Jump to content
Jakub Łopatko

Fanklub Audeze

Recommended Posts

Oczywiście, co nie znaczy że nie można sobie pospekulować, albo przynajmniej spróbować postawić się w roli producenta i spróbować odgadnąć na tym etapie sugerowany product placement

Jak można to spekuluję że w muzyce będą gorsze od 2C.🙂 Lub to zmodyfikowane [pod gry] przetworniki 2C ?

Patrząc po technologii jaką zastosowali, może to być bardziej zmodyfikowany driver z EL8 albo Mobiusów.

Informacja dla posiadaczy LCD-XC oraz LCD-2F w edycjach 2018/2019 z padami pamięciowymi: opracowane mam kilka modyfikacji, które będę chciał w wolnej chwili opisać. Na razie na szybko:

Dla LCD-XC:

• ISOLMOD - modyfikacja na większą izolację polegająca na dosztukowaniu dwóch uszczelek z poliestru. Umieszcza się je w muszli na krawędzi montażowej, po czym dociska dekielek i przykręca go tak, jak normalnie. Można powiedzieć, że to taka "uszczelka pod głowicą". Wzrasta izolacja, choć słuchawki robią się bardziej techniczne i analityczne.
  • LEAKMOD aka "sprzętowy Reveal" - modyfikacja w odwrotną stronę, bo polegająca na dosztukowaniu 8 podkładek gumowych o grubości ~1 mm, które dystansują wkręcane na słuchawki dekielki. Tracimy trochę izolacji, ale wprowadzamy współczynnik dyfuzji wraz z tłumieniem kierunkowym, które do tej pory słuchawki te miały. Działa to trochę jak sprzętowy Reveal - basu jest więcej, a sopranu mniej i o nie już tak nosowej barwie. Takie "puszczenie oczka" w stronę LCD-X. Z dystansami nie można przesadzić, bo robi się zbyt głucho w akustyce i pogłosach (zwłaszcza na midbasie), zaś dokręcanie i wyważanie izolacji to robota mozolna, ale jest to generalnie najciekawszy mod, jeśli ktoś może sobie na niego pozwolić (tj. izolacja nie jest bezwzględnie wymagana). Słuchawki nadal oczywiście coś tam tłumią, a stopień relacji tłumienia do barwy można regulować. Podobny efekt można byłoby osiągnąć i bez modyfikacji, bo przy samym poluzowaniu dekielków, aby przynajmniej sprawdzić czy daje to nam pożądane efekty.
  • GASKETMOD - modyfikacja teoretycznie taka sama jak powyżej, ale mająca na celu przesunięcie regulacji bardziej w dół: na większą izolację i bez konieczności męczenia się z 4-ema podkładkami. Polega na wycięciu uszczelki z cienkiej, przepuszczalnej gąbki i wkręceniu na nią dekielków. W ten sposób wnętrze chronione jest przed kurzem, a modulacja barwy ustępuje uzyskiwanej izolacji. Efekt jest więc częściowym efektem końcowym co do brzmienia z poprzedniego moda, słuchawki zachowują tu więcej ze swojego pierwotnego charakteru, ale nadal z pewnymi zmianami w sopranie i scenie. Nie ma też problemów z kontrolą i dokładnością basu. Stosować tylko jeśli poprzedni mod okazał się zbyt mocny lub ma się spore problemy z jego zastosowaniem.

Dla LCD-2F:

