Jump to content
Jakub Łopatko

Fanklub Audeze

Recommended Posts

W dniu 13.07.2018 o 18:46, EvilKillaruna napisał:

Tak jak pisałem w aktualizacji do newsa, albo jest to błąd, albo konieczność aby słuchawki jako tako dawały sobie radę. Stąd wychodziłoby +100 dolarów, a więc tyle samo, co przy X vs XC.

Możliwe, że jednak błąd: https://www.head-fi.org/threads/audeze-lcd-2c-classic-impressions-thread.862174/page-213#post-14360108

Gdybym miał słuchać LCD2F na zwykłych ustawieniach wraz z wieżą iFi to też bym chciał je sprzedać. Na szczęście wieża daje możliwość kombinowania i mogę ustawić brzmienie pod mój gust sprawiając, że podmianka sprzętu na chwilę obecną nie korci za bardzo.

Jak już się bawić i zmieniać to na całego, pokładam nadzieję w D8000. 🤑

Edited by Hir0

39 minut temu, Hir0 napisał:

Gdybym miał słuchać LCD2F na zwykłych ustawieniach wraz z wieżą iFi to też bym chciał je sprzedać.

Jak śmiesz...

;) 

A na poważnie, widocznie masz taki a nie inny gust i szukasz czegoś zupełnie innego niż oferują LCD-2. Może LCD-X coś by dały w tym względzie, może właśnie D8000. Pick your poison :).

Nie zrozum mnie źle, podoba mi się sygnatura grania LCD2F. Po prostu na niektórych konfiguracjach potrafią zagrać zbyt krzykliwie, z małą sceną i głębią.  Po tych wszystkich testach i konfiguracjach znalazłem dla siebie optimum które bardzo mnie zadowala i być może zostaną u mnie na znacznie dłużej. Musiałoby coś mną zatrząść żebym je podmienił. ;) 

Nie zrozumiałem źle, także spokojnie ;). Mi się ich na Revealu słucha bardzo dobrze praktycznie w każdych warunkach i jedynie opaska by się przydała do pełni szczęścia. Jestem osobą mocno patrzącą na względy sceniczne, ale tylko w starciu z wyraźnie bardziej scenicznymi słuchawkami lub kolumnami czuć, że scena na której 2 rysują dźwięk, jest mała. Z reguły doceniasz jej poukładanie, głębię i holografię. Moje Lambdy miały scenę wcale nie większą niż dwójki, a miałem w głowie scenę jak w 3D. Szerzej grają iSine, większą sceną ogólnie HD800, K1000, a ostatnio rzadko w nich siedzę. Paradoksalnie, siedzę od paru dni najczęściej w XC, które definitywnie nie mają takiej holografii jak dwójki.

tak dla przykladu akurat jedno zdjecie skjorygowane na szybko, jest w nim troche wszystkiego za duzo, w szczegolnosci kontrast i ekspozycja.

IMO to wersja Rosewood i nie z powodu koloru tylko sloju na drewnie.

skorygowana.jpg

a tu wersja shedua w bialym swietle, latwo odroznic wersje poprzez stosowany wzor drewna, bardzo regularny w odroznieniu od rosewood  :

IMG_0152.thumb.jpg.577790a7dc17260c6af11b93e92aed82.jpg

Edited by ysis

@ysis Na drugim zdjęciu jest przecież wersja bamboo. Audeze produkuje wciąż modele z trzema rodzajami drewna. Wyżej wymienione bamboo, shedua oraz rosewood. 

Edited by Jakub
  • Thanks 1

Na pierwszym zdjęciu jest Shedua co zdradza widoczna w tle ich cena 4,7k. Jak wiemy Rosewood są w cenniku po 5,2k.

A na drugim zdjęciu, co już napisał Jakub, to ewidentnie Bamboo.

Edited by Compton
  • Thanks 1

Co do regularności słojów - jest to bardzo złudna cecha charakteryzująca.

