Jump to content

Recommended Posts

Dzień dobry, tak jak w temacie poszukuje karty dzwiekowej wew lub zew do 350zl max, moze byc używana, chciałbym jak najlepsze rozwiązanie w tej cenie. 

Słuchawki Logitech g230 

Nagłośnienie kino domowe Panasonic sa pt860

Do czego? Gry komputerowe różne, muzyka i filmy! 

Dziękuję :)

18 hours ago, EvilKillaruna said:

Witam,

Wydaje mi się, że w zakresie odpowiedzi na zawarty w temacie problem wyboru sprzętu, pomocna może okazać się lektura Polecanych oraz innych artykułów znajdujących się na blogu. Bezpośrednie linki są również zawarte w temacie przyklejonym w ramach listy tematów tego działu.

Pozdrawiam.

Przestudiowane, jednak dalej niezdecydowany jak kobieta

18 hours ago, Hir0 said:

Witam. Polecam od siebie Asus Xonar D2 który mam do sprzedania, na wszystkie pytania odpowiem w prywatnej wiadomości. Pozdrawiam.

Ciekawa propozycja jednak nie mam wejscia PCI, tylko PCI E takze nie mam jak jej podlaczyc

Edited by Luke94

Ok czyli rozumiem ze trzeba przeskakiwac miedzy nimi w ustawieniach windy? sc808 czytalem ze ma jakies problemy ale nie zaglebialem sie jeszcze zbytnio. Na tle tych dwoch propozycji asus nie wypada lepiej? czy do 350-400zl to najlepsze mozliwosci? i jeszcze jedna rzecz daci od creativa maja sens? bo taka zewnetrzna karta wydaje sie byc dosyc fajna opcja, rownie mozna podlaczyc do lapka jak i pcta

Tak, jak w każdym urządzeniu tego typu. Wyjątkiem jest np. Essence STX ze specjalnymi sterownikami, w których analogi i cyfry pracują jednocześnie (z minimalnym przesunięciem dźwięku wobec siebie). U AIMa pracują za to jednocześnie optyk i coax.

O wadach jest specjalny artykuł na blogu, tak samo od razu podsuwający solucje.

Do 500 zł SC808 to "najlepsze" możliwości. 

W tak niskim przedziale cenowym tylko Omni Surround 5.1 ma sens.

Guest Mayster

Przewagą Phoebusa jest wejście mikrofonowe i analogowe wyjścia dla dźwięku wielokanałowego. SC808 też to ma, ale na karcie rozszerzeń, która korzysta z innych, generalnie słabszych układów. Mikrofon można do integry też podpiąć, więc w zasadzie tylko kwestia tego dźwięku 7.1. 

Wszystko inne jest w SC808 albo lepsze albo na podobnym poziomie. Do tego bardzo dużym atutem SC808 są wymienne opampy. W Phoebusie masz NE5532 na stałe wlutowane, które są przeciętne i niewiele z tym zrobisz. W SC808 fabrycznie też są nędzne kostki, ale za niewielką kwotę (rzędu 40-50 zł.) możesz wrzucić np 49720 i sporo zyskać. Masa ludzi nawet wstawia 3x Burson V5 (2x cena karty), bo efekty są tak współmierne do wstawionych opampów, że karta nie ma czego się wstydzić przy przetwornikach zewnętrznych po kilka tysięcy złotych :)

Rozumiem, z tym ze na ten moment wysiadly mi wejscia w plycie glownej wiec mikro nie podepne, i raczej zalezaloby mi na tym zeby kupic karte i wiecej nie inwestowac w nia, nie jestem jakims audiofilem chcialbym po prostu  czegos wiecej  niz oferuje integra. Dodam ze na phoebusie jest gwarancja 15mcy