Jump to content

Pomoc w wybraniu 2-óch zestawów słuchawkowych: przenośny oraz domowy.

Nehero
 Share

Recommended Posts

Zanim zaczne z góry ostrzegam i zarazem przepraszam ale mój wątek może być dość długi z racji tego żeby nie zakładać 5 oddzielnych wątków założe 1 wątek w którym chce zawrzeć 5 rzeczy.

Co do opisywania brzmienia w sumie jest to mój pierwszy raz więc prosze o wyrozumiałość ewentualnie o krytyke.

Mały spis treści żeby się nie pogubić:

1.  DAC/AMP do słuchawek przenośnych

1. Słuchawki przenośne

2.Słuchawki domowe 

2  Wzmacniacz do słuchawek domowych

2.Odtwarzacz 

Ad.1

Może zaczne od tego że troche ponad pół roku temu zakupiłem swoje pierwsze słuchawki jakościowo lepsze niż te z bazarku za 5 zł, a były nimi AKG K 240 w wersji Studio.Do tej pory jeszcze nie udało mi się kupić do nich wzmacniacza z racji, że miałem inne wydatki.

Z racji że DAC/AMP będzie do słuchawek przenośnych oraz AKG K 240 to muszą się lubić do momentu kiedy nie zakupie zestawu domowego a co nastąpi napewno nie teraz,

Póki co muzykę odtwarzam  z Samsung Note 4 głównie Tidal i czasami pliki flac. Co do samych DAC/AMP-ów do AKG K 240,które by współgrały z Note 4 dzięki EvilKillaruna który polecił DragonFly Black 1.5 oraz osób z forum mp3 store którzy polecili A&K XB 10 mam niejako dylemat między DragonFly Red a A&K XB 10, poza samym brzmienie które jeszcze będę weryfikował podczas odsłuchów co do Dragon Fly problem polega na tym że nie moge słuchać muzyki i ładować jednocześnie telefonu więc dłuższe sesje odsłuchowe odpadają( zaznaczam póki co to będzie stanowiło też sprzęt domowy) i tak naprawde z kwestii technicznych to jest wszystko. Tutaj mam prośbe może użytkowników tych DAC-ów o wypowiedzenie się jak to u was z tym jest, ewentualnie możecie polecić coś innego godnego uwagi byle to było w miare mobilne. W tramwaju może nie zamierzam słuchać ale zabrać to ze sobą by móc słuchać gdzieś poza domem, jak coś posiadam dość pojemny powerbank więc kwestie prądowe nie są przeszkodą. Budżet na DAC gdzieś w granicach 800 zł.

Teraz przejde do słuchawek przenośnych

W kwestii brzmienia widziałbym tutaj słuchawki grające V-ką bardziej przeznaczone pod rocka/ metal oraz pochodnych chociaż oczywiście nic się nie stanie jeśli i nadadzą się do innych gatunków, co do basu nie chciałbym aby za nisko schodził i nie zalewał reszty pasm ale oczywiście zależy mi na basie który podkreśli wydźwięk instrumentów. Średnica z racji że to słuchawki V-ki i tak będzie troszke wycofana napewno, ale mimo wszystko chciałbym aby wokale nie były takie suche bez życia. Góre widzę tutaj bardziej detaliczną, chce tutaj móc odróżnić instrumenty od siebie. W kwestii sceny powiem krótko najlepsza jaką się da jeśli chodzi o szerokość. Nie lubie jak dźwięk jest zbity, dobrze jest jednak słyszeć że dźwięk dochodzący z róźnych miejsc, niejako dźwięk stereofoniczny. W miare możliwości chociaż nie jest to wymóg widziałbym tutaj odpinany kabel oraz muszą być to słuchawki wokółuszne oraz zamknięte. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na te słuchawki oceniłbym na około 800 zł.

Moimi propozycjami są AKG K550 MKII oraz AudioTechnika MSR7, miałem na oku jeszcze M50X ale tutaj podobno są one nie wygodne i jakoś nie przekonały mnie swoją osobą, oraz Custom One Pro natomiast tutaj pomimo tego że ciekawa jest opcja z regulacja basu to jakoś mnie nie przekonały chociaż nie mówie że tego nie mogą zrobić. I także tutaj prosiłbym o propozycje bo niestety jak dla mnie jest ich za dużo i mimo że starałem się jeszcze coś znaleźc to już głupiałem od ilości słuchawek i wybrałem jedynie te które mnie najbardziej przekonały. Chociaż czytałem jeszcze o DT880 oraz HM5 i o jeszcze innych ale nie sposób je tutaj wymieniać.

Z racji posiadania AKG K240 wykorzystałbym je do słuchania muzyki klasycznej, elektroniki, muzyki fimowej a przynajmniej mam taką nadzieję. Wystarczy im dać za pomocą DAC/AMP większej mocy bo Samsung nie zawsze daje rade i czasami jest za cicho, oraz może lekko podbić dolne rejestry bo czasami też tego brakuje, reszta w sumie mi się podoba.

