Jump to content

Słuchawki DO 350 zł wokółuszne, pół-/otwarte

kantror
 Share

Recommended Posts

Cena : max DO ok. 350 zł

Typ: wokółuszne, otwarte/ pół-otwarte, zamknięte

Posiadane źródło dźwięku:   Realtek ALC-892 (mobo ASRock B150M PRO4) (czasami też na smartphonie- 10%) 

Preferowana tonalność docelowa: niby "V" ale nie do końca, dla zobrazowania: podczas odsłuchu https://www.youtube.com/watch?v=qkS61iaI8Eg&t=804s na PC z takimi ustawieniami na korektorze http://ifotos.pl/zobacz/Przechwyt_aaaxepe.jpg bas dla mnie za bardzo zagłusza resztę oraz w niektórych momentach jest trochę za mocny(szorstki czy coś takiego) ( chodzi mniej więcej o to że (słucham na poziomie 14/100 głośności w windows'ie) gdy będę chciał podgłośnić do 18/100 nie chciałbym aby po godzinie słuchania utworu obdarzonego o sekwencje basowe zaczynała mnie boleć głowa, po np nie udanym dniu) oraz głos (wokal) jest trochę za cichy, lekko przyciszony. A chciałbym dalej wyłapywać smaczki(tylko żeby nie stały się zbyt syntetyczne), a mimo  między wszystkim była jakaś harmonia. Mam nadzieję, że nie wyszło z tego prośba o cud dźwięk, a Wy i tak zrozumiecie co chciałem napisać. Dynamiczne i Naturalne.

Gatunki muzyczne: głównie elektronika(przykład wyżej)(najczęściej),po za tym: pop, disco( ale nie polo!!!! :P ) i inne praktycznie wszystko oprócz disco polo, wszelkich odmian "ciężkiego" rocka oraz wszelkich odmian hip-hopu/rapu.

Predyspozycje anatomiczne: miałem na sobie superluxy 681 evo - za małe na moją głowę( tzn minimalnie, ale to uczucie uciskania na górze głowy cały czas towarzyszące podczas założenia eh), a i najważniejsze w tym całym temacie - szukam słuchawek, które nie będą mi naciskały tak jak te 681 na małżowinę oraz aby po godzinie założonych słuchawek nie miałbym ochoty jedynie na zdjęcie owych słuchawek na kolejną godzinę z powodu nacisku i temperatury, która wytworzyła się po odsłuchu. Po za tym w lewym lub prawym uchu na 6k Hz słyszę dopiero 15 dB :P ( zapalenie ucha w dzieciństwie).

Dotychczas posiadany sprzęt:  Panasonic hje 120, Zero Audio Carbo Tenore ZH-DX200-CT, Creative 2.1 T3150 

Sprzęt wstępnie: Przeglądałem Polecane, ale zawsze był jakiś czynnik, na wzgląd który nie mogę być pewien słusznego wyboru. (Superlux HMC631 - "mogą nie dla wszystkich być wygodne", mikrofon nie potrzebny, awaryjność) ( ISK HD9999- "ofensywny bas", "pękające pierścienie :/ ") ( AKG K240 Studio- "osoby z dużymi uszami...") Obawy głównie wynikają z tego powodu, iż nie miałem kompletnie styczności z takim sprzętem(pełnymi słuchawkami), z mojej strony to dość spora inwestycja, więc nie chciałbym nie "trafić".

Chciałbym aby też nie były to kruche słuchawki(dla mnie to dość spora kasa). W założeniu używać ich będę dziennie 5-6 godzin, więc tak jak wcześniej opisałem, muszą być wygodne. Fajnie by było gdyby kabel był odpinany. Jeśli coś brakuje aby można było określić jakie słuchawki będą dla mnie odpowiednie, proszę napisać, postaram się możliwie najlepiej odpowiedzieć.

Zmierzyłem sobie uszy ;):D w najszerszych miejscach na osi X - 3,5 cm na osi Y - 6,1-6,2 cm 
Mam "skromne" pytanie do osób, które chociaż przez trochę miały w zanadrzu AKG K240 MKII - jakby się ustosunkowali/ły do tego napisałem w "Preferowana tonalnośc docelowa" oraz " Predyspozycje anatomiczne" Czy te słuchawki byłby dla mnie dobrym wyborem (bo ogólnie są dobre :P ) ?  AKG K240 MKII są sporo większe od Superlux 681 evo ?

Edited by kantror

• 1 month later...

Tak dużo informacji i nikt nie chcę się wypowiedzieć?

