Jump to content
EvilKillaruna

Fanklub Audeze

Recommended Posts

@Palpatine

Sprzedałem bo mało używałem. Chciałem przełożyć ten budżet na pełnowymiarowe LCD ale komputer mnie trochę pochłonął. Kasa z DAC-80 też wylądowała w kompie ;)

Nie lubię jak ktoś nade mną stoi, więc takie opcje wykluczam. Jedynie w TopHifi czułem się dobrze, sam w pokoju odsłuchowym że swoim laptopem i biblioteka. 

@LoCzekk rozumiem...no tak już jest sprzęt przychodzi i odchodzi. 

Co do warunków odsłuchowych to doskonale rozumiem, ciężko o lepsze niż w Top HiFi

Myślę że jakby mi laptop nie padł to te fundusze które wpakowalem w stacjonarke + monitor, mógłbym przeznaczyć na Aurium i jakieś używane LCD-2 albo i nawet LCD-X. Także niestety, złośliwość rzeczy martwych. 

4 minuty temu, LoCzekk napisał:

Myślę że jakby mi laptop nie padł to te fundusze które wpakowalem w stacjonarke + monitor, mógłbym przeznaczyć na Aurium i jakieś używane LCD-2 albo i nawet LCD-X. Także niestety, złośliwość rzeczy martwych. 

Doczekasz się , ja się motałem przez rok i nie mogłem się zdecydować w która strone  pójść, ale Aurium i LCD-X to strzał w dziesiątkę.😀

@pablo650 Miałem okazję słuchać LCD-2 oraz XC z Aurium. Dwójki bardziej mi się podobały a X-ów jeszcze nie słuchałem ;)

Kiedyś się na pewno doczekam 

2 minuty temu, LoCzekk napisał:

@pablo650 Miałem okazję słuchać LCD-2 oraz XC z Aurium. Dwójki bardziej mi się podobały a X-ów jeszcze nie słuchałem ;)

Kiedyś się na pewno doczekam 

Myślę że dzwiek x-sów bedzie Ci sie podobał , duze możliwości i pełna symbioza z Aurium .

Mam nadzieję, tylko narazie czasu brak na odsłuchy. X'y podobają mi się bardziej bo lubię wszystko co czarne albo z carbonu :D

3 godziny temu, LoCzekk napisał:

Z wykresu wynika że basu jest troszkę więcej, jednak nieznacznie

Wręcz przeciwnie. ok. 9 db to kolosalna różnica, basu jest ilościowo więcej niż LCD-2, a nawet LCD-XC. Każdy kto ma wersję standard może sprawdzić już teraz jak grają na ustawieniu Reveal 80%, które jest najbliższe brzmieniu Ciphera BT. 

3 godziny temu, Palpatine napisał:

ale na razie musimy założyć, że Cypher jest protezą Lighting

Przecież Cipher oryginalnie był na tym właśnie interfejsie :). A wersja BT nie ma żadnych przesłanek mogących sugerować, że brzmienie jest odmienne od np. V2. Być może miałeś na myśli Reveal, ale wtedy mam na to własną tezę: Reveal jest protezą Ciphera tylko dlatego, że Audeze tak to zrobiło. Inaczej odebraliby sobie trochę sensu zakupowego z wersji Lightning. 

Czy kabelek jest ułomny - z perspektywy pomiarowej na pewno tak, ale po kablu iSine 20 zagrały mi z Redmi Note 4 MTK tak fajnie, ze przebiły Shanga M1 i anulowały plany zakupu innego playera lub DFR, awansując telefon na główny "DAP" po instalacji karty 200 GB i Foobara Mobile. Dla mnie to po prostu inne granie i wycelowane na inną modłę (coś jak K172 HD na welurach), co czasami ciężko jest zaakceptować i paradoksalnie łatwiej jest to uczynić właśnie z perspektywy Ciphera, choć nie zawsze.

1 godzinę temu, pablo650 napisał:

Myślę że dzwiek x-sów bedzie Ci sie podobał , duze możliwości i pełna symbioza z Aurium .

