę potwierdzić problem @Xendera z konektorami na LCD-i3. Mam je obecnie w zastępstwie za i20. Jest to najnowszy batch z drobnymi zmianami (np. inne napisy na wewnętrznych częściach korpusów).

Wygląda na to, że problem polega na otworach w słuchawkach na tulejki konektorów oraz na kablach. Pierwsze są minimalnie mniejsze, ale sprawa głównie tyczy się zbyt obficie odlanych konektorów. W efekcie Ciphera v2 nie da się wsadzić. CBT również. Stock jack wchodzi bardzo ciężko. Ale po drobnym szlifowaniu brak problemów z wchodzeniem. Podejrzewam że ktoś dostarczający te kable miał za zadanie zredukować problem luźnych konektorów i po prostu przesadził. 

IqcU00n.jpg

W kwestii dźwięku, mam wrażenie że nowa wersja ma minimalnie więcej basu i może minimalnie jaśniejszy "tyłek", przebijając górką na 8-9 kHz tą z i20. W ten sposób mieszają ze sobą jasność z ciemnością, czyli coś w stylu LCD-X czy LCD-3.

95ulOWR.jpg

Mogą to jednak być różnice stricte od egzemplarza. Reveal+ ma takie same ustawienia jak Reveal Legacy dla i4 i i3, można używać ich jednocześnie. Ale dźwięk nie jest do końca tym jaki bym preferował, tak samo po CBT. i20 zachowywały się w tym względzie naprawdę lepiej.

AvbpEkt.jpg

Bas jest spoko, ale góra jest wygładzana + zostawiany jest dołek w 4-7 kHz, charakterystyczny dla np. starych LCD-3. Dopiero użycie APO odwraca trend i po bardzo prostych i drobnych zmianach mocno prostuje w moim odczuciu te słuchawki, kwalifikując je na spokojne użytkowanie po jacku 3,5 mm.

UsCHbII.jpg

Wykres przebiegu naniesiony na korektor:

WSoUvKa.jpg

Ponad tym ustawieniem można podnieść jeszcze bas, ponieważ nie ma żadnej penalizacji, a przywraca ten "kontrolowany wygar" jaki miałem na Revealu z i20. Będę szykował artykuł porównawczy na temat wszystkich par, tj. i10, i20 oraz i3, ale każda wychodzi na to ma inny pattern użytkowy.

audeze-lcd-i3-12m.jpg

Po Cipherach świetnie wypadają i10 oraz i20. i10 są najlepsze do używania "wprost z jacka". i3 są za to najlepsze do ręcznej equalizacji i prawdopodobnie zabawy kablami (tak w dużym skrócie). Nie słyszałem przy tym Ciphera v2 na i3, ani i4 w jakiejkolwiek formie, więc wciąż jest to dla mnie niewiadoma.

• Like 2

A drugi raz przymierzałem się do ich zakupu tylko jak trzeba  "szlifować", żeby elementy do siebie pasowały to ja jednak za takie Audeze podziękuję. Zamiast z każdym nowym wypustem poprawiać jakość to Audeze...

Troszkę za droga impreza, żeby liczyć na szczęśliwy traf. 

Takie nieprofesjonalne podejście do jakości, przy produkcji tak relatywnie drogich urządzeń, połączone ze "specyficzną" polityką marketingową (bezustanne zmiany oferty, modyfikacje wersji) to proszenie się o pojawienie ogarniętej konkurencji i mam szczerą nadzieję, że taka wkrótce się pojawi. Moje LCD-2C były tak niechlujnie skręcone z lewej strony, że musiałem mocowanie rozkręcić, oczyścić i przesmarować gwint, i dopiero wtedy udało się je porządnie złożyć. Precyzja formowania metalowych elementów także nie budzi entuzjazmu (brakuje pełen symetrii między stroną lewą i prawą). Co istotne, niechlujność dotyczy elementów naprawdę nietrudnych do ogarnięcia pod względem dobrej i stabilnej jakości.

Ja mam tylko nadzieje, że to wszytsko spowoduję większą dbałość o jakość w tej firmie.