Ad.2 Chciałbym tutaj przejść do zestawu domowego, jest to bardziej plan przyszłościowy kwestia jedynie zdobyć budżetale już teraz postanowie z wami podyskutować na ten temat bym mógł jakoś wcześniej zacząc dobierać go pod siebie i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.

Do tego zestawu potrzebowałbym cały tor od odtwarzacza aż do samych słuchawek w sumie dobrze nie jestem niczym ograniczony( no może poza pieniędzmi).

Początkowo myślałem o Beyerdynamics DT990 600 Ohm wraz z Aune T1 SE oczywiście gdyby po odsłuchach mi się spodobało połączenie, ale potem pomyślałem po co mi drugie słuchawki grające V-ka, słuchawki zamknięte miałbym do rocka/ metalu grające V-ką a teraz chciałbym słuchawki do klasyki, muzyki filmowej(głównie orkiestrowej) i krótko mówiąc do wszelakiej muzyki instrumentalnej, gdzie słuchawki nie skupiały by się tylko na górnych i dolnych pasmach ale na wszystkich i zarazem oferowały scenę nie z tej ziemii pod względem szerokości a jeśli jest taka możliwość to i głębokości a bardziej bym powiedział skupiające się na średnicy oraz górze a bas byłby dla podkreślenia dolnych pasm  bębnów, kontrabasów i innych niskogrających instrumentów by nadać im mocy przekazu. Dodam jeszcze że tutaj zależałoby mi aby słuchawki nie podkoloryzowywały dźwięku, chcę aby był to naturalny przekaz, szczegółnie też dotyczyłoby się to basów gdzie słuchawki powinny pokazać intrumenty grające w tym paśmie a nie tylko sztucznie podbijać dolne rejestry. Co do brzmienia myśle że starczy bo nawet nie wiem już co napisać więcej, wyjdzie w praniu.

Tutaj słuchawki widziałbym otwarte chociaż gdyby zamknięte oferowały to na czym mi zależy myśle że też moge takie rozważyć. Co do przetworników to dynamiczne jak i magnetostatyczne. To że wokółuszne to tutaj chyba nie trzeba nawet wspominać. Budżet na cały tor widziałbym coś koło 5k zł plus minus ileś tam w granicach rozsądku,

Pierwszą moją propozycją jest HifiMan 400S wraz z Taga Harmony HTA-700B V.2( widziałem w recenzji) ale nie mam pojęcia jaki odtwarzacz lub HifiMan 400S wraz z Aune S1 oraz Aune S2( tu akurat widziałem w jednym z wątków na forum gdzie EvilKillaruna polecał Aune S2 do HifiMan 400I więc myśle że i do 400S też się nada).

Z planarnych czytałem jeszcze o Oppo PM3 ale tylko pobieżnie. Z otwartych słuchawek z przetwornikami dynamicznymi słyszałem o tym że do muzyki klasycznej polecają HD600 lub HD 650 ale nie wiem ile w tym prawdy.

W kwestii wzmacniacza rozważam opcje zarówno tranzystorowe jak i lampowe.

Co do odtwarzacza wystarczy odtwarzacz plików bez odtwarzacza CD( to idzie na jeszcze dalszy plan), taki właśnie Aune S1 może być przykładem odtwarzacza na jakim mi zależy jeśli chodzi o funkcjonalność.

Także i tutaj prosiłbym was o pomoc, fakt faktem zakup odłożony w czasie ale z drugiej strony więcej czasu na przemyślenia nad tym co będzie dla mnie najlepsze, na odsłuchy przyjdzie jeszcze czas najpierw trzeba wiedzieć jakiego sprzętu słuchać.

Jeszcze raz przepraszam za objętośc mojego wątku ale sami widzicie że nie prosze o porade w kwestii jednej rzeczy ale aż 5.

Jestem otwarty na propozycje, dyskusje oraz kontakt z wami, jeśli czegoś jeszcze nie napisałem to pytać to dopowiem.

Z góry dziękuję za chęci i poświęcenie waszego cennego czasu.

Edited by Nehero

Witam,

Z racji późnej pory moja odpowiedź może być na razie trochę zdawkowa, ale mam nadzieję że trochę nakieruje co do rozważanych pozycji.

