Jump to content
Jakub Łopatko

Fanklub Audeze

Recommended Posts

Obiecałem że wrzucę za jakiś czas porównanie .
Do testów posłużyły mi LCD-XC i LCD-X (mood grille od kolegi z forum) i RME ADI 2 PRO ,komputer . Muzyka z Tidal, Spofity YouTube. Myślę do na pisania recenzji 5 kabli , potrzebowałbym  miesiąca lub więcej ,
niektóre utwory słuchałem po 10 razy ,aby wychwycić różnice (podziwiam recenzentów),
na każdym kablu inaczej brzmi bęben, akordeon , głos,separacja,dynamika... Na to zwracam uwagę podczas odsłuchów , jak brzmi wokal, instrumenty,
To są moje odczucia , proszę wybaczyć za mój opis (nie potrafię opisać ,sprecyzować sceny ,dla mnie jest "wyraźniejsza  lub głośniejsza" ) .Takie luźne przemyślenia osoby co 2-3 lata by się skrzywiła i popukała w łeb , jak by ktoś powiedział że kable słuchawkowe maja wpływ na dźwięk !

Żałuje tylko że Rme nie ma 4 wyjść słuchawkowych ,ale już dwa duży ułatwiają w testach ... ostatnio coś mnie podkusiło żeby sprzedać rme i może zahaczyć o bursona v3 ,ale na szczęście mi przeszło ,Rme to idealna zabawka dla mnie ( lubię eksperymentować i doszlifowywać dźwięk ,plus profile w eq jak reval do lcdx/xc)

Zaczne od kabla fabrycznego ,moim zdaniem  gra bezpiecznie i nie jest tak że na nim słuchawki graja źle ,że konieczna jest wymiana . Lcd graja na nim muzykalnie i przyjemnie, myślę że kabel skierowany jest dla  przeciętny Kowalski (Ja)
który nie jest obsłuchany, dostanie muzykalność i scena w odpowiedniej dawce .Pewnie jest tani w produkcji i ma pasować do wielu źródeł ...  

Jest mniej muzykalny niż  Audio Sensibility ,nie wiem co powiedzieć o scenie ,ale wydaję się taka sama .

Audio Sensibility - Occ7n  -od fabrycznego gra grubsza kreska , dodaje klimatu zadymionego pabu ,muzykalny  .Niektórzy uważają że lcd xc sylabizują, z tym kablem to znika .Kabel poprawia wszystko,nic nie zabierając .Scenę postawił bym na równo z Fabrycznym .
Gra  to  fajnie ,wieczorem po pracy ,do drinka ,dla relaksu :)

Forza hybrid - po zakupie spore rozczarowanie, przyzwyczajony do grania na stolcowym kablu, nie pasowało mi coś i tyle. Ale po dłuższych odsłuchach i wielu utworach lcd-xc grają bardziej przestrzennie, dalej  i bas jest lepszej jakości ,ale trochę chłodniej .

Który kabel jest lepszy ??r... nie wiem ,  jednego dnia słucham Noir Hybrid HPC a drugiego Audio Sensibility... Żeby tak połączyć granie  grubą kreską Audio Sensibilit i przestrzeń Forzy, kabel idealny ??

• Like 1
  • Thanks 1

Dzisiaj byłem posłuchać LCD-XC w Top Hi-Fi i mieli je podpięte pod Lehmana (tego) i generalnie całkiem fajnie to grało jak na moje niedoświadczone ucho. Przy spokojniejszej muzyce większych uwag nie mam, ale jak włączyłem cięższą muzę to talerze zabrzmiały bardzo dziwnie - jakoś nienaturalnie i drażniąco - nie była to sybilizacja tylko bardziej zniekształcenie. Wpięte były jeszcze AQ NO ale nie zdążyłem sprawdzić czy tam też tak to brzmi bo zabrakło netu :/ I stąd moje pytanie, czy to wpływ Lehmana czy Audeze mają problem z talerzami w cięższej dynamicznej muzyce, w co wątpię, ale na prawdę aż ciężko się słuchało? Wyłapałem to np. na tym utworze na Tidalu tutaj na YT

@Juniores Zawsze mogłeś poprosić o inny wzmacniacz.Np Pathosa czy DAC215. 

