Jump to content

[ROZWIĄZANE] DAC/AMP do LCD-2F

Recommended Posts

Witam,

Słowem wstępu w ostatnim tygodniu miałem przyjemność odsłuchać w salonie TOP HI-FI słuchawki LCD-2F, który to odsłuch zakończył się na podjęciu decyzji o ich zakupieniu. Same Audeze zrobiły na mnie wręcz piorunujące wrażenie począwszy od niesamowitej jakości brzmienia po rewelacyjne wykonanie.

Jednakże niestety tutaj pojawia się mój problem, gdyż posiadam w temacie szprzętu stacjonarnego jedynie integre Aune X1s i stoje przed decyzją zakupu toru pod LCD. W salonie odsłuchu dokonywałem na Deckardzie i muszę przyznać, że nie przypadła mi niestety do gustu jedynie dość neutralna średnica, za którą jak przeczytałem odpowiedzialna była podłączona integra od Audeze. Pomijając średnice słuchawki zagrały na Deckardzie naprawdę przyjemną górą, rewelacyjnym basem oraz w pełni wystarczającą sceną. Możliwie najdokładniej precyzując oczekiwania poszukuje toru, który nie zgubi naturalnej muzykalności LCD a także zaoferuje klase brzmienia przynajmniej zbliżoną poziomem do Deckarda. Dźwięk z integry był bardzo spójny i chciałbym osiągnąć podobny efekt końcowy ale nie kosztem neutralnej średnicy. Mam niestety dosyć duży problem z samodzielnym wyborem toru, gdyż po odsłuchach na integrze od Audeze bardzo sceptycznie podchodzę do wszystkiego co gra bardziej technicznie niż muzykalnie. Dla przykładu jeszcze przed odsłuchem rozważałem zakupienie integry od Aune S16 lub S6, jednakże boje się, że słuchawki zagrają znowu za bardzo neutralną średnicą.

Budżet jaki przewidziałem na zakupienie toru pod Audeze jest dość elastyczny, gdyż będe bardzo zadowolony z możliwości wydania tych 2500 zł. na jednostke zintegrowaną od Aune ale także jeżeli będzie to konieczne jestem w staniena wydać do około 5000 zł. Dlatego też kieruje prośbę na forum z nadzieją, że ktoś z was doradzi mi z własnego doświadczenia jaki tor może się sprawdzić z LCD przy moich wymaganiach. Jednocześnie może pomoże unikając dużo większych wydatków niż będzie to konieczne dla uzyskania zadowalającego rezultatu.

Edited by Jakub

Witam. Od razu napiszę, że nie słuchałem tych słuchawek osobiście ale przy większym zastrzyku gotówki będę brał ich zakup pod uwagę. Z tego co prześledziłem temat bardzo dobrym ich partnerem wydaje się Audio-gd NFB-28. tak więc zachęcam do przeczytania recenzji oraz odsłuchu o ile to możliwe. Sam jestem ciekaw jak te słuchawki zagrałyby z posiadanym przeze mnie Ifi Idac2, nie chce tu być wyrocznią ale patrząc jak napędza on Sennheisery HD 600 które to nabyłem parę dni temu, myślę że byłby to dość tani i wartościowy zestaw.

Dziękuje bardzo za opdowiedź. Przede wszystkim gorąco polecam wizyte w salonie i zapoznanie się z tymi słuchawkami, gdyż robią niesamowite wrażenie w kontekście dźwięku jak i jakości wykonania w szczególności, jeżeli planuje Pan ich zakup w przyszłości mnie osobiście bardzo szybko kupiły xD. Postaram się jak najszybciej zapoznać z wymienionym wyżej urządzeniem ale przyznać muszę, że na zdjęciach robi dość niepozorne wrażenie swoim wyglądem w szczególności, że jest to jak widzę produkt ze wschodu. Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie mam nic przeciwko produktom z Chin, gdyż jestem aktualnie bardzo zadowolonym posiadaczem X1s od Aune. Dodam także, że przed odsłuchami zastanawiałem się nad produktami Sennheisera w postaci HD600 oraz HD650, ponieważ miałem do wyboru w salonie jedynie LCD-2F z pozycji, którymi jestem zainteresowany padło właśnie na nie ale mam nadzieje, że jeszcze kiedyś nadaży się okazja do przesłuchania tego duetu. Stąd też wynika decyzja o "zdalnym" wybraniu towarzysza dla LCD, gdyż w salonie TOP HI-FI w Szczecinie nie mieli zbyt dużego wyboru jeżeli chodzi o szprzęt źródłowy a w samym mieście podobno nie ma lepszego sklepu z asortymentem słuchawek klasy premium i wyżej.

Tak się składa, że mieszkam w pobliżu Szczecina i na odsłuch miałbym się wybrać właśnie do salonu Top Hi-Fi. Stąd pytanie do Pana, jak to wygląda? Płacił Pan jakieś pieniądze za możliwość odsłuchu? Ile to trwało oraz jakiej muzyki Pan użył, własnej czy zaproponowanej przez pracowników salonu?

