Jump to content

[ROZWIĄZANE] POTRZEBUJE POMOCY W WYBORZE SŁUCHAWEK


Adam
 Share

Recommended Posts

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-fiio-e10k-olympus-2/

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wzmacniacza-fiio-e11k-kilimanjaro-2/

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hd669/

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-k518dj/

 

Chciałbym zwrócić uwagę, że połowę urządzeń wylistowanych w poście testowałem na łamach bloga. Patrząc po wymaganiach i jednocześnie pozycjach, które Pan wylistował, dochodzę do wniosku, że wytypowanie produktów było losowe. Listuje Pan DAC stereo, sam wzmacniacz, a jednak oczekuje możliwości podpięcia głośników 5.1. Dlatego też warto zacząć od podstaw i podejść troszkę solidniej do tematu, zamiast wymagać od innych osób, żeby nie zwracały uwagi na fakty oczywiste: że takich tematów faktycznie jest podobnych multum. Być może pomocne okażą się materiały z tego postu: http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/5-zanim-zapytasz-polecane/

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Czytałem wszystkie te recenzje wcześniej, lecz nie mam możliwości porównać tych słuchawek ponieważ nigdzie w sklepach nie mogłem ich znaleźć, dlatego postanowiłem napisać na tym forum, by ktoś kto miał z nimi styczność się wypowiedział, owe recenzje czy hd669 czy k518dj sa wg. mnie równo pozytywne, dlatego nie umiem się na nic zdecydować ostatecznie. Zgadza się że produkty wytypowane są losowo, bardziej podczas poszukiwań sugerowałem się budową i ceną. Co do tych Dac, nie znam się na tym temacie, nawet powiem szczerze do końca czytając nie wiem z czym mam do czynienia i dlatego też te pytania ;p podpięcie głośników 5.1 było by niezmiernym atutem, ale jeśli nie będzie takiej możliwości nic się nie stanie. Chodzi mi po prostu że chciałbym zasmakować większej głębi dźwięku niż mam możliwość uzyskać z integry lapka zwłaszcza na słuchawkach. To te DAC które wymieniłem (mam świadomość że nie wszystkie) to są w końcu zewnętrzne karty dźwiękowe ze wzmacniaczami? Czy tylko przetworniki sygnału z cyfrowego na analogowy niekiedy posiadające wzmocnienie? Czy do słuchawek które wyróżniłem jest sens w ogóle kupowanie takiego DAC czy pozostać przy integrze?

Link to comment
Share on other sites

DAC to cyfrowo-analogowy przetwornik sygnału, natomiast czasami ma on też wzmacniacz (AMP), o ile dobrze rozumiem.

Na słuchawkach które wymieniłeś wątpię czy zauważysz aż tak dużą różnicę w jakości dźwięku, jakiej byś się spodziewał. Jeśli laptop jest dość nowy, to ten układ zintegrowany aż tak źle grał nie będzie. Niemniej jednak kupno takiego urządzenia może być zakupem na przyszłość, na wypadek, gdybyś chciał kupić droższy sprzęt. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...