• FOTOMOD - modyfikacja polegająca na wystrojeniu ich na większą równość i nosowość. Nazwa robocza - wywodzi się od tego, że do modyfikacji potrzebny jest kawałek tkaniny używanej z reguły do teł fotograficznych: grubej flizeliny z fakturą. Umieszcza się ją pod fabryczną gąbką pod grillem. Działa jak częściowy pochłaniacz i częściowy deflektor, zmieniając współczynnik dyfuzji na minus. Z zewnątrz mod jest praktycznie niewidoczny, brzmieniowo natomiast ujmuje się co prawda trochę sceny na głębokość, ale rośnie ona na szerokość, wzrasta też szybkość, dokładność i ogólna wierność w stronę neutralności bez porzucania naturalności. O dziwo bardzo dobrze gra to na kablu fabrycznym. Ten mod na pewno się u mnie zostaje na liście tych najciekawszych do tych słuchawek. W przypadku lepszego sprzętu i kabla, mod raczej do zastosowania jako ciekawostka.
  • KALETMOD - modyfikacja również odwrotna i polegająca na tym samym, co stosowałem kiedyś przy swoich LCD-2F Bamboo, czyli zastosowanie rzadkiego materiału pod grillami, rzadszego niż oryginalne gąbki. Trochę mniej basu, mniej nasycenia, ale równiej, czytelniej, szybciej, z pełniejszą barwą góry i największą sceną. Nazwa pochodzi od użytego materiału: siatki kaletniczej. Na niej jest warstwa wysokoprzepuszczającego filtru przeciwkurzowego. Wszystko po to, aby z dystansu imitować stock, przynajmniej pod niektórymi kątami.
  • FRACTALMOD - modyfikacja dokładnie taka sama w założeniu jak powyższa, ale jako materiał użyłem filtra przeciwkurzowego oferowanego w formie przednich paneli do obudowy Fractal Meshify C. Samego materiału nie znalazłem, ale posiadałem taki jeden nadmiarowy panel, który z braku innego zastosowania posłużył jako dawca. Efekt - filtr wygląda jak fabryczny, a jest przepuszczający jak kaletmod, do tego znacznie łatwiejszy w instalacji, bo będący jedną częścią. Zostawiam te słuchawki w taki sposób zmodyfikowane już na amen. Więcej góry, większa scena, wygląd jak oryginał, dla mnie same plusy.

• Like 6

Posted (edited)

Playmate ma fajna opcje w ustawieniach  Emphasis (redukuje trochę górę ), zastępuje mi trochę reveal .

Można prosić o zdjęcia ??  LEAKMOD to by mi pasowało.

Mam podkładki gumowe do wyciszania mechanicznej klawiatury , myślę że będą pasować .

W tym momencie LCD-XC mam tak wystrojone, że w porównaniach tonalnych przeszedłem już na konfrontacje z K1000. To też o czymś świadczy.

Kabel i jakiś z modów ??

Edited by maszynista1987
zmiana

Z zewnątrz słuchawki wyglądają jak fabryczne więc takie zdjęcia nic nie dadzą. Możliwe że będę pisał na ten temat artykuł, tj. o ich modowaniu. Tam pewnie jakieś zdjęcia się zaaranżuje.

Trochę bałem się, że tak to będzie odebrane, dlatego edytowałem swój post, ale skoro już przeszło: miałem na myśli porównywanie słuchawek między sobą, aby mieć najbliższy dobry punkt odniesienia. K1000 posiadają tylko jedną modyfikację akustyczną, którą opisywałem bardzo często na forum i blogu. Poza tym jest to jednostka fabryczna.

Posted (edited)

Jeżeli posiadam Audeze Lcd-2 z Audeze Deckard to czy wymiana owego wzmacniacza na Burson Conductor miałaby sens? Interesuje mnie tylko używanie tego sprzętu ze słuchawkami Audeze.

Edited by Dcmanmp

Teoretycznie tak, choć zależy jaka rewizja słuchawek wchodzi w grę. No i zakładając, że nie będzie problemów np. z szumiącymi pojedynczymi kanałami itd.:

http://forum.pclab.pl/topic/1274935-Problemy-z-Burson-Condcutor-V2/

Samo z siebie urządzenie także szumi w tle - w kontekście Pana wątku - ale to problem byłby głównie na czymś super wydajnym, jak LCD-XC, LCD-X czy LCD-4z.

Posted (edited)

Przynajmniej w moim przypadku z Burson Playmate też minimalnie słychać szumek. Chyba Bursony tak maja . Ciekawi mnie jak by wpłynęły  iDefender USB 3.0 oraz iFi iPower.

Chociaż w wątku jest opisany że to problem z zasilaniem .  Chyba najwyższy czas zainwestować w listwe Tomanek.

Edited by maszynista1987

Raczej z samym urządzeniem. A na to żadne iDefendery ani iPowery, ani najczystszy prąd z gniazdka nie pomogą. 

Witam.