Zacznę od tego że też mam dośc spore uszy ale np. Bose QC25 leżą idealnie i są to jak narazie do tej pory najwygodniejszę słuchawki jakie miałem. Wczoraj dostałem meila od nich że mają ciekawą promocję na ten model (https://www.bose.pl/pl_pl/products/headphones/over_ear_headphones/soundtrue-around-ear-headphones-samsung-devices.html) Jest to ta sama konstrukcja co QC25 tylko brak im redukcji szumów. Nadają się idealnie do noszenia ich w mieście (tak przy okazji) Z recenzji które przeczytałem to nie mają aż tak mocno wybijającego się "bass'u" także powinny Panu przypasować. Jeśli nie, jest możliwy darmowy 30-dniowy zwrot :)

• 2 weeks later...

Dziękuje za odpowiedź.
Trochę minęło od czasu napisania tego postu i nie dopisałem - byłem w jednych z sklepów mp3store i przymierzyłem  AKG K240 MKII - są wystarczająco duże(muszle słuchawek), oczywiście przy zakładaniu słuchawek pałąk trochę się rozszerzył ( tzn nie pozostał w swojej normalnej pozycji, trochę jednak mam większą głowę :D ) więc jak najbardziej "za" jestem, choć niczego nie odsłuchałem na nich :/ 
Propozycja słuchawek bose przez Pana zapewne byłaby dobra, o tyle problem polega na tym iż trochę przekracza budżet :/ nawet mógłbym powiększyć go do max 400 zł za słuchawki ale tylko na nie i zakup jeszcze nie w tym momencie, choć rynek tak szybko raczej się i tak nie zmieni.
Skupiłbym się jednak na słuchawkach, które głównie będą używane w pomieszczeniach zamkniętych (czyt. w mieszkaniu) i będą podpięte do PC. Osobiście nie wiem jak potoczy się mój okres wakacyjny, ale będę się starał o budżet na kartę dźwiękową/DAC do tych słuchawek.

• 1 month later...

No to hmmm - odświeżamy temat.

Na ta chwilę tak optymalnie mam na budżet wydatku 750 zł - słuchawki + DAC ( pod słuchawki, dobrzy by było aby miał też wejście mikrofonowe i regulację głośności). Powoli będę się rozglądać, ale nie miałbym nic za złe, gdyby osoba obeznana w temacie pomogła mi w wyborze, no bo cóż mam praktycznie zerowe obeznanie z sprzętem. Pozostałe dane podane w tym temacie raczej na pewno nie uległy zmianie.

Prócz K240, dosyć bezpiecznym wyborem są zamknięte K272 HD / K271 MKII, obie pary na skórkowych nausznicach. Często polecam je użytkownikom m.in. pod pianina cyfrowe oraz do pracy z dźwiękiem jako takim.

On 6.05.2017 at 1:28 AM, kantror said:

( ISK HD9999- "ofensywny bas", "pękające pierścienie :/ ") 

Proszę zacytować gdzie pisałem cokolwiek w recenzji o pękających pierścieniach. Nigdy bowiem nie pisałem o czymś takim.

On 6.05.2017 at 1:28 AM, kantror said:

( AKG K240 Studio- "osoby z dużymi uszami...")

... mogą zrobić sobie banalną modyfikację dla większej wygody. Pisałem o tym akurat wielokrotnie zarówno w różnych recenzjach, jak i na forach, także i naszym: http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/1138-fanklub-akg/&do=findComment&comment=6167

Niestety wybór słuchawek zdalnie zawsze obarczony jest pewnym ryzykiem. Dlatego w ustawie jest zapis o możliwości zwrotu towaru do sklepu w terminie 14 dni bez podania przyczyny. 

• Upvote 1

4 hours ago, EvilKillaruna said:

Proszę zacytować gdzie pisałem cokolwiek w recenzji o pękających pierścieniach. Nigdy bowiem nie pisałem o czymś takim.

Najpewniej za bardzo skróciłem opis, przez co moje zdania jeszcze bardziej -nie chcąco pogłębiają złe nacechowanie.

Pisałem najpewniej wtedy ten post w oparciu o temat http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

K240 już przymierzałem - "nie potrzebnie" się bałem, ponieważ całe moje uszy się chowały w słuchawkach.
Tak jak Pan piszę, chyba najlepszym sposobem, będzie "zawitanie" do muzycznego sklepu i - O ile będzie taka możliwość- przesłuchanie interesujących mnie słuchawek. Pozostanie jeszcze wtedy wybór DAC - wewnętrzny raczej odpada, ponieważ na płycie głównej mam tylko wolny slot PCIe x16 i nie jestem pewien czy mogą być(czy będą działać dobrze) wpięte do tego slotu karty wymagające slotu PCIe x1, zatem pozostają mi tylko DAC zewnętrzny.