Taka sytuacja ma też pozytywne strony dla klientów w postaci obniżki ich cen, a także wysypu przystepnie cenowo używek. :)

27 minut temu, Adam38 napisał:

A drugi raz przymierzałem się do ich zakupu tylko jak trzeba  "szlifować", żeby elementy do siebie pasowały to ja jednak za takie Audeze podziękuję. Zamiast z każdym nowym wypustem poprawiać jakość to Audeze...

Troszkę za droga impreza, żeby liczyć na szczęśliwy traf. 

Tak, wiemy, pisał Pan to już poprzednim razem :):

W dniu 1.05.2020 o 00:47, Adam38 napisał:

Paskudnie wygląda wykonanie tych Audeze lcd i3. Jakoś przeszła mi na nie ochota. Szkoda....

To nie jest szczęśliwy traf, tylko powtarzalny problem z formą przy nowych rzutach akcesoriów. Te same kabelki do i10 pasują. Wchodzą ciaśniej, ale stabilnie. Na testowej sztuce problemu nie było. Problem pojawił się dopiero z nowym batchem i3. Sztuka Xendera była natomiast zdefektowana. Nie ma żadnych danych aby defekty takie były masowe. Niemniej problem zgłosiłem gdzie trzeba oraz opisałem na head-fi. Liczę że ktoś to ogarnie.

@NuYam @Hardened U HiFiMANa jest ponoć jeszcze gorzej. Ale tak, to są rzeczy które powstrzymują mnie przed jakimikolwiek migracjami w ich droższe modele obecnie, bo o ile jakość dźwięku i sam dźwięk jest kapitalny, o tyle QC podupadło na przestrzeni kilku lat i wychodzi spoza wartości promilowych na procentowe. Swoje i3 zatrzymuję dlatego, że grają świetnie i są to jedyne doki jakich mogę używać generalnie cały dzień bez specjalnych obostrzeń, a poza kabelkami generalnie nie ma problemów plus i tak planuję ich używać z własnym okablowaniem, więc problem na razie rozwiązać może umiejętny szlif, a prędzej czy później znajdzie się on i tak w pudełku. Tak jak pisałem, liczę że ktoś to ogarnie bo jak słusznie zauważyliście to są rzeczy nietrudne do dopilnowania.

@EvilKillaruna Dlatego to był też powód, jeden z kilku dla których przeszła mi chęć na Audeze. Fajnie wyglądają, fajnie grają, tańsze, ale jeśli tak sytuacja wygląda, że pomijając ewentualne problemy z przetwornikami dla pechowca, dostajemy jeszcze marną kontrole jakości, to znów te słuchawki nie są Alfą i Omegą i nie są jedyne na świecie, by nie mieć alternatywy :D 

Pomijam fakt, że Meze bardziej mi się podobają, bo Audeze też mi się podobają jeśli chodzi o granie. Lecz w tym przypadku Meze przykłada się w kwestii jakości wykonania i jak przeczytałem ponad połowę wątku na Head-Fi, to nie zauważyłem problemów z jakością Meze, a jeśli już coś się pojawiało, to były to pojedyncze przypadki, jeden pamiętam, to ktoś miał malutki kawałek lakieru/farby odpryśnięty na którymś z elementów przy muszli, parę, (może ze dwa lub trzy) takich przypadków było opisanych na Head-Fi, lecz jak przeczytałem na prawdę sporo tego wątku, to ciężko znaleźć poważniejsze/ częściej powtarzające się problemy, a w sumie nie miałem przyjemności przeczytać w wątku na Head-Fi o poważniejszych problemach niż odpryśnięta farba/lakier.

2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

U HiFiMANa jest ponoć jeszcze gorzej.

Ciekawe czy najnowsze dziecko HEKSE też ma problemy z jakością :ph34r:.

