Jump to content
Jakub Łopatko

Fanklub Audeze

Recommended Posts

14 godzin temu, saudio napisał:

Na początku produkcji drivery LCD miały wadę, zbyt sztywne połączenie cewki na membranie, które przy dużych wychyleniach, powodowały przerwanie styku, zwłaszcza podciśnienie tworzone przy dociskaniu padów do głowy. Po zmianach driverów podobno nie było już problemów, choć podobno poszczególne egzemplarze grają w rożny sposób.

14 godzin temu, FIREGON napisał:

Sześcioletnie Audeze to ewenement niestety. Tak jak saudio napisał, przed 2016 drivery Audeze miały konstrukcyjną wadę no i padały bardzo często. Do OTL właściwie nie wolno było ich podłączać :D

Ale teraz jest już dobrze, liczba wadliwych egzemplarzy w normie.

Nie mam waszej wiedzy na temat sluchawek Audeze ale mam watpliwosci co do ilosci egzemplarzy faktycznie dotknietych problemami ktore opisujecie. Tlumacze. Kazdy proces produkcyjny zaklada defekty produkcyjne. % tych defektow produkcyjnych  wacha sie w zaleznosci od producenta miedzy  0,5% (dla najlepszych) a 5% (dla najgorszych). Dla przykladu, Sony ktory ma system zarzadzania produkcji opartej na Six Sigma ma jeden z najnizszych % defektow na rynku i wacha sie on okolo 0,9% na wszystkich produktach (jeszcze nie  dawno Motorola miala jeszcze nizszy) ale sa przypadki gdzie ten % skakal do 4 jak np dla konsoli playstation 3. Dla porownania, Samsung ma jeden z najgorszych % wad produkcyjnych z duzych koncernow bo przekrocza srednio 3%.

Jezeli jakis defekt produkcyjny zaczyna przekraczac 10% egzemplarzy staje on sie wada produkcyjna. Wada produkcyjna w Stanach Zjednoczonych (gdzie jest siedziba Audeze) jest najgorsza sprawa ktora moze sie przytrafic producentowi bo prawo obliguje producenta do naprawy na wlasny koszt wady produkcyjnej bez limitu czasowego i bez zwiazku z kontraktem gwarancyjnym czyli nawet egzemplarze ktore ludzi kupili jako uzywane podlegaja temu obowiazkowi. Ilosc przykladow takich napraw bez konca jest dosyc duza w stanach a najbardziej kosztowna jest na dzien dzisiejszy defekt kabla B w BMW 3 e9X ktore musialo naprawiac ten defekt w prawie 600000 samochodach. Ten defekt produkcyjny nie zostal w ogole naprawiony w europie kontynentalnej bo prawo nie chroni konsumenta w takim przypadku (defekt potrafi sie ujawnic 10 lat po zakupie samochodu).

A wiec problemy ktore opisujecie dotykaja prawdopodobnie kilka % sluchawek. Hype na internecie robi swoje bo niezadowoleni sa zawsze najglosniejsi (rzadko kto widzi sens napisac, ja nie mialem problemow a jezeli nawet to mozna przypuszczac ze problem jeszcze sie pojawi) i w ten sposob kilka % defektow zmienia sie w swiadomosci zbiorowej w regule. Ale tak nie jest. Wystarczy wyszukac poprzez googla lub program wyspecjalizowany przypadki "pojedyncze" (a nie te gdzie kumpel kumpla mial ten defekt) na necie gdzie ten problem zostal zasygnalizowany i wyjdzie wam prawdopodobnie ponizej 50 przypadkow max na przestrzeni 8 lat... do porownania do ilosci sluchawek lcd wyprodukowanych to kropla w morzu. :)

Sposobem na bronienie sie przed tym hypem jest zazwyczaj wypuszczenia przez producenta deklaracji ze bedzie naprawial ten domniemany defekt bez konca. To zazwyczaj pokazuje ze problem jest ograniczony do bardzo waskiej ilosci egzemplarzy a hype szkodzi bardziej niz naprawy. Jezeli defekt produkcyjny jest prawdziwy, producent woli isc do sadu i czekac na nakaz naprawy bo w duzej mierze zaoszczedzi on na kilku tysiecy napraw gdy sprawa bedzie przez kilka lat w toku.

Dodatkowo problem moze dotyczyc tylko egzemplarzy z pierwszej fazy prodsukcyjnej (najczesciej) bo przejscie z produkcji teoretycznej do praktycznej prowokuje zwrost % egzemplarzy wadliwych. Jezeli tak jest, producent wykorzysta ten problem do stworzenia wrazenia ze bardzo sie przejmuje swoimi klientami i bedziesz mial wytlumaczenie bardzo precyzjne skad pochodzi defekt i jak producent zrobi aby go nie bylo... klasyka.