Miałem podobną sytuację z Lehmann Linear, szumy występowały nawet na AKG K240 Monitor 600 ohm, biegałem po domu ze sprzętem i przepinałem się miedzy gniazdkami ale bez efektu, nawet przywlokłem z pracy UPS'a żeby wyeliminować zakłócenia z sieci ale bez znaczących zmian. Kolejny egzemplarz już bez takich historii, widocznie pierwszy miał jakąś wadę.

Posted (edited)
W dniu 3.06.2019 o 17:25, Jakub Łopatko napisał:

LEAKMOD aka "sprzętowy Reveal" - modyfikacja w odwrotną stronę, bo polegająca na dosztukowaniu 8 podkładek gumowych o grubości ~1 mm,

Eksperymentuje dziś z tym modem ( zakupiłem całe pudło podkładek ) , ciężko jest z tym dokręcaniem, może tak pod dwie podkładki i trochę mocniej dokręcić ?? Bez śrubokręta dynamometrycznego ...Ale po za tym ciekawy efekt wychodzi :)

Pisałem z Top Hifi w sprawie zakupów dekielków z lcd x lub lcd 2 i raczej nic z tego , serwis się czymś tam wykręcił .

Edited by maszynista1987

Trzeba uważać, aby nie ułamać drewna w dekielkach. Stąd guma i stąd 4 zamiast dwóch. Osobiście przeszedłem wczoraj w nocy na nieco inną wersję tej modyfikacji, bo zamiast podkładek zastosowałem uszczelki z cienkiej gąbki. Efekt jeszcze bardziej wyważyłem, ale głównie dlatego, że przy takiej pogodzie ciągle działają u mnie wentylatory, więc izolacja w zamkniętych jednak przeważa i nabiera znaczenia.

EDIT: uzupełniłem listę modyfikacji o dwie kolejne.

Gasketmod (uszczelkowy mod) do LCD-XC to powrót do pierwszych moich prób z tym materiałem i tym patentem. Aktualnie będę jeszcze zmieniał gąbkę na jakąś czarną, ale zdaje się, że jak na moją potrzebę mimo wszystko izolacji od otoczenia jest to najrozsądniejsze wyjście.

Fractalmod do LCD-2F natomiast polecam wszystkim, dla których większa scena, większa jasność i jednocześnie zachowanie pierwotnego wyglądu LCD to priorytety. Z Aurium daje to kapitalne efekty i aż prosi się o jeszcze jaśniejszy kabel niż moja hybryda.

Gdy będę miał trochę czasu, opiszę wszystkie w miarę możliwości na blogu.

• Thanks 1

Posted (edited)

Ja trochę z innej beczki, ale odnosząc się do znaleziska w okazjach: 

EL-8 to ciekawe słuchawki, miałem wersję zamkniętą w drugiej poprawionej rewizji i naprawdę miło się z nimi obcowało - budowa świetna, wygoda niezła, dźwięk rzecz gustu, ale mi się podobał. Natomiast popularność tej linii miała się bardzo słabo, gdyż Audeze mocno zraziło do niej ludzi pierwszymi rewizjami, których brzmienie pozostawiało sporo do życzenia. Z tego też właśnie powodu przypuszczam, w pewnym momencie po prostu linię zakończyli i zaprzestali produkcji. To tylko dołożyło ognia do najbardziej palącego problemu tych słuchawek - ich kabla, a dokładniej ich kabla wtyków. Audeze wymyśliło jakieś cudo nieznane i niedostępne nigdzie. Niby sprzedawali sami różne wersje okablowania, ale sprowadzanie ich wiadomo ile by kosztowało. Kilka firemek kablarskich w USA również miało swoje propozycje, w cenach prawdę mówiąc kosmicznych. Wniosek z tego taki, że ja się słuchawek pozbyłem głównie właśnie z powodu wtyków - i to nawet nie chodzi o zmiany brzmieniowe kabli, bo ja takowych nie słyszę, ale o względy czysto praktyczne i przyszłościowe. Moim zdaniem to wielka szkoda, słuchawki były naprawdę fajne, brałem je kilka razy na meet AM i kilka osób chwaliło (po przełamaniu pierwszych oporów bazowanych na doświadczeniach z wcześniejszych rewizji). Szkoda, że Audeze nie wykazało się wiarą we własny produkt.

Tym bardziej wspomniana "okazja" jest absurdalna - 999zł za kabelek do słuchawek, które wycofano z produkcji, ledwie kto je ma i ledwie kto je docenia.

