Jump to content

karta dzwiękowa, obawy

Recommended Posts

Witam Państwa,

Od razu zaznaczę że jestem laikiem w tych sprawach i od kiedy sprzedałem swoje hyperx cloud, białe to, zmieniałem słuchawki co chwilę..

od teraz jestem posiadaczem ISK hd 9999 i są najlepsze dla mnie. wygoda i słyszalność przeciwnika bije za przeproszeniem na pysk 990tki.

Kilka dni temu sprzedałem swoje beyerdynamic dt 990 250ohm w wersji edition i po prostu nie odpowiadało mi ich tłumienie od otoczenia i pozycjonowanie w grach, podobno otwarta konstrukcja lepiej działa w grach, nie dla mnie.

Posiadam kartę dzwiękowa creative sound blaster zxr.. wiem że przepłacenie ale zależało mi na wewnętrznej karcie do kompa a nic lepszego nie mogłem znaleźć..

dodatkowo mikrofon w zestawie strasznie mi odpowiada.

I teraz mam pytanie do Was, coś się stanie iskom jak będzie włączona opcja "wzmocnienie słuchawkowe 600ohm" ? 

beyerdynamic miałem własnei na 600 ohm i wszystko było ok, dodatkowo dzwięk jakoś lepiej brział pomijając ze miały tylko 250ohm 

pewnie to dla Was zabawka za blisko 900zł które wydałem za nią ale w opcjach jest taka informacja:

uwaga: ustawienie wysokiego wzmocnienia może spowodować uszkodzenie słuchawek jeśli ich impedacja nie odpowiada wartości 600ohm

nie przejmować się tym i ustawić 600 czy zostać przy 32/250ohm ? 

czy poprostu nie odczuję różnicy na iskach ?

Pozdrawiam

Edited by Synth

Witam,

To bardzo dziwne, ponieważ ten model jest bardziej sceniczny od HD9999. 

Słuchawki dostaną wyższy gain i zagrają głośniej. Nic się nie stanie, choć zależy jak producent zaimplementował regulację gaina. Czy jest ona tylko programowa (zwiększenie głośności) czy faktycznie napięcie jest podnoszone. Informacja ta jednak ma być przestrogą przed podłączaniem słuchawek wysokowydajnych, dla których duże wzmocnienie oznaczać będzie dużą głośność. Może to doprowadzić faktycznie do krytycznego wychylenia się membrany i uszkodzenia zawieszenia/cewki, ale też i słuchu użytkownika. Odczucie różnicy można stwierdzić będzie wyłącznie samemu, jednakże moje doświadczenia z regulowanym gainem Xonara Essence STX są podobne - na maksymalnym słuchawki zachowywały się lepiej (K500 EP i K280).

Pozdrawiam.