• Approved 1

Tylko że jeśli ma się pecha, to raczej problemów z gwarancją samo Audeze nie robi. Mi nigdy nie robiło. Słuchawki owszem nie są alfą i omegą, bo zawsze można lepiej (i drożej), ale nie widziałem takiej konstrukcji jak iSine/LCD-ix na rynku poza marnymi klonami od Monoprice. Na dzień dzisiejszy są to jedyne doki w których mogę siedzieć cały dzień. Nie znalazłem alternatywy. Może tylko customy mogą ją pełnić, ale to droga zabawa i znów - nie sądzę abym był w stanie nawet w customach wysiedzieć tyle ile mogę w iSine/LCD-ix.

Co do innych słuchawek - sprawa otwarta, co komu pasuje. Mi na tą chwilę modowane K1000 wystarczają. Nie jest to ta czystość co w wyższych Audeze, ale myślę że i na tle Meziaków, które są tu tak skrupulatnie przemycane, znajdzie się sporo atutów, których tamte nie mają i raczej nie będą miały. Odpryski farby na tak drogich słuchawkach jak Meze to w sumie też trochę nie teges, ale nie widziałem, nie czytałem, nie wiem.

Raczej wszystkie HFM mają problemy, vide elementy spasowane stopami czy wysoka awaryjność. Nawet sztuki które były u mnie prywatnie na testach potrafiły lądować na serwisie (nie, nie z mojej winy). 

3 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Odpryski farby na tak drogich słuchawkach jak Meze to w sumie też trochę nie teges, ale nie widziałem, nie czytałem, nie wiem.

Z tego co czytałem to pojedyncze przypadki i chyba raczej dotyczyły  roku 2018 i wcześniejszych modeli. Później jakoś poza zachwytami nad jakością i spasowaniem elementów nikt nie skarżył się na defekty farby. Ale nie mam, więc jedynie mówię to co wyczytałem.

Przynajmniej to co miałem przez tę chwilę przyjemność obcować z Audeze czy to LCD 2F czy LCD 3, to jakoś wyglądały normalnie, nie widać było na pierwszy rzut oka defektów. Choć jedynie pamiętam, że LCD 2F dziwnie pukały chyba w prawym przetworniku, tylko też już nie pamiętam kiedy dokładnie, na pewno nie podczas jak grała muzyka, chyba podczas zdejmowania i jeszcze w jakimś momencie, ale to było dawno i nie pamiętam.

3 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Mi na tą chwilę modowane K1000 wystarczają.

fajnie byłoby mieć takie słuchawki, zapewne zacny model,  ale jednak sam nie mam doświadczenia w modowaniu słuchawek w jakikolwiek sposób, czy dorabiania im brakujących elementów, więc to trochę zniechęca. A sam pisałeś, że to niemalże wymagane zabiegi wymiany czy dołożenia brakujących elementów(gąbek itp) czy poprawy tego i owego. A niestety chyba filmów instruktażowych nie ma, które mogłyby pomóc i nauczyć. 

Fajnie by było, gdyby Audeze poprawiło jakość, bo  ich słuchawki jednak są dosyć tanie i można dosyć małym kosztem nie wchodząc w grube cyfry mieć ciekawe słuchawki.  Choć póki co 

3 minuty temu, Nehero napisał:

Z tego co czytałem to pojedyncze przypadki i chyba raczej dotyczyły  roku 2018 i wcześniejszych modeli. Później jakoś poza zachwytami nad jakością i spasowaniem elementów nikt nie skarżył się na defekty farby. Ale nie mam, więc jedynie mówię to co wyczytałem.

Tak samo było i jest z Audeze. Dostępu do danych serwisowych raczej nikt nie udostępni. W Meze też. Tu również bazuję na tym co wyczytałem. 

W przypadku K1000 mało jest takich elementów, a głównie dorabia się tu poduszki oraz odtwarza emblematy. Moje mody są czysto akustyczne, tj. dodany do środka falowód, który bardziej skupia falę akustyczną i poprawia bas. Słuchawki można w wielu miejscach odrestaurować samodzielnie i tutaj mógłbym pomóc w miarę możliwości, ale kluczowy jest w ich przypadku napęd. Akurat traf że odszukał się z nimi Aurium, ale normalnie korzystałbym zapewne nadal z jakichś głośnikowych końcówek mocy. Najlepiej byłoby ich gdzieś posłuchać, ale nawet takie AVS nie miało ani jednej sztuki.