Posłużył się Pan cudzysłowem, co wskazuje na cytat. Trudno więc mówić o skróceniu opisu, a bardziej o jego przeinaczeniu i to jeszcze na Pana niekorzyść :). Pierścienie w HD9999 bowiem nie pękają, to twardy metal. To co się z nimi dzieje to jednak obijanie się widoczne uszkodzenia mechaniczne - dziubnięcia, rysy, otarcia. To samo tyczy się oryginalnych K271/272 oraz moich K270. 

Odsłuch zawsze jest czymś korzystnym i zarówno demaskatorskim, jak i rozwiązującym wiele dylematów sprawniej niż jakakolwiek recenzja/dyskusja. Chyba że paradoksalnie je tylko mnoży. 

Wcale nie. Karty dźwiękowe na PCIe mogą spokojnie pracować w każdym gnieździe, od x1 do x16, o ile ich interface na to zezwala. Nie widziałem jednak powszechnie dostępnej u nas w kraju karty dźwiękowej w standardzie wyższym niż x1. W dwóch różnych komputerach pracuję z różnymi kartami (STX, SC808 z różnymi OPA) w różnych gniazdach i nie wpływa to ani na wydajność, ani na stabilność, ani na charakter ich pracy. Zdarzało się nawet, że pracowałem z obydwiema konstrukcjami jednocześnie w ramach jednego PC. Także nie było z tym żadnego problemu po mojej stronie. Platformy zarówno pod AMD, jak i Intela.

W takim razie karty wewnętrzne pozostają w wyborze.

Byłem, choć na dość szybko (jak wrócę z wyjazdu postaram się lepiej odsłuchać słuchawek) przesłuchałem dwie pary - k240 i k271 zdecydowanie pod względem dźwięku lepsze wrażenie zrobiły na mnie k271 i o tyle bym  nawet już nie drążył tematu, ponieważ wszystko bardzo mi pasuje oprócz jednego elementu - basu, czasami lekko przytłumiony, nie potrzebnie schowany nie ma wyrazistości i tak przy nich k240 które dla mnie mają jeszcze znośny bas(bo ten w nich króluje), o tyle w porównaniu do k271 niczym więcej mnie nie zachwycają. Obie pary odsłuchałem na telefonie honor 8( na którym z resztą musiałem dźwięk ustawić około 6-7/10 normalnie słyszeć gdzie na zenorach słucham na 3/10 mocy(głośności)). Zastanawiam się czy w przypadku tych dwóch par a tym bardziej u k240 zachodzi aspekt "wygrzewania". Sprzedawca też powiedział mi, że wersja mk2(k240 były studio, nie pamiętam jak w przypadku k271) mają trochę więcej basu(chyba mówił o k271), wspomniał też ze wersje mk2 a studio nie różnią się tylko dodatkowym kablem i dodatkową parą welurowych poduszek ale też dźwiękiem.

Obecnie oglądam (online) Takstar pro82 za 249zł może to one byłby właściwym wyborem?

Czy może jest jakiś dobry DAC do 300 zł, który trochę polepszyłby sprawę dolnych dźwięków w k271, bardzo nie pogarszając reszty?

Edited by kantror

• 2 weeks later...

Byłem dzisiaj jeszcze raz i nie ostatni :D odsłuchać - 3 słuchawki w kolejności AKG K271, AKG K550, PRO82 z telefonu z AIMP3 z ustawieniem korektora "soft". Nie wiem ale chyba skłamię że 271 wydawały mi się dość "naturalne" - płaskie - i właśnie jako że głównie obecnie słucham elektroniki brakuje mi w nich o tyle może nie mocy czy też uderzenia a chociaż nasycenia tego basu a po za tym pasują mi. K550 wyszły lepiej - cóż bardziej namacalny miały ten bas - gdybym miał wybierać między k550 a k271 to oczywiście wybrałbym k550 - ale problem pozostaje w budżecie :D (no że chyba sprzedawca 200 zł opuści :D )  Najważniejsze dla obu modeli - są to słuchawki studyjne ... PRO82 w porównaniu do poprzedników licząc cenę przedsprzedaży jest kilkukrotnie tańszy ale ma przecudowny bas. Według mnie w porównaniu do k240, w k240 jest bardziej szorstki? przez co w k240 obrywa się reszcie( średnicy, górze) a w pro82 jakby to tak napisać bas otacza średnicę i górę matczyną ręką :D słychać obie części ale nie wyrywają się do przodu, nie posiadają takiej wyrazistości.
No i cóż wybrać AKG K271 czy Takstary PRO82( w ich przypadku mam czas na wybór do końca miesiąca aby załapać się na promocję)