Ad 0. A nie myślał Pan żeby połączyć wszystko razem ze sobą? Tyle ile wydałby Pan na sprzęt łącznie, może udałoby się zmieścić w ramach jednej pary i jednego sprzętu? Co prawda nie jest to bezpośrednia V-ka, ale osobiście przy takiej palecie docelowych zastosowań, spróbowałbym szczęścia z Bowers & Wilkins P7 Wireless. Piekielnie uniwersalne, świetnie wyposażone, z wbudowanym modułem BT o kapitalnej jakości dźwięku oraz spokojnej pracy po kablu. Wraz np. z Shanlingiem M1 w roli nadajnika/źródła lub nawet zwykłym modułem BT na USB na Pana miejscu prawdopodobnie zamknąłbym nimi u siebie wymienione kwestie zakupowe, oczywiście mówiąc to z perspektywy swoich własnych doświadczeń i przede wszystkim gustu muzycznego. Poza tym lubię kupować raz a dobrze - dawniej zbyt wiele razy żałowałem, że nie dołożyłem, choć mogłem.

Ad 1. Dobry przenośny DAC jaki znam z USB-OTG to na chwilę obecną Shanling UP. Recenzję cały czas mam w powijakach co prawda i tylko wątek na forum funkcjonuje jako zapowiedź jej treści, ale np. na blogu Miłosza Krysińskiego (audio&voodoo) znajdzie Pan bardzo pochlebną jego recenzję. Warto myślę rzucić okiem. Co do słuchawek, myślę że MSR7 są tu najciekawszym rozwiązaniem.

Ad 2. Mój ojciec opowiedział mi kiedyś anegdotę o człowieku, który chciał kupić sobie Mercedesa. Jeszcze go nawet nie kupił, a już się zamartwiał co to będzie jak sobie papierosem tapicerkę przypali. Morał jest tu o tyle na miejscu, że na Pana światopogląd i decyzje zakupowe może po drodze wpłynąć multum czynników, a także wcześniej wykonywane zakupy. Może się okazać, że to co tu ustalimy z wielkim trudem jutro będzie już nieaktualne. Także na razie bym ten punkt pominął. Tak samo wzmacniacz, który najlepiej aby był dopasowany do konkretnego modelu słuchawek. Nie każdy jest na tyle uniwersalny, aby poradzić sobie z dosłownie wszystkim. A jeśli już, na ogół kosztuje swoje. Przykładowo Lehmann Rhinelander to koszt 1800 zł, a jest to podstawowy model w ofercie tego producenta. Tak samo Burson Soloist SL MKII to też wydatek 2500 zł. 

HD650 są trochę za ciemne do klasyki. Prędzej HD600 i kształtowanie ich bardziej neutralnej sygnatury torem. 

U Aune był również odtwarzacz S18 tego typu. Taniej może natomiast wynieść X5s. 

• Upvote 1

Witam dziękuję za odpowiedź

Myślałem aby połączyć wszystko w jedno ale nie zabardzo wiedziałem jak

Połączenie B&W P7W + Shanling M1 faktycznie ma sens jeśli chodzi o uniwersalność jedynie co mi się tutaj nie podoba to Shanling M1 tak na pierwszy rzut oka jedynie z powodu tego, iż głównie moje zbiory z muzyką to Tidal, mniejszość zaś to właśnie pliki flac.

Tidal daje mi tutaj swobodę i możliwość łatwiejszego odkrywania nowych utworów i na obecną chwilę korzystam głównie z niego. Także odtwarzacz przenośny powinien posiadać opcję słuchania muzyki z Tidala, chyba że istnieje opcja aby przesłać muzykę z Tidala z telefonu na Shanling M1 i z niego dopiero na słuchawki. W Pana recenzji wyczytałem że Shanling M1 może działać jako DAC i wydaje mi się że taka kombinacja może zadziałać ale wole się upewnić niż gdybać jedynie. A jak wtedy wyglądałoby połaczenie bo Shanling M1 obsługuje Bluetooth dwukierunkowo ale czy może jednocześnie odbierać sygnał z telefonu przez bluetooth i jednocześnie wysyłać do słuchawek(mowa tutaj o B&W P7W), czy może da rade złaczyć telefon z Shanling M1 kabelkiem na przysłowiową kanapkę. Ostatnia niewiadoma to czy telefon wpływałby brzmieniowo na cały tor przy takim połączeniu chociaż wydaje mi się że nie ale zamiast gdybać zapytam się eksperta. Bo z tego co pamiętam to DAC w tym przypadku Shanling M1 przejmuje na siebie ciężar i odpowiada za ostateczne brzmienie jeśli chodzi o źródlo odcinając od głosu w tym przypadku DAC w telefonie jeśli źle rozumuję to prosze o poprawienie.

Gdybym się zdecydował na to rozwiązanie, kupiłbym początkowo Shanling M1 i zanim doszłoby do zakupu B&W P7, nadal korzystałbym z AKG K240 które też potrzebują źródła bo jednak czuje niedosyt na tych słuchawkach ze strony mojego telefonu i czy taki Shanling M1 mógłby się z nimi zgrać? Bo tak jak pisałem brakuje mi czasami głośności oraz troszeczkę dolnych rejestrów które wydaje mi się że jeszcze nie pokazały na co je stać ale jest to tylko moje odczucie które może mieć mało wspólnego z rzeczywistością.