18 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Słuchawki owszem nie są alfą i omegą, bo zawsze można lepiej (i drożej), ale nie widziałem takiej konstrukcji jak iSine/LCD-ix

Panie Jakubie, znam Audeze Sine, nie znam Audeze lcd i3 (jednak może warto zaryzykować ...) . Czy lcd i3 mogą w jakichś elementach brzmienia dorównać Audeze Sine czy to nadal "maleństwa" i nie mogą konkurować z "pełnowymiarowym" Audeze typu Sine, już o lcd X nie wspominając. Kusi mnie wydać sporą kwotę na słuchawki, lubię uwodzicielską średnicę Audeze (były jeszcze brane pod uwagę Focal Elear ale ich produkcja została zakończona i nowych sztuk już u dystrybutora nie ma i nie będzie). LCD XC dla mnie troszkę za ciężkie a i nie stać mnie na godny wzmacniacz/DAC dla tych fajnie grających słuchawek. Nastawiam się na Astell&Kern SR25 i... może właśnie lcd i3 (zamiast Focal Elear) do tego grajka. Niby są jeszcze Meze Rai Penta ale tak czytam co Pan pisze "między wierszami" i chyba pod wokale i3 są zdecydowanie lepszym wyborem. 

50 minut temu, Adam38 napisał:

Kusi mnie wydać sporą kwotę na słuchawki

To warto to dobrze przemyśleć. Spróbować odsłuchać lcd i3 czy LCD X i wtedy podjąć decyzję. Może się okazać, że nawet jeśli lcd i3 mogą konkurować, to może się okazać, że np. LCD X bardziej przypadną do gustu, a może lcd xc, kto wie. Warto byłoby dlatego posłuchać i pozwolić uszom zadecydować. 

@Adam38 Największą wadą Sine jest ich konstrukcja sama w sobie. Są wrażliwe nawet na pojedyncze ruchy głową, gdzie przetworniki potrafią "przygasać" od siły odśrodkowej i zmian ciśnienia wewnątrz nausznika. Audeze w sumie dosyć szybko wycofało się z tego projektu, podejrzewam też że przez zbyt dużą łatwość w uszkodzeniu przetworników z tego tytułu. To fajne słuchawki, ale niewygoda i wspomniane fakty skreśliły ich przydatność w moim przypadku.

Moim zdaniem mogą i tak samo było już przy iSine 20, które były tylko trochę gorsze względem moich LCD-2F, a pod niektórymi względami nawet lepsze (np. szerokość sceny). Ostatecznie z racji malutkich gabarytów i po zmodyfikowaniu zausznic, LCD-2F zostały przeze mnie sprzedane, a i20 zostały się na bardzo długi czas. Gdyby nie fakt że jednemu z naszych użytkowników i20 uległy awarii, a z jakkolwiek dobrym stanie/cenie nie można było ich już kupić, byłyby ze mną do dziś. Ale po już ok. tygodniu siedzenia z i3 powiem, że obok K1000 i K240 MKII (na padach z K240 Monitor mają kapitalną płynność i przyjemność), są to najczęściej teraz użytkowane przeze mnie słuchawki. Jedyny ich problem jest taki, że to słuchawki lubiące strasznie EQ czy DSP. Ich klasa dźwięku jest poniżej LCD-3, bardziej w rejonach LCD-X właśnie. Ale grają od nich po korekcjach lepiej, bo po prostu poprawniej, a faktu ich zastosowania nie słychać. Z dużymi LCD nie zawsze udawała mi się ta sztuka. Różnica jednak jest tu taka, że ustanawiając Cobalta dedykowanym "odtwarzaczem USB" dla iSine/LCD-ix, mogę aplikować bardzo precyzyjne EQ na bazie wyników pomiarowych i w ten sposób podchodzić do nich z perspektywy akustyka, nie zwykłego użytkownika, a także używać ich jako nielicznych czy wręcz jedynych doków przez cały dzień bez pieczenia, swędzenia, spoconych kanałów, dyskomfortu. Chyba tylko Customy mogłyby mi to zaoferować a i tak pewnie tylko te z shellami silikonowymi. Moje nierówne względem siebie kanały też tego nie ułatwiają. I tu znów o dziwo na tulejce T600 siedzi mi się bardzo wygodnie.

