Jump to content

Trzaski HD600

Recommended Posts

Witam posiadam słuchawki HD600 napędzane są przez Anune x1s, gry kręce gałką volumenu w okolicach 10-12 godziny, słysze trzaski w prawym przetworniku, trzaski są słyszalne gdy jest np spadek głośności w utworze .

Czasami podczas słuchania muzyki prawy przetwornik trzeszczy, pyka, to trwa sekundę, czy te zachowanie jest normalne?

Jeśli trzaski występują tylko przy kręceniu gałką od głośności, to mimo wszystko obstawiałbym potencjometr w Aune - ogólnie potencjometry tak mają.

Pytanie brzmi czy masz możliwość podłączyć je do czegoś innego niż Aune? Kabel w słuchawkach siedzi pewnie, nie przerywa (bo te od HD600 zbyt dobre nie są)? Bo przed stawianiem jakichś tez warto wykluczyć różne opcje.

Nie mam innych słuchawek, a kabel jest od Audeos Deluxe. Postaram sie sprawdzić na jakiś pchełkach, jesli wyjdzie to samo na innych sluchawkach i to potencjometr to co z tym robić ? sprzet jeszcze rok na gwarancji, warto sie tym zainteresowac czy zostawic jak jest?

Jeśli to potencjometr to raczej będzie to podlegać gwarancji. Z moich doświadczeń wynika, że potencjometry z tej półki cenowej prędzej czy później trzeszczą (chociaż następny może zacząć trzeszczeć później - a to już plus). Problemy z kablem raczej możemy odrzucić, Deluxe to sporo wyższa półka niż standardowy Sennheisera.

• Like 1
  • 3 weeks later...
On 16.04.2017 at 9:35 PM, Krame said:

Sprawdze po swietach jak sklepy beda pootwierane.

Witaj. Dziwnym zbiegiem okoliczności mam podobny problem, ale w lewym kanale i na wzmaku Burson Lycan. Moje HD600 również maja podpięty przewód od Audeos. Byłbym wdzięczny gdybyś odpisał co ustaliłeś.

Pozdrawiam.

Ja mam wrażenie, że u mnie trzaski potencjometru zależą od tego jakie opampy testuję akurat w CD. Tylko dlaczego akurat w jednym kanale? Trudno, trzeba z tym żyć. Może z czasem się to wyjaśni.

• 8 months later...
On 5/7/2017 at 10:39 PM, slawsim said:

Ja mam wrażenie, że u mnie trzaski potencjometru zależą od tego jakie opampy testuję akurat w CD. Tylko dlaczego akurat w jednym kanale? Trudno, trzeba z tym żyć. Może z czasem się to wyjaśni.

Różne opampy mogą mieć inne parametry - jeśli trzeszczenie występuję tylko na niektórych opach, to wtedy nie wina wyrobionego potencjometru, a opampów, które gryzą się ze sprzętem.

On 4/16/2017 at 8:19 PM, Krame said:

Czasami podczas słuchania muzyki prawy przetwornik trzeszczy, pyka, to trwa sekundę, czy te zachowanie jest normalne?

Jeśli trzaski występują zawsze w tych samych fragmentach nagrania to są po prostu śmieci z nagrania.

Sprawdzić można czy kabel jest dobrze podłączony lub w miarę możliwości sprawdzić na innym kabelku. Gdyby to były Beyerdynamici to powiedziałbym, żeby sprawdzić czy jakiś włos nie przyczepił się do przetwornika.

• Like 1
Dnia 16.01.2018 o 22:01, oblivion napisał:

Różne opampy mogą mieć inne parametry - jeśli trzeszczenie występuję tylko na niektórych opach, to wtedy nie wina wyrobionego potencjometru, a opampów, które gryzą się ze sprzętem.

Może być sporo racji w tym co piszesz. Niepokoi mnie jednak kilka rzeczy. Burson Lycan jest platformą do porównywania opampów i nawet jeśli niektóre mogą w nim "świrować" to V5D lub V6D Vivid raczej nie powinny, a jednak zdarza się. Czy to trzeszczenie może pochodzić ze źródła CD? Mam wrażenie, że opampy wyjściowe na RCA różnią się kilka stopni temperaturą tzn. ten na chyba właśnie lewym kanale jest cieplejszy, choć napięcia dostają te same. Niczego w CD wokół opków nie zmieniałem, jedynie kondy i diody w zasilaniu oraz kondy na wyjściu zamiast elektrolitów 100uF mam 15uF MKT 1813 ERO , no i samymi opkami też czasem żongluję. A może Lycan tak ma? Nie zawsze to się dzieje i przeważnie jest tak, że przy pierwszym ruchu gałka potencjometru lekko zatrzeszczy, a potem mogę kręcić do woli i nic. Dziwne.... Wstawię do CD oryginalnego NJM5532 SD i jeszcze raz to sprawdzę. Jeśli to "szurnięcie" wystąpi to chyba Lycan tak ma.

Edited by slawsim
  • 4 weeks later...

Co powiecie na zakłócenia lub niestabilność napięcia? Mam dziwny problem w robocie podpinam do kompa różne DAC i te zasilane z USB i te zasilane z gniazdka. Okazało się, że moja płyta główna jest w jakiś sposób wadliwa i przez to czasem pojawia się trzask związany z niestabilnością napięcia bądź chwilowym przepięciem. Taka mała sugestia jako, że odkryłem to na zupełnie innych słuchawkach, zupełnie innym sprzęcie.

Edit:
Wczoraj zorientowałem się, że miałem podpiętą ładowarkę do ipada do tej samej listwy co mam podpiętego kompa i jak dotykałem kabelkiem do ładowania urządzenia ipad to słyszałem trzaski w słuchawkach. Dzisiejszy dzień rozpocząłem od przepinania wszystkiego. Jest teraz chyba ok!
Radzę sprawdzić swoje źródło zasilania bo dobre słuchawki np HD600 są tak czułe, że byle pierdółka może je wybić z rytmu.

Edited by gatto_nero
  • 1 month later...

HD 600 nie miałem ale miałem HD 650 i trzaski od wzmacniacza swoją drogą a trzaski przy  nagromadzonej ilości dźwięków również.
Nazwał bym te "naturalne" trzaski raczej takimi pyknięciami niż rechotaniem jak ze wzmacniacza podczas kręcenia potencjometrem.
Pyknięcia występowały częściej gdy ścieżka przejawiała uderzenia z basu.
W ogóle z tymi słuchawkami było coś nie tak...kopały w prawym kanale; ucho prawe, które miałem uszkodzone pod wypadku zaczęło swędzieć ,
boleć, sosu też było w nim więcej.  Same w sobie technologicznie dobre są senki 600/650 ale są to słuchawki agresywne i jak ktoś ma problemy ze słuchem, polecam
je sprzedać bo szkoda zdrowia.

• Confused 1
20 hours ago, Dejvi said:

Same w sobie technologicznie dobre są senki 600/650 ale są to słuchawki agresywne i jak ktoś ma problemy ze słuchem, polecam
je sprzedać bo szkoda zdrowia.

hd650 agresywne? one lulają do snu :P Trzaski z nagrań potrafią wyciągać, bo są detaliczne, no i jest jeden słyszalny rezonans.  Ale nic nie kopie, więc faktycznie coś musiało być uszkodzone.

Nieco grzeją uszy https://www.rtings.com/headphones/tests/design/breathability , więc przy problemach z uszami, faktycznie można coś lepszego, jeśli nie można zrezygnować ze słuchawek.

• Like 1