Jump to content

Problem z SMSL M3


Recommended Posts

Jestem świeżym nabywcą słuchawek AKG k550mk2 plus wzmacniacz SMSL M3.Zauważyłem jedną irytującą rzecz.Gdy używam słuchawek podpiętych pod wzmacniacz co kilka kilkanaście sekund pojawiają się dosyć głośne trzaski jak w starym kinie.Zarówno podczas grania na PS4,słuchania płyt czy odtwarzanie muzyki np z youtube.

Słuchawki podpięte bezpośrednio do komputera czy  też pada ps4 działają bez zakłóceń. Wie ktoś może co jest przyczyną takiego stanu lub jak się tego pozbyć?

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj inne gniazdo USB i restart.

 

To chyba nie tylko twój egzemplarz się z tym boryka.

Podłączenie M3 do sprzętu, w moim przypadku komputera stacjonarnego nie pierwszej młodości, nie nastręczało żadnych problemów. Ot, kabel USB-microUSB i ogień. Tyle tylko, że przy takim najzwyklejszym połączeniu, które sprawdzało się w przypadku M2, nie jest tak kolorowo. Muzyka odtwarzana jest skokowo, przy akompaniamencie głośnych trzasków i zgrzytów. Problem ten niweluje podłączenie zwyczajnej ładowarki od telefonu, która najwyraźniej podając prąd o większym natężeniu, stabilizuje pracę całego układu. Podejrzewam, że albo jest to wina niemożności dostarczenia jednym kablem dostatecznej ilości prądu oraz przesłania takiej ilości danych, albo zwyczajnie M3 potrzebuje nieco więcej amperów do działania. Drugą wesołą sprawą jest to, że podłączenie przez usb daje większą głośność, niż podłączenie przez optyka, mimo ciągłego zasilania z ładowarki 2A. Sposób grania pozostaje taki sam i różnice w jakości dźwięku są marginalne lub na poziomie autosugestii. 

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak .Głównie zależy mi na Ps4. Do słuchania muzyki obejdę się bez tego.Ps4 podłączyłem optykiem + USB ,a dla zwiększenia mocy podpiąłem ładowarką tel.do drugiego miniusb i dalej skrzeczy.PS4 nie ma coaxiala. Szkoda ,bo ciekawie wygląda i fajne gra ale te trzaski są bardzo męczące.Jak byś znał jakiś sprawdzony nietrzeszczący to byłbym wdzięczny.

Link to comment
Share on other sites

10k grało u mnie bez problemu po USB i nie słyszałem o jakichkolwiek problemach z nim. Zaproponowałem ten sprzęcik bo dobrze zgrywał się z AKG, które posiadasz.

Ze znanych mi to warty rozważenia jest też  Geek Out 450 i jego pochodne.

Link to comment
Share on other sites

Strasznie dużo się naczytałem rożnych recenzji i opracowań. Temat ciężki dla laika. Zależy mi głównie na jak największej scenie i najbardziej wiarygodnym pozycjonowaniu.

Mam kilku faworytów: Ale otwarty jestem na całkiem inny model.

Sound Blaster E5,Audioengine D1,Sound Blaster G5, SMSL M6(strach przed trzeszczeniem:)

Słuchawki AKG k550mk2.

 

Edited by Kajko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...