Jump to content
Jakub Łopatko

Fanklub Audeze

Recommended Posts

Pewnie przez ten wzorek, który pod kątem wygląda jak freehand. Nie pasuje Ci zakładam to optycznie do Audeze przez pryzmat wszystkich modeli jakie do tej pory mieli. 

Lepiej opowiadaj jak tam Rosewoody :). I koniecznie sprawdź je na Reveal (ustawienie dla LCD-2, 50%). Sprawdza się też dla fabrycznych kabli, które są gorsze od hybrydy z konfekcji. 

Tak jak pisałem w aktualizacji do newsa, albo jest to błąd, albo konieczność aby słuchawki jako tako dawały sobie radę. Stąd wychodziłoby +100 dolarów, a więc tyle samo, co przy X vs XC.

27 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Pewnie przez ten wzorek, który pod kątem wygląda jak freehand. Nie pasuje Ci zakładam to optycznie do Audeze przez pryzmat wszystkich modeli jakie do tej pory mieli. 

Lepiej opowiadaj jak tam Rosewoody :). I koniecznie sprawdź je na Reveal (ustawienie dla LCD-2, 50%). Sprawdza się też dla fabrycznych kabli, które są gorsze od hybrydy z konfekcji. 

Pewnie tak, coś właśnie w tym wzorku mnie drażni.  ;)

Co do LCD-2, to po rozpakowaniu sam miałem wątpliwości co do rodzaju zastosowanego drewna. Dopiero wnikliwe porównanie na necie przekonało mnie, że to Shedua.  :)

Co mogę powiedzieć? Praktycznie jedynie potwierdzić, to co wspomiałeś o różnicy między LCD-2 a Edition X.

Od siebie mogę dodać, że bas w Audeze ma mocniejsze uderzenie i jędrność. Dynamika również na wyższym poziomie. Edition X sa spokojniejsze i bardziej wygładzone.

To wygładzenie ma również wpływ na górne pasmo - początkowo słuchając LCDków miałem wrażenie, że wysokie brzmią jak rozsypane potłuczone szkło.

Przy sposobie prezentacji HEXów, LCDki brzmią bardziej tu i teraz, Hifimany nie mają tekiego skupienia i zagęszczenia dźwięków.

Poza tym bardzo mi się podobają i świetnie zgrywają się z Brystonem i to tylko na stockowym kabelku SE.  :)

• Like 2

Shedua są jaśniejsze od Rose'ów, a przynajmniej tak być powinno. Shedua z head-faja:

9442328.jpg

U Ciebie na zdjęciach one wyglądają mi dokładnie tak jak moje Rosie. 

Miło też czytać, że zgadzasz się z moimi wnioskami. Co do...

8 minut temu, Compton napisał:

LCDków miałem wrażenie, że wysokie brzmią jak rozsypane potłuczone szkło.

To czasami w konfrontacji z niektórymi modelami faktycznie czuć taką cechę w LCD-2. To właśnie ona jest redukowana przez Reveal. Spróbuj podanego przeze mnie ustawienia, a prawdopodobnie będziesz mocno zaskoczony efektami. 

Powinny być jaśniejsze. I takie zresztą znałem.

Jak mówię, byłem nimi zaskoczony.

Właściciel ich twierdzi, że to Shedua, o czym jest napisane w tym ogłoszeniu:

Na niecie też można znależć taki kolor pod nazwą Shedua. Na przykład:

http://www.canuckaudiomart.com/details/649365738-audeze-lcd2-fazor-headphone-2017-shedua-wood-1-mth-old-like-new/images/1587029/

Natomiast z tego co pamiętam, moje byłe Rosewoody wpadały bardziej w czerwony, a te wpadają bardziej w brązowy. Zdjęcie może tego nie oddać.

Na Revealu jeszcze nie słuchałem, bo korzystałem głównie z Tidala, ale dziś posłucham.

• Upvote 1

Prawda jest ze Reveal znaczaco poprawia brzmienie. Do tego stopnia ze po pewnym czasie trudno slychac sluchawek bez niego. Dobry pomysl, szkoda ze uzytecznosc bardzo ograniczona.

Presets Audeze w roonie sa o dziwo wedlug mnie bardziej wywazone.

Edited by ysis

Ważne że za darmo :). Od samego początku odbierałem Reveal bardzo pozytywnie w tym względzie, akceptując jednocześnie jego ograniczenia wynikające właśnie z tego pierwszego. Na szczęście LCD-2 grają zawsze przynajmniej dobrze, więc tym bardziej nie jest to dla mnie osobiście problem.

@Compton Sprawdziłem właśnie wszystko u siebie. Wychodzi na to, że o ile wszystko się u mnie zgadza, to od wersji Rosewood dostałem tylko pudełko - jest na nim inny numer seryjny niż na moich słuchawkach. Być może wciąż są to inne Rosewoody, ale musisz wtedy zweryfikować po swojej stronie, czy posiadana przez Ciebie wersja ma wszystkie numery seryjne zgodne. Ten na pudełku powinien zgadzać się z tym na słuchawkach (i w dokumentacji). W moim przypadku można myślę mówić na tą chwilę o przynajmniej wprowadzeniu w błąd. 

