Jump to content

Wzmacniacz + DAC do HE400i

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Pan Jakub jakiś rok temu polecił mi Hifimany HE-400i, odsłuchałem i zakupiłem po bardzo promocyjnej cenie z okazji czarnego piątku. Chciałbym podziękować, bo nawet ich nigdy nie rozważałem, a okazało się, że idealnie wpasowują się w moje gusta.

Posiadam Xonara Essence ST (2xLME49990 + OPA1612), i razem grają dobrze, ale jednak czasami czegoś brakuje Xonarowi, bo nawet podpinając Hifimany do telefonu + Fiio E06 czuć taką jakby plastyczność, bardziej miękkie brzmienie, przyjemniejsze w odsłuchu.

Dodatkowo słyszałem, że Xonar bardziej lubi się z HE400, za to z wersją "i" już mniej, dlatego chciałbym zapytać o wzmacniacz + DAC, który sprawdziłby się razem z HE400i.

Myślałem o Asgardzie 2 + Bifroście Multibit od Schiita. Może to za dużo jak na ten model, ale nie wykluczam zakupu nowych słuchawek w przyszłości, dlatego pomyślałem o takim zestawie, zamiast Magni 2 i Modi 2.

Co myślicie? Macie jakieś inne propozycje?

Z góry bardzo dziękuje.

• Upvote 1

Witam również,

Miło słyszeć że słuchawki przypadły do gustu i zakup ogólnie się udał.

Różnica wynika stąd, że XEST jest układem suchym i neutralnym w ramach swojego TPA6120A2. Kości OPA1612 w ogóle nawet Pan nie wykorzystuje podłączając słuchawki pod wyjście wzmacniacza - kość ta jest obchodzona tak jak w moim STX. To dlatego E06 daje Panu tak dobre rezultaty i wspomnianą plastyczność. 

Moim zdaniem ST można spokojnie zostawić, ew. dokupić mu wzmacniacze operacyjne lepszej klasy. To karta mocno zorientowana pod RCA. Pozwoliłoby to na zmaksymalizowanie budżetu na wzmacniacz. Jeśli szuka Pan czegoś bardziej plastycznego i muzykalnego w ramach takich urządzeń, dosyć sensownym jest Lehmann Rhinelander lub Aune S2. Ta ostatnia konstrukcja oparta jest na cenionej topologii wykorzystywanej we wzmacniaczach Panda. Ale jeśli faktycznie zapowiada Pan migrację na inną parę w przyszłości, możliwe że bardziej uniwersalny okaże się Burson Soloist SL MKII. Będzie to mocny i elastyczny punkt zborny względem naprawdę wielu par słuchawek. Przeciwko Schiitowi przemawia ekonomia oraz to, że urządzenia te na naszym rynku są oferowane przy fakcie bagatelizowania go przez samego producenta. Jest on zorientowany głównie na rynek USA.

Dziękuje za odpowiedź.

W takim razie zostanę jeszcze przy Xonarze, odłożę trochę pieniędzy i pomyślę o Bursonie.

Chciałbym jeszcze zapytać: jakie pary uznawałby pan za następców HE-400i?

Większość planarnych konstrukcji podoba mi się jeśli chodzi o odsłuch. Przynajmniej tak mi się wydaje, z tego co pamiętam po targach Audio Video Show, chociaż nie było tam idealnych warunków. Myślałem też o Beyerdynamickach albo Sennheiserach, ale to dopiero w przyszłości :)

Proszę uprzejmie.

Jest w razie czego jeszcze opcja z Aune S6, które może pogodzić oba urządzenia w ramach jednego. Może być to kluczowe w sytuacji, gdy zmieni Pan płytę główną lub będzie chciał używać laptopa. Zaoszczędzi do tego na kablach oraz sprzedając Xonara zamortyzuje dodatkowo zakup. 

Trudno powiedzieć. HiFiMAN ma swoje własne, unikatowe brzmienie, a modele z różnych okresów potrafią różnie grać. Tu tak naprawdę pytanie jest czego się szuka. Moim osobistym wyborem - pomijając kwestie wygody - są Audeze LCD-2F, ale to już określony koszt. U Sennheisera wyższe modele (HD800) to raczej przeciwny kierunek, bo pójście w znacznie większą analizę i lekkość. U Beyerdynamica zaś największe szczęście może mieć Pan albo z Amironami (póki co zgaduję, czekając na razie na sztukę testową która miała awarię) lub T5p. Magnetostaty mają jednakże swój wyjątkowy urok, z którego trudno jest zrezygnować (mi udało się dopiero na rzecz K1000).

Właśnie sprawa jest taka, że te HE400i bardzo pasują mi dźwiękiem, ale jednak chciałbym troszeczkę więcej takiej szybkości. Czytałem też o starszych modelach tegoż producenta, ale one chyba nie pasowałyby w pełni, no i to już większe koszty.

Muszę kiedyś wybrać się na jakieś spokojne odsłuchy i sprawdzić kilka modeli, chociaż powiem szczerze, że pana opiniami i recenzjami sugeruje się najbardziej, bo na innych forach ludzie piszą różne wykluczające się rzeczy, a tutaj widać rzetelną wiedzę.

Guest Mayster

Na początek zmieniłbym kości w Xonarze. Jak już dźwięk pójdzie w dobrą stronę, to Burson Soloist SL MK2 i temat zamykasz :)

• 1 year later...

Witam.
Minął rok, od rozpoczęcia tematu i jestem w trakcie kupna DACa i wzmacniacza. Używałem Xonara do końca, ale planuję teraz wymienić płytę główną, więc już nie będzie pasował.
Myślę, o wspomnianym Aune S6. Pojawiła się jakaś lepsza alternatywa od czasu recenzji?

Brzmienie pewnie byłoby lepsze, niż suchy Xonar?
No i szumy, o których wspomniał pan w recenzji były by słyszalne na HE400i, czy to raczej tylko na słuchawkach najwyższej klasy?

• 1 month later...

Wszystkie aune pomimo, że na akm4490 z reguły to są dość jasne. Muzykalne daci robi hegel. Na allegro też jest cayin idac 6 za 2200 po zwrocie i nowy na licytacji. Recenzja na stronce audiofanatyka ;-). Z combo dac+amp to audio gd robi bardzo dużo ciekawych rzeczy z gatunku "best value for money". Warto też pochylić się nad m-dac i m-dac+, są w granicach 2000zł.