Jump to content

Recommended Posts

Po oddaniu pękniętych słuchawek, Audeze wymieniło LCD i3 na nowe, ale zaznaczają, że wymiana jest warunkowa i jak pęknie po raz kolejny to nie wymienią bo na 100% moja wina. :lol:
Takie przynajmniej mam informacje od Top Hi-Fi, które wspomniało również, że sprzedali sporo tych słuchawek i nie ma takich problemów... Masakra, czuję taką Januszową niechęć do mnie z racji tego, że miałem czelność to reklamować...

Można założyć że sklep być może po prostu musi wierzyć na słowo, bo charakter uszkodzeń faktycznie wygląda tak jakby było to uszkodzenie mechaniczne po stronie użytkownika. Nie chcę nikogo tu bronić i nie wiem jak ogólnie wygląda historia serwisowa serii iSine, bo nie jestem osobą w jakikolwiek sposób upoważnioną do posiadania takich danych, ale jak pisałem nie rzuciło mi się jeszcze nigdy w oczy po sieci aby ktoś takie coś zgłaszał w którymkolwiek modelu z tej serii. Być może więc ktoś wyszedł z tego samego założenia i przestroga jest "na wszelki wypadek" gdyby jednak była to wina użytkownika. W starym wątku o LCD-i4 też nie było nic na ten temat, aczkolwiek tam potrafiły rozkleić się korpusy (słabe wiązanie metalu z plastikiem) bez pękania, po prostu pół na pół. Co do kontaktu - Audeze chyba wprost wymusza kontakt przy wszystkich akcjach serwisowych, a nawet przy dostępie do części zamiennych.

Niemniej, najważniejsze że się udało bezboleśnie wymienić słuchawki i trzymam kciuki, żeby było to tylko jednostkowe trafienie na felerną sztukę. W moich i20 odpukać nic takiego nie miało i nie ma miejsca. 

ja wspomne ze moje i20 sie rozleily ale to moglo raczej byc wina koncowki seri bo to byla jedna z ostatnich sztuk. 0 problemow z reklamacja w Top-hifi. 13 lat u nich kupuje i wole zawsze kupic drozej w Top-hifi jezeli maja sprzet niz np okazja z internetu albo promocja innego sklepu bo wiem ze jezeli producent zaladowal bubel do pudelka to mam sklep na wysokim poziomie.

Odebrałem dziś nowe LCD-i3 od Top Hi-Fi. Zadowolony popędziłem do domu chcąc posłuchać muzyki (tymczasowo używałem Audictus Adrenaline 2.0), próbuję podłączyć kabel Cipher BT i...

Opór jest bardzo duży, zdecydowanie za duży. Prawą słuchawkę udaje się jeszcze jakoś podłączyć bo jej korpus jest znacznie gorzej spasowany, niestety lewa stawia taki opór, że jest to w zasadzie niemożliwe, jeżeli nie chce niczego połamać. Kabel Lightning stawia jeszcze większy opór, nie ma mowy, żeby go podłączyć bez robienia tego z ogromną siłą... Biorąc pod uwagę fakt, że Audeze potraktowało reklamację "warunkowo" i drugi raz słuchawek nie wymieni, ani nie naprawi jak pękną gniazda, nie bardzo mam ochotę walczyć z nimi na siłę.

Zdjęcia przedstawiają korpusy i to jak są spasowane:

Odrobinę rozczarowujące, że byle jakie słuchawki za 100zł są lepiej wykonane niż sprzęt za ~4k ;p

lewa.jpg

prawa.jpg

• Confused 2
  • Sad 1

@Xender Próbowałbym ponownej reklamacji, bo powód jest już zdaje się inny. I koniecznie dołączył zdjęcia.

16 minut temu, Xender napisał:

Odrobinę rozczarowujące, że byle jakie słuchawki za 100zł są lepiej wykonane niż sprzęt za ~4k ;p

Bo są znacznie prostsze w konstrukcji i technologii. Ale np. dokanałowe AKG za 200~ zł były już wykonane gorzej swego czasu niż Adrenaline :).

Zaciekawił mnie natomiast adapter Ankera którego używa Pan z Cipherem pod Windowsem. Jakaś dzika technologia to jest? Jest może adapter ze zwykłego USB, a nie USB-C?

Nie spotkałem się z adapterem Lightning na zwykłe USB, natomiast z portem USB-C w telefonie działa perfekcyjnie. W komputerze w zasadzie też, tyle, że jest bardzo głośno - powyżej 5% głośności w Windowsie, słuchanie staje się już niekomfortowe.

To pozostanie kupić jakiś adapterek dodatkowy albo kontroler i sprawdzić jak będzie w przyszłości okazja. Tymczasem trzymam kciuki za tym aby udało się wreszcie wylosować (to niestety najlepsze tu słowo) jakkolwiek sprawny egzemplarz.

