Jump to content

Jakie słuchawki na długie godziny w pracy około 300zł

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

poszukuję słuchawek przede wszystkim wygodnych. Nie muszą jakoś wybitnie izolować. Słucham muzyki w pracy, zwykle kilka godzin dziennie, najczęściej to instrumentalne soundtracki z filmów, gier, nie pogardzę klasyką czyli raczej kawałki bez wokalu ale czasem też rocka i jakiś nowości radiowych dla odmiany. Jestem w tym temacie całkiem zielony, do tej pory używałem Sennheiserów hd202 i z jakości dźwięku jestem zadowolony aczkolwiek przy takim czasie słuchania docisk małżowiny usznej sprawia dyskomfort, do tego uszy mi się pocą ;) Przejrzałem rekomendacje Waszego portalu i zainteresowała mnie ta pozycja: AKG K240 Studio. Trochę przekraczają mój budżet ale powiedzmy, że jest to płynna granica, wolałbym wydać 200-300zł ale jak miałbym dołożyć jeszcze troszkę i być bardziej zadowolony to czemu nie. Zastrzeżenia mam głównie do mojego źródła, którym są mp3 i flaci odtwarzane na smartfonie, aplikacja MixRadio, serwis Tidal. Czy te słuchawki, lub jakieś inne z tej półki cenowej, przy takim raczej słabym źródle i urządzeniu nie są wyrzucaniem kasy w błoto bo i tak nie odnotuję różnicy?  Jeśli nie, to czy polecilibyście te AKG, lub czy może coś innego raczej tańszego? Z góry dzięki za pomoc.

PS jeszcze jedna uwaga. Słuchawki zabieram zwykle do domu, przez co, można by powiedzieć, są ciągle w transporcie. Staram się dbać zawsze o sprzęt ale łatwiej dbać o coś co jest solidnie wykonane, a niektóre modele już na zdjęciu wyglądają jakby miały się rozpaść w rękach... a nie ma nic gorszego dla mnie niż poklejone taśmą słuchawki.

Witam,

W tej cenie raczej szukałbym innych słuchawek, takich jak chociażby używane (ze względu na bardzo trudną dostępność) Philipsy SHP9500. Różnicę bowiem przy modelu Studio się odnotuje, ale słuchawki lepiej się zachowują przy jakimkolwiek wzmocnieniu - zwłaszcza w zakresie kontroli basu. Także przy K240 postawić należy gwiazdkę: będzie dobrze i lepiej niż na poprzednich, ale z zastrzeżeniem, że nie na 100% faktycznych możliwości.

Dziękuję za odpowiedź. Te słuchawki Philips SHP9500 właśnie też rzuciły mi się w oczy na Waszej liście, tylko jako, że nigdzie ich nie znalazłem scrollowałem listę dalej. Widziałem je na Amazon.com ale jak zwykle okazuje się, że wysyłka do odległej galaktyki Polski z naszym prawem jest niemożliwa. Ewentualnie czy może wiesz, jak to jest gdybym zamówił na adres kogoś z rodziny w Stanach i ta osoba by mi przysłała takie słuchawki, to czy jest jakieś cło, podatek, akcyza czy cokolwiek?

A co do wzmacniacza, być może strasznie głupie pytanie, ale czy są jakieś wzmacniacze, do których można właśnie podpiąć smartfona, aby poprawić jakość dźwięku i aby zakup słuchawek z wyższej półki miał sens? 

• 2 weeks later...

Poczytałem jeszcze różne opinie i recenzje z portalu Audiofanatyk i zdecydowałem się na zakup nowych AKG M220 Pro z Amazona. Udało mi się nawet zmieścić w budżecie, dorwałem je za 70$. A ten FiiO E11K to wzmacniacz przenośny najniższej półki czy całkiem niezły i powinien wystarczyć?

On 4.01.2016, 23:29:33, Everred said:

Poczytałem jeszcze różne opinie i recenzje z portalu Audiofanatyk i zdecydowałem się na zakup nowych AKG M220 Pro z Amazona. Udało mi się nawet zmieścić w budżecie, dorwałem je za 70$. A ten FiiO E11K to wzmacniacz przenośny najniższej półki czy całkiem niezły i powinien wystarczyć?

Serio?! Jesteś pewien że mają shiping do Polski?

http://www.amazon.com/AKG-Professional-Diaphragm-Definition-Headphones/dp/B0155DGHUI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1452285725&sr=8-1-spons&keywords=akg+m220+pro&psc=1

Tych za 69.99$ które kupiłem nie ma, ale ten sam sprzedawca Audio Watt Store ma je teraz po 74.99$. Przy czym nie wiem czy shipping jest darmowy i czy w ogóle do Polski. Akurat tak mi się poszczęściło, że kuzynka wraca ze Stanów za kilka dni, więc zamówiłem na jej adres i o ile kurier jej dostarczy przed wylotem to mi je przywiezie. 

K550 to faktycznie często bardzo dobry i uniwersalny wybór. Zwłaszcza gdy trzeba mieć wygodną, zamkniętą i praktyczną parę. Co prawda z welurami M220 PRO stawiam wyżej, ale to już model półotwarty i sumarycznie kosztowo potrafiący wynieść więcej. 