Gdyby Pan mógł to poprosiłbym też podanie jakiejś alternatywy obsługujące domyślnie odtwarzanie Tidala czyli wydaje mi się że poprostu odtwarzacz z Androidem dla Shanling M1 o ile takowa istnieje.

W kwestii Shanling UP rozważałem też tą opcję ale wypadła mi zupełnie z głowy.

Co do zestawu domowego zgadzam się z Panem w kwestii że na wybór ostateczny będzie miało wpływ wiele czynników, które mogą nawet obrócić kąt patrzenia o 180 stopni.

Możliwe nawet że gdybym nie poruszył wątku z zestawem domowym tylko chciał słuchawki do rocka i metalu w kwocie 800 zł to prawdopodobnie Pan mógłby nie poruszyć kwesti B&W P7 bo jednak wykraczałoby to poza 800 zł z 3 razy licząc Shanling M1, poleciłby Pan chociaźby przykładowo Beyerdynamics 990 i rozmowa toczyłaby się w troszke innym kierunku.

Także zgadzam się z Pana Ojcem w 100%

Popieram Jakuba. P7 zastąpią Ci kilka planowanych par, więc większy wydatek się zrekompensuje.

Natomiast co do mobilek - podałeś jako pierwsze słuchawki względnie równe, nie V-kowe. Ja bym przyjrzał się Momentumom. Jeśli idzie o DAC przenośny - jak dla mnie do 2tys nic nie zagra znacząco lepiej od DAC w Note 4. Ja bym telefonowi pomógł Aune B1 - ten maluch może śmiało robić za substytut stacjonarki do słuchawek do 300Ohmów (a i 470Ohmów w ATH R70x pędzi wzorowo wręcz). 

Co do toru domowego, to ja uznaję za najfajniejszy kompromis Aune X1s - transparentny  i mnie pięknie pędzi AKG K141 600Ohm (30 letnie) jak i szereg innych słuchawek. Zrobię upgrade do wyższego Aune tylko i wyłącznie ze względu na fakt, że eliminuję słuchawki otwarte, a przechodzę na monitory średniego pola (bo jak hałasować w mieszkaniu to konkretnie, a nie syczeć słuchawkami :) ), więc tylko i wyłącznie wymóg wyjść symetrycznych skłania mnie ku sprzedaży X1s. Mając B1 możesz przejść się do salonu mp3store albo Audiomagic, tudzież inne RIFFy i posłuchać słuchawek bardziej stacjonarnych. Jeśli zaś polecany przez @EvilKillaruna Lehmann Cię zauroczy, to można kupić jego klona autorstwa wyżej wspomnianego Miłosza (FCL) za kilkaset złotych i zagra to naprawdę zacnie. 

Podsumowując, bo trochę nabałaganiłem: ja bym połączył kilka rzeczy: przenośnego DAC nie kupował, bo masz fajnie grający telefon i pomógł mu Aune B1. B1 będzie dobrą opcją przejściową do momentu nabycia stacjonarki i popędzi Ci wzorowo AKAGi. Do klasyki i ogólnie do domu wziąłbym AKG q701 (a najlepiej K7xx), ewentualnie jakbyś chciał nieco ciężej, ATH R70x. I to wszystko fajnie zagra. Jeśli będziesz celować w zawodników wagi cięzkiej, jak Audeze, HD800, czy nawet HD650 - conajmniej wspomniany przeze mnie klon będzie potrzebny, bądz kombo od Aune w postaci minimum X1s, a najlepiej S6, AudioGD NFB28, Cayin HA-3. 

Na koniec - bierz poprawkę na mój sceptycyzm co do wartości sonicznych hi-endu względem premium -> dla mnie są one prawie pomijalne, a dorzucając kryterium ceny, całkowicie pomijalne - z tą tezą wielu na tym forum się nie zgodzi :)

• Upvote 1

ZenekHajzer podszedłeś troche od innej strony ale dobrze jest to znów jakaś alternatywa to rozpatrzenia jeśli chodzi o Aune B1. Na początek mam pytania odnośnie spraw technicznych także jak podłączany byłby Aune B1 do telefonu? Rozumiem że za pomocą kabelka USB używając funkcji USB OTG? W sumie tutaj popatrzyłem na zdj i zobaczyłem że połączenie idzie z telefonem przez wyjścia-wejście jack. Kwestia przejść się do mp3 store i posłuchać czy poza wzmocnieniem dźwięku są różnjce brzmieniowe względem telefonu.

Zanim przejde do dalszej kwestii mam jedno pytanie odnośnie bebechów Note 4 a mianowicie kiedyś wyczytałem że telefon obsługuje pliki do 24bit i teraz czy wykorzystuje w pełni te 24 bit czyli czy faktycznie moge tu usłyszeć pliki flac w pełnej okazałości czy może czegoś jeszcze nie biore pod uwagę?

