Jump to content

Słuchawki neutralnie brzmiące do 500-700 zł


MrCrytek
 Share

Recommended Posts

Witam.

Jako ,że moje HyperX Cloudy uległy uszkodzeniu ( prawy przetwornik przestał działać ) postanowiłem zakupić nowe słuchawki.

Pierwszą zasadą jest to ,że szukam brzmienia innego niż oferował Cloudy. Dlaczego ? Wiem już jak grają i chcę spróbować teraz innego brzmienia. Tak więc ogólnie pojęte Takstary Pro80 odpadają.

Maksymalny budżet jaki jestem w stanie wydać to od 500 do maksymalnie 700 zł. Wiem rozbieżność spora , ale jest tyle ciekawych modeli ,że nie jestem zdecydowany , czy warto np, względem słuchawek za 500 zł dopłacać do innych za 700zł.

Czego szukam ? 

- Słuchawek zamkniętych.

- Znudziło mnie już brzmienie na planie ,,V "  Szukam słuchawek , które zagrają neutralnie , równo i detalicznie. Z rozsądną / dobrą sceną , tak by po prostu móc ,,zanurzyć się " w ulubionych utworach i wsłuchiwać się w każdy detal.

- Pierwszym testem bojowym słuchawek będzie sprawowanie w mobilności. Jako ,że wyjeżdżam niedługo w około 17'nasto godziną podróż ,będzie to świetna okazja do tego typu testu. Dlatego też dobrze by było ,gdyby słuchawki dobrze współgrały 

ze smartfonem ( Galaxy S4 ) 

Źródłem komputerowym będzie obecny Xonar DG ( w przyszłości być może SC808 ) wraz z programem AIMP i plikami typu FLAC , oraz sporadycznie muzyka z YT i radia internetowego Open FM. No i jeszcze tak jak wspomniałem wyżej od czasu do czasu

muzyka z Samsunga S4. 

Wstępnie upatrzone modele :

- Brainwavz HM5 - Ponoć grające ciemno ,mogły by dobrze sparować się z jasnym xonarem. Trochę za wysoki opór do samsunga s4

- Bayerdynamic DT 770 Pro 32 Ohm - Niby 32Ohm'mowa wersja gra bardziej basowo od reszty. Same słuchawki grają ponoć ,,V'ką ". Ogólnie lubię bas , ale szukam neutralnego brzmienia. 

- AKG K550 MKII -  Tutaj pojawia się model chyba najbardziej odpowiadający moim preferencją. Niski opór , wysoki SPL. Ponoć neutralne brzmienie i niesamowita scena. Pytanie teraz , czy warto wydać ~ 700 zł ?

Nie jestem audiofilem , a raczej entuzjastą szukającego dobrej jakości dźwięku. Dopiero poznającego cały świat audio :)

 

Link to comment
Share on other sites

Guest MichalW

Jeśli chce Pan brzmienia odmiennego od Cloud'ów to zakup DT 770 Pro 32 Ohm jest bezsensowny bo HyperX'y grają również brzmieniem na planie "V". Jakość dźwięku i scena mogą być lepsze w Beyerdynamic'ach ale nie będą one neutralne, wręcz przeciwnie. Brainwavz HM5 nie będa miały tak mocno podkreślonych skrajów ale jest to nadal podobny typ brzmienia tylko z mniej agresywną górą i słabszym basem. Skoro szuka Pan w miarę neutralnych słuchawki, to K550 MKII powinny być najlepszym wyborem, nie powinny one zbyt mocno uderzać niskimi tonami, ale nie odczuje Pan ich braku, średnica nie będzie wycofana jak na wyżej wymienionych słuchawkach, a scena jak i jakość sopranów powinny być wystarczające. Moim zdaniem są one warte swojej ceny, a nawet sam przymierzam się do ich zakupu.

Link to comment
Share on other sites

Właściwie cena to jedyny ogranicznik. Poprzednie słuchawki kosztowały mnie 300 zł. Tutaj właśnie rodzi się pytanie czy wydanie ponad dwa razy tyle , naprawdę ma sens.  Bardzo mocno waham się między HM5 a AKG. Może w tym przedziale są jeszcze jakieś sensowne alternatywy ? Muszę bardzo solidnie zrobić research i uwzględnić wszystkie możliwości ,aby potem ewentualnie nie żałować.