Jezeli problem byl by faktualny na duza skala jak to przedstawiacie od paru lat (8 lat ?) to audeze juz by splajtowalo na naprawach.

Edited by ysis

44 minuty temu, vonBaron napisał:

Tą opaskę można łatwo samemu wymienić?

Nie próbowałem samodzielnie, ale raczej bardzo łatwo. Proces powinien wyglądać tak:

• poluzować śrubki w bloczkach aktualnego systemu regulacyjnego, aby chodziły luźniej,
  • odkręcić górne śruby ograniczające zamontowane na prętach regulacyjnych,
  • zdjąć starą opaskę,
  • poluzować śruby w bloczkach nowej opaski,
  • nałożyć na pręty,
  • wkręcić śruby ograniczające,
  • dokręcić śrubki w bloczkach, aby było nie za luźno i nie za ciężko z regulacją.

Jeśli będą chętni, mogę takie opaski spróbować wprowadzić na sklep do siebie, zapewne wraz z innymi dodatkowo akcesoriami, jak tipsy do iSine czy Leather Care Kity.

26 minut temu, ysis napisał:

Kazdy proces produkcyjny zaklada defekty produkcyjne.

Tylko że my mówimy nie o defektach produkcyjnych, a wadach konstrukcyjnych. To nie jest tak, że Audeze wyprodukowało przetworniki "źle" lub jakkolwiek "uszkodzone" w oparciu o proces produkcyjny, ale zaprojektowało je w sposób wadliwy. Wytwarzanie było prawidłowe, wszystkie procedury produkcyjne dochowane, tylko konstrukcja była nieprzemyślana. To tak jakby wyprodukować rower na kwadratowych kołach - wszystko może być zrobione z najwyższą starannością, jakością i poprawnością względem ustalonego procesu produkcyjnego, ale sam projekt jest idiotyczny/wadliwy.

• Like 1

Rozmawiałem o tym z byłym dystrybutorem Audeze, także nie mówię tu o jakichś płaczach na forach. Zgłoszeń w Polsce do 2016 było naprawdę sporo, a jak można się domyślić słuchawek Audeze wcale nie aż tak dużo. Sam znam już osiem przypadków, a to tylko  od osób z którymi o tym rozmawiałem. Do momentu przejścia na to forum nie znałem NIKOGO komu drivery w Audeze by nie padły ( z różnych powodów oczywiście ), tutaj na całe szczęście znalazło się kilka osób. 

Nie wiem czy to ewenement na skalę światową, czy po prostu nam dosyłali wadliwe partie, ale faktem jest, że w naszym kraju nie było drugich tak często padających driverów w hi-endowych słuchawkach ... no może za wyjątkiem grado, ale do tego chyba ludzie się przyzwyczaili.

Mi LCD-2 i LCD-3 spalił "audiofilski" wzmacniacz DIY bez zabezpieczeń. Aktualnie mam ponownie LCD-2 i iSine 20.

• Pierwsze mam z 12.2015, a posiadam od czerwca 2017. Brak problemów technicznych. Jedyny "defekt" jaki odnotowałem, to podwinięty o-ring z klejem z prawej strony oraz podmienione pudełko przez sklep z innym numerem seryjnym.
  • iSine są z 2016 roku patrząc po dacie wydrukowania pudełka, a posiadam je od lutego 2018. Żadnych problemów jak na razie.

@EvilKillaruna: nie przeczytales calego postu tylko poczatek bo roznicowanie miedzy defetem produkcyjnym  a wada konstrukcyjna dzieje sie tylko i wylacznie na ilosci sztuk dotknietych problemem i wada konstrukcyjne byla by dzisiaj faktem w stanach.

38 minut temu, FIREGON napisał:

Rozmawiałem o tym z byłym dystrybutorem Audeze, także nie mówię tu o jakichś płaczach na forach. Zgłoszeń w Polsce do 2016 było naprawdę sporo, a jak można się domyślić słuchawek Audeze wcale nie aż tak dużo. Sam znam już osiem przypadków, a to tylko  od osób z którymi o tym rozmawiałem. Do momentu przejścia na to forum nie znałem NIKOGO komu drivery w Audeze by nie padły ( z różnych powodów oczywiście ), tutaj na całe szczęście znalazło się kilka osób. 

