Jump to content
Jakub Łopatko

Fanklub Audeze

Recommended Posts

Albo kameralność, albo równość. Często taki jest właśnie dylemat. Z padami do LCD-2 miałem to samo. Wybrałem równość. 

@Palpatine oraz Quattro II - to też dosyć jasna integra z dobrą kontrolą. Stare Matrixy z reguły lepiej działały z jaśniejszymi słuchawkami niż ciemniejszymi, ale te nowsze na odwrót, więc jest to dosyć stały brzmieniowo przepis.

Posted (edited)
3 minuty temu, Glue napisał:

Miałem tego wzmaka. Nigdy magia z pudełka nie uleciała tak szybko jak z Dackarda. Nie wiem, jak to się stało. Po kilku miesiącach stwierdziłem, że to nie to. Kupujący zadzwonił do mnie po 2 tygodniach z pytaniem, czy sprzęt jest wygrzany. Coś mało angażującego. 

Możesz jaśniej? Nie wiem czy dobrze zinterpretowałem co napisałeś. Dacard to integra a nie amp.

@EvilKillaruna z Quattro II jest ten problem, ze nie ma możliwości jego odsłuchania przed zakupem. A sprzęt jest na tyle mało popularny, ze ciężko go będzie sprzedać nawet z duża strata. I mini, ze to wciąć mój wybór nr 1 na 2019 r to warto o tym wiedzieć.?

Edited by Palpatine

Dziękuję serdecznie za Waszą kontrybucje do lepszego dźwięku. 

Czyli Audeze Deckard - jeżeli się używka trafi brać i się nie zastanawiać.

Opcja druga Matrix HPA-3U - również ciekawa alternatywa.

Jest jeszcze Aune S7,6...

A waszym zdaniem nie lepiej zainwestować w tego Bursona i mieć święty spokój na lata, również i pod inne słuchawki?

Jeśli "tym Bursonem" jest Conductor V2+, to tak, o ile słuchawkami miałyby być LCD-2, LCD-4, LCD-4z, LCD-XC. Do LCD-MX4, LCD-X i LCD-3 dobiera się z reguły trochę inny sprzęt, jaśniejszy. Zależy, czy chce się utrzymać tonalność tych modeli, czy ją modulować. 

@Palpatine Nie wiem jaka jest sytuacja z tymi Matrixami. Wiem tylko że testowałem go i w konkretnych sytuacjach grał świetnie, gdy potrzebna była kontrola i rozjaśnienie przekazu.

• Thanks 1

22 godziny temu, Dcmanmp napisał:

Hej Palpatine,

JDS labs element - najprawdopodobniej jako AMP ze względu na jego neutralność.

Chord Mojo - najprawdopodobniej jako DAC że względu na wysoką rozdzielczość i detalicznosc ich ukladu. 

Zobaczymy jak zagra. W najgorszym wypadku zwrócę obydwa urządzenia AMP/DAC i wymienię na coś mocniejszego typu Burson Conductor, jako że Audeze i Evil rekomendują ten sprzęt.

Niemniej jednak Element oferuje 1.5 W (peak) i 1.2 W (standard) na 32 Ohm, więc myślę że poradzi sobie z LCD-2.

Co do Chord, słyszałem jak ich Hugo gra i jako że Mojo wykorzystuje ten sam układ myślę, że tutaj o DAC nie muszę się martwić...

Masz jakieś sugestie?  Jestem otwarty na propozycje...

@EvilKillaruna Dokadnie tak Sensei... 