Edited by timecage
  • Upvote 2

Posted (edited)

Witajcie, własnie stałem się posiadaczem LCD 2 F wyprodukowanych jak rozumiem w sierpniu 2015. Są w bardzo dobrym stanie, chyba niewiele używane. Przeczytałem posta z tego forum z sierpnia 2018, że LCD wyprodukowanych przed 2016 nie powinno sie podłączać do OTL. Czy to prawda? Jak z awaryjnością tych słuchawek? Mam wzmacniacz OTL Sinusaudio dualmono, który z moimi HD 600 gra super i tam też chciałem Audeze podłączyć.

NB kupiłem też okazyjnie Conductora V2 (bez plusa) i moje HD 600 grają (na moje uszy) jednak lepiej na sinusaudio (pełniejszy dzwięk). Jeszcze LCD 2 nie słuchałem i ciekawy jestem ich dźwięku: różnicy w stosunku do HD 600 i różnicy na nich Sinusaudio/conductor. Zobaczę już pewnie wieczorem.

Edited by bpiotrow13

Posted (edited)

Jezeli chodzi o awaryjnosc (a moze raczej o build quality) to pragne podeslac Ci zdjecie jacka ze stockowego kabla po 5 miesiach uzytkowania: 

Tak swoja droga czy ktos sie orientuje czy to w ogole ma jakikolwiek wplyw na dzwiek? Stawiam, ze do czasu kiedy metal sie nie utleni nie powinno to miec znaczenia?

IMG-7077highlighted.jpg

Edited by Dcmanmp

Dzieki. Fabryczny kabel od razu licze na straty i wymienie za pare miesiecy. Pytanie czy drivery tych sluchawek faktycznie sa takie slabe i nie mozna ich pod otl podlaczac?

BTW podlaczylem sluchawki, zeby sprawdzic, czy dzialaja i faktycznie graja duzo lepiej - czysciej i bardziej "obrazowo" od hd 600 :)

Każdy wtyk zużywa się podczas użytkowania i nie zauważyłem aby w kablu fabrycznym proces ten przebiegał szybciej niż w innych wtykach. Wiele zależy też od samego urządzenia, którego gniazdo może wręcz niszczyć określone wtyki. 

Nie spotkałem się też z tezą, że nie można podłączać starszych LCD do OTLi. Mam LCD-2 z grudnia 2015, działają do dziś, a pracowały pod lampami, hybrydami, tranzystorami...

Dziekuje, teza o niepodlaczaniu pod otl znajduje sie w tym watku (post z sierpnia 2018), stad pytanie, ale wszystko jasne, bardzo dziekuje.

W takim razie kompletnie nie zwróciło to mojej uwagi. Być może z powodu o którym mówiłem z własnego doświadczenia i egzemplarza. Natomiast dla czystej profilaktyki bardziej skupiłbym się na poprawnym zakładaniu słuchawek, a więc na spokojnie i bez dociskania ich do głowy po założeniu, aby nie powodować mocnego wypychania membran powietrzem w środku muszli.

Dziekuje.

BTW sluchawki i Bursona conductora kupilem po przeczytaniu Pana recenzji. Pierwsze wrazenie fantastyczne. Ciekawy jestem jak Audeze zabrzmia na Sinusie (dual mono). Porownywalem ten wzmaczniacz na hd 600 do conductora 2 i (jak na laickie ucho) wiele nie ustepowal, a nawet byl dla mnie ciekawszy barwowo.

Proszę. Szkoda tylko że dochodzą ostatnio sygnały o awaryjności tych urządzeń.

Swoją drogą, ciekawostka dla niektórych posiadaczy standardowych iSine:

qmoVzip.jpg

Jakby troszkę popracować z APO, udałoby się stworzyć sekwencję ustawień mocno odzwierciedlającą Cyphera. 

• Like 2

Jest mi przykro że przez te kilka miesięcy posiadania i10 nie miałem okazji posłuchać jak grają po Cypher V1. Z wykresu wynika że basu jest troszkę więcej, jednak nieznacznie. Natomiast na przełomie średnicy z wysokimi (lub samej średnicy) jest już na pewno zauważalna pozytywna różnica. 

Shame on me.