Wiele osób zadaje sobie te same pytania jak osoba na filmie. HFM ma swoje własne problemy, ale u Audeze problem o którym pisali na swojej stronie ciągnie się od lat. Były jednakże już różne próby zrobienia czegoś z tym fantem: zmiany driverów, sposobu mocowania, dodawanie kołnierzy wyrównujących ciśnienie, zmiany padów. U mnie problem wystąpił dwukrotnie ze starszymi LCD-2 i LCD-3, ale tam winne były wzmacniacze Rapture robione lata temu przez Mikołaja612. Aczkolwiek od tamtego czasu mimo wszystko zacząłem zgłębiać ogólnie temat problemów z Audeze i rzeczy, które zostały opisane na ich stronie, to dokładnie te same konkluzje, do których doszedłem ja i spora część użytkowników. 

Swoją drogą:

Cytat

Focal has a problem with driver failure clipping and sometimes if dust gets inside where the ear cup is or ear wax or whatever they quit working the focal Utopia probably still has that problem there driver design has lots of failure points in their design so Tristan I don't think it's just audeze that's having driver failure channel inbalance problems etc

Jeden ze sprzedawców usilnie wciskał mi swego czasu Utopie jako alternatywę dla LCD-4.

Czy ja wydziwiam z tymi słuchawkami (LCD-i3)? Bo sam już nie wiem, czy przesadzam. Serwis Top Hi-Fi odpisał, żebym włożył odwrotnie wtyczki to się korpusy trochę rozejdą i nie będzie problemu z za ciasnymi gniazdami. Nie bardzo chcę to robić, bo wymaga to wręcz sadystycznej siły, pewnie znowu gniazda popękają. W sumie najlepszą opcją wydaje się spiłowanie wtyczek...

Top Hi-Fi w sumie do przyjęcia reklamacji się nie rwie. Odpisuję, że inni klienci z LCD-i3 takich problemów nie mają oraz, że produkt został wymieniony na nowy pomimo uszkodzeń fizycznych i inne serwisy by tego nie uznały (co to ma do rzeczy, skoro wymienili mi na słuchawki, które moim zdaniem i tak są wadliwe?).

Moim zdaniem nie jest to przesada. Nie można włożyć odwrotnie wtyczek, bo spowoduje to fizycznie problem taki jak poprzednio, plus z jednej strony jest specjalny wsuw na cypel z korpusów. Pomijając już, że słuchawki tak pracować ogólnie by nie mogły, bo przetworniki działałyby w przeciwfazie. Korpusy nie "rozchodzą" się w tych słuchawkach, a jeśli już to robią, to słuchawki kwalifikują się na naprawę. To był problem który czasami trapił model i4.

• Approved 1

Jeśli to tylko wypadek przy pracy i problemy wieku dziecięcego (w co ostatnie trudno uwierzyć skoro od lat klepane są identyczne korpusy w i4), to i owszem. Ale jeśli to zapowiedź stałej tendencji po stronie producenta, to raczej nie ma czego żałować. Posiadam iSine 20 z 2016 roku i mam też na testach iSine 10 - w obu parach nie ma takich problemów. Testowałem również i3, które można obejrzeć na blogu, a które również były wyraźnie lepiej wykonane niż pokazany tu pechowy egzemplarz. 

audeze-lcd-i3-03.jpg

audeze-lcd-i3-05.jpg

Jak widać brak problemów ze spasowaniem. Z kabelkami też nie miałem problemów. Także jak widać da się. Problemy z każdym producentem były, są i będą. Oppo zresztą też miało swoje historie, szeroko opisywane.

Miałem dwa razy i10 i obecnie trzecią pare i20 . W żadnym z egzemplarzy nie zauważyłem wyżej wymienionych problemów ,jak również nie miałem problemów natury technicznej . Może kolega ma okropnego pecha ? A może jakość się rzeczywiście popsuła w nowszych modelach 

Podobnie jak kolega miałem dwie pary i10 i jedną i20 i jedyną niedogodnością jakiej uświadczyłem był w i20 luźno wchodzący wtyk w jedno z gniazd. Było czuć różnicę pomiędzy prawą a lewą słuchawką, nie na tyle aby wtyk wypadała, natomiast na tyle aby musieć o tym pamiętać przy każdym połączeniu kabla.

@Noah gratulacje z okazji powrotu do klubu :D

• Thanks 1

@Noah Nie testowałem. U mnie problemu z tipsami obecnie nie ma (pracuję na stockowych Groovy M). Ale już po zdjęciach spodziewałbym się, że dźwiękowo będzie raczej kiepsko i podobnie jak z tipsami od BE Sport3. W iSine i ogólnie w tych słuchawkach trzeba mieć jak największą średnicę wylotową.