Jump to content

Zestaw głośników do komputera - 2017

Recommended Posts

Cześć !!

Na wstępnie nadmienię że przejrzałem już sporo materiałów z bloga i forum w tym ten:
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

Jednak nie jestem do końca pewien na co się zdecydować. Przyznam że jestem totalnym laikiem w tym temacie i chciałem wyrazić swój podziw dla forum i bloga -> dawno nie widziałem tak profesjonalnej roboty.

Do rzeczy, interesował mnie zestaw 5.1 nie wiem czy słusznie, polecany był  Genius SW-HF5.1 5200, jednak nigdzie w Polsce nie można go dostać - nawet używanego, napisałem w tej sprawie do dystrybutora ale jeszcze nie dostałem żadnej odpowiedzi. Pod lupę trafił więc zestaw Genius SW-HF5.1 6000 jednak jak autor napisał jest on gorszy, obecna cena rynkowa to około 650 zł.

Pytanie do Was miłośników dźwięku czy warto wydawać duże pieniądze na taki zestaw czy może pojawiły się już na rynku jakieś perełki ? 
Przeznaczenie to podpięcie do komputera i gry, od czasu do czasu do filmów, na pewno nie będę dawał głośno w palnik bo sąsiad piętro niżej ma noworodka :)

Serdecznie dziękuje za pomoc
Kamil

Edited by Pain

Guest MichalW

Jeśli zamierza Pan również słuchać muzyki na komputerze, oprócz grania i oglądania filmów może warto zastanowić się nad porządnymi głośnikami stereo. W tej cenie można kupić Microlab Solo 7C lub coś od Edifier'a. Jeśli jednak jest Pan przekonany co do zakupu zestawu wielokanałowego warto się zastanowić czy cena nie jest zbyt duża i czy jest adekwatna do jakości dźwięku jaką głośniki mogą zaoferować, w sklepach internetowych widziałem Genius SW-HF5 6000 w cenie około 600 zł.

P.S. Noworodek pisze się przez "d".

Edited by MichalW

Widzisz bardzo się starałem i zaliczyłem gafę w ostatnim słowie :)

Skoro doradzasz odpuścić sobie 5.1, to pewnie tak zrobię. Microlab które zaproponowałeś są w systmie 2.0, mówisz że ta "1" nie będzie potrzebna :)? Zapewne nie ma takiego jednego wyboru najlepszej ceny do jakości, bierz Pan będziesz Pan zadowolony :)?

Dzięki za odp

EDIT: nastawiam się na:
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-glosnikow-edifier-r1280db/

czy można je ustawić za plecami ? wówczas gdzie ustawić lewą a gdzie prawą ?

Edited by Pain

Guest MichalW

Jeśli chcesz to możesz poszukać głośników 2.1, mimo to dobre głośniki stereo powinny zapewnić wystarczający bas. Ja sam szukałem głośników do 600 zł i przejrzałem Polecane, jednak wybrałem się do sklepu odsłuchałem kilka modeli i wybrałem Harman Kardon Soundsticks III 2.1, zapłaciłem za nie rok temu niecałe 500 zł ale teraz ceny się zwiększyły. Bas można sobie w nich ustawić na subwooferze, a reszta pasma jest dosyć przyjemna i czysta. Każdy ma inne preferencje dźwięku, mnie akurat przypadł do gustu ten model, a ktoś inny może mieć całkiem inne poglądy na temat audio. 

A co do ustawiania głośników stereo za plecami, moim zdaniem nie ma to zbyt większego sensu, ponieważ powinny one być przed słuchaczem a nie za nim.

Dzięki za całą pomoc, kupiłem Edifier R1280DB za 549 zł w komputroniku do tego moduł BT do komputera za 30 zł

Dam znać na pewno dla potomnych czy jestem zadowolony, na pewno mogę powiedzieć że ich ułożenie ma ogromne znaczenie na to co słychać i jak słychać