Jump to content

Problem z AIM SC808 i HiFiMAN HE-400i


Recommended Posts

Witam.

Posiadam kartę AIM SC808 i od niedawna słuchawki HiFiMAN HE-400i. Na karcie mam zainstalowane OMP401b i 2x OPA301b. Problemem są zniekształcenia dźwięku (wysokich tonów) nawet przy małym poziomie głośności. Na innych słuchawkach (np. Takstar PRO80) i głośnikach (Presonus Eris E5) problem nie występuje. Czym może to być spowodowane?Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Słuchawki były sprawdzane na innych źródłach (Xduoo X3, Lovley Cube, komputer) i tam problem nie występuje. Również na stockowych opampach go nie ma. Kupiłem nawet riser do karty żeby wyeliminować zakłócenia z komputera ale i to nie pomogło. 

Zniekształcenia objawiają się w postaci trzasków, zlewania się wysokich tonów. Tak jakby słuchawki były zbyt czułe (przesterowanie lub za duży gain?). 

 

Edited by Disciple
Link to comment
Share on other sites

Albo wzmacniacz operacyjny jest uszkodzony (co jest niemożliwe, jeśli problem występuje na wszystkich kościach od AudioFEEL), albo wzmacniacze pracują na karcie nieprawidłowo (problematyczne stoliki lub karta sama z siebie ma problem z parametrami wzmacniaczy), albo słuchawki otrzymują faktycznie zbyt wysoki gain i pojawia się efekt przesteru. Przyznam nie miałem jeszcze takiej sytuacji. Generalnie skłaniałbym się ku tej ostatniej teorii, jako że z innymi modelami nie ma Pan jak pisze problemu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...