Jump to content

Smartfon jako źródło dźwięku


Maciek
 Share

Recommended Posts

Cześć 

Ostatnio mam wrażenie ,że słuchawki juz mi nie wystarczają. Używałem zwykłych najprostszych słuchawek ,które były w zestawie .W związku z tym chcę kupić nowe lepsze do około 300zl. Do odtwarzania muzyki służy mi smartfon i aplikacja Spotify. Czy smartfon (LG G5) będzie potrafił wykorzystać maksymalnie takie słuchawki i będą one dobrze grać ?

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi

 

Link to comment
Share on other sites

Guest MichalW

Smartfon nie jest najlepszym możliwym źródłem dźwięku, lepiej sprawdziłby się odtwarzacz przenośny. Ale jeśli słuchasz Spotify to może LG V10, słabszy od G5 ale ma DAC ESS Sabre 9018 i jakiś tam wzmacniacz. Zdecydowanie lepiej brzmi od G5, a po ściągnięciu odpowiedniej aplikacji z Google Play można używać tego DAC'a ze Spotify i innymi aplikacjami, bo normalnie działa tylko w aplikacji Muzyka, a w reszcie przełącza się na WCD 9330.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź , raczej telefonu nie zamierzam zmieniać. Podjadę do jakiegoś większego sklepu sprawdzę jak to będzie grać. I przyznam szczerze ,że oczekuję jakiegoś efektu wow. Bo do tej pory używałem zwykłych za około 30 zł a teraz chce wydać 10 razy więcej.

Link to comment
Share on other sites

Guest MichalW

Różnica będzie odczuwalna ale jak duża to zależy od słuchawek jakie zamierzasz kupić. WCD 9335 w LG G5 nie jest złym przetwornikiem DAC ale do ideału mu jeszcze dużo brakuje :)

Link to comment
Share on other sites

To zazwyczaj kwestia preferencji brzmieniowych i bazując na tej płaszczyźnie - synergii słuchawek ze smartfonem , odpowiednich tipsów/pianek do ucha aby komfort  był jak największy i izolacja na odpowiednim poziomie , co przekłada się między innymi na brzmienie niskich tonów. Akurat cena nie będzie w 100% determinowała jakości brzmienia jakiego oczekujemy. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...