Ale tylko wówczas, gdy ma się jasny kabelek i pełną modyfikację dampingu pod grillami. Inaczej może być jednak za ciepło. Po modach są to takie HD650 podniesione do sześcianu - lepsze na wszystkim co tylko się da. Modowałem parę dni temu swoje XC do takiej wersji i choć LCD-2 są dla mnie równiejsze, to jednak relaks LCD-X jest bardzo kuszącą opcją. Pamiętam że był to flagowiec Boba Katza (po equalizacji), zanim kupił LCD-4. Moim zdaniem po modach i z drobnymi korektami torem, można nawet pominąć ich equalizację i zrównać się z LCD-2F pre-2016, ale z lepszą sceną. 

10 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

Przecież Cipher oryginalnie był na tym właśnie interfejsie :). A wersja BT nie ma żadnych przesłanek mogących sugerować, że brzmienie jest odmienne od np. V2. Być może miałeś na myśli Reveal

Czyli stawiasz tezę, ze Cypher BT to jest Lighting V2 z dodana opcja BT? Ja szukam potwierdzenia przez Audeze lub kogoś kto zrobił pomiary bądź słuchał obu wersji i jak znajdę to wkleję w tym wątku. Isine są opcja zakupową dla mnie i bardzo bym się ucieszył aby tak było, jednak sporo jest opinii użytkowników ze grają jednak inaczej.

Nie mialem na myśli Reveal. On jest świetny jeśli ktoś akceptuje eq pod foobar ale nie sprawdza się np na urządzeniach przenośnych z TIDAL czy Spotyfi.

Oficjalne stanowisko Audeze: "BT cable also has the same DSP tuning as the Cipher lightning cable. Both should sound the same 'out of the box' within the limitation of the BT codec. What you won't get with BT is is the 10-band EQ you can do on top of the inbuilt tuning. However, you can also accomplish the same using apps that support 10 band EQ."

"The DSP tuning is already baked into the BT cipher cable and should work iSin10-/20/LX. The tuning is very similar to the one in Cipher V2 for iSines.Nothing else is needed from your Android or any other BT device pairedd to it."

Opinie użytkowników wypowiadane są mniej więcej w takim tonie (wkleję najbardziej wyważoną jaką udało mi się znaleźć, ale jest wiele krytycznych opinii😞 "Purchased the Cipher BT cable the day it was announced. Received two days ago, topped off the charge, and have used it through one charge cycle. Comments:

1) Sound is great with iSine 20. Not quite as good as the Cipher V2 (wired) to an iPhone but close enough that I don't go running to wired for portable music. 
2) The BT wireless has a good range -- can walk away from a stationary phone at home and still connect, but it is not as good as the V-Moda Crossfade Wireless I use around home.
3) The BT disconnects pretty quickly if no sound is being played -- that is good for battery life but not good for convenience (have to reconnect more often than the V-Moda which stays connected).
4) I also notice that the notched connectors are not as snug as on the Cipher V2. I'm not too concerned because the BT cable is short and so it likely won't snag on something, and the fit is tight enough to not cause any wearability problems for me. 
5) The length of cable between the connector and the plastic cylinders is short, but I see why they did it. It would be better to have shorter cylinders, though -- the inflexibility of them could be a problem for some when the cable is worn behind the neck.
6) My main concern for durability is the rubber cover for the micro-USB port. This will likely break off at some point. I lift up the cover and rotate it 90 degres to charge, and I am doing that ever-so-gently.

Znalazłem również jedną opinie pozytywną:

"Received the bluetooth cipher cable today. Using it with my LG V20 streaming Tidal in Aptx HD. Sound is comparable to the cipher cable which to me sounds great. I do however have a couple of minor grips. First the connectors to my iSine 20's are not very secure compared to the regular cipher cable. Second and this applies to many bluetooth devices I've tried, the volume steps are just to large. "

Edited by Palpatine

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Czyli stawiasz tezę, ze Cypher BT to jest Lighting V2 z dodana opcja BT?