Wersja Rosewood z 2012 roku, widać jeszcze stare nazewnictwo z apostrofem, tamtejsze znaczki Made in USA, stare kufry SKB z prostymi profilami gąbkowymi i zestawami czyszczącymi. Wtedy wersji Shedua jeszcze nie było, a przyznam że oglądając te video czekałem tylko na potwierdzenie właśnie tego przypuszczenia. Nie. Recenzujący wymawia wprost nazwę drewna jako karaibskie drewno różane. Pomyliłbym się więc sam okrutnie.

2 godziny temu, Jakub napisał:

@ysis Na drugim zdjęciu jest przecież wersja bamboo. Audeze produkuje wciąż modele z trzema rodzajami drewna. Wyżej wymienione bamboo, shedua oraz rosewood. 

😁 faktycznie... sprawdzilem fakture i to bamboo. dzieki za uswiadomienie. nie wiem dlaczego myslalem ze to shedua.

Guest Mayster

Nie ma sensu tak porównywać słuchawek z drewnianym wykończeniem, bo każdy egzemplarz jest inny - układ słoi, odcień itp. To nie plastik czy malowanie. Same zdjęcia z różnych miejsc już mogą sporo przekłamywać, więc ocena na tej podstawie co mamy w domu jest dość ryzykowna ;)

Wracajac do Reveal.

Ja mam takie wrazenie jak by Audeze to wypuscilo zamiast zrobic ponowna wersje sluchawek co by jeszcze bardziej zwiekszylo zamet miedzy tymi z fazorem bez fazora, przed 2016, po 2016, z takim palekiem lub innym... To fajny temat dla takiego forum ale dla przecietnego klienta (w usa lcd 2c to juz nie zakup audiofilski) to jest problem bo jego sluchawki nie brzmia tak samo jak te ktore kumpel ma od dwoch lat a on takie chcial kupic...

To troche tak jak by ci powiedzieli. Trzymaj... jak dasz na 100% to jest nowa wersja sluchawek wedlug nas ale jezeli ci sie nie podoba to mozesz pozostac przy poprzedniej wersji albo zrobic mix dwoch.

13 godzin temu, ysis napisał:

Wracajac do Reveal.

Ja mam takie wrazenie jak by Audeze to wypuscilo zamiast zrobic ponowna wersje sluchawek co by jeszcze bardziej zwiekszylo zamet miedzy tymi z fazorem bez fazora, przed 2016, po 2016, z takim palekiem lub innym... To fajny temat dla takiego forum ale dla przecietnego klienta (w usa lcd 2c to juz nie zakup audiofilski) to jest problem bo jego sluchawki nie brzmia tak samo jak te ktore kumpel ma od dwoch lat a on takie chcial kupic...

To troche tak jak by ci powiedzieli. Trzymaj... jak dasz na 100% to jest nowa wersja sluchawek wedlug nas ale jezeli ci sie nie podoba to mozesz pozostac przy poprzedniej wersji albo zrobic mix dwoch.

Czy jest jakiś player na Windows (reveal pod linuxem nie działa), na którym: mógłbym obsługiwać Reveal, grać pliki z NAS oraz TIDAL? 

ALE musi to być obsługa poprzez IPad /IPhone, nie mam możliwości podłączenia    i używania na stałe klawiatury i monitora. 

Nie wiem, czy pozwala na to foobar, z tego co kiedyś czytałem JRiver nie zapewnia integracji z Tidalem. 

jest pewna sprzecznosc w twojej wypowiedzi. Z jednej strony mowisz o windows a z drugiej strony o ipadzie/iphonie....

jak chodzi o program ktory ma zintegrowanego Tidala i jednoczesnie uzywa Reveal i ma dobry dzwiek, osobiscie polecam Audirvana plus. Przy okazji masz jeszcze integracje quobuz i HDres vault.

1 godzinę temu, ktm777 napisał:

Czy jest jakiś player na Windows (reveal pod linuxem nie działa), na którym: mógłbym obsługiwać Reveal, grać pliki z NAS oraz TIDAL?