LCD-XC posiadam i z powodzeniem używam, ponieważ z jednej strony są to najjaśniejsze LCD ze wszystkich jakie mają w swoim posiadaniu, a z drugiej po drobnych i banalnych modyfikacjach grają naprawdę dobrze (przymierzam się do artykułu na ten temat z prostymi instrukcjami co zrobić i jak). Niestety bardzo słusznie je Pan wypunktował co do wagi i tutaj również planuję coś na nie wykombinować w miarę wolnego czasu i możliwości. Wbrew pozorom one nie potrzebują jakiegoś potężnego wzmacniacza, nawet taki Zen DAC im wystarcza. W sumie nawet nie wymagają korekcji, choć lubią sprawdzać się na specjalnych wkładkach symulujących Reveal w ustawieniu 30%. Po modyfikacjach pracuję na nich bez żadnych korekcji - ich celem było jedynie opanowanie góry i poprawienie barwy. Świetnie się na nich odsłuchuje i kontroluje nowe albumy. Najbliższa alternatywa jaką znam to AKG K270 Playback z RHA L1 i na odpowiednio ustawionej korekcji w tymże urządzeniu. Ostatnio porównywałem z nimi Ether CX jako potencjalne i wygodniejsze alternatywy, ale XC wyszły - poza wygodą - bardzo obronną ręką, wręcz brutalnie rozprawiając się z CX-ami. Także znów - niby słuchawki mają swoje wady, ale jak przychodzi co do czego to bronią się ostro.

Zamiast między wierszami, napiszę więc wprost: Rai Penta mają gorsze wokale od LCD-i3 😉. Ale nie wiem już jak będzie z Andromedami, bo słuchałem ich tylko na AVS i to bardzo krótko. Wokal na i3 ma tą zaletę, że jest jednocześnie namacalny i z powietrzem, eteryczny, ale nie ucieka. W Rai Penta jest już bardziej wycofany, a co wynika z podkreślonych skrajów, głównie basu. i20 (a także i10) miały inaczej robiony wokal, bo mniej eteryczny, ale bliższy i bardziej namacalny. Natomiast w temacie samych wokali, absolutnymi mistrzami są w moim skromnym domu w tej materii K1000, a co jest powodem często niezgody z moimi opisami, ponieważ to one są punktem odniesienia w kwestii wokalu i większość osób nie zna ich możliwości lub preferuje je na ustawieniu na maksymalne pole akustyczne (większe odchylenie przetworników). Ja zaś preferuję je w bardzo małej odległości od uszu, gdzie grają bardziej organicznie i wokalnie właśnie. Nie wiem które słuchawki są w stanie zrobić takie cuda jak one, chyba tylko STAX albo jakieś bardzo wysokie Grado. ZMF to już np. wyraźnie gęstszy klimat, przynajmniej jeśli mowa o Eikonach. To bardziej przypominało te stare Audeze, jeszcze sprzed Fazorów. Jest to gęstsza i grubsza kreska. 

I to jest największy dramat tej firmy, że robią naprawdę fantastycznie brzmiące produkty, ale czasami zaliczają wtopę z tytułu QC. Mi prawdopodobnie łatwiej jest podejść do tego tematu i go przełknąć, ponieważ zajmowałem się hobbystycznym odrestaurowywaniem starych AKG, a obecnie kablami, toteż mam na warsztacie różnego rodzaju pilniczki, dłutka, materiały, mogę to i owo zamaskować, poprawić, zeszlifować albo po prostu dorobić. Tak, za 900$ to jest wstyd, że człowiek musi takie rzeczy stosować, niemniej czyniąc chłodną kalkulację zalet i wad, to jeśli są to jedne z niewielu jak pisałem słuchawek w których w formie dokanałowej mogę siedzieć bardzo długo z muzyką, ich brzmienie mi odpowiada w dużej mierze, poziom jakości tegoż dźwięku jest więcej niż adekwatny, a biorąc pod uwagę format - wręcz fenomenalny, to powiedzmy że jeszcze jestem w stanie przełknąć jakieś bardzo drobne ślady kleju w miejscu łączenia korpusów (przynajmniej wiem że się to nie rozklei samo z siebie i że problem z i4 tu nie wystąpi), a kabel fabryczny i tak chcę wymienić na własny, specjalnie dobierany właśnie pod ten model. Zalety więc raczej przewyższają wady, przynajmniej u mnie. Gdyby nie problem z kabelkami, byłbym bardzo zadowolony z zakupu. A tak, to powiedzmy że jestem po prostu zadowolony. 

