Jump to content

Słuchawki dokanałowe - do około 400zł

zitka
 Share

Recommended Posts

Tak jak w temacie poszukuję słuchawek dokanałowych w cenie max. ok. 400zł. Słuchawki będą podłączone do odtwarzacza Shanling M1 (jasne źródło, zakupiłem po przeczytaniu recencji z audiofanatyk - bardzo ciekawe urządzenie). Przejrzałem kilka tematów oraz modele słuchawek polecanych i stworzyłem swoją listę. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia poszczególnych modeli dlatego proszę o radę. Istotne cechy słuchawek to rozbudowana linia niskich tonów, ogólna jakość dźwięku oraz wygoda noszenia. Jeśli chodzi o gatunki muzyczne to można powiedzieć, że każdy z wskazaniem na elektronikę (electro-tech oraz DNB).

• Brainwavz M3

• RHA MA750I
  • Beyerdynamic Byron BT - wygodne rozwiązanie bez kabli, ale obawiam się że po BT będzie utrata jakości

• HiFiMAN RE-400

Z góry dziękuję za pomoc

Edited by zitka

Guest MichalW

Do muzyki elektronicznej dobrze sprawdziły by się moim zdaniem Byron BT, będą one miały bardziej podkreślony bas i więcej detali z sopranu niż RHA MA750, które są od nich łagodniejsze. Skoro źródłem dźwięku będzie Shanling M1, moim zdaniem nie powinno być kłopotu z jakością dźwięku, ponieważ słuchawki jak i odtwarzacz obsługują kodek APT-X, który jest o wiele lepszy niż często stosowany np. w smartfonach z niższej półki kodek SBC.

Dzięki za odpowiedzi, jeśli chodzi o byron BT może uda mi się ich posłuchać, z tego co wyczytałem, góra pasma po dłuższym słuchaniu może być irytująca (męcząca), co do RHA inny sklep powinien je mieć na stanie wtedy będę mógł sprawdzić jak sie komponują z Shanling (jeśli będzie chciało mi się czekać :0 ). Ciekaw jestem jeszcze, które pod względem wygody będą lepsze - tutaj musiałby się wypowiedzieć ktoś kto miał oba zestawy na uszach.

Jestem otwarty na kolejne sugestie

Guest MichalW

A może Pan sprecyzować czemu "wielka lipa"? Zbyt słaby bas, za mało zaznaczony sopran, za mała scena? Każdy ma inne preferencje dot. dźwięku a jeśli odpowiedziałby Pan na moje pytanie, użytkownicy mogliby doradzić coś co mogłoby bardziej wpasować się w Pana gust. Nikt nie jest wróżbitą i nie zgadnie co danej osobie akurat nie przypasowało w brzmieniu danego sprzętu.

vuyeck12

Może być tak, że akurat twoje źródło (czyli telefon) nie zgrało się z Byronami. Ja osobiście, zamówię chyba coś przewodowego, wacham się cały czas nad tymi RHA jedyna wątpliwość czy w połączeniu z Shangling M1 nie będzie za jasno.

10 hours ago, vuyeck12 said:

Używałem byronów (połączonych z telefonem) i jak dla mnie wielka lipa, a słucham podobnych rodzajów muzyki jak ty. (Electro itp.). Mi nie przypadły do gustu. Jeżeli juz coś wybierzesz dawaj znać, bo tez szukam.

3 hours ago, zitka said:

vuyeck12

Może być tak, że akurat twoje źródło (czyli telefon) nie zgrało się z Byronami. Ja osobiście, zamówię chyba coś przewodowego, wacham się cały czas nad tymi RHA jedyna wątpliwość czy w połączeniu z Shangling M1 nie będzie za jasno.

Dokładnie jak piszą poprzednicy. Słuchawki nie grają same z siebie. Tworzą tor razem ze źródłem dźwięku, który jest wypadkową/sumą  brzmienia tychże. Można się zdziwić jak te same słuchawki będą brzmiały nieco inaczej podłączone do  innych playerów/smartfonów. Ba, w obrębie aplikacji muzycznych już potrafią nieco zmieniać brzmienie.

Podam przykład: na swoim smartfonie mam  aplikację rodzimą do odtwarzania plików dźwiękowych, odtwarzacz powerAmp, spotify, google play music. I jak można się domyślić na tych samych słuchawkach, te same utwory brzmią inaczej.

A co dopiero gdy zmienimy słuchawkom źródło dźwięku w postaci playera. 

Słuchałem z shanlingiem M1  doki fiio ex1, rha t20, aune e1. Być może egzemplarz na którym dokonywałem odsłuchów nie był wygrzany, niemniej muszę stwierdzić że nie rozjaśniał on powyższych słuchawek, ani też nie ingerował w bas. Powiedziałbym , że jest to odtwarzacz neutralny z posmakiem ciepła analogowości. Kiedyś słuchałem  rha 350, niestety nie na shanling  m1, więc nie jestem w stanie dokładnie przewidzieć efektów, ale bałbym się, że nie poskromi on lekko rozlanego,rozmytego, obłego subbasu.

Guest Mayster

Jeśli mowa o Byronach BT (i ogólnie słuchawkach bluetooth), to jedyne zmiany może powodować brak jakiegoś kodeka. Klasa playera nie ma żadnego znaczenia, bo jest to przesył cyfrowy i przetworzeniem sygnału zajmuje się elektronika w słuchawkach.

Z całą pewnością warto zaczekać na wspomniane wyżej Aune E1, które w przeciągu ~2 tygodni powinny pojawić się w regularnej sprzedaży w Polsce. Kuba już ma od dłuższego czasu i nachwalić się nie może (słucha też jakiś tematów elektronicznych jak dobrze kojarzę). W zasadzie każdy, kto miał sposobność ich posłuchać był bardzo zadowolony i większość czeka na umożliwienie zakupu.

5 hours ago, Mayster said:

Jeśli mowa o Byronach BT (i ogólnie słuchawkach bluetooth), to jedyne zmiany może powodować brak jakiegoś kodeka. Klasa playera nie ma żadnego znaczenia, bo jest to przesył cyfrowy i przetworzeniem sygnału zajmuje się elektronika w słuchawkach.

Słuszna uwaga. Nie pomyślałem o tym:)

W takim razie prócz  braku kodeka, jedynie rodzaj użytych tipsów i ich dopasowanie do ucha może również wprowadzać zmiany w dźwięku.

Przeglądając rózne wątki na forum zdecydowałem się na słuchawki RHA, dzięki wszystkim za wypowiedzi i czekam na opinie ludu o w.w. Aune E1.

Po wygrzaniu sprzętu, podzielę się subiektywną opinią na forum.