Cieszę się że jakość dyskusji na forum zrobiła wrażenie. Cały czas staram się przykładać osobiście dużą uwagę, aby jakość dyskusji była na tak samo wysokim poziomie, jak wrażenia, które bardzo często płyną ze słuchania muzyki. To naprawdę piękne hobby i jeśli tylko rzeczy nie kręcą się wokół pieniędzy lub osobistych profitów, bardzo miło ludzie potrafią ze sobą rozmawiać :).

Pozdrawiam.

• Upvote 1
12 hours ago, Everred said:

http://www.amazon.com/AKG-Professional-Diaphragm-Definition-Headphones/dp/B0155DGHUI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1452285725&sr=8-1-spons&keywords=akg+m220+pro&psc=1

Tych za 69.99$ które kupiłem nie ma, ale ten sam sprzedawca Audio Watt Store ma je teraz po 74.99$. Przy czym nie wiem czy shipping jest darmowy i czy w ogóle do Polski. Akurat tak mi się poszczęściło, że kuzynka wraca ze Stanów za kilka dni, więc zamówiłem na jej adres i o ile kurier jej dostarczy przed wylotem to mi je przywiezie. 

Aaaa kuzynka w stanach to wyjaśnia :P bo właśnie audio watt store nie ma w ogóle opcji shippingu do europy :/

On 9.01.2016, 10:10:39, EvilKillaruna said:

Co prawda z welurami M220 PRO stawiam wyżej, ale to już model półotwarty i sumarycznie kosztowo potrafiący wynieść więcej. 

Czy chodzi o welurowe nausznice Beyerdynamic EDT990V? Czy one bez problemowo pasują na AKG M220 PRO? Ciężko się to wymienia? Poważnie zastanawiam się nad tym, bo materiał skóropodobny nie jest tak wygodny jak welur, a skoro i tak budżet z 300zł ewoluował już do ponad 550zł licząc wzmacniacz to takie pady może też bym nabył.

Przede wszystkim chodzi o te najdroższe, pochodzące z flagowych Beyerdynamiców T1, dokładnie EDT-T1V. Ale alternatywą jak najbardziej mogą być EDT990V oraz EDT990VB (czyli odpowiedź: tak). Pasować pasują na przysłowiowy "styk". Wymiana jest taka sama jak w przypadku nausznic oryginalnych AKG. Materiały video wrzucałem już wcześniej w jednym z komentarzy na blogu: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-m220-pro/#comment-2442208366

• Upvote 2
  • 2 weeks later...
On 12.01.2016, 11:04:51, EvilKillaruna said:

Przede wszystkim chodzi o te najdroższe, pochodzące z flagowych Beyerdynamiców T1, dokładnie EDT-T1V. Ale alternatywą jak najbardziej mogą być EDT990V oraz EDT990VB (czyli odpowiedź: tak). Pasować pasują na przysłowiowy "styk". Wymiana jest taka sama jak w przypadku nausznic oryginalnych AKG. Materiały video wrzucałem już wcześniej w jednym z komentarzy na blogu: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-m220-pro/#comment-2442208366

Dzięki za filmik, ale mam z tym straszny kłopot. Zamówiłem dokładnie te: 

https://www.audeos.pl/pl/p/Nausznice-nauszniki-pady-gabki-do-Beyerdynamic-DT-990880%2C-welurowe-para/188

i na zdjęciach z Waszych recenzji:

http://www.audiofanatyk.pl/wp-content/uploads/2015/m220/akg_m220v_03.jpg

Też widzę że strasznie ciasno spasowane. Próbuję ale już prawie okręcę tą gumę dookoła i brakuje ze 3 cm a już krawędź po drugiej stronie spada. Próbowałem zgodnie z instrukcją trochę podgrzać suszarką ale jest to samo. Nie mam pojęcia jak je założyć. Bo te z filmiku to jakiś inny model nausznic i podobniej jak oryginalne można łatwo zdjąć i założyć ale z tymi siłuję się już od 30 minut. Masz może jakąś sugestię jak do tej recenzji autor ubrał je na te słuchawki? 

EDIT:

Po kolejnych 30 minutach, przy użyciu łyżeczki i dłuższemu nagrzewaniu suszarką udało się! Z drugą poszło już łatwiej gdy uwierzyłem, że to w ogóle możliwe;) Co do całego zestawu, czyli M220 + welury + FiiO E11K - po prostu bajka. Przesiadka z Sennheiserów hd202 na te AKG to coś niesamowitego. Wręcz chciałbym znowu pocisnąć sobie uszy w tych starych przez tydzień, żeby znowu poczuć ten zachwyt AKG na nowo. Dzięki!!!

WP_20160121_18_53_58_Rich.jpg

Edited by Everred
  • Upvote 2

Dlatego preferuję welury EDT-T1V, ponieważ wchodzą łatwiej. Efekty jednak jak sam Pan słyszy były tego warte. To naprawdę dobre słuchawki, warto dać im szansę pozostania na bardzo długo w kolekcji i dopiero prawdziwie wysokim modelem je kiedyś przebić. 

Pozdrawiam.

• Upvote 1
  • 3 weeks later...