Co do Elearów - nie wiedziałem że i one mają status EOL. Być może powinien Pan spróbować Elexów. Mam już prawie napisaną ich recenzję. Bardzo podobne granie, płynniejsze przejście ze środka w górę za cenę trochę słabszego zejścia. Fabryczny kabel jest jak od żelazka i warto go wymienić - to jedyna potencjalna inwestycja w te słuchawki.

ePJjsqC.jpg

Mi osobiście podobają się tonalnie, choć ich największe wady to trochę mała scena oraz moja preferencja za większą czystością. Elex/Elear mają taki "analogowy sznyt" w dźwięku. i3 go nie mają, grają słyszalnie czyściej i to na fabrycznym kabelku. Także za te 4500 zł jakbym miał siedzieć w i3 czy Elearach, jednak przy całej swojej preferencji do słuchawek pełnowymiarowych jednak nadal wolałbym i3.

Aczkolwiek proszę brać pod uwagę w tym wszystkim moją własną perspektywę i uwarunkowania które opisałem. Do żadnych zakupów nie namawiam, a w słuchawkach cenię sobie określone rzeczy i jestem wychowany na określonych szkołach reprodukcji dźwięku, które mogą, ale nie muszą komuś się przypodobać i trafić w jego własny gust. Tym bardziej, że muzyki konwencjonalnej też raczej nie słucham z reguły :).

Godzinę temu, Nehero napisał:

To warto to dobrze przemyśleć. Spróbować odsłuchać lcd i3 czy LCD X i wtedy podjąć decyzję. Może się okazać, że nawet jeśli lcd i3 mogą konkurować, to może się okazać, że np. LCD X bardziej przypadną do gustu, a może lcd xc, kto wie. Warto byłoby dlatego posłuchać i pozwolić uszom zadecydować. 

Bo konkurują. LCD-i3 grają przynajmniej podobnie co LCD-XMOD, czyli X bez grilli / XC bez puszek. Mając obecnie i3, porzuciłem jakiekolwiek plany sporadycznych konwersji XC do X aby mieć taki dźwięk.

Niemniej LCD-X to wciąż bardzo fajne słuchawki, a przede wszystkim lżejsze od XC, do tego świetnie wyglądające. 

• Like 2
  • Thanks 1

Myślę, że przy okazji można obalić pewien dziwny mit.

Słuchawki małe z wyższej półki jak i20. i3 czy Andromedy grają zwykle lepszym sq niż słuchawki duże w tej samej cenie. I tak jak i10 grają lepiej niż pełnowymiarowe K712Pro, tak i3 grają lepiej niż LCD2F tak Andromedy grają wyraźnie w wyższej klasie niż Eleary. Myślę, że dopiero Clear mogłyby nawiązać walkę, ale nie robiłem bezpośredniego porównania.

Mi Cleary się bardzo podobały, choć tylko na AVS. K712 musiałbym skonfrontować z i10, aby się o tym przekonać. i3 grają przede wszystkim inaczej niż 2F i jeśli mowa o tych które miałem, a więc z 2016 roku na starszych padach, to one moim zdaniem były lepiej strojone niż i3, ale z kolei na porównywalnej czystości i gorszej scenie. Także w sumie można byłoby tu postawić znaczek ✔ że jednak owszem. Bardziej rywalem dla i3 są LCD-X i tu już raz, że cena niższa od 2F, dwa że robi się bardzo podobnie tonalnie i z bardzo dobrą sceną. Jeśli Andro grają tonalnie jak Eleary, a znika im ten śnieg na jakości i zwiększa się dynamika, to słuchawki muszą być sztos.