Co do zestawu domowego może jednak posłucham Pana Jakuba i na początku skupie się na przenośnym zestawie a ten zostawie na dalszy plan.

Co do HD 800 to słyszałem wiele dobrego. Biorąc pod uwage jeszcze jedną rade Pana Jakuba popartą doświadczeniem a mianowicie kupić raz a dobrze przyszedł mi pewien plan, w kwestii zestawu przenośnego połączyć pomysł Pana Jakuba oraz Pana ZenkaHajzera czyli zainteresować się poważniej połączeniem B&W P7W wraz z Shanling M1 a do K240 dokupić Aune B1 jeśli odsłuchy będą pozytywne i póki co z K240 zrobić domowy zestaw

Ale nadal zostaje kwestia Tidala względem Shanling M1 który nie wyczytałem że go obsługuje. Także nadal zostaje aktywne pytanie czy istnieje opcja by z telefonu przesyłać muzyke z Tidala do Shanling M1 i dalej na słuchawki.

Czyli podsumowując najpierw kupić powiedzmy Aune B1 pod Akg K240 potem Shanling M1 i na samym końcu B&W. Co o tym sądzicie? Bo mnie się tutaj średnio podoba połaczenie telefon z Aune B1 wraz z Shanling M1 idąc tokiem myślenia czy nie da się prościej zrobić tak np. Pominąć Aune B1 i spiąć K240 oraz B&W wraz z Shanlingiem M1 oraz Note 4 który by robił za dostawce Tidala lub pominąć Shanling M1 a zrobić tor Note 4-Aune B1- K240 oraz B&W czyli zasadnicze pytania brzmią jak K240 czuje się z Shanling M1 oraz jak B&W P7 czułyby się podpięte pod Aune B1 i Note 4 lub może macie jeszcze jakieś inne rozwiązania godne rozważenia ale mimo wszystko pomysł z pójściem w uniwersalność pod postacią B&W P7 wydaje mi się ciekawym rozwiązaniem i chyba szedłbym w tą stronę.

Troszke Panie Jakubie oraz Panie ZenkuHajzerze mi rozwialiście pytań ale stworzyliście nowe ale mimo wszystko czuje że idziemy po właściwej ścieżce.

A zestaw domowy zebrać pieniądze i pocelować np w Audeze LCD które mi się niezmiernie podobają.

Edited by Nehero

Shanling M1 działa dwukierunkowo, ale tylko w jednym jednocześnie. Tzn. jeśli ma się bezprzewodowe słuchawki i jednocześnie np. moduł BT do komputera, to albo słuchawki będą połączone bezprzewodowo z odtwarzaczem, albo odtwarzacz z komputerem, a słuchawki doń kablowo. Pracowałem tak już i było bardzo fajnie. O M1 wspomniałem jako tylko przykładzie, bowiem później pisał Pan o odtwarzaczu stacjonarnym. Oczywiście równie dobrze można kupić coś bardziej wszechstronnego po stronie DACów, ale przyznam przy tak małym budżecie mało mi do głowy przychodzi sprzętu wartego kupna. Tidala jako tako M1 nie obsługuje sam z siebie, ale przekaże każdą muzykę w roli DACa, jaką puści Pan na komputerze. K240 przyznam nie parowałem jeszcze z M1.

HD800 użytkuję jako sprzęt bardziej pomiarowy, przekuwając ich czułość i kapryśność z wady w zaletę. Użytkownicy bardzo często korygują je sobie ciepło grającym torem oraz komponentami lampowymi. Wymieniają wtedy część sceny, czystości i technicznej perfekcji na analogową matowość, ale też bardzo dużą przyjemność płynącą w muzyki. Najtańszy sprzęt jaki znam i który zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie z 800-tkami to nieprodukowany już NuForce Icon HDP. P7 Wireless poleciłem natomiast dlatego, że jest to bardzo dobry w moim mniemaniu sprzęt dla początkującego audiofila. To ta sama linia "zamysłu" brzmieniowego co AKG K500 EP, Aune E1, na upartego W1000Z czy też właśnie LCD-2F. W żadnym z tych przypadków nie można mówić jednak o graniu na planie jednoznacznego i wyraźnego V, także jeśli K240 bardzo się Panu podobają, to takie słuchawki jak HD800 są faktycznie bardzo łakomym kąskiem i pełnym rozwinięciem we wszystkie możliwe strony. Przy okazji będzie to też najwygodniejsza para ze wszystkich które wymieniłem. P7 są mniej wygodne, ale mimo to też warto ich posłuchać, np. w salonie Top HiFi, od którego otrzymałem je pierwotnie do testów.

Aune B1 to wzmacniacz, podłącza się go analogowo zwykłym jackiem pod wyjście słuchawkowe telefonu.

