Jump to content

Podłączenie SMSL M3 z PC

Recommended Posts

Dzień dobry,

Na wstępię chciałbym bardzo podziękować autorowi bloga Audiofanatyk za bardzo profesjonalne podejście do recenzji sprzętu audio, które czytam już od na prawdę długiego czasu. Dzięki Tobię zakupiłem (w rozsądnym dla mnie budżecie) zestaw SMSL M3 + Beyerdynamic DT880 250 Ohm.

Tak jak w tytule i w/w zestawem mam problem z szumami. Przeczytałem cały ostatni temat użytkownika @Kajko który niestety ma ten sam problem co ja. Niestety rozwiązania tam nie znalazłem, natomiast wpadłem na kolejny pomysł podłączenia "inaczej" tego wzmacniacza do PC. Napotkałem jeden problem, ponieważ w laptopie nie mam wejscia na kabel optyczny. I tutaj nasuwa się moje pytanie: Czy da radę jakimś specjalnym kablem tak połączyć żeby nie słyszeć szumów? Najlepiej jakby istniał kabel optyczny z jednej strony a z drugiej mini DisplayPort lecz nie znalazłem czegoś takiego; czy może warto zainwestować w JitterBug USB Filter?

Krótka specyfikacja laptopa:
High Definition Audio
S/PDIF digital output
SOUND BLASTER® X-FI® MB5
ANSPTM 3D sound technology on headphone output

Porty:
4 x USB 3.0 
2 x Mini Display port 1.2
1 x HDMI 
1 x Wyjście słuchawkowe S/PDIF combo jack
1 x Wejście mikrofonowe
1 x RJ-45 LAN port

Mam nadzieję że informacje są jasno i zrozumiale napisane :) 

Edited by LoCzekk

Witam,

Dziękuję za ciepłe słowa, miło słyszeć, choć na blogu nie recenzowałem M3, tylko M2, zaś DT880 nie 250 Ohm, tylko 600 Ohm. Decyzje o zakupie posiadanych aktualnie urządzeń podjął więc Pan samodzielnie i moja jedyna zasługa byłaby co najwyżej we wskazaniu, że tacy producenci po świecie chodzą :)

DisplayPort nie jest interfejsem zaprojektowanym do transmisji dźwięku, a przynajmniej z definicji. Opcje widzę więc dwie, albo rzeczywiście spróbowanie JitterBuga, o ile szumy mają charakter zakłóceń i przebić płynących z portu USB, albo wymiana urządzenia na inne, lepszej klasy, jeśli są to szumy własne, jednostajne. Jedynym kablem w pełni fizycznie izolującym od wszelakich zakłóceń jest optyk (tudzież Bluetooth, choć i tam wiele zależy od jakości samej elektroniki), także tego faktu przeskoczyć nie przeskoczymy. 

Mogę polecić od siebie zestaw Idefender3 plus Ipower. Zamówiłem na próbę biorąc pod uwagę możliwość 2 tygodniowego zwrotu poprzez zakup internetowy. Oczywiście zostają na stałe. W moim przypadku do wyżej wymienionych dochodzi jeszcze Ipurifier2 i te combo robi swoją robotę idealnie. 

Za cenę lekkiego spadku dynamiki zyskujemy:

-ciche czarne tło

-bardziej melodyjne brzmienie

-więcej szczegółów

-pogłębienie dźwięku

-świetnie poprawia brzmienie słuchawek jak i głośników

Różnica jest odczuwalna, te 440zł daje więcej niż niejeden kabel. Nie żałuje żadnej wydanej złotówki. Niestety nie mam porównania do JitterBuga, jednak sam Idefender3 nie zadowalał mnie tak bardzo przy słuchaniu muzyki na słuchawkach. Przy logitechach z5500 zagrał zaś tak, że szczena opadła - patrząc oczywiście na jego cenę. Na pewno wyżej wymienione duo nie zagra super z każdym zestawem muzycznym, ale polecam mocno jak jest możliwość odsłuchu.

Bardzo wam dziękuję Panowie za odpowiedź. Niestety mój sprzęt codziennego użytku nie posiada wejścia optycznego.
Dzisiaj przetestowałem różne opcje podłączenia:
1. DT880 + M3
2. DT88 + port mini jack
3. Bose QC25 + M3
4. Bose QC25 + port mini jack

Krótkie wnioski: W próbach 1,2 i 3 szumy występowały, nastomiast w próbie 4 było dość czysto.
Na początku myślałem że mój laptop będzie za słaby dla Beyer'ów dlatego dokupiłem podręczne M3.

Marzą mi się z5500 ale niestety ciężko dostępnę w dobrym stanie z drugiej ręki. Posiadałem z560 przez ostatnie 4 lata aż naglę coś "buchneło" w subwooferze i przestały działać. Aktualnie podłączyłem stare kino Panasonica SA-HT335 i przysłowiowo "robią robotę" :)
Udało rozwiązać mi się ten problem, któy polegał na tym żeby zmniejszyć głośnośc w odtwarzaczu ze 100% na około 10-15% wtedy szumy ustają (kosztem trochę głośności), ale szanujmy swoje uszy i nie nadwyrężajmy ich słuchając bardzo głośno.

asd @Hir0 a czy ten Audio iDefender to nie jest coś podobnego do DragonFly Black/Red lub JitterBuga?

24 minutes ago, LoCzekk said:

asd @Hir0 a czy ten Audio iDefender to nie jest coś podobnego do DragonFly Black/Red lub JitterBuga?

Idefender działa jak jitterbug tylko, że posiada jeszcze osobne wejście na zasilanie (tzn w tym przypadku Ipower). Więc nie dość, ze sam niweluje szumy to w dodatku odcina pobór energii z gniazda usb i zastępuję go "czysta" energią z gniazdkowego zasilania. DragonFly Black/Red zaś z tego co kojarzę to zewnętrzny dac i wątpię żeby posiadał funkcje redukcji szumów z komputera, chociaż oczywiście mogę się mylić.