Jump to content

[ROZWIĄZANE] Akg k240 studio

azhi
 Share

Recommended Posts

Zastanawiam się nad kupnem k240 studio (dzis może przymierzę) 

Słyszałem jednak ze są one kiepsko wykonane i potrafią pękac przy kopułach i pałąk tez pozostawia wiele do życzenia. 

Z recenzji k240 mk2 (lepiej wyposażonych studio) wyczytalem ze mk2 byly robione in austria i in china. Czy wersja studio tez byla robiona w tych dwóch wersjach czy tylko np. In china. 

Jesli nawet w 2 wersjach to czy da sie sprawdzic ktorą ma się w rękach? 

I drugie pytanie, jaka jest ew. altertantywa dla tych akg, czyli cenowo jakosciowa ale w wersji zamknietej? (moze sie okazac ze bede potrzebowal zamknietych sluchawek) 

Dziękuję za pomoc. 

Edited by azhi

Po ilości postów widać, że nie jestem dźwiękowym guru ale miałem k240 studio i niestety po lekko ponad roku czasu stało się to co opisałeś. Aktualnie jestem szczęśliwym posiadaczem modelu k550 i powrotu nie przewiduje :). Podejrzewam też, że słuchawki będą używane do komputera wiec wraz z jakością dźwięku i wykonaniem patrzyłbym na to żeby po prostu nie męczyły uszu. k240 miałem dobre pare lat temu ale pamiętam, że przy paru godzinach odsłuchu zaczął pojawiać się znaczny dyskomfort. Rozumiem też, że akg k550 mk II są dwukrotnie droższe od 240 i nie każda karta muzyczna wykorzysta ich potencjał, tak wiec rozważyłbym zakup: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-somic-v2/, a za zaoszczędzoną kasę kupił lepszą kartę dźwiękowa w przyszłości. Pozdrawiam.

• Upvote 1

7 minutes ago, Hir0 said:

Po ilości postów widać, że nie jestem dźwiękowym guru ale miałem k240 studio i niestety po lekko ponad roku czasu stało się to co opisałeś. Aktualnie jestem szczęśliwym posiadaczem modelu k550 i powrotu nie przewiduje :). Podejrzewam też, że słuchawki będą używane do komputera wiec wraz z jakością dźwięku i wykonaniem patrzyłbym na to żeby po prostu nie męczyły uszu. k240 miałem dobre pare lat temu ale pamiętam, że przy paru godzinach odsłuchu zaczął pojawiać się znaczny dyskomfort. Rozumiem też, że akg k550 mk II są dwukrotnie droższe od 240 i nie każda karta muzyczna wykorzysta ich potencjał, tak wiec rozważyłbym zakup: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-somic-v2/, a za zaoszczędzoną kasę kupił lepszą kartę dźwiękowa w przyszłości. Pozdrawiam.

550 to nie moj budżet. 

Co do somicow to ciężko mi sie wypowiedzieć, szczegolnie ze ciezko je gdziemolwiek odsłuchać. Z tego co widzę są one w wersji Otwartej, co wydaje mi sie bedzie skutkowalo na pewno mocna slyszalnoscia dźwięku na zewnątrz. Z racji aby nie przeszkadzac nikomu w pomieszczeniu, szczególnie w nocy, to już polotwarte słuchawki musze sprawdzic w domu, stad tez pytanie o ew. alternatywę zamkniętą. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...