Jump to content

Beyerdynamic t5p v2, Mojo i źródło


Recommended Posts

Witam,

Szanowny p. Jakubie i forumowicze.

Nie umiem się zdecydować na źródło do mojego zestawu, na razie słucham na laptopie(foobar) + mojo + t5p, ale głownie płyt cd. Wiem ze laptop nie jest stworzony do słuchania płyt cd. Chciałbym zatem zmienić ten układ na np odtwarzacz cd pioneer pd50 + kabel optyczny qed + mojo + t5p, sęk w tym czy wydając te 2500 zł zyskam zauważalną różnice i czy nie lepiej te 2500 zainwestować w coś innego albo mniejszą kwote np w M2Tech HiFace Two podłączony do laptopa z jednej strony a z drugiej kablem optycznym qed do mojo? 

Głownie zależy mi na odtwarzaniu płyt cd.

Proszę o pomoc

Tak z innej beczki świetna recenzja aune s6, jesli bede mial okazje to porównam sobie moje t5p 2v grające na mojo i na aune s6. Ciekaw jestem różnic.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam również,

Niestety w moim przypadku w grę wchodzą tylko i wyłącznie wydania cyfrowe, także zamiast w CD inwestycje idą najczęściej w wyższej klasy DACi. Przy transporcie cyfrowym nie jestem pewien, czy jakiekolwiek właściwości (nie mówię czy lepsze, czy gorsze) nie zostaną pominięte. Zawsze jednak będzie to oderwanie się od komputera. W Chinach furorę robią np. odtwarzacze w pełni cyfrowe oparte tylko na kartach pamięci i USB, np. Aune S18.

Różnice na pewno będą, jako że oba urządzenia są po przeciwległych stronach równika. 

Wzajemnie pozdrawiam.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Zamówiłem odtwarzacz cd pioneer pd 50, niebawem przekonam się o różnicach. Mógłbym przerzucić się na daci, ale zbyt dużą przyjemność przynosi mi kolekcjonowanie płyt cd :)

Dziękuje jeszcze raz, zawsze można liczyć na pana pomoc. :)

Edited by Marecki
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Proszę uprzejmie i dziękuję, choć akurat w tym przypadku za wiele zdaje się nie pomogłem. Podpowiem więc na koniec, że jeśli planowałby Pan połączenie optyczne, bardzo dobrym kablem będzie ViaBlue H-Flex. Bardziej budżetowo nie schodziłbym poniżej poziomu QED Performance Graphite, ale przy takim sprzęcie jednak mimo wszystko dopłata do H-Flexa będzie wskazana. Kabel choć znacznie sztywniejszy, to jednak ze znacznie lepszymi wtykami oraz czystszym przewodnikiem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli dobrze zrozumiałem, to pisząc o kablu viablue h-flex ma pan na myśli ten, który w sklepie audeos można kupić za 185zł? 

Qed preformance graphite jest droższy, kosztuje 239/249zł. Więc dopłacać nie byłoby trzeba jeśli dobrze to rozumiem. Bardziej zatem poleca pan ten viablue h flex z audeos tak?

Link to comment
Share on other sites

Tak jest i ma Pan rację - jak patrzę to rzeczywiście H-Flex potaniał, a QED podrożał. Gdy kupowałem jeden i drugi było na odwrót, także mój błąd. W takim razie temat kabla optycznego można spokojnie zamknąć na tym modelu (jeśli tylko sztywność nie przeszkodzi). Może być i z Audeosa, może nawet lepiej, ponieważ cały czas działa tam mój kod rabatowy 5%.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...