Jump to content

Uniwersalne słuchawki dokanałowe do 100 zł

Krisol
 Share

Recommended Posts

Witam

Potrzebuję w miarę uniwersalne słuchawki dokanałowe, słucham głównie rocka wszelkiego rodzaju i rapu, czasami jakiejś orkiestry, jazzu czy bluesa, gram też w CS: GO, ale to raczej podrzędna sprawa, byłyby podłączane głównie do Samsunga Galaxy A3, czasami do X-Fi Gamera, dotychczas posiadałem:
Sennheiser HD201 - zdecydowanie zbyt płaskie brzmienie, za mało basu
Panasonic HJE120 - prawie idealne dźwiękowo, jednak za mało wysokich tonów, bardzo wygodne
Philips SHE3590 - nieco zbyt jazgotliwa góra, mniej wygodne, czasami wypadały mi z uszu
Mogę wydać powiedźmy 100 zł razem z wysyłką, jednak im tańsze tym lepiej, nie wiem czy powiniem iść w stronę neutralnych Brainwavz Delta, czy bardziej Philipsów SHE3700 o charakterystyce V, więc proszę o jakieś rady i przyzwoite modele do podanej wyżej kwoty. Wolałbym raczej takie z możliwością kupna na naszym rynku. Na oku mam następujące modele:

1. Brainwavz Delta
2. Philips SHE3700
3. SoundMagic ES18
4. Edifier H280

Pozdrawiam

Edited by Krisol

Guest MichalW

Z podanych przez Ciebie modeli posiadałem Brainwavz Delta, ale obawiam się, że będą one miały dla Ciebie za mało basu albo sopranu albo obydwu. Częstotliwości nie są w nich zbytnio podbite, całość jest dosyć neutralna. Philipsy 3700 grają z podbitą górą oraz basem ale będą miały one gorszą średnicę. Najlepiej zajrzyj do Polecanych na blogu Audiofanatyk'a. 

Wymienionych słuchawek tam nie ma z racji niemożności potwierdzenia ich jakości dźwięku z powodu braku przeprowadzonych nawet okazjonalnych testów. Jeśli to w czymś pomoże, najtańsze słuchawki jakie kreują mi się po przeczytaniu Pana tematu, to RHA MA350. Możliwe że zaadresują wszystkie uwagi w nim wymienione. 

Guest MichalW

SHE3700 raczej Ci się nie spodobają bo będą miały podobną górę do SHE3590. Może Brainwavz Alpha, będą miały łagodniejszą górę ale podkreślony bas. Tylko pytanie czy nie będzie znowu zbyt mało sopranów dla Ciebie... Niestety za tą cenę nie znajdziesz idealnych słuchawek, moim zdaniem warto ewentualnie poczekać i dołożyć te 20 złotych do RHA.

Edited by MichalW

Muszę więc iść na kompromis, z tej dwójki testowanych czyli SHE3700 i Delta, które byłyby lepszym wyborem? Wydaje mi się, że SHE3700, w SHE3590 góra dość rzadko sylabizowała sybilizowała , a w recenzji jest, że SHE3700 są nieco łagodniejsze, do tego ja miałem tą gorszą wersję z owalnymi tulejkami, 

Edited by Krisol

Mea culpa, chodziło mi o zły wydźwięk liter typu "s" czy niekiedy perkusji.

Podane słuchawki nie nadają się do podanej muzyki, czy do muzyki i CS: GO? Bo proporcje słuchania muzyki, a grania w CS:GO to jakieś 90%/10%, tak więc nie zależy mi żeby były dobre w tej grze, jeżeli będą, to będzie to miły dodatek. RHA są zdecydowanie za drogie, wolałbym najlepiej coś w okolicy 50 zł, te Delty za 70 zł to już takie maksimum.

Edited by Krisol

Guest MichalW

Evil'owi chodziło że nie ma czegoś takiego jak sylabizacja tylko sybilizacja, po prostu niepoprawnie Pan coś takiego napisał. Brainwavz Delta będą miały łagodniejszą górę i bas. Do gier tanie dokanałówki mają moim zdaniem zdecydowanie za małą scenę. Dużo lepiej sprawdziły by się słuchawki nauszne np. Koss UR40 ale to wydatek około 150 zł. Philipsy mogą mieć zbyt ostrą górę ,a Delty zapewne okażą się zbyt jałowe. W tym przedziale cenowym nie można oczekiwać cudów i trzeba pójść na kompromis... Albo odpuścić sobie zakup.

Edited by MichalW

Wiem, pomyliłem słowa. :D

Mam jeszcze jedno pytanie, które bardzo ułatwi mi zakup, otóż na jakich pasmach mniej więcej pozycjonują się poszczególne gatunki muzyczne? Np. w thrash metalu dominuje gitara elektryczna i może perkusja, więc tutaj najlepsze byłyby słuchawki z dobrą średnicą, tak? Gitara elektryczna ma dość szeroki zakres, ale powiedzmy, że najbardziej lubię słuchać tego instrumentu. Tak na logikę to słuchawki do wszystkiego powinny mieć w miarę wyrównaną charakterystykę dźwięku, więc może Delty będą ok?

Edited by Krisol

Guest MichalW

Znaleźć słuchawki grające średnicą jest strasznie trudno :) Jedyne jakie znam to Sony MDR 1R (nieprodukowane) i ich następcę MDR 1A. Przy orkiestrze myślę że przydała by się średnica i sopran. Słuchawki grające na planie V jak Philipsy SHE3700 będą miały podkreślone skraje ale średnica będzie w nich mniej wyeksponowana. Delty będą miały nieprzesadzony bas, czytelną górę i neutralnie brzmiącą średnicę więc na Pana miejscu bym wybrał ten model. 

Guest MichalW

Nie mam pojęcia jak grają wyżej wymienione słuchawki, ale najbezpieczniejsze będą moim zdaniem Delty. Po przeczytaniu kilku recenzji obawiam się że Soundmagic mogą mieć znowu za słabe soprany. Najlepiej samemu się przekonać jak grają dane słuchawki a w wypadku złego wyboru skorzystać z możliwości zwrotu towaru zakupionego przez internet w ciągu 14 dni.

Zamówiłem SHE3700 za te 42 zł, ponieważ:

Brainwavz Delta -> nieco za drogie(~80 zł z wysyłką)

Mee RX18 -> za mało średnicy/góry

SoundMagic ES18 -> za mało góry

Edifier H280 -> te były ok, może nawet lepsze od SHE3700 patrząc na recenzje, do tego mają 32 ohmy, więc może nie wyłapywałyby piszczenia cewek w karcie graficznej, ale chyba przeszkadzałby mi niesymetryczny kabel, który mógłby być za krótki do PC

Edited by Krisol