Posted (edited)

Ciężko o takie porównania, Andro tonalnie i sq grają bardziej jak Clear niż Elear. 

Sorki za offtop, jesteśmy w temacie Audeze, więc aby pozostać w temacie ciekawe jak podw zwlędem sq i4 mają się do LCD4. Ciekawe starcie tytanów.

Edited by Palpatine

Z tego co wiem jest to samo co w LCD-i3 vs LCD-3. Tj. zawsze jest zachowana zasada "o oczko niżej":

• i10 to o oczko niżej niż np. GX
  • i20 to o oczko niżej niż 2F 2016
  • i3 to o oczko niżej niż LCD-3
  • i4 to o oczko niżej niż LCD-4

Mowa oczywiście stock vs stock. Ale jeśli brać pod uwagę cenę + gabaryty, a także problem jaki mam z LCD-4 pod względem "nadseparacji kanałów", i4 wydają się ciekawszą opcją, przynajmniej dla mnie. Nadseparacja kanałów to problem z LCD-3 i LCD-4, w którym stereofonia była tak duża, że każda zmiana balansu dźwięku, defekt utworu pod tym względem, były słyszalne bardzo dobitnie i miało się wrażenie, że to nie utwór jest tak nagrany, tylko słuchawki mają awarię. Dlatego tak wiele lat spędziłem na LCD-2. Z LCD-XC mam to tylko sporadycznie, więc powiedzmy że problem nie istnieje. Ale to cecha samych słuchawek. Z D8000 też to miałem. Hajend zbyt epicki.

Plus nowe ustawienia, v4:

NL7c5H0.jpg

Przy okazji widać na jakiej zasadzie pracuje się z korektorem i pomiarami jednocześnie. Celem nie jest płaska kreska, a tonalność w stylu i20 + CBT. Albo może inaczej - żeby było lepiej barwowo. 

@Palpatine Vide dyskusja którą miałeś na innym forum, wg moich informacji brzmienie CBT, Cv1, Cv2 jest w każdym z tych przypadków inne. Pomiar wykonywany przez inną osobę:

ClR2GGB.png

To jest oczywiście do sprawdzenia w praktyce co się tam dzieje, ale patrząc po tym prawdopodobnie wszystko jest strojone niezależnie od siebie. Będę starał się uzyskać na to finalną odpowiedź samodzielnie, co prawda bez użycia czegokolwiek Owocowego, ale przynajmniej będzie dostęp do softu pomiarowego. Jestem niemal pewien, że rezultaty akustyczne uzyskam inne niż na CBT. W sumie na to nawet liczę. 

• Like 1

Liczyłem na to, że CBT będzie strojone na modłe V1 lub V2. Z tego co widzę, to faktycznie wszystkie trzy mają swój charakter.

Tak. Więc okazuje się, że i ja byłem w błędzie, bo zakładałem przy recenzji CBT, że to jest strojenie jak Cv2. A tutaj ktoś zrobił testy na LCD-i3 i okazuje się, że Cv2 gra inaczej niż CBT. Mój sprzęt nie pokaże dokładnie strojenia samego CBT/Cv2, a tylko strojenie wynikowe, ale nawet to da nam pogląd co się dzieje. Pomiar CBT vs stock już wykonywałem dla i3. 

AvbpEkt.jpg

To się nawet dosyć mocno pokrywa z tym co wyszło komuś na sprzęcie od AP. Tam oczywiście skala jest znacznie bardziej rozrzedzona, u mnie jest zaś skok co 5 dB. 

EDIT: Odpowiedź znaleziona. Pomiary które wcześniej dawałem są prawidłowe.

https://www.audiofanatyk.pl/porownanie-audeze-isine-10-vs-isine-20-vs-lcd-i3/

isine-compare-frequency-response-graph-1

• Like 1