Nie wiem czy to ewenement na skalę światową, czy po prostu nam dosyłali wadliwe partie, ale faktem jest, że w naszym kraju nie było drugich tak często padających driverów w hi-endowych słuchawkach ... no może za wyjątkiem grado, ale do tego chyba ludzie się przyzwyczaili.

tylko zacytuje twoj post aby pokazac na czym polega ten hype. Tak naprawde nie wiemy czy duzo znaczy 2000 czy 20, jest duzo domyslow i niedopowiedzen. Jezeli nie znales nikogo wczesniej to ilu znales ktorym sie to przytrafilo. Jezeli znales tych ludzi "duzo" to znaczt ze stwierdzenie ze sluchawek Audeze nei sprzedaje sie az tak duzo jest juz nietrafne

ja jednak przejde do zrodla a nie do hypu i znalazlem ten dokument oficjalny na necie  z 2011. To daje jednak dobre podstawy do sadzenie ze to jednak problem hypu ktory zostal zalatwiony w 2011.  :

https://www.audeze.com/lcd-2-update

Teraz nie mozna wykluczac ze Audeze sie pozbywa egzemplarzy ktore gorzej przechodza test jakosciowy post produkcyjny opisywany przez ten dokument w europie gdzie prawo jest im korzystniejsze i dlatego mamy wiecej takich przypadkow ale to nie wada konstrukcyjna w sensie prawnym bo nie dotyka na tyle duzej ilosci egzemplarzy.

Edited by ysis

Przeczytałem cały, zrozumiałem jednak że mowa o wadach w procesie produkcyjnym a nie wadach projektowych.

@down: nie, tylko po napisaniu i jeśli otrzymam powiadomienie związane albo z cytatem imiennym, albo wskazaniem mojego nicku za pomocą @EvilKillaruna

Przerzucam do Fanklubu Audeze.

ok to tylko kwestia nazewnictwa wada produkcyjna czy wada projektyowa to to samo tylko uzywamy innego nazewnictwa. Chodzi po prostu o problem (czy on wychodzi z projektowania czy np ze zlych uzytych materialow w produkcji o ktorych sie decyduje w momencie projektowania) ktory wystepuje w dominujacej ilosci egzemplarzy.

P.S : rozumie ze widzisz posty w trakcie pisania jezeli jest odwolanie do ciebie bo odpowiedziales zanim wyslalem post ? :)

Cytat

Jezeli jakis defekt produkcyjny zaczyna przekraczac 10% egzemplarzy staje on sie wada produkcyjna

Edited by ysis

@ysis

Mówimy o kilkudziesięciu.

Pamiętam nawet, że Audeze tłumaczyło to ciśnieniem podczas transportu lotniczego, które to miało źle wpływać na żywotność driverów.

@ysis

Ahh i jeszcze taka ciekawostka, była osoba której LCD2 padły trzy razy, z czego raz dwa dni po powrocie z wymiany gwarancyjnej :D

Edited by FIREGON
  • Like 1

jeszcze na jedno zwroce uwage. W dokumencie jest zawarte to zdanie :

Cytat

We continue to stand behind our driver and will offer full warranty, repair and replacement for any headphone issue.

To w stanach deklaracja prawna ktory mowi nie bedziemy w zaden sposob kwestionowac celownosci reklamacji driverow i naprawimy je od reki. To jednak pokazuje ze producent kontroluje faktyczna ilosc defektow bo w innym przypadku to samobuj ekonomiczny. Dokument zostal wypuszczony 2 lata po poczatku produkcji serii LCD jezeli dobrze licze. Teraz do jest wazne tylko w stanach a jak pokazuje praktyka, egzzemplarze najbardziej narazone na defekty znajduja sie prawdobodobnie w europie gdzie prawo nie kryje konsumenta przed wada projektowa/konstrukcyjna/produkcjna po zakonczeniu gwarancji.

Kierowanie produkcji na dany obszar rynkowy w zaleznosci od wynikow /testow post produkcyjnych jest codziennym i "normalnym" procederem biznesowym.

P.S. : LCD3 zony zostaly zreszta zakupione w San Francisco, CA.

47 minut temu, FIREGON napisał:

@ysis

@ysis

Ahh i jeszcze taka ciekawostka, była osoba której LCD2 padły trzy razy, z czego raz dwa dni po powrocie z wymiany gwarancyjnej :D

To jeszcze powstaje zasadnicze pytanie jak wyglada kontrakt serwisowy miedzy polskim dystrybutorem a Audeze i czy faktycznie zostaly odeslane do Audeze czy naprawa zostala przeprowadzona krajowymi silami.

Edited by ysis

49 minut temu, Seler napisał:

Na żółtym w promocji nowe LCD2 za 3500.

Czyli typowy zakup w ciemno za 3500 zł. Chyba jeszcze nikt się nie zdecydował, ja na pewno się nie odważę.

