Jump to content

Superlux HD-669 czy Snab Overtone HS-42M

Piochu777
 Share

Recommended Posts

Witam zastanawiam się nad wyborem wyżej wymienionych par słuchawek i chciałbym się dowiedzieć co forumowicze mają do powiedzenia na ich temat. Słuchawki będą w większości wykorzystywane do gier typu CS:GO lub inne FPS oraz muzyka.Dodam jeszcze że będą podłączone do integry ALC 887. Czytałem recenzje obu par ale chciałbym poznać jeszcze opinie kogoś innego kto może korzystał z tych słuchawek albo co by wybrał na moim miejscu. Może ktoś pomoże mi się zwrócić jednoznacznie w strone jednej pary bo narazie jest to typowe 50/50.

Ja miałem HD669 przez dwa dni - po jednym dniu padła lewa słuchawka. Jakość wykonania jest zadowalająca, pałąk jest naprawdę wygodny, jednak nacisk na głowę jest zbyt duży. Dodatkowo ten kabel ... cholera, kto to wymyślił, żeby jakimiś klipsami to mocować. Jakość dźwięku jest tragiczna, wszędzie nierówny i "buczący bas". Nie jest to ten dynamiczny i przyjemny dla ucha bas, którego znamy na przykład z JBL. Nie wiem, czy to wina tego, że słuchawki nie były jeszcze "rozgrzane", ale wątpiłbym w to. Scena jest po prostu w porządku, nic specjalnego. Wygląd słuchawek jest dla mnie okropny, głównie przez te koliste kopuły, na mieście bym się w nich nie pokazał - choć wiem, że to nie są słuchawki na zewnątrz, ale zawsze... Izolacja jest bardzo dobra, jednak przy dłuższym odsłuchu uszy mogą zacząć się pocić, lato się zbliża. Dodatkowo brak wymiennych padów - to zmusiło mnie do wymiany, a nie naprawy. W x-komie właśnie polecali mi Snab Overtone HS-42M, ale trochę dopłaciłem na Encore RockMaster OE - i była to dobra decyzja. Jakość wykonania jest super, całe nauszniki wykonane z bardzo fajnych materiałów (jedyne wątpliwości mógłbym mieć do pałąka, jednak jak na razie wszystko gra). Słuchawki jednak nie trzymają się tak mocno jak HD669, ale nadal trzymają się poprawnie. W związku z poprzednim - słuchawki nie naciskają tak na głowę, są bardzo lekkie i przyjemne, nawet po kilku godzinach użytkowania nie czuć żadnych efektów ubocznych. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy dodatkowe pady - bardzo przyjemne, a'la welurowe. Jeśli chodzi o izolację - jest poprawnie, idealnie. Nie za dużo, nie za mało. Jeśli chodzi o scenę - ta jest genialna, szeroka. Bas jest idealnie wyważony, nie to co w HD669. Jedyne zastrzeżenia mam co do mocowania na głowie słuchawek - czasem muszę je odpowiednio ustawiać, aby poprawnie leżały. Do słuchawek w razie czego zamówiłem nowy kabel Cordial CFS 1.5m. Generalnie polecam trochę dopłacić - nie będziesz żałował. Jakbyś miał więcej pytań, śmiało pytaj.

Pozdrawiam

• Upvote 1

Z wielką chęcią zainwestowałbym w produkt Encore ale ogranicza mnie budżet a jako osoba jeszcze nie pracująca raczej dużych możliwości na poszerzenie go nie mam, Na chwilę obecną słuchawki te w x-komie kosztują 260 zł i wiem że byłby lepszym wyborem niż podane przeze mnie ale po prostu nie stac mnie na nie. Budżet max 150 zł jest moim wyznacznikiem i chciałbym po prostu do tej ceny się zmieścić z wyborem słuchawek. Wiem że do tej ceny nie powinienem dużo oczekiwać ale jednak chciałbym żeby słuchawki prezentowały dobry stosunek jakości do ceny. Może masz jakieś inne propozycje do ceny 150zł ?

Z góry dzięki za odpowiedź i również pozdrawiam 

Naprawdę kierowałbym się do pozbierania jeszcze trochę do tych słuchawek - lepiej później kupić raz, aniżeli wcześniej dwa. No a jeśli to kompletnie odpada... no to...

Miałem kiedyś mocno budżetowe słuchawki Tracer Opal - kupiłem je za 70zł. Są to słuchawki wokółuszne zamknięte, 50mm przetworniki. Jakość dźwięku była naprawdę dobra. Gdyby kosztowały 250zł, to bym nawet nie pomyślał, że to jest zła cena. Bas był przyjemny, słuchawki bardzo wygodnie leżały na głowie, do słuchania elektronicznej muzyki z zupełnością mi starczały, byłem zadowolony. Ale jednak cięcia w kosztach dały o sobie po jakimś czasie znać - jakość wykonania jest kiepska, po paru miesiącach po prostu mocowanie jednego z nauszników do pałąka zaczęło się ruszać, aż w końcu wypadło tak, że jedynym połączeniem słuchawki z pałąkiem był kabel w środku. Nie wiem, czy to była moja wina - jednak takie coś nie powinno się stać, zwłaszcza dlatego, że słuchawki były używane tylko w domu. Gdyby nie to, nadal mógłbym z nich korzystać, z odpowiednim podkręceniem dawały radę (używałem je przeważnie na telefonie z Dolby Atmos i Viper4Android, super połączenie), na komputerze bez rewelacji, ale może to przez fakt, że w tamtym okresie miałem komputer z muzeum. Więcej propozycji raczej nie mam. Jeśli bardziej kierowałbyś się ku słuchawkom z tematu - do gier wybrałbym HD669, ze względu na izolację, mocne trzymanie się głowy i przestrzenność dźwięku. Jednak przy słuchaniu muzyki może być problem ze względu na ten cholernie sztuczny i przesadzony bas - może po czasie się to wyrabia bądź ja miałem wadliwy produkt (no bo po dniu walnęły). Z tych drugich (Snab Overtone) nie miałem przyjemności korzystać, jednak wydają się być lepszym wyborem do słuchania muzyki. Pamiętaj, że kupując w porządnym sklepie (czy to allegro czy jakieś bardziej stacjonarne sklepy) masz 10-20 dni na zwrot, także możesz zamówić, a jeśli nie przypadną do gustu - oddać, bez podawania przyczyny. To wydaję się być najlepszym wyborem, jeśli nie ma opcji dozbierania do RockMaster. 

Pozdrawiam

Edited by kamil79123
  • Upvote 1