No to kwestia jakie są cele do osiągnięcia. Jeśli LCD-2 jest intencja dociążyć i ocieplić, a LCD-3 rozjaśnić, to wzajemnie się to wyklucza. Burson dogada się z obiema parami, ale z minimalnym przechyłem w stronę LCD-2 co do efektów końcowych moim zdaniem. Charakter obu par zostanie w dużej mierze zachowany. W przypadku modulacji np. LCD-2:

• Maksymalne rozjaśnienie to: kabel na srebrze, sprzęt jasny i z wyjściem zbalansowanym (vide S6/S7, Quattro II, HPA-3B), wkładki dampingujące wymienione na rzadsze lub w ogóle usunięte, zachowane stockowe pady lub wymiana na welurowe. 
  • Maksymalnie dociążenie to: kabel na miedzi OCC 7n, sprzęt trochę cieplejszy i pod single-ended (vide Pathos Aurium, Copland DAC-215, Conductor V2+), zachowane wkładki dampingujące, pady wymienione na np. Dekoni Sheepskin, dodane wkładki akustyczne od środka padów. 

• Like 2
  • Thanks 1

Posted (edited)

Dziękuję ponownie za kolejną już z rzędu podpowiedź...

Teraz mam wszystko podane na tacy, rozpracowane na czynniki pierwsze. Śmiem twierdzić że zostałem wręcz poprowadzony za raczke, aby dokonać wyboru mnie satysfakcjonującego.

Zrozumialem, że w przypadku Audeze wiele dróg prowadzi do celu i niekoniecznie tylko jeden z nich, jest celem właściwym za co serdecznie dziękuję. Swoją drogą @EvilKillaruna ja się tak zastanawiam, czy Ty się czasem z powołaniem nie pominales, ale jeżeli jesteś tak dobrym lub lepszym (w co wątpię) grafikiem co specjalista od hi-fi to czapki z głów...

Jako osoba która od kilku lat posiada DT-990pro, niestety lub stety piętno zostało wyciśnięte i ja już chyba zawsze będę poszukiwał tego nieco jaśniejszego sposobu grania - również i z Audeze. 

Dzięki raz jeszcze i życzę wszystkim udanego 2019!

Edited by Dcmanmp
Typos

Posted (edited)
46 minut temu, EvilKillaruna napisał:

• Maksymalnie dociążenie to: kabel na miedzi OCC 7n, sprzęt trochę cieplejszy i pod single-ended (vide Pathos Aurium, Copland DAC-215, Conductor V2+), zachowane wkładki dampingujące, pady wymienione na np. Dekoni Sheepskin, dodane wkładki akustyczne od środka padów. 

@Dcmanmp O tak DAC 215 świetnie gra z LCD-2, jeśli chodzi o wariant z dociążeniem. Co prawda 2h testowałem to połączenie, z kablem wartym tyle co słuchawki( i nadal nie wiem co on wprowadzał do brzmienia i chyba nigdy się nie dowiem), jednakże zaszło mi w pamięć to granie, aż do dziś.

Edited by Nehero
  • Thanks 1

56 minut temu, Dcmanmp napisał:

Zrozumialem, że w przypadku Audeze wiele dróg prowadzi do celu i niekoniecznie tylko jeden z nich, jest celem właściwym za co serdecznie dziękuję. Swoją drogą @EvilKillaruna ja się tak zastanawiam, czy Ty się czasem z powołaniem nie pominales, ale jeżeli jesteś tak dobrym lub lepszym (w co wątpię) grafikiem co specjalista od hi-fi to czapki z głów...

To bardzo często zasada uniwersalna i przekładalna na wiele innych modeli słuchawek. Cieszę się że pomogłem. W grafice radzę sobie myślę całkiem dobrze jak na swoje skromne możliwości, natomiast zarówno ona, jak i słuchawki, to akurat moje pasje, więc mam ten przywilej, że wypowiadam się z perspektywy przynajmniej wieloletniego hobbysty w zakresie obu. Posiadam zarówno doinwestowane LCD-2F, jak i Conductora V2+ oraz oba wymienione tu modele Aune, testowałem też LCD-3, więc jest mi stosunkowo łatwo wskazać konkretne kierunki w zakresie tego, czego dana osoba oczekuje. Kwestia tylko aby sprawdziło się to potem w praktyce. 

