Jump to content

Wybór karty dźwiękowej USB (Audiotrak MAYA U5 vs Asus Xonar U5)


Recommended Posts

Witam serdzecznie, poszukuję karty dźwiękowej USB w celu uzyskania lepszej jakości dźwięku w stosunku do zintegrowanej karty dźwiękowej (IDT HD Audio CODEC) w laptopie. Odbiornik dźwięku to Microlab Solo 7C NEW, słucham wyłącznie muzyki, czasem filmy. Ostatecznie wybór waha się między:

 

1. Audiotrak MAYA U5

2. Asus Xonar U5 (mam możliwość zakupu używki niemal nówki za 150 zł jeszcze na gwarancji)

 

Z jednej strony Maya U5 to sprawdzona karta, jest o niej wiele opini ale próbkowanie MAX 48kHz sprawia że się zacząłem zastanawiać czy wyższe próbkowanie w Asus Xonar U5 znacząco wpłynie na jakość? O Xonarze mało wiem i bardzo mało konkretnych opini na jego temat w sieci. 

Pytanie, więc która z powyższych?

Pozdrawiam.

Edited by grabo187
Link to comment
Share on other sites

Po prostu wyżej. O Mayi może Pan poczytać też sporo w zakresie szumienia ludziom po USB. Xonary mają co prawda swoje bolączki ze sterownikami Asusa na niektórych systemach, ale tam przynajmniej ma Pan też sterowniki nieoryginalne, które mi, jako posiadaczowi karty tego producenta (Essence STX) też przydały się na kilka problemów. 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, myślę że dokonam słusznego wyboru kupując kartę asusa. Ale posiadam ostatnie pytanie, bardzo ważne, a mianowicie czy Xonar U5 znacząco zmieni jakość dźwięku w stosunku do dźwięku z karty zintegrowanej mojego laptopa (IDT HD Audio CODEC)? Pozdrawiam.

Edited by grabo187
Link to comment
Share on other sites

Nie znam tego kodeka i nie mogę wypowiedzieć się w zakresie tego, co akurat Pan usłyszy na swoim (również nieznanym mi poza Solo 7C) sprzęcie i w jakiej skali, ale naprawdę mało jest układów, które miałyby z tym problem ponad układami zintegrowanymi. Wszystko ma Pan odseparowane od elektroniki samego laptopa, bez przebić i interferencji, z większym odstępem sygnału od szumu i na ogół dodatkową mocą wyjściową dla słuchawek. 

Link to comment
Share on other sites

A jak się ma Audiotrak Prodigy Cube Black Edition do kart z tematu? Bardzo zainteresowała mnie ta karta szczególnie, że planuję pozostać przy nagłośnieniu 2.0. Oczytałem się w temacie Cube-a ale zależy mi by Pan wyraził swoje zdanie na ten temat.

Edited by grabo187
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...