Jump to content

Jakie Słuchawki Nauszne do urzadzenia przenosnego ?


piesyda
 Share

Recommended Posts

Hej , 

Od małego slucham muzyki zawsze i wszedzie , mam dosyc stare sluchawki nauszne sennki HD439 i chciałbym troche pojsc do przodu. 

Majac na mysli pojsc do przodu , poszukuje czegos rewelacyjnego wzgledem starych sluchawek . 

Cena jaka dysponuje to ok 2 tys. 

Celem moim jest zakupienie sluchawek nausznych a zrodlem odtwarzania bedzie telefon z androidem . 

Pytanie , jakie sluchawki do tego ? chce kupic sprzet juz lepszy , wiec pytanie czy nie potrzebuje wzmacniacza ? 

Na ta chwile mysle nad kupnem sennek HD650 plus do tego wzmacniacz FIIO E17k. 

Chciałbym zaznaczyc , ze od niedawna zaczalem sie interesowac zmiana sluchawek i nie mam na ten temat duzej wiedzy . 

Czy ten wzmacniacz udzwignie HD650 ? czy uwazacie , ze przenosny wzmak plus sennki na telefonie beda grały dobrze ? a moze jest to strata pienidzy i nalezy kupic tanszy sprzet , bo na sprzecie wyzszej klasy nie wyciagne dobrego dzwieku z dobrych sluchawek sluchajac na slabym zrodle jak telefon? 

Moze polecacie inne sluchawki z innym wzmacniaczem ?? 

 

jestem otwarty na propozycje. 

 

Z góry bardzo dziekuje za pomoc !! 

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem tak. FiiO E17k powinien z HD 650 grać bardzo dobrze. Choć osobiście nie bardzo rozumiem, dlaczego do telefon + FiiO brać HD 650? To są dosyć duże (nieskładane) otwarte słuchawki do słuchania w domu i raczej nie nadają się do słuchania na ulicy czy w parku. (chyba, że to taki kaprys — by słuchać w domu z telefonu — to o.k.) Druga sprawa, choć mi się HD 650 podobają, to nie są one zbyt efektowne i większość osób (tak z 95% !) nie lubi takiego brzmienia, więc dobrze najpierw ich posłuchać i się upewnić czy właśnie o coś takiego chodzi.

Link to comment
Share on other sites

 

On 24.05.2017 at 9:50 PM, piesyda said:

Czy ten wzmacniacz udzwignie HD650 ? czy uwazacie , ze przenosny wzmak plus sennki na telefonie beda grały dobrze ? a moze jest to strata pienidzy i nalezy kupic tanszy sprzet , bo na sprzecie wyzszej klasy nie wyciagne dobrego dzwieku z dobrych sluchawek sluchajac na slabym zrodle jak telefon? 

Wprawdzie parę dni upłynęło od napisania waszych postów , ale dopiero teraz przeczytałem.

Pozwolę sobie przestrzec przed kupowaniem w ciemno hd650. Dlatego, że:

- nie mając wiedzy jak one grają, możemy być zawiedzeni ich brzmieniem , zwłaszcza w kontekście ceny, gdy okaże się , że np. takie vintage hd 540 grają "lepiej" za 1/3 ceny na tym samym torze, na którym umieścilibyśmy hd 650

 a brzmienie to  na większości torów  charakteryzuje się ciepłym , mulistym, kocykowatym, obłym, nisko schodzącym  basem bez impaktu,  , równie ciepłą, bogatą średnicą , i jak uważam dość wyraźną, szczegółową górą, która jednak nie kłuje i nie stanowi pierwszego planu, niemniej jej obecność jest zaznaczona, 

 w moim odczuciu słuchawki dobre do nagrań koncertowych, muzyki klasycznej , wokalnej, a także do oglądania fimów

-potrzebują "odpowiedniego" toru by wykazać swoją klasę , przez odpowiedniego rozumiem tu preferencje świadomego użytkownika hd 650,który pod siebie wybierze źródło  i wzmacniacz , co dalej prowadzi nas do....

- synergia sprzętowa nie jest taka prosta w przypadku hd 650, czyli  zgrania toru i słuchawek właśnie pod nasz gust i muzykę której słuchamy,

-smartfony jako dobre źródła są w mniejszości 

On 24.05.2017 at 11:32 PM, Markus said:

Moim zdaniem tak. FiiO E17k powinien z HD 650 grać bardzo dobrze. Choć osobiście nie bardzo rozumiem, dlaczego do telefon + FiiO brać HD 650?

"Bardzo dobrze" to dość śmiała teza. Nawet nie dlatego, że uważam że fiio e17k nie napędzi wystaczająco mocno hd650. Tylko dlatego ,że ciężko zdefiniować to wyrażenie i każdy będzie miał na myśli co innego.

Swojego czasu do wieczornej plumkaniny  podłączałem laptop+ fiio e18 +hd650  i podobało mi się, pomimo że byłem świadom że nie brzmiały one tak jak powinny. A może właśnie dlatego mi się tak podobały, bo traciły na  mulistym basie, zyskiwały na detaliczności, ale w gruncie rzeczy nie brzmiały w sposób do jakiego zostały stworzone.

Ja ogólnie starałem się zmniejszyć rolę basu i odzyskać nad nim kontrolę i wziąć w ryzy, co poniekąd udało mi się w połączeniu mobilnym: ipod touch 5g + aune b1 +hd650. Właśnie  mobilny wzmacniacz aune b1 uważam tu za kluczowy.

Tyle , że cóż,  jak się się podsumuje cenę wszystkich komponentów toru to okaże się że w tej cenie są inne smakowitsze alternatywy: stacjonarny - aune s6 + k702 , albo mobilnie  można sprawdzić  tańsze niż hd650 połączenie i bez wzmacniacza -  smartfon + philips fidelio x2 , choć tu wszystko zależy od klasy muzycznej smartfona.

 

 Audio to temat rzeka, polecanie komuś czegoś, zwłaszcza  za niemałe w końcu pieniądze i w obliczu zbyt małej ilości danych to strzał nawet nie w stopę, a w głowę i do tego w otwarte usta. Określenie "rewelacyjne" jest zbyt mało precyzyjne by było podstawą do wysuwania jakichkolwiek propozycji.

Odsyłam do wertowania bloga audiofanatyka, które jest skarbnicą wiedzy, zwłaszcza , że autor zawarł tam wszystko, co potrzeba do odszukania własnego brzmienia.

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...