• Upvote 1

Może zaczne od tego iż nie jestem wybrednym człowiekiem. V-kowe granie podałem bo według mnie właśnie w rocku czy metalu takie granie sprawdza się lepiej, nie mówie że zawsze.

Odtwarzacz stacjonarny raczej myślałem pod kątem zestawu do domu ani też kupowanie wszechstronnego DAC-a nie bardzo by miało sens gdy można połączyć M1 z P7, swego czasu też myślałem o Shanlingu M1 ale wtedy też inaczej patrzyłem na to co widziałbym w swoim zestawie. Co do samego M1 w recenzji napisał Pan że wieść niesie iż M1 obsługuje także karty pamięci 256 GB, czy ma Pan po 3 miesiącach od wydania recenzji jakieś dokładniejsze, potwierdzone informacje na ten temat (żeby nie było że jestem leniem sam poszukałem i na stronie Shanlinga http://www.shanling.com/Product/Detail?id=fe144c3b8eca414f9b1e0cdf0a135b38 jest napisane że do 256 GB maksymalnie, więc wątpliwość rozwiana) Jeśli bym wybrał M1 to na jakie karty microSD(256GB) powinienem patrzeć pod kątem muzyki, jakie Pan poleca

Mam jeszcze pytanie odnośnie M1 pod kątem łączenia go jako DAC USB. Wyczytałem że wspiera on Windowsy ale nie wyczytyłem czy wspiera on również Androida, ma Pan może jakieś informacje na temat czy można łączyć w telefon z Androidem oczywiście posiadający USB OTG z M1 poprzez kabel USB a słuchawki bezprzewodowo czy może się odbywać takie połączenie jedynie na drodze bluetooth i wtedy słuchawki przewodowo.

Myśle że pewnym ale nie wiem czy ostatecznym zestawem będzie Aune B1 do AKG K240 ale najpierw sprawdze i porownam czy to z Dragon Fly czy to z Astell&Kern XB 10 oraz M1 z P7.

Jeśli Pan lub ktoś inny ma jeszcze jakieś propozycje uwagi czy co kolwiek to prosze śmiało pisać.

Edited by Nehero

Do pewnego stopnia jest to słuszna koncepcja i dobre podejście, ale od któregoś momentu podkreślanie skrajów zaowocuje ekspozycją przede wszystkim kompresji i loudnessu na słabiej zrealizowanych utworach. Przy rocku i metalu, zwłaszcza z mainstreamu, jest to notoryczne. W innych gatunkach jest podobnie, dlatego wolę słuchać starszych realizacji np. The Prodigy niż ich nowszych produkcji (np. The Day Is My Enemy), które wymiotują jednym wielkim jazgotem zamiast normalnymi samplami i jakąkolwiek sensowną dynamiką czy separacją. Gdzie jednak leży ta granica - to akurat trochę szukanie po ciemku i trzeba być bardzo ostrożnym, bowiem co człowiek to inne meble w mieszkaniu i łatwo jest się potknąć na cudzych instrukcjach jak w nocy dojść bezpiecznie do toalety :). Przykład może dziwny, ale mam nadzieję że dobrze ilustrujący co chcę przekazać.

Kilka osób potwierdziło to na head-fi i chyba jedna w Polsce jeśli mnie pamięć nie myli. Także myślę że można spokojnie brać. Sam używam Samsungów i Sandisków, także takie karty bym polecał, coś z serii Ultra, byle w miarę rozsądne cenowo.

Niestety na temat Androida nie mam danych. Nawet tego typu kabel nie jest do niego dołączany i spotkałem go jedynie na razie w UP'ie. Tutaj w najgorszym wypadku zawsze jest wspomniany BT i komunikacja z telefonem za jego pośrednictwem, choć też przyznam że jeszcze tego nie próbowałem, a jedynie z PC.

Z V-kowych brzmień może Pan jeszcze sprawdzić sobie dokanałowe RHA T20, ale tu poza Shanlingiem będzie sporo basu (góra jest bardzo dobra i nigdy nie jazgocze). Z samym M1 zgrywają się natomiast bardzo dobrze.

Przykład może i dziwny ale obrazuje to co  chciał Pan przekazać, natomiast sam bym dodał do tego jeszcze to że od osoby obytej, doświadczonej w tworzeniu instrukcji jak dojść w nocy bezpiecznie do toalety mamy większą pewność że nas dobrze nakieruje na właściwą drogę ale oczywiście 100% pewności nigdy nie będzie nawet może 50% nie będzie, natomiast nakieruje nas ona w miare na dobrą drogę, gdzie potem to od nas będzie zależało czy uderzymy nogą o mebel czy nie.

Myśle że nie będę kombinował jeszcze bardziej upraszczając zestaw tylko o ile spodoba mi się zdecyduję się na Aune B1 Shanling M1 oraz B&W P7 i jak będę je miał wtedy będzie można sprawdzić jak się lubią K240 z M1 oraz B1 z P7

Akurat w przypadku mojego Note 4 nie będzie katastrofą łaczenie przez bluetooth z M1 z racji, że Note 4 obsługuje aptx czyli przekaz pójdzie w wysokiej jakości.

