Jump to content

Problem z SMSL M3

Recommended Posts

Jestem świeżym nabywcą słuchawek AKG k550mk2 plus wzmacniacz SMSL M3.Zauważyłem jedną irytującą rzecz.Gdy używam słuchawek podpiętych pod wzmacniacz co kilka kilkanaście sekund pojawiają się dosyć głośne trzaski jak w starym kinie.Zarówno podczas grania na PS4,słuchania płyt czy odtwarzanie muzyki np z youtube.

Słuchawki podpięte bezpośrednio do komputera czy  też pada ps4 działają bez zakłóceń. Wie ktoś może co jest przyczyną takiego stanu lub jak się tego pozbyć?

Spróbuj inne gniazdo USB i restart.

To chyba nie tylko twój egzemplarz się z tym boryka.

Podłączenie M3 do sprzętu, w moim przypadku komputera stacjonarnego nie pierwszej młodości, nie nastręczało żadnych problemów. Ot, kabel USB-microUSB i ogień. Tyle tylko, że przy takim najzwyklejszym połączeniu, które sprawdzało się w przypadku M2, nie jest tak kolorowo. Muzyka odtwarzana jest skokowo, przy akompaniamencie głośnych trzasków i zgrzytów. Problem ten niweluje podłączenie zwyczajnej ładowarki od telefonu, która najwyraźniej podając prąd o większym natężeniu, stabilizuje pracę całego układu. Podejrzewam, że albo jest to wina niemożności dostarczenia jednym kablem dostatecznej ilości prądu oraz przesłania takiej ilości danych, albo zwyczajnie M3 potrzebuje nieco więcej amperów do działania. Drugą wesołą sprawą jest to, że podłączenie przez usb daje większą głośność, niż podłączenie przez optyka, mimo ciągłego zasilania z ładowarki 2A. Sposób grania pozostaje taki sam i różnice w jakości dźwięku są marginalne lub na poziomie autosugestii. 

Powiem tak .Głównie zależy mi na Ps4. Do słuchania muzyki obejdę się bez tego.Ps4 podłączyłem optykiem + USB ,a dla zwiększenia mocy podpiąłem ładowarką tel.do drugiego miniusb i dalej skrzeczy.PS4 nie ma coaxiala. Szkoda ,bo ciekawie wygląda i fajne gra ale te trzaski są bardzo męczące.Jak byś znał jakiś sprawdzony nietrzeszczący to byłbym wdzięczny.

10k grało u mnie bez problemu po USB i nie słyszałem o jakichkolwiek problemach z nim. Zaproponowałem ten sprzęcik bo dobrze zgrywał się z AKG, które posiadasz.

Ze znanych mi to warty rozważenia jest też  Geek Out 450 i jego pochodne.

Strasznie dużo się naczytałem rożnych recenzji i opracowań. Temat ciężki dla laika. Zależy mi głównie na jak największej scenie i najbardziej wiarygodnym pozycjonowaniu.

Mam kilku faworytów: Ale otwarty jestem na całkiem inny model.

Sound Blaster E5,Audioengine D1,Sound Blaster G5, SMSL M6(strach przed trzeszczeniem:)

Słuchawki AKG k550mk2.

Edited by Kajko