Jump to content

Pady z Brainwavz HM5 – lista kompatybilnych słuchawek


Recommended Posts

 Zainteresował mnie wpis, w którym wspomina się słuchawki Beyerdynamic DT 770 z padami z Brainwavz HM5 ( http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/1265-beyerdynamic-dt-770-250-ohm/#comment-5979 ). Myślę, że i inne osoby mogą być zainteresowane użyciem padów z Brainwavz HM5 w swoich słuchawkach, dlatego mam prośbę do osób, które mogą z autopsji potwierdzić kompatybilność tychże padów z konkretnymi modelami słuchawek. Ewentualnie brak kompatybilności lub konieczność wykonania modyfikacji, a także uwagi co do zmiany brzmienia słuchawek. W internecie można znaleźć informacje o najdziwniejszych melanżach tych padów, np. z Creative Aurvana Live!… no ale jak to w internecie — różnie z tym bywa, tym bardziej że podawane są różne wymiary padów z HM5: 110x80 lub 110x90 mm. Teoretycznie tylko te 110x90 nadawałyby się do wspomnianych DT 770. 

Edited by Markus
Link to comment
Share on other sites

Z odrobiną wprawy można nałożyć je na KAŻDE słuchawki za wyjątkiem dużych Audeze i STAXów...

Przy czym płaskie zawsze wyglądają dobrze, a kątowe niekoniecznie, bo lepiej trzymają swój owalny kształt... podczas, gdy płaskie bez problemu stają się okrągłe. Zaraz przejrzę archiwum swoich aukcji, żeby pokazać kilka przykładów założenia padów na słuchawki o których można czasami przeczytać w necie, że NIE są kompatybilne... jeszcze niedawno używałem asymetrycznych HM5 z HiFiManami HE-6.

Aaa... welury i hybrydy również łatwiej robią się okrągłe niż skórzane, a "skórkowe" najlepiej trzymają swój kształt.

1. Denon AH-D2000 / AH-D5000 / AH-D7000 (z ~10,5-11cm?):
IMG_20170427_104820.jpg
IMG_20170427_104831.jpg

2. HiFiMan HE-5LE i inne (z ~12cm?):

DSC00111j_aeeeewq.jpg

 

3. Największe (~11-11,5cm) ATH:

post-48549-0-78711900-1480251395.jpg

 

Na googlach można znaleźć je nawet na DT-150, więc wszystko jest kwestią wprawy i wyobraźni:

https://www.google.pl/search?q=DT-150+HM5+pads&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjx04rz2tHTAhWOLFAKHXm2DFsQ_AUICigB&biw=1366&bih=638#imgrc=3gymw1yTKQwMUM:

Edited by crysis94
Link to comment
Share on other sites

Aaa...

Żebym nie został opacznie zrozumiany - sonicznie nie wszędzie pasują (szczególnie nie lubią się imo z niektórymi beyerami) - skórki często zbytnio przyciemniają, welury odchudzają, a hybrydy dodają midbasu i sybilantów, więc często potrafią się nie sprawdzić ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziękuję za informację. Kupiłem kątowe welury, które mają dokładnie takie wymiary, jak podaje producent: 110x80mm. Kołnierz jest wprawdzie bardzo elastyczny, ale i tak nie bardzo wiem, jak naciągnąć go na słuchawki o średnicy 100 mm (HD330 lub DT990) – czy najpierw trzeba powiększyć otworu w kołnierz? (czy da się to zrobić bez powiększania tych otworów?)

Przy okazji potwierdzam fizyczną zgodność tych padów z:

1. Denonami AH-D1001 (one są analogiczne do popularnych Creative Aurvana Live! - jedne i drugie to kopie Fostexa). Można je założyć bez najmniejszych problemów. Są bardzo wygodne i dają uczucie wyjątkowej lekkości tych drobnych słuchawek. Niestety mocno zmieniają dźwięk. Poważnej redukcji ulegają niskie tony i co ciekawe także wysokie tony, które są trochę przytłumione. Przy oryginalnych padach podbita jest i góra i dół, więc niewielkiej redukcji góry specjalnie mi nie żal – ale basów jest po prostu za mało (na mój gust). Przypuszczam, że z padami hybrydowymi byłoby lepiej (?)

2. Sennheiserami HD580 (identyczne co do wymiarów są HD 600 i 650, ja testowałem na HD580). Wpasowują się idealnie w otwór, ale by je trwale zamontować trzeba by użyć plastikowych zatrzasków z oryginalnych (zużytych) padów oraz powiększyć otwór w kołnierzu. (nie zrobiłem tego, ale powinno się bez problemu udać). Ogólne charakterystyka dźwięku nie ulega tu jakieś wielkiej zmianie. W sieci można znaleźć kilka porównań – z niektórych wynika, że dźwięk jest podobny, z innych, że są lokalne maksyma i minima (w domyśle występują jakieś rezonanse) jednak różnice są subtelne. Dzięki tym padom przetworniki są pochylone pod kątem – czy to jednak coś daje? Musiałbym się dokładnie wsłuchać. (a chciałem je dostosować do wspomnianych HD330 – nawet jeśli miałbym użyć pilnika do tych Superluxów)

Edited by Markus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...