W kwestii kabla to w mp3 storehttp://www.mp3store.pl/article/shanling-m1-black-promocja-ean.6922862850620,2017350357334232643.html w opisie zawartości zestawu widnieje zapis o kablu micro USB do typu C oraz USB do typu C ale za to brakuje mi tu czytnika kart pamięci o ile nie ma tu żadnej pomyłki.

Co do słuchawek dokanałowych to nie przepadam za nimi. Moje dokanałowe które były dołączane do telefonu to istna porażka, dopóki nie miałem K240 nie widziałem w nich nic złego ale potem wyszło szydło z worka i ukazało jak źle dla mnie grają te dokanałówki przynajmniej w moim odczuciu przejaskrawią góre jak za głośno ustawie telefon ale z drugiej strony jak za cicho to wtedy basowi się obrywa i zamiast dawać przyjemność z słuchania to jedynie męczą moje uszy, dźwięk jest taki zbity i wlewany bezpośrednio do ucha w przejaskrawionej formie, w K240 czuje jednak jak dźwięk rozlewa się po większej powierzchni nie jest przejaskrawiony i nie męczy tak uszu.

Ale wiadomo dokanałówki te to tylko budżetówka dodawana do telefonu więc nie można się cudów spodziewać ale mimo wszystko wole wokółuszne, co tam że duże, ważne żeby były wygodne. Nawet za nausznymi zabardzo nie przepadam, nie lubie jak coś gniecie mi uszy.

Ale jak będe odsłuchiwać M1 to przy okazji z ciekawości zobacze jak grają podane przez Pana dokanałówki, chociaż z tego co czytałem odsłuch dokanałowek jest utrudniony z racji że wkłada się je do ucha.

Za tą pomoc z Pana strony to należałaby się Panu nagroda, teraz rozjaśniło mi się wszystko i wiem w jakim iść kierunku. Także dziękuje Tobie ZenekHajzer za podsunięcie pomysłu z Aune B1 zobaczymy jak się sprawdzi.

Ps. Przejrzałem jeszcze raz stronę o Shanling M1 na stronie producenta i natrafiłem na coś takiego :http://www.shanling.com/Images/KE/20161008174413_8053.jpg

A mianowicie chodzi o Double-Way USB transmission cały sęk w tym, że nie wiem jak przetłumaczyć turntable w kontekście tamtego zdania ale wyraźnie jest zapis o pracy DAC/AMP dla telefonów oraz PC a że jest to napisane pod tytułem o transmisji USB to wnioskuję, że transmisja USB z telefonem powinna działać.

Szajsungi lubią protestować z DAC, nawet tymi pod Androida (np FIIO) - miałem sporo problemów z SGS4 i SGS6. Finalnie pozostałem przy dźwięku telefonu i łatwych słuchawkach. W przypadku nieco mocniejszych słuchawek, pozostałbym przy B1. B1 to tylko wzmacniacz i AŻ wzmacniacz :)

Proponuję taki eksperyment: idziesz do jednego z salonów, prosisz o DAC do odsłuchów, Aune B1 i słuchawki. Odsłuchujesz z DAC, z DAC+B1, telefonu, oraz telefonu +B1.  U mnie wniosek był ciekawy i dla mnie niespodziewany: trudniejsze słuchawki telefon i B1, łatwiejsze słuchawki - wystarczył sam telefon i nie byłem w stanie wskazać wyższości pozostałych konfiguracji. Dopiero stacjonarne DAC, w nieabsurdalnych pieniądzach, pokazują, że jednak SGS6 ma co poprawiać.

Słuchawki to moge nawet wziąć K240 zresztą to pod nie będzie wzmacniacz jeśli już.

K240 niby nie są jakieś bardzo trudne w napędzeniu, toż to tylko 55Ohm ale jednak czuć na telefonie że mimo ustawienia głośności na full i tak czasami jest za cicho choć to też zależy od samego utworu.

Zawsze miałem mylne wrażenie nie wiedzieć czemu, że to DAC  odpowiada za zmiane w barwie a wzmacniacz jedynie wzmacnia i nic więcej,  dlatego też mylnie sądziłem, że definitywnie potrzebuje oprócz wzmacniacza też DAC-a, który sam w sobie nie musiałby nic szczególnie zmienić. Dobrze kombinuje czy jeszcze źle?

Wiesz Android może nie współpracować z DAC ale po USB, tak jak w przypadku B1 gdzie połączenie idzie po jacku to wydaje mi się że to musi grać i koniec kropka.

Co do stacjonarnych DAC-ów to w sumie wniosek jest niejako przewidywalny, nie po to płaci się np kilkanaście tysięcy by to grało jak DAC za 500 zł.