Obsługa jest bardzo miła więc tutaj złego słowa powiedzieć nie mogę, niestety wybór jest dość niewielki jak na tak dużą sieć. Do odsłuchów można przystąpić bez wcześniejszego umawiania się oraz są bezpłatne. Same LCD są w zasadzie zawsze przygotowane do odsłuchów dla ewentualnych klientów. Poza Deckardem rzuciły mi się jeszcze w oczy Lehmanny oraz jeszcze jakiś wzmaczniacz czy też integra ale tutaj już nie pamiętam co to było. W salonie byłem gdzieś około godziny a i tak lwią część czasu rozmawiałem z obsługą w sprawie samych słuchawek, użytkowania ich oraz samego zamówienia. Muzykę przyniosłem własną na pendrivie, więc pod tym względem nie ma żadnego problemu chyba także mogą udostępnić własną biblioteke. Miałem zamiar zakupić słuchawki bezpośrednio u nich ale jako, że wszystkie sztuki w Polsce mają powystawowe otwierane do odsłuchów samo zamówienie nowej sztuki przeciągneło by się około dwuch tygodni co mnie troche odstraszyło. NIestety sam sklep chyba też nie jest zainteresowany realizacją zamówienia, gdyż mieli dzwonić już w czwartek, gdy dowiedzą się o terminie dostawy i będe mógł już uiścić opłatę a od czasu ostatniej wizyty nie otrzymałem żadnej wiadomości.

• Upvote 1

Dziękuję za kilka cennych informacji. Na szczęście mój dać jest na tyle mały, że bez problemu będę mógł go zabrać na odsłuch do salonu. Niestety na chwilę obecną nie planuje zmiany w sprzęcie więc nie napiszę o tej konfiguracji nic więcej. Co do LCD 2F to moim zdaniem większość muzykalnie grających daców (i nie mylić tu z ciepło brzmiącymi) da sobie z nimi rade o ile mają dobry wzmacniacz słuchawkowy. W skrócie brzmienie słuchawek powinno być zbliżone do brzmienia samego dacka. Dlatego właśnie w moim przypadku wybrałem zakup Idac2 zamiast Idsd, ponieważ jeśli chodzi o muzykę to nie rajcuje mnie analityczno, czysto krystaliczne brzmienie. Mam nadzieje, że ktoś kto użytkował LCD 2F jeszcze wypowie się w tym temacie. Sam jestem ciekawy co można do nich dobrać poniżej kwoty 5 tys. złotych. Pozdrawiam.

4 hours ago, Hir0 said:

Sam jestem ciekawy co można do nich dobrać poniżej kwoty 5 tys. złotych.

Np. Soloista SL MKII mającego bardzo dobrą, intymną średnicę, aczkolwiek nie będzie to układ zintegrowany, a jedynie wzmacniacz, któremu należałoby dać jeszcze rasowego DACa. Z konkretnie cieplejszych urządzeń jest jeszcze Chord Mojo, ale przy budżecie 5000 zł definitywnie oszczędzałbym wszystkimi siłami by dołożyć do Conductora V2+. Starczy on bowiem jedynie na wersję V2 (bez DACa). ale integra ta ogólnie ma wyśmienite właściwości soniczne pod niemal wszystkie modele z serii LCD, włącznie z flagowymi LCD-4. Można o niej przeczytać na blogu we właściwej recenzji.

6 hours ago, Jakub said:

NIestety sam sklep chyba też nie jest zainteresowany realizacją zamówienia, gdyż mieli dzwonić już w czwartek, gdy dowiedzą się o terminie dostawy i będe mógł już uiścić opłatę a od czasu ostatniej wizyty nie otrzymałem żadnej wiadomości.

Dziękuję również za dodatkowe informacje ze swojej strony. Dobrze jest wiedzieć jak się sprawy mają tu i ówdzie, zwłaszcza że po głowie chodzi mi opcja sprawienia sobie iSine 20. Normalnie wszystkie swoje Audeze kupowałem z sklepach Audeos i Audiomagic, ale po przejściu dystrybucji w inne ręce jeszcze nie miałem przyjemności spróbowania zakupu produktu tego producenta w innym miejscu.

• Upvote 1

6 hours ago, Jakub said:

Obsługa jest bardzo miła więc tutaj złego słowa powiedzieć nie mogę, niestety wybór jest dość niewielki jak na tak dużą sieć. Do odsłuchów można przystąpić bez wcześniejszego umawiania się oraz są bezpłatne. Same LCD są w zasadzie zawsze przygotowane do odsłuchów dla ewentualnych klientów. Poza Deckardem rzuciły mi się jeszcze w oczy Lehmanny oraz jeszcze jakiś wzmaczniacz czy też integra ale tutaj już nie pamiętam co to było. W salonie byłem gdzieś około godziny a i tak lwią część czasu rozmawiałem z obsługą w sprawie samych słuchawek, użytkowania ich oraz samego zamówienia. Muzykę przyniosłem własną na pendrivie, więc pod tym względem nie ma żadnego problemu chyba także mogą udostępnić własną biblioteke. Miałem zamiar zakupić słuchawki bezpośrednio u nich ale jako, że wszystkie sztuki w Polsce mają powystawowe otwierane do odsłuchów samo zamówienie nowej sztuki przeciągneło by się około dwuch tygodni co mnie troche odstraszyło. NIestety sam sklep chyba też nie jest zainteresowany realizacją zamówienia, gdyż mieli dzwonić już w czwartek, gdy dowiedzą się o terminie dostawy i będe mógł już uiścić opłatę a od czasu ostatniej wizyty nie otrzymałem żadnej wiadomości.

