Jump to content

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Ostatnimi czasy po wymianie wzmacniaczy operacyjnych w moim AIM SC808 na Bursony Supreme Sound V5i postanowiłem "pozbyć się" karty córki z komputera. Moim głównym problemem jest fakt, że dość często korzystam z mikrofonu - jako iż karta ma wejście mikrofonowe jedynie na karcie córce, podłączyłem go do wejścia przy płycie głównej (układ Realteka). W tym miejscu pojawił się kłopot, ponieważ nawet po instalacji sterowników Realtek (R2.81) mikrofon nie jest nigdzie wykrywany - ani w Windowsie, ani w aplikacjach do komunikacji (Skype, TeamSpeak). Tutaj rodzi się pytanie - czy w ogóle istnieje możliwość takiego ustawienia, tj. słuchawki (AKG K240 MKII) podłączone do karty dźwiękowej, a mikrofon (Trust Starzz) do płyty głównej? Jeśli tak, to co mam zrobić, żeby to ze sobą współgrało?

Pozdrawiam i proszę o pomoc. :)

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Jeśli SC808 jest z nowszych serii (czerwono-białe pudełko), powinien mieć przejściówkę na panel przedni. Możliwe będzie wtedy użycie gniazda mikrofonowego z obudowy. 

Jest możliwe bezkolizyjne współgranie wielu urządzeń audio ze sobą w ramach jednego komputera. Również w takiej konfiguracją jaką Pan wymienił.

Od czasów Visty, integra Realteka powinna być wykrywana zawsze, bez względu na to czy instalowano sterowniki czy nie. Upewniłbym się, że układ zintegrowany nie został przypadkiem wyłączony w BIOSie lub menedżerze urządzeń / aplecie urządzeń do nagrywania.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...