11 minut temu, Palpatine napisał:

Czyli typowy zakup w ciemno za 3500 zł. Chyba jeszcze nikt się nie zdecydował, ja na pewno się nie odważę.

Ale tu chodzi o zwykłe 2 Shedua, tylko ze starym pałąkiem z tego co widzę. 

28 minut temu, Palpatine napisał:

Przyznam, że nie rozumiem. Tak - warto przesłuchać słuchawki przed zakupem - niezależnie czy kosztują 350 czy 35000.

Myślałem, ze nowa o LCD2CB, a ich nie można odsłuchać ani zwrócić w 14 dni. Ale faktycznie mój błąd bo one są tańsze o ponad 100 zł 

Shedua za 3500 zł to dobra oferta, ale ja osobiście szukałbym już z nowym pałąkiem. Widocznie Audeze pozbywa się starszych wersji.

Edited by Palpatine

Więc jest zapewne tak jak napisał vonBaron:

W dniu 15.08.2018 o 11:16, vonBaron napisał:

Raczej to mp3store się ich pozbywa ;)

Audeze jedyne promocje jakie ma to chyba preorder na Mobiusy i MCE na LCD-X/XC. Wszystko inne powinny być już indywidualnie organizowane po stronie sklepów.

A tymczasem u mnie...

tRsqg70.jpg

Instant party.

Ukłony dla @FIREGON za Norne.

PS. https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audeze-lcd-mx4/

• Like 5

4uzkUyg.jpg

Sp4VrTB.jpg

Przy czym jeśli delikatnie dociśnie się Dekoni lub pozostawi na dłuższy czas, zrównują się akustycznie ze stockami. Na więcej testów nie mam sił.

Zmiany: nieco gładsze na górze przez lepiej rozlaną górkę, nieco więcej miejsca na środku sceny, mocniejszy niski bas.

https://www.audiofanatyk.pl/sklep/produkt/nauszniki-dekoni-audio-elite-sheepskin-do-audeze-lcd-skora-owcza-para/

• Like 1

Po dzisiejszym spotkaniu stwierdzam że LCD-XC kapitalnie zgrywają się z ICanem, i to na fabrycznym kablu, z wtyczką Reveal jest jeszcze lepiej.

A znowu Grado to jednak raczej nie moje granie.

• Like 1

Do lcd-XC warto mocno ocieplic iCANA jezeli jedziesz na jego quasi solid states..

XC bardzo dobrze wypadały mi z Conductorem. Śmiem zaryzykować, że nawet lepiej niż LCD-2.

Ostatnio ze zdziwieniem obserwuję, że z racji delikatnego przyciemnienia się LCD-2 na padach Dekoni, lepiej mi wchodzą z combo Aune, mimo że to sprzęt niższej klasy. 

iSine z kolei świetnie odnalazły mi się na SC808 z układami SS V5 + LM4562. Lepiej gra to w kontekście ich średnicy. 

Ja sobie nie tak dawno temu słuchałem XC i to są słuchawki strojone pode mnie :D Zdecydowanie moje ulubione Audeze, chociaż lubię też czwórki.

Dźwięk mi się bardzo podoba, problemem jest scena, bo na tym sprzęcie, który był w AM było naprawdę źle ( chord hugo2 -> cayin ha300 ). Od razu mówię, 300b to potężny dźwięk, co akurat tym słuchawkom może nie służyć, za to hugo2 jest dosyć precyzyjny.

Porównywałem najpierw z Z1R, ale to jednak nie jest w pełni sprawiedliwe, bo co by nie mówić o soniaczach to scenę mają naprawdę świetną. Ale potem podpiąłem  Sonorousy VI no i Finale zdeklasowały XC pod względem precyzji, rozłożenia instrumentów. Oczywiście nie pod względem samej jakości dźwięku.

Szkoda, że nie pamiętam czego słuchałem, ale w skrócie: XC na padach skórzanych ( jeśli dobrze pamiętam ) spychają dźwięki na środek, sztucznie tworząc efekt półkola tam gdzie go nie powinno być. Poza tym źródła były jakieś takie rozlane, nie słychać że między instrumentami jest jakaś wolna przestrzeń, ciężko też mówić o graniu w punkt, bardziej granie w sektor.

Oczywiście są to słuchawki zamknięte, więc można im wybaczyć. Naprawdę niewiele zamkniętych może się pochwalić dobrą sceną, Finale są tutaj raczej wyjątkiem. Tak czy siak XC to są jedne z najlepszych zamkniętych na rynku, gdyby nie komfort użytkowania to pewnie bym je miał :D Choćby po to, żeby je sprawdzić z innymi padami.

• Confused 1