To ciebie ładnie potraktowali. :)

Jak byłem z zamiarem odsłuchania LCD-2 i jakichkolwiek innych słuchawek, to mnie pogonili.

Wmawiając mi że nic nie udostępnią, trzeba przyjść z własnym sprzętem. (Szkoda bo nie zostałem o tym poinformowany i uprzedzony telefonicznie gdy umawiałem się na odsłuch)

W moim przypadku wymagany był laptop gdyż posiadałem kilka albumów na nośniku CD. Prosiłem o udostępnienie ich biblioteki, po czym sprzedawca odmówił oznajmiając mi iż nie maja takiego prawa bo przyjdzie ZAIKS i dostaną kare .

Tragedia miałem oryginalne płyty przecież. Potraktowali mnie jak jakiegoś gówniarza. Na darmo przejechałem 200 km. Dla mnie ta firma jest spalona.

@EvilKillaruna Dziękuje za odpowiedź, ponieważ jest Pan dzisiaj już drugą osobą, która proponuje dołożenie do Conductora V2+ chyba poważnie się zastanowie nad tym rozwiązaniem. Sądziłem, że uda mi się zamknąć w budżecie z integrą od Aune lub ST/STX z odpowiednio dobranymi układami i wzmacniaczem pokroju Soloista SL MKII, chociaż tutaj nie wiedziałem jak burson będzie sprawdzał się w połączeniu z LCD. Jednakże już nie pierwszy raz będe sugerował się Pańską opinią w wyborze szprzętu audio zapewne zaryzykuje trzeba w końcu spełniać swoje marzenia xD.

Cieszę się, że mogłem dostarczyć informacji szkoda tylko, że niezbyt dobrych. W przyszłym tygodniu i tak miałem zamiar przejść się i wyjaśnić sytuację więc może pokuszę się o informację jak cała sprawa się zakończy. Tutaj jednak trochę się zawiodłem i skorzystam w tym przypadku z oferty sklepu Audeos.

@Krame Przykro słyszeć, że taka sytuacja miała miejsce w twoim przypadku i muszę przyznać, że jestem bardzo zdziwiony, ponieważ obsługa była bardzo miła i pomocna. Sam wybrałem się kilka dni wcześniej żeby umówić się na odsłuch i dowiedzieć się jak sprawa wygląda i gdybym nie przyszedł na pare minut przed zamknięciem zestaw zostałby mi udostępniony od ręki. Sam mogę ocenić tylko jeden salon w Szczecinie ale w kontekście obsługi i podejścia do klienta było naprawdę w porządku, polecam dać szanse przy najbliższej okazji ale realizację samego zamówienia szczególnie za większe pieniądze przeniósłbym do bardziej zaufanego sklepu.

Edited by Jakub

Proszę uprzejmie. Conductora V2+ posiadam na własność jako główne źródło do dwóch par słuchawek: AKG K1000 i Sennheiserów HD800. Z tego względu mam na tej integrze wyrobionych sporo godzin odsłuchów oraz porównań. STX musiałby mieć obsadę w postaci trzech Bursonów SS V5, aby miało to ręce i nogi. Oczywiście jest to również pewna opcja, choć podejrzewam, że chce Pan kupić raz a dobrze i na lata. U Bursona nie wszystko gra zawsze pięknie (czasami gra po prostu dobrze i brakuje tego "czegoś" co sprawia, że gra "pięknie", np. starsze Conductory tak miały) i w ten sam deseń (w tańszym sprzęcie jest to intymna średnica, w droższym przestrzenna muzykalność), ale akurat Soloist i Conductor V2 bardzo mi się podobały gdy były u mnie na warsztacie. Doceniło je również sporo osób na różnych mityngach i spotkaniach. Dlatego sam również postanowiłem się wykosztować i od tamtej pory temat źródła pod słuchawki wyższego lotu mam praktycznie zamknięty. Nie boję się ani konfrontacji z innym sprzętem, ani braków w mocy / klasie po stronie toru. To ostatnie wykazały natomiast bezwzględnie LCD-4 i właśnie z Conductorem zagrały na maksimum swoich możliwości. Być może warto powtórzyć takie podejście, a także zapytać o jakieś możliwości negocjacji ceny. Kod rabatowy mam cały czas aktywny, więc na starcie już można zaoszczędzić kilkaset złotych.

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...