Tak. Wszystkie opisy jakie czytałem odnośnie CLV2 pasują mi do opisu CBT. Różnice w istocie mogą wynikać z komunikacji BT vs normalnej kablowej, gdzie sprzętem źródłowym teoretycznie można przebić się jakościowo jeszcze wyżej. Na CBT mogę robić burgery w kuchni, podczas gdy nadajnik jest wpięty w monitor w pracowni. Punkt 3 sam stwierdziłem i będzie wypunktowany w recenzji jako minus z identycznymi obserwacjami. U mnie problemu z konektorami nie ma, ale przyzwyczajony jestem do luźniejszej aplikacji, którą moje i20 miały od nowości. Przy punkcie 5 kompletnie nie zwróciłem na to uwagi w żaden negatywny sposób. Tak samo pkt. 6. Głośność - tak, mogłaby być mniejsza.

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Nie mialem na myśli Reveal. On jest świetny jeśli ktoś akceptuje eq pod foobar ale nie sprawdza się np na urządzeniach przenośnych z TIDAL czy Spotyfi.

Reveal można wykonać wsadowo przez APO i wtedy działa też na obu aplikacjach, ale to tylko na PC. Na urządzeniach przenośnych temat jest znacznie bardziej skomplikowany w istocie. Mnie domyślnie interesuje tylko PC, ale ostatnio cieszę się ze wszystkiego, co uda się zrobić w telefonie, jako że jak pisałem mój śmieszny MTK gra zadziwiająco dobrze z KABLOWYMI i20, co było dla mnie sporym zaskoczeniem (celowałem że tylko CBT i koniec).

6 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

Tak. Wszystkie opisy jakie czytałem odnośnie CLV2 pasują mi do opisu CBT. Różnice w istocie mogą wynikać z komunikacji BT vs normalnej kablowej, gdzie sprzętem źródłowym teoretycznie można przebić się jakościowo jeszcze wyżej. 

To jest dobra informacja z mojej perspektywy, byłaby bardzo dobra jakby CBT był zestrojony jak V1, ale nie można mieć wszystkiego ;)

Z punktu widzenia producenta to jest oczywiste, ostatnie lata produkowali jedynie V2 i je zaimplementowali pod BT. Dziwne, że nigdzie nie znalazłem pomiarów V2 vs BT.

Bo musiałbyś mieć możliwość wykonania takowych, tj. wszystko musiałoby być robione z poziomu Apple'a, tymczasem większość softu to od lat Windows. Teoretycznie jest kilka pomysłów jak to zrobić. 

Z drugiej strony - pomiarów CBT też jakoś nie widać i chyba AF będzie pierwszy w ogóle, który zadał sobie nie tylko trud pomiaru, ale gonienia tego potem ręcznie Revealem. 

Próbowałem zamówić nowe dekielki do lcd x i trochę się przeliczyłem...Szkoda...

"Otrzymaliśmy w końcu informację dotyczącą ceny detalicznej za dekle do LCD-X. Koszt tych dekielków to 1699 PLN"

A dziwne do dokupienie od lcd xc dekielków to 899 zł , nie rozumiem , wydaje mi się , że drewniane będą droższe ...

"

Witam

Otrzymałem właśnie odpowiedź od producenta w sprawie nakładek. Ich koszt jest powalający 1699 z

"

Edited by maszynista1987
  • Confused 2

Chyba kilkukrotnie pisałem o tym w tym wątku ;). Tak, X i XC mają te same drivery i kable, niczym się nie różnią poza deklami/grillami.

Od razu dopowiem, że to na zdjęciu to moje XC z grillami od LCD-2 i własnym wkładem akustycznym (najlepszym do tego modelu). 

Przegapiłem, ostatnie pół roku żyję jedynie audio przenośnym, więc ta informacja mnie zszokowała. Aż dziw mnie bierze, że to takie proste. Kupujemy X dokupujemy dekle z dampingiem za 1600 zł i tak naprawdę mamy dwie pary. Pytanie czy jakość dźwięku i barwa jest 1/1 do oryginalnych XC? Z jednej strony to ukłon dla użytkowników z drugiej myślałem, że to bardziej skompliwane (strojenie, różnice technologiczne)

• Like 2

24 minuty temu, Jakub Łopatko napisał:

Chyba kilkukrotnie pisałem o tym w tym wątku ;). Tak, X i XC mają te same drivery i kable, niczym się nie różnią poza deklami/grillami.