Też Ci podłączali pod tego streamera bezprzewodowego Node 2i?

32 minuty temu, Juniores napisał:

bo zabrakło netu :/

:shittingme::ohgodwhy:  Jak to neta zabrakło?:o

W dniu 10.10.2019 o 20:09, maszynista1987 napisał:

Zaczne od kabla fabrycznego ,moim zdaniem  gra bezpiecznie i nie jest tak że na nim słuchawki graja źle ,że konieczna jest wymiana . Lcd graja na nim muzykalnie i przyjemnie, myślę że kabel skierowany jest dla  przeciętny Kowalski (Ja)
który nie jest obsłuchany, dostanie muzykalność i scena w odpowiedniej dawce .Pewnie jest tani w produkcji i ma pasować do wielu źródeł ...  

Zgadzam się,  ten nowy kabelek od Audeze w sensie geometria w warkocz nie jest taki zły, miałem na stanie Nordosta BlueHaven i Heimdala2, może są to lepsze przewody, robią wrażenie większej przestrzenie poprzez rysowanie cieńsze kreską, jakby lekkie wyszczuplanie brzmienia, co daje efekt przestrzenności i trochę wrażenie odsunięcia sceny.

Po jakimś czasie wracam do oryginalnego i jest dobrze, wraca Audezowy charakter słuchawek, muzykalność, lekkie ocieplenie, wypełnienie na górze,  fakt że ma się sie wrażenie jakby scena zbliżyła się bliżej głowy słuchacza,  ale jest fun i to jest fajne.

Myślę, że warto by zamienić te mini xlrki chińskich Reanów na coś lepszego, może Jack 6,3mm też i powinno być tylko lepiej, notabene Nordosta nawet w Heimdalu zastosował wtyki mini ALE Dean, trochę słabo zważając na cenę tego przewodu.

Do mnie jadą Amphenole, a może kiedyś służę się na xlrki mini od Furutecha.

P.S.

Może zamiast Hybrid, lepiej sprawdził by się od FAW Claude HTC mk2 ?

Przymierzam się do jakiegoś kabelka pod te LCD X, tylko jaki?

Godzinę temu, sir-jax napisał:

Przymierzam się do jakiegoś kabelka pod te LCD X, tylko jaki?

Jeśli tak, to wliczając poniższe wrażenia:

Po jakimś czasie wracam do oryginalnego i jest dobrze, wraca Audezowy charakter słuchawek, muzykalność, lekkie ocieplenie, wypełnienie na górze,  fakt że ma się sie wrażenie jakby scena zbliżyła się bliżej głowy słuchacza,  ale jest fun i to jest fajne.

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/kabel-sluchawkowy-zbalansowany-ac3b-do-audeze-kennerton-meze-zestaw-z-adapterami-i-pokrowcem/

AC3 to właśnie pełne rozwinięcie fabryki ale z zachowaniem charakteru. Posiadałem kabel hybrydowy na tym samym materiale co kabel podany przez Ciebie, ale ostatecznie sprzedałem. Jakość była bardzo dobra, scena też, ale był cieplejszy i mniej dokładny, charakter się zmieniał. W przypadku wielu modeli byłoby to bardzo dobre, ale z X na pewno coś pokroju Heimdalla, jakkolwiek jasnego lub przynajmniej zachowującego wspomniany charakter jest wskazane. X są najcieplejszym i najciemniejszym modelem ze wszystkich LCD. 

Myślę, że warto by zamienić te mini xlrki chińskich Reanów na coś lepszego

Rean to submarka Neutrika. Właśnie Heimdall pokazuje, że konstrukcja przewodnika, sama budowa kabla, ma znaczenie. Przy rodowanych wtykach dobrej jakości mogłoby to zagrać epicko, ale już nawet na Reanach nie jest źle. 

