Jump to content

Słuchawki do 900zł pod Asus xonar - TPA6120A2 , RCA

Rafaj
 Share

Recommended Posts

Witam.

Szukam jak najlepszych słuchawek do 900zł pod Asus xonar essence st.Obecnie  posiadam słuchawki beyerdynamic dt990 podpiętych do wyjścia słuchawkowego ale one za bardzo grają górą i tym razem szukam słuchawek bardziej zbalansowanych.Po zmianie opampów na muses 8920 bas się lekko poprawił detale oraz separacja instrumentów także ale za to góra jest tak ostra że na średniej głośności słuchawki strasznie mnie kują  w uszy i nie da się normalnie słuchać,góra wokal kuje.Na fabrycznych opampach może nie kuje ale nadal jest za dużo góry.

Słucham Popu w większości i pod taki gatunek bym chciał słuchawki, lubię czuć dosyć blisko wokalistę ale nie przesadnie blisko poziom detali musi być dobry ale nie jakiś bardzo detaliczny,bas ma nie przysłaniać reszty pasma,lubię dobry bas głęboki który potrafi nisko zejść ale nie szukam słuchawek nastawionych na bas tylko bardziej na wokal i scenę.

Wstępnie myślałem nad słuchawkami Sennheiser hd 579 ,hd 599 ,Focal spirit professional i AKG K550mk2

Moje pytania to:

Czy Xonar lubi się ze słuchawkami ocieplonymi? bo skłaniałem się najbardziej ku zakupie senków hd 579  i 599 ale przeczytałem że dźwięk mają ocieplony,jeśli nie senki to które z pozostałych wymienionych modeli był by lepszy ,dodam że słuchawki będą podpięte pod gniazdo słuchawkowe czyli pod wzmak TPA6120A2.

Nie rozumiem do końca o co chodzi z tym wyjściem RCA,czy jeśli zakupie http://sklepwideo.pl/kabel_minijack-2rca_5m to wtedy mogę sobie podłączyć pod taką przejściówkę słuchawki czy bym je wtedy uszkodził?.

Witam,

Tak, lubi się, a właściwie nie tyle sam Xonar co jego układ wzmacniający od Texas Instruments. Pisałem o tym bardzo często i obszernie przy wielu okazjach. Moim zdaniem HD599 to dobry kierunek i warto się go trzymać. K550 MK2 raczej tylko gdy będzie Pan miał konieczność pracy na zamkniętych słuchawkach. W zakresie modeli używanych można jeszcze poszukać HD650 oraz R70X, oba modele były przeze mnie recenzowane. Focala bym odradzał z racji wygody i trwałości pałąka, prędzej model Listen.

Nie uszkodzi Pan słuchawek w taki sposób, najwyżej pozbawi je możliwości napędzenia wzmacniaczem. Ale kabel który Pan wskazał jest nieprawidłowy. Potrzebny jest taki zakończony gniazdem jack, nie wtykiem.

R70x, które są przedmiotem recenzji na audiofantyku (dokładnie ten egzemplarz który posiadam był opisywany), rozważam do oddania na sprzedaż. Jeśli jesteś ze stolicy, to można jakoś umówić odsłuch. A wydaje mi się, że one właśnie trafią w gust. Jedna uwaga - one bardzo przepuszczają dźwięk w obie strony - czyli otoczenie słucha z Tobą i Ty słuchasz otoczenia. Tylko i wyłącznie dlatego myślę nad ich sprzedażą.