Jump to content

Słuchawki wokółuszne nie gorsze niż AKG K99 do 300 zł

Aslaf95
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

Od dłuższego czasu przymierzam się do kupna słuchawek w cenie do 300 złotych. Mam jednak dosyć specyficzne wymagania, bo potrzebuję sprzętu zdolnego przyzwoicie grac na kiepskim jak i dobrym źródle. Słuchawki będę bardzo często podłączać do telefonu Xiaomi Redmi Note 3, który z tego co zaobserwowałem ma dosyć mizerną jakość i jest dosyć wybredny w kwestii działania z pewnymi słuchawkami. Wydaje mi się, że wynika to z faktu, że nie obsługuje słuchawek o wysokiej impendancji, bo np przerywa po podłączeniu np Audio-technica ath d40fs lub wykrywa je jako słuchawki z mikrofonem i zupełnie obcina bas, dając przy tym niesamowicie cichy dzwięk. Podobnie było z innymi słuchawkami Sennhaisera, modelu jednak  już nie pamiętam. Przechodząc się po sklepie na M zauwazyłem również, że niektóre drogie produkty brzmiały jakby płasko i bez życia, a tańsze natomiast wypadały znacznie lepiej (pewnie komórka nie była w stanie "nakarmić" lepszych)

Bardzo dobrze działają jednak z tym telefonem słuchawki AKG K99, które zresztą nadzwyczaj lubię. Dają ładny i głośny dźwięk, który mnie satysfakcjonuje. Nie lubię jednak zbytnio ich konstrukcji i w zasadzie jest to jedyna rzecz, którą chciałbym zmienić. Nie podoba mi się pasek trzymający słuchawki na głowie: cały czas spadają i nie siedzą pewnie. Miłe byłoby również kupienie czegoś bardziej izolującego.

Z polecanych modeli zainteresowały mnie Encore Rockmaster OE- na zdjęciach konstrukcja wydaje się solidna, podobno nie są też wymagające względem żródła dzwięku i mają impendancję na poziomie 32 Ohm, czyli tak jak wymienione przedtem AKG.

Nie wiem jednak, jak wygląda kwestia dźwięku względem k99. Wolałbym nie kupować słuchawek gorszych, ostatecznie kryterium wygody mogę przełożyć na dalszy plan. 

Słuchawki będą wykorzystywane głównie do słuchania rocka/metalu i grania w gry. Zamierzam je również podłączać do wzmacniacza, kiedy będę grać na swojej gitarze. Nie chciałbym, żeby gubiły się przy dźwiękach przesterowanej gitary  (efekt distortion)

A może samo AKG ma jakiegoś ciekawego następce, ulepszoną wersję tego modelu?

Witam,

Najprawdopodobniej tak właśnie było. Lepsze słuchawki stawiają wyższe wymagania sprzętowi źródłowemu. Należy też mieć świadomość, że nabycie sprzętu tańszego o tak szerokiej responsywności jest raz że dosyć trudne, dwa że zawsze okupione mniejszym bądź większym kompromisem. AKG wprowadziło kilka nowych modeli na rynek, ale z żadnym nie miałem okazji się zetknąć. Moim zdaniem jednak najwięcej szczęścia będzie miał Pan z Somic V2. Pana telefon prawdopodobnie nie radzi sobie z wtykami TRRS, także ich wtyk stereo powinien być tu bezproblemowy. Powinno być im też znacznie bliżej do kierunku K99 niż RMOE. 

12 hours ago, EvilKillaruna said:

Moim zdaniem jednak najwięcej szczęścia będzie miał Pan z Somic V2. Pana telefon prawdopodobnie nie radzi sobie z wtykami TRRS, także ich wtyk stereo powinien być tu bezproblemowy. Powinno być im też znacznie bliżej do kierunku K99 niż RMOE. 

A nie będą przypadkiem cicho grać przy komórkowym źródle? Zastanawiałem się nad nimi, jednak impendancja 54Ω przy SPL 95 Db wydały mi się przepisem na ciche granie, co przy półotwartym typie jest dla mnie mocno niepożądane. Ogólnie nie lubię cichych słuchawek: głośne zawsze można przyciszyć, cichych pogłośnić niestety nie można :). Dlatego zwróciłem uwagę na RMOE, bo mają wysoki SPL (107 Db) przy niskiej impendancji (32Ω) co powinno zapewnić kopa nawet na komórce. Bardzo spodobało mi się również w Pańskim opisie zwrócenie uwagi na głęboką i dobrą scenę, co na pewno dało by dobre efekty podczas grania w gry, dobry bas ładnie oddawał by też pewnie ukochaną przeze mnie perkusję. 

Scena w RMOE bierze się z pogłosowości, a tą u AKG spotka Pan w takiej ilości tylko w starych modelach takich jak K301, ale przede wszystkim K280 Parabolic. Wszystko zależeć będzie też od faktycznych zdolności prądowych gniazda telefonu. Jeśli uważa Pan, że RMOE mają szansę się Panu spodobać, wtedy należy iść za głosem własnego przeczucia. I dostępności, bowiem były jakieś problemy z produkcją i od początku roku niemalże nie można było tych słuchawek kupić. Ostatnio na Polskę doszła jakaś mała partia z tego co słyszałem.

2 hours ago, EvilKillaruna said:

Scena w RMOE bierze się z pogłosowości, a tą u AKG spotka Pan w takiej ilości tylko w starych modelach takich jak K301, ale przede wszystkim K280 Parabolic. Wszystko zależeć będzie też od faktycznych zdolności prądowych gniazda telefonu. Jeśli uważa Pan, że RMOE mają szansę się Panu spodobać, wtedy należy iść za głosem własnego przeczucia. I dostępności, bowiem były jakieś problemy z produkcją i od początku roku niemalże nie można było tych słuchawek kupić. Ostatnio na Polskę doszła jakaś mała partia z tego co słyszałem.

Znalazłem jeszcze taką mini recenzję tych Somiców v2 no i akurat autor podłączał je również do telefonu Xiaomi, niestety te 54 Ohmy wychodza i odbijają się na jakości 

Więc niestety odpadają.

W takim razie zostają chyba RMOE albo... Kupie drugą parę K99. Chyba, że ma Pan jeszcze inne ciekawe propozycje?

Jescze takie pytanie odnoście do porównania k99 i RMOE: Różnica w oddawaniu dzwięku leży bardziej w sposobie czy jakości? Jeżeli klasowo są zbliżone, natomiast pokazują muzykę z trochę innej perspektywy może być to dla mnie ciekawy eksperyment, jeżeli natomiast są po prostu obiektywnie gorsze, to chyba nie ma sensu, bo za 250 złotych mogę kupić sprawdzone k99.

A, jeszcze jedno pytanie. Czy te RMOE również nie są na złączu  TRRS?

Jeżeli tak, to raczej lecą do dyskwalifikacji

14 hours ago, EvilKillaruna said:

Zawsze można też dokupić coś pokroju FiiO A1 lub E06. Są jeszcze co prawda Snab HS-42M, ale wszystkie ciekawe propozycje znajdują się generalnie w Polecanych.

Fundamentalnie w sposobie. Czy klasowo - musiałbym niestety wykonać porównanie bezpośrednie.

TRS.

Właśnie wyprzedził Pan moje pytanie, bo rozważałem dokupienie Fiio A2 do Somic'ów V2 :)

A TRS w RMOE nie powinien robić problemów, prawda?

Pozostaje mi w takim razie decyzja między gołymi RMOE lub Somicami z Fiio A2.

Edited by Aslaf95