Roon? :)

Roon to nie tylko player. Oczywiscie zawiera playera ale to tylko jedna i nie najbardziej istotna funkcja a wychodzi drogo :) dla samego playera.

4 godziny temu, prohaks napisał:

Roon? :)

Wolałbym te 500$ dołożyć do lepszych słuchawek 😋

6 godzin temu, ysis napisał:

jest pewna sprzecznosc w twojej wypowiedzi. Z jednej strony mowisz o windows a z drugiej strony o ipadzie/iphonie....

jak chodzi o program ktory ma zintegrowanego Tidala i jednoczesnie uzywa Reveal i ma dobry dzwiek, osobiscie polecam Audirvana plus. Przy okazji masz jeszcze integracje quobuz i HDres vault.

Nie wiem o jakie sprzeczności mówisz. IPad to najlepszy pilot jakiego znam, działa bez problemu z LMS (linux) poprzez IPenga, steruje Windowsowym JRiver MC (app JRemote), niestety, ten ostatni nie ma integracji z Tidalem, stąd moje pytanie.

Audirvana, jak już kolega napisał, jest pod makówkę, czyli nowy hardware, na który nawet w wersji mini już nie mam miejsca :-(.

Edited by ktm777

ok rozumie.

Audirvana jest pod windows 10 tak samo jak pod maca i posiada dodatkowo  wlasnego remote jezeli go instalujesz np na kompie stacjonarnym ktory dziala na ipada/iphone. dodatkowo ma MQA decoder wbudowany a wiec nie musisz miec daca z MQA.

edit : to fanklub audeze, troche zboczylismy z tematu

Edited by ysis

Potwierdzam, testowałem wczoraj i dzisiaj Audirvane na Windzie. Tidal śmigał.

Na całe szczęście Reveal jest jakby nie patrzeć tematem Audeze, także wszystko w porządku :)

Ponieważ jestem już w dużej mierze po testach XC, które bez pomocy @ysis nie miałyby szansy się odbyć, mogę powiedzieć tylko tyle, że faktycznie Audeze wprowadziło zmiany w te modele - są inne drivery, inaczej klejone pady, nieco inne materiały. Trochę widać tu technologii, którą wykorzystano przy produkcji LCD-2C (np. ten sam sposób klejenia padów). Słuchawki są równiejsze od wersji 2014 którą testowałem, mają nieco przesunięty sopran wyżej (z ok. 4 na 5-6 kHz), a bas nie jest już aż tak mocny, choć wiąż potrafi zrobić wrażenie. Moim zdaniem jest ogólnie lepiej niż wcześniej. Słuchawki najbardziej potrafią zabłysnąć po Revealu (ustawienie dla XC, 30-40%) i ich zastosowanie jest - wbrew powszechnemu przekonaniu - monitorowe, a nie odsłuchowe w sensie audiofilskim. 

Kolejnym etapem będzie pewnie próba zweryfikowania, czy model 2018 z nową opaską nie wykazuje na tym tle odchyłów.

akgIPPx.jpg

• Like 1

Wręcz przeciwnie, jest go więcej, z konkretnym zejściem i wygarem. To 2F mają basu mniej (trochę mniej niższego basu i impaktu, ale za to jest z reguły przyjemniej). Moja uwaga tyczyła się natomiast XC 2014 vs XC 2017. W 2014 było tego basu aż za dużo, zbierał razem z żużlem, a teraz jest uno perfecta seńor, trochę mniej ale za to z lepszą kontrolą i bardziej naturalną kompozycją z resztą zakresów.

Jutro wracają do @ysisa (już kurier zamówiony), więc musiałbyś go zapytać o możliwość wypożyczenia gdy zweryfikuje, że ode mnie wróciły całe i zdrowe. Powinny być w takim stanie:

qnnEyeL.jpg

Od razu można obadać kolor drewna. Aparat uchwycił to idealnie.

• Like 1