@Nehero Jeśli czerwony to był to Nordost Heimdall 2. Jeśli niebieski, to Nordost Blue Heaven. Oba mam opisane na blogu w recenzji zbiorczej okablowania do Audeze.

1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

@Nehero Jeśli czerwony to był to Nordost Heimdall 2. Jeśli niebieski, to Nordost Blue Heaven. Oba mam opisane na blogu w recenzji zbiorczej okablowania do Audeze.

To był Heimdall 2  czerwony. A to dobrze wiedzieć, że są opisane, dziękuję za informację 😉

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Możesz jaśniej? Nie wiem czy dobrze zinterpretowałem co napisałeś. Dacard to integra a nie amp.

Oczywiście, że integra. Użyłem skrótu myślowego.

Czy Tidal Master czy FLAC z NASa przez Foobar nie było różnicy. Reveala jeszcze nie było. Albo przyzwyczaiłem się do brzmienia zbyt szybko, albo brzmienie się wyrównało i przestało porywać. A miał być end game.

W dniu 3.01.2019 o 21:39, Dcmanmp napisał:

I po prawej nowe Audeze LCD-3 również w okazyjnie cenie za £999.

Ja bardzo przepraszam, ale te 3 są nowe w tej cenie? Jeśli tak, to poproszę o namiar.

Swoją drogą - czyżby szykowali nową wersję albo wersję closed???

@EvilKillaruna Teraz po przeczytaniu o tym jak "gra" Heimdall 2, wszystko stało się jasne, dlaczego nie narzekałem na scenę.

A co do ceny, to wtedy pomyślałem " o jaki śmieszny czerwony kabelek", potem podczas słuchania LCD 2F, wszedłem na stronę Top HIFI, poszukałem go, znalazłem i zbladłem jak zobaczyłem cenę, wtedy przez 2h słuchania LCD 2F, obchodziłem się z Heimdallem jak z jajkiem.

2 godziny temu, Glue napisał:

Miałem tego wzmaka. Nigdy magia z pudełka nie uleciała tak szybko jak z Dackarda. Nie wiem, jak to się stało. Po kilku miesiącach stwierdziłem, że to nie to. Kupujący zadzwonił do mnie po 2 tygodniach z pytaniem, czy sprzęt jest wygrzany. Coś mało angażującego. 

hmm moze mial jakis defekt ? bo raczej to sprzet ktory naprawde sie dobrze z lcd 2 i 3 zgrywa.

Teraz, ysis napisał:

hmm moze mial jakis defekt ? bo raczej to sprzet ktory naprawde sie dobrze z lcd 2 i 3 zgrywa.

Zaczynam się z czasem zastanawiać... Może jakiś kondensator? Podobał mi się tak, że poprosiłem admina, żeby mi drivery na firmowym lapku zainstalował. I zainstalował! Nie była to dramatyczna różnica. Tak jak pytał nowy właściciel - czy ten sprzęt był wygrzany.

Posted (edited)

@Dcmanmp  ,,Po lewej odnowione przez producenta Audeze LCD-2F w limitowanej aluminiowej wersji z najnowszymi driverami z 36 miesięczna gwarancja za £522.'' odnowione ale kiedy ? w lipcu 2016r. były na allegro zakupione 4 maja 2016r. a też nie pisze czy u producenta.Stąd może ta cena. Czy aby na pewno seria z 2016r.? czy nie wcześniejsza? - https://archiwum.allegro.pl/oferta/sluchawki-audeze-lcd-2-fazor-aluminum-black-i6365051661.html   Ważne że się Tobie podobają. Ze swojej strony do 3 - jek polecam wzm. Fezz Omega Lupi .Mam dziwne wrażenie że ten wzm. był strojony pod lcd 3. Może po tym linku ktoś dojdzie do daty prod.? -  https://www.adorama.com/RecommendFor/aulcd2latc.html  P.s Znalezione po wpisach @Compton z 2016r.