Wiem, że Rean to chińska podmarka Neutrika, co nie zmienia faktu, że to słabe wtyki w sensie jakości wykonania, zawsze któryś się blokuje w gnieździe.  Chyba, że to wina gniazda 😁

Miałem Audeze LCD 2, słyszałem LCD 3 i nie powiedział bym, że Xy to najciemniejsze i najcieplejsze granie, ale zależy z czym słuchamy no i każdy słyszy troszkę inaczej  ;)

FAW Clear HTC, to raczej nie hybryda, więc zapytam, czy ktoś słyszał jego wpływ na Audeze LCD X?

A jak te przejściówki z XLR na jack wpływają na brzmienie, czy raczej ich nie słychać,  jak by nie patrzeć, to dodatkowe elementy połączeniowe. 

Cena przy 2m jest dostępna?

Edited by sir-jax

Nie. Rean nie jest chińską podmarką Neutrika, tylko Yongsheng. Większość wtyków tak ma od nowości w standardzie mXLR, nawet Furutechy za 200+ zł. Dobry patent to wygięcie wtyku w gnieździe w stronę przeciwną niż znajduje się przycisk i wtedy łatwo wszystko odpuszcza. 

Słuchałem wszystkich modeli, porównywałem też z X z 3 i - przynajmniej przed zmianą driverów - tak właśnie było. Nawet współczesne XMODy (XC zmodowane do X) są stosunkowo ciemnymi słuchawkami, a co potwierdzają też i pomiary.

2 godziny temu, sir-jax napisał:

A jak te przejściówki z XLR na jack wpływają na brzmienie, czy raczej ich nie słychać,  jak by nie patrzeć, to dodatkowe elementy połączeniowe. 

Zależy od przejściówki, ale jeśli jest dobrej jakości - raczej jej nie słychać. Samo urządzenie źródłowe też potrafi wprowadzić zmiany, zwłaszcza gdy wyjście XLR jest prawdziwym balansem. Ale testowałem swoje adaptery na Cavalli Tube Hybrid i wpływ był minimalny (XLR jest tam nadal jako single-ended).

2 godziny temu, sir-jax napisał:

Cena przy 2m jest dostępna?

Standardowo dostępne są wersje 1,5 i 3 m, ale wersja 2 m nie będzie specjalnie droższa.

18 godzin temu, Nehero napisał:

@Juniores Zawsze mogłeś poprosić o inny wzmacniacz.Np Pathosa czy DAC215. 

Też Ci podłączali pod tego streamera bezprzewodowego Node 2i?

:shittingme::ohgodwhy:  Jak to neta zabrakło?:o

Wpadłem tylko na chwilę to nie chciałem się bawić w podmianę w wzmaka. 

Tak leciało właśnie z node 2i z tabletu, więc jak skończył się net to nie było z czego dalej słuchać. Ale ta góra mnie mocno zaskoczyła jak usłyszałem taki "fałsz" na talerzach.

4 godziny temu, Jakub Łopatko napisał:

Standardowo dostępne są wersje 1,5 i 3 m, ale wersja 2 m nie będzie specjalnie droższa.

Domyślam się, że tańsza od 3m ?

😛

4 godziny temu, Jakub Łopatko napisał:

Dobry patent to wygięcie wtyku w gnieździe w stronę przeciwną niż znajduje się przycisk i wtedy łatwo wszystko odpuszcza. 

W jakim gnieździe w sluchawkach podczas wyciągania?

Tak jest :).

Gnieździe mXLR. Patent sprawdzany na moich LCD-XC, M220 PRO i K240 MKII. Sprawdzany był też na LCD-2F i LCD-GX. Wszędzie z podobnymi obserwacjami.

2 godziny temu, Juniores napisał:

Wpadłem tylko na chwilę to nie chciałem się bawić w podmianę w wzmaka. 

Tak leciało właśnie z node 2i z tabletu, więc jak skończył się net to nie było z czego dalej słuchać. Ale ta góra mnie mocno zaskoczyła jak usłyszałem taki "fałsz" na talerzach.

Kto wie, może wzmacniacz. Ale jakoś Audeze nie przypominam sobie, aby ktoś narzekał na słuchanie ciężkiego brzmienia.

