Jump to content

Wzmacniacz + DAC do LCD - 2F

Recommended Posts

Witam, ostatnio zakupilem lcd-2, potrzebuje do niego wzmacniacz + dac, wszystko bedzie podlaczone do laptopa, wiec chcialbym zeby dac mial usb. (nie jestem do konca przekonany co do aune s16 i deckarda.)

Co do wzmacniacza znalazlem, ze bardzo dobrym wyborem jest lyr 2 marki schiit, duzo ludzi paruje go z lcd-2/3 i jest bardzo zadowolona z rezultatow - problem jest tylko taki, ze z tego co wyczytalem jest on neutralny tzn cechuje sie co prawda bardzo duza energia,monemuntalnoscia (w koncu 6W na kanal),i przestrzenoscia, ale potrzebuje zrodla "zdecydowanego", ktore doda "to co trzeba", aby dokonczyc dzielo(podbije delikatnie gore, delikatnie wygladzi srednice). Pytanie jest natury wysoce technicznej wiec prosilbym bardzo  o fachowa i rzetelna odpowiedz osoby, ktora sluchala tego sprzetu lub conajmniej sluchawek - jaki dac, z lyr 2 do audeze lcd-2f. Chcialbym przeznaczyc nie wiecej niz 3 tys na DAC.

Bardzo prosze o odpowiedz, dziekuje 

Edited by Dcmanmp

Witam,

Akurat zarówno S16 jak i Deckard są bardzo dobrymi pozycjami (całościowo zwłaszcza S16) pod LCD-2F. Posiadałem praktycznie wszystkie modele Audeze, w tym wiele na własność przez długi czas, także okazji do porównań i wyrobienia sobie opinii nt. synergii miałem dostatecznie dużo.

Jeśli mowa o samym DACu, to w tych kwotach najlepszym układem, jaki miałem okazję przesłuchiwać, był NuForce DAC-80. Ponieważ Lyr jest w topologi SE (Single Ended), nie będzie potrzeby stosowania balansu. Jedynym minusem jest cena troszkę wystająca poza ramy 3k zł, ale fakt faktem układ ten w przypadku stosowania wzmacniaczy SE, nie ma sobie równych. Niektórzy sprzedawcy z Allegro rozliczają posiadany przez użytkownika sprzęt, więc można sobie od razu zbić nieco cenę. 

• Upvote 1

DAC80 nie ma wyjścia balans,

więc jeśli zamierzasz zbudować tor w oparciu o balans - to niestety tylko AUNE S16 plus wzmak z balansem,

osobiście mając AUNE S16 uważam, że bardziej szlachetniejsze granie ma DAC80 (porównanie bez balansu w jednym i drugim przypadku)

Edited by Blondie

Guest Mayster
2 hours ago, Dcmanmp said:

Witam i dziekuje bardzo za odpowiedz Panie Kubo. Mam tylko jedno ale, czy nie wydaje sie Panu, ze owy dac-80 moze byc zbyt neutralny z lyr pod audeze-lcd2 (brak korekcji srodka pasma) 

Nie wiem skąd przeświadczenie, że Lyr 2 jest tak świetnym kompanem do LCD 2. Jedynie przypuszczam, że zza oceanu :) Lyr 2 w mojej opinii nie pasuje tonalnie do LCD 2, im nie trzeba niczego umuzykalniającego i ocieplającego - wręcz przeciwnie, potrzebne jest coś przestrzenniejszego, grającego agresywniej, z zadziorem.

j.w.

Moim zdaniem właśnie DAC-80 wzorcowo pasuje do LCD-2F, jako DAC bardzo naturalny i jednocześnie przestrzenny. To z tej ostatniej cechy LCD-2F zawsze i wszędzie skorzystają, a będą to czynić z automatu bardziej, niż z ciepłych lub muzykalnych układów. LCD w niemal każdym wydaniu mają swoją muzykalną kameralność, klimat, charakter. Tego nie da się zmienić w nagłą analizę, także byłbym tu bardzo spokojny co do efektów. Bardzo analityczny i wręcz suchy Deckard na ten przykład pozwala się LCD unormować, wyrównać, dążyć do wyważenia pod względem synergii na zasadzie konfrontowania przeciwności i uważam, że jest to słuszne podejście. DAC-80 jako DAC gra tutaj zaś w taki sposób, że pozostawia naturalny charakter Audeze, ale dodaje im jednocześnie holografii i scenicznego rozmachu, który jest im niezbędny do wyrwania się z kompleksu małej sceny. Środek pasma według moich uszu w LCD-2F zupełnie nie wymaga ingerencji, jest idealny i bardzo spójny, na tyle, aby posiadacz nie musiał się silić na specjalne dociążanie średnicy w jakikolwiek sposób.