Jump to content

Crail
 Share

Recommended Posts

Witam, 

Poszukuję słuchawek, których przeznaczeniem będą gry FPS (a właściwie tylko CS) i muzyka. Zależy mi na dobrej możliwości pozycjonowania, ale i na dobrej jakości dźwięku. Prosiłbym o ocenę jak wstępnie upatrzony zestaw nada się do tego co opisałem i ewentualną propozycję alternatywy.

• cena do 700zł za słuchawki, drugie tyle na DAC.
  • typ szukanych słuchawek Koniecznie zamknięte.
  • posiadane źródło dźwięku Obecnie układ zintegrowany w PC, w planach zakup DAC, wewnętrzna karta dźwiękowa odpada - wszystkie wejścia PCI zajęte
  • preferowana tonalność docelowa Ciepła/bassowa.
  • gatunki muzyczne, Jazz, klasyka, ambienty, klasyczny dubstep, DnB, rap.
  • predyspozycje anatomiczne Mam duża głowę, dlatego wolałbym, żeby słuchawki były wytrzymałe, w poprzednich pałąki miały tendencje do pękania. Do tego noszę okulary, więc zbyt duży ucisk na małżowinę uszną spowoduje wbicie się w nie okularów. Wolałbym żeby uszy mieściły się do padów. 
  • dotychczas posiadany lub testowany sprzęt Tritton 720+
  • sprzęt, który wstępnie został upatrzony do zakupu Na chwilę obecną zastanawiam się nad duetem Beyerdynamic 770 pro 32Ohm - Audiotrak Prodigy Cube BE ale totalnie nie mam pojęcia jak taki zestaw będzie się sprawował. 

Pozdrawiam

Philips Fidelio X1/X2, obecnie mogą być trudne do kupienia, ale trafiają od czasu do czasu na allegro, w tym nówki albo prawie nówki na gwarancji - basu jest sporo, a do tego ponoć świetnie sprawdzają się w grach sieciowych (pozycjonowanie, wielka scena). Do tego wspomniany Prodige Cube BE albo DragonFly Black powinny przypasować. 

Dopiero teraz zobaczyłem, że szukasz zamknietych, więc powyższa opcja odpada, choć do takich gier jak CS warto rozpatrzyć otwarte, bo one mają sporo większą scenę niż wszystkie poniższe.

Beyery to jasne słuchawki. W sumie z zamkniętych nie ma tak wielkiego wyboru. DT 770 80 ohmów mają mocniejszego kopa, ale jakościowo bas jest podobno lepszy w wersji 250 ohm. Z zamkniętych do CS-a dobre też będą AKG k550 MKII, tylko tam bas jest raczej skromny. Są jeszcze Beyerdynamic DT150, ale do CS-a nie bardzo.

Edited by qjin

Na Allegro trafiały sztuki za 600-699 zł, w tym nowe. Poza tym przy cenie Prodigy Cube i DragonFly zaoszczędziłbyś i mógłbyś wtedy dołożyć do słuchawek, za 700 zł to można kupić i Cube'a, i DragonFly.

Ale, jak wspomniałem, na nie trzeba zapolować, bo ciężko je dostać, tym bardziej w dobrej cenie (ostatnio było trochę aukcji poniżej 700 zł). 

Nie mam za bardzo czasu na szukanie sprzętu. Wolałbym coś ogólnodostępnego, dlatego pytanie jak sprawdzałby się zestaw z pierwszego posta. 

3 hours ago, qjin said:

Philips Fidelio X1/X2, obecnie mogą być trudne do kupienia, ale trafiają od czasu do czasu na allegro, w tym nówki albo prawie nówki na gwarancji - basu jest sporo, a do tego ponoć świetnie sprawdzają się w grach sieciowych (pozycjonowanie, wielka scena). Do tego wspomniany Prodige Cube BE albo DragonFly Black powinny przypasować. 

Dopiero teraz zobaczyłem, że szukasz zamknietych, więc powyższa opcja odpada, choć do takich gier jak CS warto rozpatrzyć otwarte, bo one mają sporo większą scenę niż wszystkie poniższe.

Beyery to jasne słuchawki. W sumie z zamkniętych nie ma tak wielkiego wyboru. DT 770 80 ohmów mają mocniejszego kopa, ale jakościowo bas jest podobno lepszy w wersji 250 ohm. Z zamkniętych do CS-a dobre też będą AKG k550 MKII, tylko tam bas jest raczej skromny. Są jeszcze Beyerdynamic DT150, ale do CS-a nie bardzo.

Otwarte słuchawki niestety odpadają, ze względu na hałas - współlokatorzy i mieszkanie przy Puławskiej, przy otwartych słuchawkach będę słyszał wszystko, tylko nie to co chcę. 

Beyery są jasne? Z tego co czytałem to charakteryzowały się tym, że są ciemne i mają dużo basu. Jak w takim razie wypadnie do nich Prodigy Cube? I jak będą nadawały się do muzyki i CSa?

Edited by Crail

• 3 weeks later...

Jeśli lubisz słuchawki bardziej analityczne to AKG 550 mk2 jeśli lubisz więcej basu to DT770pro - sam ostatnio stałem przed takim samym wyborem jak ty.

Do tego DAC - osobiście zakupiłem DragonFly Red, dla mnie jest super, wersja Black jest tańsza

Kupujesz i masz EKSTRA zestawik - POZRAWIAM :)

Ja gram na dt 150 i jest bajka,tyle,że one pokazują pazur na lepszym sprzęcie dt 770 miałem wersje 250 ohm i w porównaniu z dt 150 to słabiutko,150 mają dużo większą scenę na boki i głębie ,basu jest więcej i ma lepszą kontrole  jeszcze nigdzie nie słyszałem takiego basiska jak w dt 150,średnica to już wgl bajka w tych słuchawkach nasycenie i barwa ,nie jest wycofana jak w 770 dźwięk raczej ciemny,ciepły góra spokojna nie razi jak w dt 770 pozycjonowanie dobre w dodatku nie do zajechania słuchawki i są dość wygodne izolacja też jest w porządku. AKG k550 do gier się nie sprawdzą mają za mało basu.

Edited by patryk260