Edit: Na rynku obecnie jest tylko model MKII. Różni się aż tak mocno ? W recenzji na Audiofanatyk.pl słuchawki były opisywane jako niewiarygodnie sceniczne jak na konstrukcję zamkniętą ( mowa o MKI ) 

Czy ten parametr uległ ZNACZNYM zmianom ,czy nadal można mówić tutaj ( MKII ) o bardzo dobrej scenie jak na konstrukcję zamkniętą ? 

Edited by MrCrytek
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam HM5 i K550 (w wersji 1-ej) i dla mnie K550 są od nich dużo lepsze, aczkolwiek nie próbowałem jak HM5 brzmiałyby na lepszym kablu (podobnie jak K550). W każdym razie na firmowych dla mnie K550 bije HM5 wyraźnie. Czystość, klarowność dźwięku - zdecydowanie K550, wokal myślę też - ładnie przez K550 eksponowany (w HM5 dobiega jakby z oddali trochę). Przestrzeń - lepsza w K550 zdecydowanie. Bas nie podoba mi się na żadnych zaś z nich specjalnie (na K550 jest bo jest - ale jest matowy, na HM5 jest taki kapciowaty jakby za bardzo myślę i nie podoba mi się jego wydźwięk). Myślę że HM5 pomógłby wyraźnie lepszy kabel - ten z zestawu podejrzewam, że jest kiepski, więc różnica mogłaby się wtedy zmniejszyć (na pewno uporządkować myślę scenę),bo chyba ten z K550 jest jednak lepszy, bo te z HM5 (choć są 2 (różnej długości 3 m i chyba 1,2 ok. i odpinane, co jest plusem), są wg mnie niewiele lepszej jakości niż powiedzmy kabel z MM.

Dodatkowo bardziej wytrzymała konstrukcja to K550, gdzie po paru latach pady się niszczą, ale nie konstrukcja pałąka. W HM5 pałąk lubi pękać, a do tego radzę myślę go nie upuszczać.

Minusy K550 - nieodłączalny kabel (ale elastyczny bardzo i odporny, ale może być za długi do użytku mobilnego (i biurkowego) bo to jakieś 2,7 m jak pamiętam), niszczące się z czasem pady (ale to może norma ze wszystkim słuchawkami) i czasem na małe głowie mogą się za słabo trzymać myślę, HM5 na początku zbyt ciasno opasają głowę, ale potem ten za mocny nacisk ustępuje. No i jak napisałem - bas - przynajmniej bez modyfikacji nie ma się tu nad czym zachwycać w tym względzie.

Acha i doszedł jeszcze jeden minus K550 - otóż za nowe nauszniki do tych słuchawek AKG życzy sobie jakieś 150 zł, co oznacza ok. 1/4 ceny całych słuchawek - dziękuję bardzo..

Dla mnie K550 to po prostu przynajmniej pół klasy wyżej niż HM5, no i w ogólnym rozrachunku K550 wygodniejsze.

Izolacja od odgłosów z zewnątrz podobna - niezła, może nawet na korzyść HM5.

Od momentu zakupu K550 nie używam HM5. A od momentu zakupu HE400S nie używam AKG K550 chyba, że potrzebuję izolacji od otoczenia, bo HE400S to konstrukcja otwarta :).

Jeśli natomiast liczysz na porządny bas, to K550 sobie odpuść.

Edited by Introverder
Link to comment
Share on other sites

Żadne z wymienionych słuchawek nie nadają się mobilnie, no chyba, że lubimy wyglądać jak kosmita. Każda para potrafi zagrać na lepszym poziomie niż Cloudy, ale i tak w bezwzględnej skali cenowej nie jest to szczególnie ciekawa propozycja. 

Jeżeli słuchawki mają być neutralne, grać ze wszystkiego na poziomie, a do tego być mobilne to jedyną sensowną propozycją w tym budżecie są używane Audio-technica MSR7. 

Dobra oferta na nie to około 600 zł. A nadmiary w budżecie można zatkac padami od HM5 dla zwiększenia wygody. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...