Jump to content

Jakie Słuchawki Nauszne do urzadzenia przenosnego ?

piesyda
 Share

Recommended Posts

Hej , 

Od małego slucham muzyki zawsze i wszedzie , mam dosyc stare sluchawki nauszne sennki HD439 i chciałbym troche pojsc do przodu. 

Majac na mysli pojsc do przodu , poszukuje czegos rewelacyjnego wzgledem starych sluchawek . 

Cena jaka dysponuje to ok 2 tys. 

Celem moim jest zakupienie sluchawek nausznych a zrodlem odtwarzania bedzie telefon z androidem . 

Pytanie , jakie sluchawki do tego ? chce kupic sprzet juz lepszy , wiec pytanie czy nie potrzebuje wzmacniacza ? 

Na ta chwile mysle nad kupnem sennek HD650 plus do tego wzmacniacz FIIO E17k. 

Chciałbym zaznaczyc , ze od niedawna zaczalem sie interesowac zmiana sluchawek i nie mam na ten temat duzej wiedzy . 

Czy ten wzmacniacz udzwignie HD650 ? czy uwazacie , ze przenosny wzmak plus sennki na telefonie beda grały dobrze ? a moze jest to strata pienidzy i nalezy kupic tanszy sprzet , bo na sprzecie wyzszej klasy nie wyciagne dobrego dzwieku z dobrych sluchawek sluchajac na slabym zrodle jak telefon? 

Moze polecacie inne sluchawki z innym wzmacniaczem ?? 

jestem otwarty na propozycje. 

Z góry bardzo dziekuje za pomoc !! 

Moim zdaniem tak. FiiO E17k powinien z HD 650 grać bardzo dobrze. Choć osobiście nie bardzo rozumiem, dlaczego do telefon + FiiO brać HD 650? To są dosyć duże (nieskładane) otwarte słuchawki do słuchania w domu i raczej nie nadają się do słuchania na ulicy czy w parku. (chyba, że to taki kaprys — by słuchać w domu z telefonu — to o.k.) Druga sprawa, choć mi się HD 650 podobają, to nie są one zbyt efektowne i większość osób (tak z 95% !) nie lubi takiego brzmienia, więc dobrze najpierw ich posłuchać i się upewnić czy właśnie o coś takiego chodzi.

On 24.05.2017 at 9:50 PM, piesyda said:

Czy ten wzmacniacz udzwignie HD650 ? czy uwazacie , ze przenosny wzmak plus sennki na telefonie beda grały dobrze ? a moze jest to strata pienidzy i nalezy kupic tanszy sprzet , bo na sprzecie wyzszej klasy nie wyciagne dobrego dzwieku z dobrych sluchawek sluchajac na slabym zrodle jak telefon? 

Wprawdzie parę dni upłynęło od napisania waszych postów , ale dopiero teraz przeczytałem.

Pozwolę sobie przestrzec przed kupowaniem w ciemno hd650. Dlatego, że:

- nie mając wiedzy jak one grają, możemy być zawiedzeni ich brzmieniem , zwłaszcza w kontekście ceny, gdy okaże się , że np. takie vintage hd 540 grają "lepiej" za 1/3 ceny na tym samym torze, na którym umieścilibyśmy hd 650

a brzmienie to  na większości torów  charakteryzuje się ciepłym , mulistym, kocykowatym, obłym, nisko schodzącym  basem bez impaktu,  , równie ciepłą, bogatą średnicą , i jak uważam dość wyraźną, szczegółową górą, która jednak nie kłuje i nie stanowi pierwszego planu, niemniej jej obecność jest zaznaczona, 

w moim odczuciu słuchawki dobre do nagrań koncertowych, muzyki klasycznej , wokalnej, a także do oglądania fimów

-potrzebują "odpowiedniego" toru by wykazać swoją klasę , przez odpowiedniego rozumiem tu preferencje świadomego użytkownika hd 650,który pod siebie wybierze źródło  i wzmacniacz , co dalej prowadzi nas do....

- synergia sprzętowa nie jest taka prosta w przypadku hd 650, czyli  zgrania toru i słuchawek właśnie pod nasz gust i muzykę której słuchamy,

-smartfony jako dobre źródła są w mniejszości 

On 24.05.2017 at 11:32 PM, Markus said:

Moim zdaniem tak. FiiO E17k powinien z HD 650 grać bardzo dobrze. Choć osobiście nie bardzo rozumiem, dlaczego do telefon + FiiO brać HD 650?

"Bardzo dobrze" to dość śmiała teza. Nawet nie dlatego, że uważam że fiio e17k nie napędzi wystaczająco mocno hd650. Tylko dlatego ,że ciężko zdefiniować to wyrażenie i każdy będzie miał na myśli co innego.

Swojego czasu do wieczornej plumkaniny  podłączałem laptop+ fiio e18 +hd650  i podobało mi się, pomimo że byłem świadom że nie brzmiały one tak jak powinny. A może właśnie dlatego mi się tak podobały, bo traciły na  mulistym basie, zyskiwały na detaliczności, ale w gruncie rzeczy nie brzmiały w sposób do jakiego zostały stworzone.

Ja ogólnie starałem się zmniejszyć rolę basu i odzyskać nad nim kontrolę i wziąć w ryzy, co poniekąd udało mi się w połączeniu mobilnym: ipod touch 5g + aune b1 +hd650. Właśnie  mobilny wzmacniacz aune b1 uważam tu za kluczowy.

Tyle , że cóż,  jak się się podsumuje cenę wszystkich komponentów toru to okaże się że w tej cenie są inne smakowitsze alternatywy: stacjonarny - aune s6 + k702 , albo mobilnie  można sprawdzić  tańsze niż hd650 połączenie i bez wzmacniacza -  smartfon + philips fidelio x2 , choć tu wszystko zależy od klasy muzycznej smartfona.

Audio to temat rzeka, polecanie komuś czegoś, zwłaszcza  za niemałe w końcu pieniądze i w obliczu zbyt małej ilości danych to strzał nawet nie w stopę, a w głowę i do tego w otwarte usta. Określenie "rewelacyjne" jest zbyt mało precyzyjne by było podstawą do wysuwania jakichkolwiek propozycji.

Odsyłam do wertowania bloga audiofanatyka, które jest skarbnicą wiedzy, zwłaszcza , że autor zawarł tam wszystko, co potrzeba do odszukania własnego brzmienia.

Pozdrawiam