Jump to content

Beyerdynamic t5p v2, Mojo i źródło

Recommended Posts

Witam,

Szanowny p. Jakubie i forumowicze.

Nie umiem się zdecydować na źródło do mojego zestawu, na razie słucham na laptopie(foobar) + mojo + t5p, ale głownie płyt cd. Wiem ze laptop nie jest stworzony do słuchania płyt cd. Chciałbym zatem zmienić ten układ na np odtwarzacz cd pioneer pd50 + kabel optyczny qed + mojo + t5p, sęk w tym czy wydając te 2500 zł zyskam zauważalną różnice i czy nie lepiej te 2500 zainwestować w coś innego albo mniejszą kwote np w M2Tech HiFace Two podłączony do laptopa z jednej strony a z drugiej kablem optycznym qed do mojo? 

Głownie zależy mi na odtwarzaniu płyt cd.

Proszę o pomoc

Tak z innej beczki świetna recenzja aune s6, jesli bede mial okazje to porównam sobie moje t5p 2v grające na mojo i na aune s6. Ciekaw jestem różnic.

Pozdrawiam

Witam również,

Niestety w moim przypadku w grę wchodzą tylko i wyłącznie wydania cyfrowe, także zamiast w CD inwestycje idą najczęściej w wyższej klasy DACi. Przy transporcie cyfrowym nie jestem pewien, czy jakiekolwiek właściwości (nie mówię czy lepsze, czy gorsze) nie zostaną pominięte. Zawsze jednak będzie to oderwanie się od komputera. W Chinach furorę robią np. odtwarzacze w pełni cyfrowe oparte tylko na kartach pamięci i USB, np. Aune S18.

Różnice na pewno będą, jako że oba urządzenia są po przeciwległych stronach równika. 

Wzajemnie pozdrawiam.

• Upvote 1

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Zamówiłem odtwarzacz cd pioneer pd 50, niebawem przekonam się o różnicach. Mógłbym przerzucić się na daci, ale zbyt dużą przyjemność przynosi mi kolekcjonowanie płyt cd :)

Dziękuje jeszcze raz, zawsze można liczyć na pana pomoc. :)

Edited by Marecki
  • Upvote 1

Proszę uprzejmie i dziękuję, choć akurat w tym przypadku za wiele zdaje się nie pomogłem. Podpowiem więc na koniec, że jeśli planowałby Pan połączenie optyczne, bardzo dobrym kablem będzie ViaBlue H-Flex. Bardziej budżetowo nie schodziłbym poniżej poziomu QED Performance Graphite, ale przy takim sprzęcie jednak mimo wszystko dopłata do H-Flexa będzie wskazana. Kabel choć znacznie sztywniejszy, to jednak ze znacznie lepszymi wtykami oraz czystszym przewodnikiem.

• Upvote 1

Jeśli dobrze zrozumiałem, to pisząc o kablu viablue h-flex ma pan na myśli ten, który w sklepie audeos można kupić za 185zł? 

Qed preformance graphite jest droższy, kosztuje 239/249zł. Więc dopłacać nie byłoby trzeba jeśli dobrze to rozumiem. Bardziej zatem poleca pan ten viablue h flex z audeos tak?

Tak jest i ma Pan rację - jak patrzę to rzeczywiście H-Flex potaniał, a QED podrożał. Gdy kupowałem jeden i drugi było na odwrót, także mój błąd. W takim razie temat kabla optycznego można spokojnie zamknąć na tym modelu (jeśli tylko sztywność nie przeszkodzi). Może być i z Audeosa, może nawet lepiej, ponieważ cały czas działa tam mój kod rabatowy 5%.

• Upvote 1