Tak jak zauważyliście nie słuchałem z żadnym DACem :/ nie było ani E10k(problem z działaniem z wieloma smartphonami, ciepłe) ani SMSL M3(nie zbyt przenośny, neutralne) dostępnych, sprzedawca zaproponował mi też wybór SMSL iDEA( droższe, chyba neutralne?) lub jeszcze nie dostępne FiiO Q1 mk2( też ponad-raczej 400 zł, chyba będą ciepłe). Pierwsze trzy będą raczej dostępne do końca tygodnia i wtedy będę mógł dokonać wyboru, co do ostatnich wiadomo. Czy może jest ktoś na tyle doinformowany albo jest dobrym wróżbitą :D i wie z czym mógłbym sparować przy najbliższym odsłuchu te dwie pary słuchawek abym mógł otrzymać końcowy wynik tak jakbym je sparował z Q1 mk2?
PS. Jest możliwa teraz zmiana tytułu tematu? 

Znam przynajmniej parę osób, które K27x sobie cenią lub wręcz dałyby się za nie pokroić. Sam również używam modelu z tej serii, ale z dawnych lat i w konfiguracji kwadrofonicznej o kompletnie innym sposobie kreowania dźwięku. O tym jak wysoko je sobie sam osobiście cenię niech świadczy fakt, że w tej chwili piszę m.in. z ich perspektywy recenzję Coplanda DAC 215 (8500 zł), a także konfrontowałem je po strojeniu na RHA L1 z flagowymi K872 za ponad 6 tysięcy. Oczywiście nie jest to jakieś bezpośrednie przełożenie na współczesne K271/2. Mimo to, gdybym miał sam dokonać wyboru między jednym a drugim modelem, tj. K271 a PRO82, wybrałbym te pierwsze, również od strony bardziej serwisowej, jako że znam ich konstrukcję, budowę, wiem jak poprawić to i owo, jak można kształtować ich dźwięk w konkretnym kierunku itd. Da się ich spokojnie używać bezpośrednio np. z PC, zwłaszcza gdy ma się lepszy układ na płycie (byłem ostatnio mocno zaskoczony jakością SupremeFX w porównaniu do np. Creative G1), ale też nie ma sensu rzucać się od razu na przysłowiowe "cokolwiek", bo wcale nie musi to iść typowym schematem kojarzenia ze sobą produktów o podobnych cenach. Niestety nie wiem jakie rezultaty udałoby się osiągnąć z Q1.

Chyba mimo wszystko rzucę się na te k271, ale kompletnie nie mogę się zdecydować jeśli chodzi o DAC, od którego wymagałbym żeby dał trochę muzykalności tym słuchawkom, tak jak pisałem wyżej trochę nasycił bas( tak czy siak poprawił kwestię basu) ale też nie zepsuł przez to czystości średnicy i góry. Porzucam myśl o kwestii przenośnej tego urządzenia. Biorąc pod uwagę 3 urządzenia( o ile nie pominąłem jakiejś karty wewnętrznej wartej uwagi) : Fiio E10K Olympus2, AIM SC808 oraz Q1 MK2 (jeśli będzie do ok. 420 zł, raczej będę miał możliwość przesłuchania z tymi słuchawkami do końca tygodnia), które najlepiej by się sprawdzało według tego co napisałem w poprzednim zdaniu?

Tak jak pisałem niestety o Q1 praktycznie nic nie wiem i od pewnego czasu produkty tej marki mnie omijają. Z kolei E10K vs SC808 to moim zdaniem miażdżąca przewaga w kategorii czystej jakości dźwięku i możliwości tej drugiej. Z K271 z tego co pamiętam może być jedynie trochę słyszalny efekt tłumienia z racji wysokiej impedancji wyjściowej tejże karty, ale możliwe że uzna Pan je w kwestii basu za coś dobrego i pożądanego. Po wymianie nawet tylko samego bufora na Bursona SS V5i sprzęt jeszcze dalej odskoczy w zakresie jakości. Mógłbym się założyć, że nie byłoby też specjalnego problemu z pokonaniem Q1, choć ponownie - czułbym się znacznie wygodniej gdybym rozmawiał z Panem mając zaliczony odsłuch tego urządzenia.

• Like 1