Sam miałem na początku problem z zdefiniowaniem tego drewna. Jest nawet w tym wątku jakiś akapit czy dwa na ten temat. Kupowałem wtedy w Audeos wersje bamboo, a dostałem takie jak na zdjęciu. Na pudełku, w którym przyszły mają oznaczenie Shedua co @Compton może chyba potwierdzić. Do tego w Top Hi-Fi kiedy pierwszy raz je widziałem także miałem styczność z tym wykończeniem drewna. Nigdy nie sprawdzałem u siebie numerów seryjnych tylko stwierdziłem, że to musi być Shedua. Cała dokumentacja jest w pudełku, więc możesz potwierdzić. Na zdjęciach do postu w dziale zakupowym widać dokładnie jak różnie wygląda to drewno w zależności od oświetlenia, więc zdjęcia dość słabo oddają to jak naprawdę wyglądają.

W dokumentacji nic nie będzie co do wersji. Interesuje nas kod na białym pudełku, w którym słuchawki przyszły. Powinno być oznaczenie i kod. U mnie na pudełku jest to LCD2-RW-L-TC i numer seryjny złożony z 7 cyfr. Powinien odpowiadać numerowi na pałąku słuchawek oraz temu w dokumentacji. 

Kodu oczywiście nie pamiętam ale jestem więcej niż pewny, że na pudełku widnieje napis Shedua.

Akurat Bamboo i Shedua były traktowane jako gorsze wykończenie i w tych samych cenach, więc tu problemu aż takiego nie ma. Ja natomiast zapłaciłem za wersję Rosewood, mam tak wbitą na fakturze ze sklepu. I teraz kwestia czy posiadam to za co rok temu zapłaciłem. Na całe szczęście one brzmieniowo by się i tak nie różniły, ale sytuacja jest delikatnie mówiąc niezręczna.

4 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Akurat Bamboo i Shedua były traktowane jako gorsze wykończenie i w tych samych cenach, więc tu problemu aż takiego nie ma. Ja natomiast zapłaciłem za wersję Rosewood, mam tak wbitą na fakturze ze sklepu. I teraz kwestia czy posiadam to za co rok temu zapłaciłem. Na całe szczęście one brzmieniowo by się i tak nie różniły, ale sytuacja jest delikatnie mówiąc niezręczna.

No to trochę zagwozdka dla mnie @EvilKillaruna

Bo Shedua Jakuba niemalże identycznie wygląda jak Rosewood a powinna być sporo jasniejsza. Przynajmniej takie macałem na AVS.

Miałem do czynienia z takim wykończeniem w Top Hi-Fi i tam sprzedawcy też zarzekali się, że to jest Shedua. Różnice w odcieniach wynikają może z procesu produkcyjnego w końcu to drewno.

Godzinę temu, Compton napisał:

Chociaż te Shedua z AVS na zdjęciu też wyglądają na ciemne

Wystarczy ze zdjecie nie jest poprawiane a robione np w kolorowym swietle jak czesto i odcien moze byc zup[elnie inny. juz nie mowiac ze mamy wszyscy inaczej skalibrowane monitory i tak naprawde widzicie kazdy troche albo bardzo inny kolor na ekranie. rozmowa o kolorach widzianych na ekranie jest troche chybiona imo.

Edited by ysis

To na pewno ale miałem Rosewood i Shedua od Jakuba wygląda niemal identycznie. Stąd moje zwątpienie, bo na AVS wydawały mi się zdecydowanie jaśniejsze.

O, a tu mam drugie zdjęcia z AVS

Shedua

20161106_173106.thumb.jpg.ce1d6b1e299f7f367699638964e73b81.jpg

@EvilKillaruna Słucham od jakiegoś czasu na wtyczce Reveala i jest zdecydowanie poprawa - większa gładkość, więcej powietrza i pierwszy plan trochę odsunięty.

No właśnie może dlatego cały czas się gubimy w ocenie wizualnej. Co nie zmienia faktu że mam pomylone numery seryjne.

Co do Reveala - mi się sprawdzają świetnie na 30-40%. Na 100% jest zbytni dystans jak dla mnie. Nie przekraczam z nimi 50%. Identycznie dla LCD-XC.

Ja również używałem na 50% przez dłuższy czas, aktualnie słucham bez tej wtyczki.

U mnie na odwrót, tj. słuchałem zawsze bez, ale po testach i porównaniach z XC oraz ostatnio z HEk/HEX zacząłem stosować.

Tymczasem Audeze potwierdziło, że posiadane przeze mnie LCD-2 to wersja Rosewood, zarówno po numerze seryjnym, jak i zdjęciu. Wychodzi na to, że sklep wysłał mi słuchawki w prawidłowej wersji, ale w pudełku od innego egzemplarza Rosewood. Trudno powiedzieć czy wpływa to na gwarancję, ale jeśli miałbym mieć na tym etapie problem, to tylko z nią. 

• Like 1