A masz jeszcze jakieś propozycje DAC-ów które warto byłoby przy takim teście sprawdzić z telefonem oraz Aune B1? 

Bo póki co z wymienionych jest DF Red, A&K XB 10 oraz Shanling UP którego nie ma w mp3 store gdzie chciałbym zrobić odsłuchy bo są zarówno B1 jak 2 wymienione DAC-i.

A jeśli ktoś by mógł wyjaśnić co oznacza w mp3store oznaczenoe AUNE B1 jako v.2017 : http://www.mp3store.pl/article/aune-b1-v.2017-czarny-promocja-ean.6970557910173,2016060553767162546.html

Mam rozumieć że są jakieś wersje tego urządzenia?

Mogę zaręczyć, że E1 ze swoimi berylowymi driverami to trochę inna para kaloszy. Zawsze można też próbować połączyć dokanałówki z dźwiękiem słuchawek większego formatu decydując się na Audeze iSine 20. To bardzo specyficzna "ciemna V-ka", ale o wybornej jak na dokanałówki rozdzielczości, bliższej słuchawkom pełnowymiarowym z wyższej półki. Recenzja ich będzie gdzieś zapewne w przyszłym tygodniu, może nieco szybciej.

Na razie kompletuje Pan informacje i wszystko zależy od tego co wyjdzie z odsłuchów, tudzież sprawdzi się w praktyce już po zakupie. 

Turntable to inaczej gramofon, chodzi zapewne o możliwość pracy jako tzw. "transport" dla DACa w zastępstwie odtwarzacza CD lub wspomnianego gramofonu.

Shanling UP to kompletna nowość, więc nie dziwota. Tak, ale nowsze warianty różnią się tylko inaczej zorganizowanym gainem, który jest bardziej dopasowany do wydajnych dokanałówek. Brzmieniowo z tego co wiem wszystko jest takie samo. 

Dziękuje Panie Jakubie póki co najważniejsze pytania które miałem zadać to zadałem.

Audeze iSine 20 powiem szczerze przemkneły mi kiedyś przez oczy. Poczekam na recenzje i tymi akurat słuchawkami zainteresuje się z ciekawości, bo wyglądają ciekawie a do tego przetworniki planarne(wydawało mi się że to tylko w gigantycznych słuchawkach jest możliwe a tu prosze, jak rzeczywistość może nas zadziwiać cały czas), chociaż ta cena 2645 zł no trzeba przyznać mała nie jest, szczególnie przy ich wadze tak z zewnątrz patrząc można zadać pytanie to za co płacimy te 2700, kiedyś tak można było pomyśleć, a dziś wszystko się tak miniaturyzuje że już komputery stacjonarne są wielkości pendriva, z wielkich kilku-kilkunasto kilogramowych kloców przejść do małych pudełeczek o niewielkiej wadze.

Żeby móc iść odsłuchiwać sprzęt właśnie jak Pan stwierdził kompletuje informacje, jednak idąć na odsłuchy warto już mieć jakiś plan, gdzie ewentualnie w trakcie może wyjść coś innego, ale ma się punkt zaczepienia, który można modyfikować razem z sprzedawcą o ile nie straci cierpliwości :)

W sumie powiem, że pokazał mi Pan troche inny sposób patrzenia niż ja miałem dotychczas także chcąc poradę o słuchawki otrzymałem także inny sposób patrzenia.

Audeze pracowało nad ich zminiaturyzowaniem. Aktualnie są to jedyne współczesne słuchawki tego typu na rynku. Generalnie ma Pan w słuchawkach trzy filary dźwięku w zależności od technologii:

• dynamiczne
  • magnetostatyczne
  • elektrostatyczne

Sporo na ich temat jako tako opisałem w Kompendium: http://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/ i tak samo jest ze stylami grania.

Cena owszem nie jest mała, choć mogłaby być nieco niższa, zwłaszcza ze względu na jakość krawędzi odlewów. W zamian za to słuchawki mają lżejsze obudowy, co jest ważne z racji fundamentu technologii magnetostatycznej: mocnych magnesów. Dosyć mocno będę się o tym rozwodził w samej recenzji, ale fakt faktem to jedne z najciekawszych "prawie dokanałówek" na rynku. Definitywnie warto je przesłuchać, ale największa szansa na to jak się orientuję będzie w salonach Top Hifi.

Tak Audeze iSine 20 przynajmniej na ceneo są tylko w Top HiFi.

Co do LCD i4 to faktycznie cena powala na ziemie. Chociaż zapewne jakość słuchawek tak samo powala na ziemie.

Póki co już nie mam więcej pytań, jeśli coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to napewno się odezwę, a tymczasem jeszcze raz dziękuję Panu Jakubowi oraz Panu ZenkowiHajzerowi za rozjaśnienie sytuacji.