Edited by Tommy66
  • Thanks 1

Posted (edited)

Dzięki za czujność,

@Tommy66

Słuchawki zostały zakupione za granicą, jako że nie mieszkam w Polsce. Zostały one odnowione w Kalifornii przez Audeze, a zakupione od oficjalnego dealera i  wyłącznego dystrybutora na rynek Angielski, który udziela zresztą 3-letniej gwarancji. 

Oczywiście na wszelki wypadek zweryfikowałem wszystko u źródła.

Wygląda więc na to że zostały one po prostu zwrócone, bez żadnych technicznych problemów (komuś się nie spodobały). I moge potwierdzić pod względem estetycznym niczym się nie różniły od nowych, sprawdzalem z latarka w poszukiwaniu rysek czy innych wad - nic nie znalazłem.

Ps Z tego co się orientuję mają jeszcze parę sztuk w sklepie w bardzo dobrej cenie, jeżeli ktoś byłby zainteresowany mogę podać link na pw.

Pozdrawiam 

IMG_20190104_232305.jpg

Edited by Dcmanmp
Tapos
  • Upvote 1

Po Miesiacu mniej wiecej uzytkowania LCD-XC z nowa wersja opaski zakupionej w sklepie AF moge podsumowac moje wrazenia ws starej opaski i czy wydanie 600 zl na nowa opaske ma swoja racje bytu i czy poprawia wygode.

IMG_0534.thumb.jpg.ce55356bca4cdb5c6329a2bff81978d3.jpg

Nie spodziewalem sie jakiegos szalu bo roznica w wadze nie jest duza i powiem szczerze ze jestem milo zaskoczony. Dla mnie dla ktorego wygoda w starej opasce byla zerowa i nie bylem w stanie sluchac non stop wiecej niz 30 min bez pauzy to roznica jest bardzo odczuwalna. Dzisiaj bez wiekszych problemow poslucham 1,5 godziny a i dwie sie zdarzy. Ciezar suchawek zszedl z gory glowy na boki, nie mam tego okropnego wrazenia noszenia dzbana na glowie... wrecz przeciwnie czasem sie zastanawialem na poczatku czy suchawki oby na tyle naciskaja ale wszystko jest w porzadku. 

Glowny uzytkownik sluchawek (moja zona) ktory z nimi spedza tak spokojnie 4 godziny dziennie rowniez zauwazyl znaczaca roznice w uzytkowaniu. Zmeczenie jest po prostu zauwazalnie mniejsze.

Nastepny etap poprawy wygody bedzie prawdopodobnie sprobowania padow fenestred od Dekoni aby zobaczyc czy moga niwelowac cisnienie ukladu zamknietego.

• Like 1

Audeze za 100$ dodaje do iSine system bezprzewodowy. Szczegóły na ich stronach. Świetny pomysł!

• Like 2

@Glue Takie rzeczy to do fanklubu, a nie okazji. 

A co do Cyphera BT - spoko, biorę. Jest to jedyna dla mnie szansa na używanie Cyphera bez posiadania iSprzętu. Może nawet udałoby się sprowadzić je na sklep?

Pomysł z bluetooth przedni. Nie rozumiem tylko tego Cyper BT. To znaczy że to ten sam kabel Cypher z przetwornikiem tyle że po BT? :omfg:

iSine 10 po BT? Shut up and take my money! Jak rozumiem wszystko będzie śmigać po androidzie, nie trzeba będzie już iSprzętu?

Guest MichalW

Na androidzie, iosie, czymkolwiek z BT

Posted (edited)

O ile Cypher nie jest nazwą marketingową i wsadzili tam te same kostki. 

17 minut temu, prohaks napisał:

iSine 10 po BT? Shut up and take my money! Jak rozumiem wszystko będzie śmigać po androidzie, nie trzeba będzie już iSprzętu?

Po BT

Edited by Soundy

Jeśli ktoś jest chętny - niech da znać na sklep, to zapytam jakie mamy możliwości na sprowadzenie i na kiedy. Pewnie będzie max kilka miesięcy, bo będzie nam to śmigać wprost z jułesej.