Od razu dopowiem, że to na zdjęciu to moje XC z grillami od LCD-2 i własnym wkładem akustycznym (najlepszym do tego modelu). 

A te drugie wyglądające jak milion dolarów? 🤨

• Like 1

9 minut temu, Nehero napisał:

A te drugie wyglądające jak milion dolarów? 

Verum Audio: Verum 1

Edited by NuYam
  • Like 2

12 minut temu, Palpatine napisał:

Przegapiłem, ostatnie pół roku żyję jedynie audio przenośnym, więc ta informacja mnie zszokowała. Aż dziw mnie bierze, że to takie proste. Kupujemy X dokupujemy dekle z dampingiem za 1600 zł i tak naprawdę mamy dwie pary. Pytanie czy jakość dźwięku i barwa jest 1/1 do oryginalnych XC? Z jednej strony to ukłon dla użytkowników z drugiej myślałem, że to bardziej skompliwane (strojenie, różnice technologiczne)

Paaanie, tam cuda można robić. Testowałem jeden i drugi model łeb w łeb już lata temu, w 2015 roku bodajże i obie pary grały identycznie 1:1 po zdjęciu dekielków/grilli. Dlatego zdecydowałem się na model XC, bo wystarczy zamontować im grille od LCD-2, dać jakiś materiał akustyczny i od ręki mam "bardziej otwartą" wersję LCD-X. Standardowo jest tam gruby płat filcu podklejony do grilla. Widać to na starych fotach z recenzji LCD-X:

audeze_lcd-x_09.jpg

Brzmieniowo to ekwiwalent pierwszych NH, a po modyfikacjach - nieco cieplejsza, ale moim zdaniem lepsza alternatywa dla Ether Flow. 

F2DE5nr.jpg

Jeśli kupiłbym teraz LCD-X, a potem zdjął wszystko z X i XC by porównać, wyszłoby mi odsłuchowo i pomiarowo to samo, jeśli tylko pady byłyby dokładnie te same co w XC (mam tam nowe, ale bez memory foam jakimś cudem). Do LCD-2 można je porównać po modach jak HD650 vs HD600. Takie "niemęczące" Dwójki do głośnych nocnych odsłuchów. Bardziej muzykalne i cieplejsze, ale prostsze w equalizacji i ze skuteczniej działającym Revealem.

@Nehero - j.w. Verum Model One.

• Like 2
  • Thanks 1

Tylko taniej wychodzi wersja lcd x . Same lcd x są tańsze (nowe ) 3999 zł + dekielki 899 od lcd xc .

Lub lcd xc 4444 zł + 1699 zł za grille z lcd x.

Dziwne to trochę ...

Jak by ktoś przypadkiem trafił na lcd 2 c lub lcd x uszkodzone lub na części na sprzedaż będę wdzięczny za info :)

Edited by maszynista1987
  • Thanks 1

Paradoks, owszem. Szkoda że nie miałem tej wiedzy przy zakupie, ale posiadam LCD-2, więc jakoby mam już "w standardzie" takie grille, przynajmniej na poczet zabawy akustyką.

• Like 1

1700 zł za dekielek 😂

To tak jak 4k zł za nóżkę do nowego monitora Apple i nie, nie jest dodawana do zestawu. Kupujesz monitor za 19k, ale nie masz go na czym postawić, więc musisz kupić nóżkę za !!TYLKO!! marne 1/5 ceny monitora. Phi taniocha.

59 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

j.w. Verum Model One

A jest w planach recenzja?

32 minuty temu, Nehero napisał:

1700 zł za dekielek

Grille. Dwie sztuki. Ale ta cena jest błędna bo nie mogą być droższe niż drewniane puszki od XC. Prawdopodobnie producent nie chce aby ludzie robili swapa. Jeśli to faktycznie realna cena, to oczywiście lepiej jest kupić od razu słuchawki docelowe.

33 minuty temu, Nehero napisał:

A jest w planach recenzja?

Tak, ale od razu mówię, że są gorsze od Ether Flow i wszystkich LCD. Dużo podobieństw do Flow na padach od Voce albo K242 HD z tego co miałem u siebie na testach.