Jak słuchałem LCD 3 tych nowych, to przyznam, że nie zagrały tak ciemno jak kiedyś @Jakub Łopatko opisywał starszą rewizję. O wiele ciemniej zagrały mi LCD 2F, ale starsze z jeszcze starym pałąkiem wtedy i DAC 215 i tam to faktycznie było ciemno, nawet nie ciepło, ale seryjnie ciemno i pamiętam, że tam faktycznie do elektroniki, takie połączenie to nijak nie wchodziło, było spoko, lecz trochę jak we mgle, prędzej do ciężkiego brzmienia, ale to jazz i spokojne utwory grały pierwsze skrzypce tutaj, scena i wszystko co na niej się działo było bardziej jak ciemnym klubie jazzowym, czarne tło i gdzieś tu muzycy porozstawieni i tą słynną magię Audezowską usłyszałem(mam nadzieję) ale to już obstawiam wpływ DAC 215 na takie, a nie inne spostrzeżenia.

Na tym tle LCD 3 z nową opaską i Pathosem zagrały o wiele wiele jaśniej od tamtego połączenia LCD 2F( tylko że ciut starszych oczywiście). Nie było tyle czasu, żeby się wsłuchać we wszystko, a i też pogoda(upalny upał) i klima wiejąca wprost na mnie, nie ułatwiały niczego. Nie mniej naprawdę zdziwiłem się, bo oczekiwałem ciemno grających LCD 3 i to tak naprawdę ciemno, w stylu LCD2F starszych z DAC 215(po recenzjach) a dostałem względnie jaśniejsze( patrząc na tle LCD 2F z DAC 215), wiadomo wtedy do ADX5000 z górą to nie było co porównywać, dwa inne światy. Ale w LCD 3 zapamiętałem górę jako taką dosyć klarowną ale na pewno nie mroczną i ciemną jak to Jakub opisywał starsze rewizje, jako ciemne słuchawki, dalej to był jednak relaks i muzykalność, ale do połączenia LCD 2F(starszych) z DAC 215 to nawet się nie zbliżało, jeśli chodzi o górne rejestry, bo tam elektroniki słuchać się dało, ale nie uświadczyło się iskierek.

Możliwe, że tu wzmacniacz mógł zawinić, bo przyznam, że jak wgryzam się w recenzje wzmacniaczy, to faktycznie dobry wzmacniacz pozwala wiele zmienić( wniosek na podstawie recenzji), ale też i własnych NO i S7, Mojo, Fiio Q5(AM3A), gdzie granie na AM3A, to dostaje zupełnie inne słuchawki w wielu aspektach, gdzie Mojo czy nawet Mojo + S7, mógłbym postawić na jednym krańcu, a Fiio Q5(AM3A) na drugim

. Więc pierwsze co, pomyślałbym jak matematyk i zrobił założenie "winny był wzmacniacz", potem poszedł i sprawdził. Ale to tylko taka moja hipoteza.  Bo przynajmniej na tych LCD 3 co słuchałem z Pathosem, to spokojnie cięższego brzemienia mógłbym słuchać. 

Ewentualnie zostaje kwestia gustu, bo tego też nie można wykluczyć.

A że pytałeś ogólnie o Audeze, to postarałem się odpowiedzieć tak jak ja zapamiętałem te dwa modele po 2h słuchania obu, więc nie wiele, nawet bardzo mało, ale zawsze coś.

Dzięki i @MIR05LAV goszczą u mnie :

IMG_20191014_094624368.thumb.jpg.9c6352673868845dc928090f13997820.jpg

Słuchawki graja niesamowicie , maja fajna scena i są bardzo równe . Jestem na etapie zakupu nowych słuchawek i najchętniej bym je sobie zostawił !

Edited by maszynista1987
  • Like 2

LCD-1 - składane, podróżne, nowe. Otwarte.   

The LCD-1 blends Audeze's coveted LCD sound quality together with improved comfort and portability. Our 90mm Planar Magnetic drivers deliver frequency extension from 10Hz all the way to 50kHz with flawless precision and clarity, ideal both for audiophile listening and professional applications. Weighing only 250 grams and featuring a plush memory foam headband and ear pads, the LCD-1 is engineered for fatigue-free listening sessions both at home and in the studio. The specially designed cable has reversible connectors, so the LCD-1 will always deliver the correct left and right channel information.